Moskva lennujaam

Mida teha 22h moskva lennujaamas? On kellegil kogemusi ehk rààkida/soovitusi jagada?

Sa ei täpsustanud lennujaama, aga tegelikult vist vahet ei ole. Midagi asjalikku teha ikka ei ole. Oma raamatud, telefonid, arvutid jms on peamine meelelahutus. Kui piisav osa sellest ajast on päevasel ajal, siis ma kaaluks hoopis transiitviisa tegemist enne reisi ja linna minekut. Viisa ise maksab juba omajagu, aga kui Moskvas pole käinud, siis oleks see hea võimalus.

Moskva sheremetyevo. Ise môtlesin ka viisat teha, saaks linna peal pàeval ringi kàia. Aga samas ega see viisa just kôige odavam ei ole. Sama raha eest vôib seal transiittsoonis hotellitoa vôtta vist

Transiittsoonis on hotell täiesti olemas. Väikene tuba, telekas, duširuum. Internet on tasuta. Aga odav see lõbu ei ole, kui ma ei eksi maksis 8 tundi tiba alla 100 euro. Aga 22 tundi selles terminaalis olla on ka mõrv... Ma märkasin, et vanadest suitsuruumidest on tehtud vaiksed tsoonid, kus inimesed põrandal magasid.

ära unusta mobiililaadijat enda kõrval hoidmast! et seda kogemata kohvriga ära ei anna...

Mul on seljakotis alati kaasas ka väike pikendusjuhe, et mulle vajalikke elektroonikavidinaid laadida. Mitte selline euronõuetele vastav jurakas, nagu poes müüakse, vaid tunduvalt kompaktsem.

Aga Sheremetevo lennujaama kohta on juba palju teemasi olnud, palun loe neid.

Tegemist on väga nüri lennujaamaga. Sügisel sai seal sõpradega 8 h istutud ja tulemus oli, et üks sõber jäeti edasilennust maha kuna tegi WC suitsu. Mind hoiti paar tundi kartsas ja nõuti 50 000 rubla trahvi topsikese veini joomise eest. Päästis pudel Vanakat, mis Tallinna lennujaamast kaasa sai ostetud. Lubasin endale, et seda lennujaama edaspidises elus väldin ja ei soovita ka teistele.

Mis see lennujaamapoolne vale käitumine oli? Kui peldikus suitsetamine keelatud, siis kahju, et vaid lennust maha jäeti.

Ot ma sellest veini joomisest ei saanud päris hästi aru? Kas siis alkoholi tarbimine keelatud või pigem oli asi käitumises?
Suitsuruume ma eeldan seal siis ei eksisteeri kui vetsus suitsu tehti?
Veel selline küsimus pikendusjuhtme kohta, kas see siis miski spetsjomm juhe?
Neid hotelle juba vaatasin ka, mõtlesingi üks kahest kas teha viisa või võtta hotell. Teeb vist sama välja hinna poolest.

Tõeliselt ebasõbralik lennujaam, tigedad ametnikud, vähe istekohti, palju rahvast jne. Meil oli vist 6h vaja oodata, kui lõpuks suutsime mingis gates kogu seltskonnaga lähestikku istuma saada, tuli FSB ja palus turvakaalutlustel ruumi tühjaks teha. Moskva lennujaamasid püüan edaspidi vältida, kuid ülisoodsate hindade tõttu on inimene paljudki nõus alla neelama :)

Meil on ka Sheremetjevo lennujaamas vaja lastega passida 6h.
Tunbdub, et saab katsumus :)

Küsimus kohe siiasamasse (kuna reis ka lastega) - Aerofloti üleöö lennul - kas on tekid/padjad? Süüa ikka saab? On mingeid meelelahtutusi ( TV?)

Aerofloti kohta on olemas eraldi teema kust saad kõikidele küsimustele vastused - Link

Ma ei saa aru, miks nii halvad kommentaarid lennujaama kohta?
Topsikese veini pärast karts ja trahv? vaevalt, et see keiss nii üks-ühele päris oli, sest lennujaam kohvikuid täis, kus müüakse laias valikus alkoholi. Tarbi palju tahad.
Suitsetamine WC-s ja seepärast jäi lennult maha? Kui sa viimasel minutil lähed suitsu tegema, on tegemist küll vastutusvõimetu inimesega, kes kella ei tunne. Vaevalt, et see ka nii kõik oli...
Mul vaid hääd meenutada: http://trip.ee/content/autahvel/transiidireisijad-t%C3%A4helepanu.html
Ja kui ka töö asjus Moskvas käidud (aastas paar korda ikka tuleb), siis ka mul vaid häid sõnu.

Tahaks ka teada, millega karumommik ja co hakkama said, et kartsa pandi?

Kella tuleks jah ikka ise jälgida ja õigel ajal väravas olla.

Veits pahad kommentaarid on jah, aga samas eks iga üks räägib oma kogemusest. Midagi ei ole teha. Tuleb lihtsalt paar raamatut varuda ja kuidagi rahulikult see aeg seal lennujaamas mööda saata.

Regina, mina soovitan linna minna kui 22 h aega on kahe lennu vahel -- minek on lihtne ja odav ning tasub kindlasti ära. Moskva kesklinn on fantastiline, ringiliikumine on lihtne ning inimesed on sõbralikud kui vähegi mõned sõnad vene keelt valdad. Raamatuid jõuad lennukis ka lugeda :-)

Tõsi -- linnaminek eeldab viisat, mis maksab kuid see kulu tasub end ära -- usu mind.

No veiniga oli nii, et kuna kaasa olid oma võikud ja aega meeletult, siis ostsime poest pudeli punast ja läksime lennujaama kõige vaiksemasse nurka. Nosisime võikusid ja ainult valge plasttops oli punase märjukesega kõrval. Kuskilt seljatagant kargas välja hallis vormis ment ja rabas topsi enda kätte ja kohe ka omale suule ja kallas pool topsikust omale hingealla. Siis küsis passi ja pileteid, võttis need enda kätte ja käskis mul endaga kaasa tulla. Marssisime, siis läbi lennuvälja koridoride nagu mahalaskmisele. Kuskil teise korruse ruumis istus veel ca 5 ennast täissöönud hallivatimeest, kes rõõmsa muigega peedistamist alustasid iga teine lause oli Moskvas avalikus kohas alkoholi tarbimine on karistatav ja trahv 50 000 rubla. Ise veel omavahel pildusid kilde prakljatie estonsõ. Ma olen suht vanakooli mees ja vene keelt jagan hästi ning aega oli ka veel mitu tundi, siis vormistasimegi seal trahvi ja muutkui ähvardati, et hoiavad kinni seni kuni edasilend ära lendab. Mul oli taskus pakk 50 euroseid ja sealt oleks nadi altkäemaksu pakkuma hakata ja nii mulle meenuski, et kotis on Tallinna lennujaamast ostetu vanaka pudel. Võtsin selle välja ja pakkusin seda lepituseks. Kõigil mentidel läksid näod särama, et nastojassee starõi Tallinn stoli ja mind kanti kätel sealt ruumist välja suruti kätt ja patsutati õlale.
Aga see lennujaam on üks maailma koledamaid. Tallinnaga ei kannata kuidagi võrrelda. Mingid vanad putkad on seal ja pimedad koridorid. Ma ise suitsumees pole, aga suitsuruume seal lennujaamas pole ja siis käivadki sõltlased seal WC-s salaja popsimas, aga sel kamraadil vanakat polnud ja lennule ei jõudnud. MIks suitsumehed enne 10 tunnist lendu suitsu teha tahavad jääb mulle arusaamatuks.

Njaa, nii et seega väljaspool kohvikuid alkot tarvitada ei tohi?

Olgu kuidas alko- aja tubakasõltlastega kuidas on, aga subjektiivse hinnangu järgi on Moskva lennujaam päris kena, eriti uus D-terminal. Olen palju jubedamates kohtades ümber istunud. Näiteks Jerevani lennujaam, kui nõuka-aegsetest ja nõuka mentaliteediga kohtadest rääkida. Altkäemaksu andmise kogemus on jällegi Dubai lennujaamast...