Naaberriigi kodanikud Sansibaril

Tere

Kes viimase aasta jooksul Sansibaril käinud, kuidas oli olukord naaberriigi kodanikega?

Kas neid oli väga palju või pigem ei hakanud silma?

Ei mõtle siin Soomlasi ega Lätlasi.

1
2

Aga äkki ütled otse välja, kas pead silmas venekeelset kontingenti??

Või on miski muu? Rootsi ka justkui naaber...

5
4

Ehk mõeldi hoopis Tansaania naaberriikide kodanikke?

3
0

@ smallisland Eks seal piirkonnas on tõesti ju viimastel aastakümnetel mitmeid tõsiseid kriise olnud - Ruandas, Burundis, aga ka DRC-s. Võimalik et osa nende naaberriikide kodanikke jõudis seetõttu kunagi ka Tansaaniasse. Aga nüüd peaks seal piirkonnas taas stabiilsem olema.

6
0

mõtlesin siiski venekeelset kontingenti.

kuskill jäi silma, et osades randades isegi venekeelsed reklaamid näiteks.

1
4

Sansibari ametlik keel on suahiili keel. Kahjuks on sealsesse avalikku ruumi viimasel ajal tõepoolest ilmunud võõrkeelseid silte, eriti riivavad silma ingliskeelsed sildid, aga on ka araabia, prantsuse ja isegi venekeelseid silte. Loodetavasti võtab sealne valitsus lõpuks ometi julguse kokku ja käsib kõigist hotellidest ja tänavatelt muukeelsed sildid koristada, nii et kasutusse jääks vaid üks ja sellele saarele ainuomane keel - suahiili keel. Idumu lugha ya kiswahili!

9
4

@Buldooza Sansibaril on ametlikud keeled suhaiili, inglise ja araabia keel, sellepärast võib näha silte nendes keeltes. Tansaania mandriosal on suhaiili ja inglise keel.

9
0

Käisin ka paar aastat tagasi Sansibaril. Väga tore reis oli ,aga serblaste ja ungarlaste käitumine jättis soovida. Vene keelt ei juhtunud kuulma.

1
0

Ma ka lugesin pealkirja ja imestasin, et kas mingid huthid möllavad seal naabruses äkki ja imbuvad ka Sansibari elu ebameeldivaks muutma. Rõõm kuulda, et nemad vähemalt eemale hoiavad.

2
2

@EneSiafu, Sansibaril on ametlik keel suahiili keel, inglise keelt kasutatakse de facto teise keelena kõrghariduses, teaduses ja kohtupidamisel: https://en.wikipedia.org/wiki/Languages_of_Tanzania. Araabia keelel ametlik staatus puudub, aga ajaloolistel põhjustel siiski kasutatakse.

Üldiselt aga on üsna viljatu teise maailmanurga keelasju Eesti vaatepunktist majandada ja minu postitus oli ka pigem irooniast kantud. Sansibari elanikele on suhteliselt kama, kas sildil on suahiili, läti, vene või inglise keel, peaasi et turist tuleb; mingi keele eelistamine või välistamine on üsna kitsa ringkonna poliitikute ning välismaalaste leivanumber, millel nemad võivad lõpmatuseni jaurata. Soovi korral saab alati siinsamas Eesti muukeelsete siltide teemal sae käima tõmmata - näiteks miks peame avalikus ruumis taluma silti "Burger King", selle asemel et oma keeles seal oleks "Burgerikuningas" - aga jätaks vähemalt sansibarlased rahule.

Lõpetuseks vahepala Indiast: kohalikus ajalehes ilmus lugu sellest, kuidas üle-indialise suurfirma eri filiaalide kohtumine Zoomis päädis tüliga, kuna üks osalejatest keeldus kasutamast ühiskeelt (common language) ning rääkis üksnes hindu keeles, millega teised jälle nõus ei olnud. Kusjuures seda, mis keeleks see ühiskeel oli, seda artiklis kordagi ei öeldud, igaüks sai aru, selline harrypotterlik "You-Know-Who" vaib.

4
1

Teema läks jälle tuumast kaugele..

Küsisin töökaaslaselt, kes seal käis ja sain vastuseks:
"Siis oli just ju sõda alanud ja ühtegi venelast polnud"

Kuna Turkish teenindab veel tänaseni EU ja Venemaa vahel lende, siis kahtlustan, et ka sinna on neid läinud.

Iseasi, kui suures konsertratsioonis neid seal on - usun, et vähem kui Aasias.

2
0

Käisin detsembris ja venelasi oli väga vähe näha ja kuulda.

4
0

Jaanuaris oli näha vähe,aga kuulda oli küll ja küll. Neil komme end kuuldavaks teha...

3
0

Novembris venelasi ei kohanud, küll aga olid lärmakad poolakad.

2
0

Detsembris mõned olid, aga ei häirinud.

2
0

Äkki pole lihtsalt neid kuulda? Sansibari kogemust ei ole, aga ma pole elus näinud nii mitmeid harjumatult vaikselt suhtlevaid venelaste paare, kui oktoobris Goas.

Sôda on ilmselt pannud neid välismaal madalamat profiili hoidma ja kauplustes-restoranides omavahel sosistama.

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased