Naised Laoses ja Kambodzas ehk laiem arutelu müüdavusest

Kaks sõpra reisivad nov. sinnamaile. Oskab keegi vandersellidest öelda , kas lõbumajad on olemas ja palju maksavad naised lõbumajades sealmail?

Netiinfo põhjal: Laos: "I have been to Laos before so I know a bit about prostitution in Laos. Please note that prostitution is illegal in Laos so in case you do pick up a hooker in Laos then you could be in for a set up. I would probably advice against taking a hooker back to your hotel room in Laos. Most hotels and guesthouses in Laos and especially in Vientiane, the capital city of Laos, have signs outside the property and at the front desk which clearly state that they will not accept for you to bring back any local girls to your room at night.

However obviously there are hookers in Laos and most of them charge around 30 to 40 USD for short time and a bit more for an overnight sexual experience."

Infoks: mingeid silte pole küll mitte kuskil.

Kambodžas on lai valik ja hinnad taskukohased. Kuurortrajoonides on rida tunnihotelle ja ka tuk-tuki juhid ja motorolleri taksod pakuvad antud teenust.

Eetilises plaanis on tegu prostitutsiooni vahendamisega.

trip sucks!

See on MkM-i poolt nüüd küll väga laialt tõlgendatud. Minu arust pole Trip.ee kunagi tahtnud olla vooruslikust ja kasinust propageeriv foorum. Võimalik, et olen millegist valesti aru saanud.

Prostitutsioon on Kagu-Aasias ebaseaduslik. Oma erialast ja siseveendumustest tulenevalt ei saa ma nõustuda seisukohaga, et igaühe enda asi, kas müüb oma keha või mitte. Maailmas rohkelt tehtud inimkaubanduse analüüsidest on ilmnenud, et üldiselt on vabatahtlikku prostitutsiooni väga vähe. Enamasti on tegemist sundolukorda sattunud inimestega. See on asja üks külg. Laoses ja minu mäletamist mööda ka Kambodzas on prostitutsioon illegaalne. Vastav reisikirjandus on täis märkusi selle kohta, et hotellidesse ei lubata sisse kohalikku naisterahvast valge mehe seltsis. Leian, et reisides peaks austama ja arvestama sihtkoha õigusega. Iga riik paneb oma normid paika lähtuvalt konkreetses ühiskonnas kehtivatest ohuteguritest ja moraalinormidest. Kagu-Aasias on probleem prostitutsiooniga ning eriti lapsealiste ärakasutamisega. Ja selle vastu võitlemiseks on esimene samm nende tegude kriminaliseerimine. Reisijana sihtkohta minnes aktsepteerime / peame aktsepteerima konkreetses ühiskonnas valitsevaid tavasid ja reegleid. Me ei söö ju islamimaades sealiha ja naised katavad juukseid püha paika sisenedes jm. Arutades selle üle, palju seal naised maksavad, eirame konkreetse riigi poolt kehtestatud reegleid – sest nemad ei taha, et naisi müüdaks või ostetaks. Turistid, kes sõidavad sihtkohta eesmärgiga rikkuda kohalikke reegleid, ei ole minu arvates just väga austusväärsed kodanikud.

Seega isiklikult mina ei tolereeri “Millised prostituudid on Laoses”-stiilis postitusi.

Nõuanne: lennake sihtkohta Saksamaa kaudu, tehke Hamburgis stopover ja võtke Reeperbahnil kasvõi neli naist korraga ette. Leiate nii neegreid, asiaate kui ka muid mitteeuroopa rahvaid. Ning kõik täiesti seaduslik ja kontrolli all.

Aga - kuritegevust toetades saavad ka teist endist kurjategijad.

Siltidest niipalju, et meie Phnom Penh´i guesthousis oli toas kuri silt:

Sex with children is a crime.

Naiste, meeste ja loomade kohta hoiatused puudusid.

Aga teeme nüüd nii, et ei pahanda nendega, kes tahavad midagi teada. Näiteks hinda.

Ja nad olgu rahul. Sest hinnad on väga normaalsed. Pole üldse vaja selle pärast muretseda.

Kui aga keegi tahab sel teemal miskit teemat üles tõsta. Et miski on ebaseaduslik või kuidagi kellegi jaoks sunnitud. Siis võin ma tõesti, täie vastutustundega ütelda, et vähemalt Tai maal, aga väga ilmselt ka mujal Kagu-Aasias, Laoses, Kambodzhas, Vietnamis, ei sunni keegi kedagi kuskil prostituuudiks.

Inimkaubandusega pole sel vähimalgi määral tegemist. Ega mitte ka laste pilastamise või kellegi orjastamisega.

See on üks neist müütidest, mida levitatatakse, erinevate organisatsioonide ja ringkondade poolt. Erinevatel põhjustel. Aga alust neil ei ole.

Mitte ükski "saada olev" tibi või naine või tüdruk või poiss või ennast naiseks muutnud mees... variante on... Igatahes, mitte ükski neist ei pea ega ole sunnitud midagi tegema, kellelegi mingit teenust osutama, kuhugi minema, kui ta seda ise ei taha.

Lulu, see on muidugi ilus muinasjutt, mida bordellikasutaja võib uskuda kui tahab, aga mine räägi natuke kohalikega ja tegelikkus on pigem lähedane MkM-i lingis toodule. Litsiamet ei ole nüüd kindlasti see, millest tüdrukud või poisid koolis unistaks. See, mil määral on kedagi prostitutsioonile ajendanud pettus, otsene füüsiline sund, majanduslik kitsikus, harimatus vms, on kindlasti erinevate juhtumite puhul erinev. Vaba valik? Mnjah. Kas trip.ee-s peaks ka jagama infot, milliselt Kandahari turult saab odavama hinnaga illegaalseid relvi ja narkotsi? Millisele jõele on Bangladeshis kõige parem minna tiigreid küttima? Kuidas pakkida Kambodža templist sisse vehitud pühakujud, et mitte tollis vahele jääda?

Minu teada on Lulu üks kohalikke Taimaa eestlasi.

Et siis Euroopas ja USAs on inimkaubandus ja Aasias teevad kõik seda vabatahtlikult heal meelel?! Vaevalt.

Peamiselt müüakse keha ikkagi võlgade ja rahapuuduse tõttu. Nagu eelpool öeldud - keegi ei unista sellisest ametist. Küll nähtud Aasia riikide kohta YouTubest dokumentaale, kus isegi vanemad oma noored lapsed maha parseldavad. Tulemus? - Inimvared.

Loomulikult on ka neid, kes ratsa ehk ratsutades rikkaks/mehele/välismaale tahavad saada.

Kes on piisavalt spets, et vahet teha?

Lulu, kas sinu baaris oli ka mamasan?

hbert: no seda veidram see seisukoht...

Lulu Minu teada go-go tüdrukud lõbumajades ei tööta. Need on erinevad teemad.

->KeiuK

Väga paljudel inimestel on raha puudus ja väga paljudel inimestel on kriitilised võlad. Üldjuhul enamik inimesi otsivad oma täbara finantsolukorra lahendamiseks parima mooduse - võetakse võimaluse korral teine töökoht, üritatakse leida kohapeal tasuvam töö, minnakse välismaale tööle või lastakse end pankrotti. Näiteks eestlased käivad tööl Skandinaavia riikides, kagu-aasialased käivad tööl Araabia riikides, Hong Kongis. Otsuse oma probleeme lahendama hakata ühiskonna silmis halvemal moodusel - prostitueerimine, petmine, varastamine, diileriks olemine - teeb ikka inimene ise. Nüüd tuleb püstitada inimkaubanduslikust vaatenurgast küsimused, kas keegi teine isik sunnib teda sellist tööd tegema? Kas keegi teine isik eksplauteerib teda vaheltkasu osas? Ja muud inimkaubaanduslikud nüansid.

Prostitutsioon ise ei ole Euroopa mõistes inimkaubandus, kuna see on enamikes Euroopa riikides (sh. ka Eestis) lubatud ja osades riikides ka reguleeritud. Inimkaubandus on inimeste ärakasutamine, eksplauteerimine kellegi poolt oma huvides inimese nõusolekuta või inimese enda teadmata (tihti vaimse või füüsilise vägivalla abil).
http://en.wikipedia.org/wiki/Prostitution_in_Europe

Kindlasti pole prostituudiamet unistuste amet. Kuid kui paljud inimesed maailmas saavad endale üldse lubada unistuste ametit? Üldjuhul valitakse olukorrast tingituna võimalikult parim töökoht sellest valikust, mis on saadaval.

->Naabrimees

"Kes on piisavalt spets, et vahet teha?" selle all pidasin ma silmas, et vaevalt inimene, kes kavatseb seksiteenust osta, hakkab tüdrukut intervjueerima viimase põhjuste üle.

Kagu-aasialased käivad jah tööl mujal maailma riikides. Aga see kontingent, kes on valinud prostitustiooni tee, ei oma lihtsalt sellist kvalifikatsiooni, raha ja infot, et välismaale tööle minna. Kvalifikatsiooni all ma ei pea üldsegi silmas kõrgharidust. Väga paljud ei jõua keskkooli tasemeni, kuna lihtsalt puudub raha õpinguteks. Lennupilet Euroopasse on 55,000-60,000php ringis, eeldan, et Lähis-Idasse on umbes sama palju. Hiljuti oli alles statistika, et väga suur osa peab hakkama saama 1USD ehk 42php päevas. Kogu asjaajamine ja agentuuride tasud + viisa ning minimaalne elatusraha peab samuti olema. Ehk välismaale saavad tööle need, kes on osa keskklassist. Kust teab vaene inimene infot otsida? Hea küll, Interneti-kohvikud on olemas, aga usu mind, siin on palju raskem vajalikku infot üles leida, kui me Eesti mõistes harjunud oleme.

Võtta teine töökoht? Jällegi oleneb kvalifikatsioonist. Ütleme nii, et sekretäriks ilma kõrghariduseta siin ei saa. Kui, siis vaid läbi tutvuste. Kuna inimeste arv on Filipiinidel jube üle 90 miljoni, siis võid aimata, milline on konkurents ka tühisematele töödele.

Mõtleme nüüd natuke ühele stsenaariumile. Sa oled 25 aastane noor naine, sul on juba 2 last. Mees jättis maha. Sul on vaid põhikooli haridus. Eelnev ametlik töökogemus puudub. Sa ei ela enam vanemate juures maal, kuna loodad linnas paremale järjele saada. Üür, arved ja eelnev võlg ootavad maksmist ning lapsed toitmist, katmist. Sul pole enam midagi müüa. Tööotsingud ei edene. Pakutakse Yaya (ehk koduteenija tööd), alustuseks on palk 2000php kuus(http://sulit.com.ph/3148726). See kataks vaid üüri, kuid töökohustusi jätkub terveks päevaks. Keegi tuttav mainib sulle võimalust baari go-go tüdrukuks minna. Sellega on võimalik lisa teenida, kui kliendiga nõustud seksima. Tasu jääb 2000-4000php, vastavalt kokkuleppele.

Nõustud hea meelega ja töötad usinasti? Vaevalt - järjekordne "katkise" hingega inimene.

Nagu ma ütlesin eelnevalt, on ka neid, kes arvavad, et 20aastase neiuna on väga OK 60aastast onu panna, temaga abielluda ja tänaval käest kinni uhkelt ringi kõndida... Aga see on juba muu teema...

->KeiuK

Pole kordagi väitnud, et seda tööd tehakse heameelega! Eelmise kommentaariga üritasin ümber lükata seisukohta, et teadlikult valitud prostitutsioon on inimkaubandus.

St. minu seisukoht oli, et see naine (sh. sinu näide) või mees jõuab selle tööni ikkagi läbi isikliku otsuse isiklikust olukorrast lähtuvalt. Sõltumata sellest, kas ta teeb selle ostuse heameelega või mitte, või kas see töö talle meeldib või mitte. Aga ta on selle otsuse teinud ise. Ehk keegi ei tulnud teda väevõimuga sellele tööle tooma. Sellisel juhul pole tegemist inimkaubandusega. Juhul kui see nii ei ole ja keegi isik sundis vaimselt või füüsiliselt või pettusega seda tööd tegema, siis on tegemist inimkaubandusega.

See, et selle ameti kasuks tulev isiklik otsus tuleb hariduse puudulikust või puudumisest, puudulikust infost või piiratud kättesaadavusest, tööalternatiivide puudumisest, riigi viletsast majanduslikust olukorrast on arusaadav ja mõistetav. Kuid see on riigi tegemata töö ja klienti ei ole selles süüdi. Klient ei ole selles süüdi, et ta ei valinud koduteenijaametit, mille palgaga ta ei elaks ära. Klient ei ole selles süüdi, et ta valis kellegi mainimisel go-go tüdruk töö. Klient ei ole süüdi, kui ta kasutab võimalust go-go tüdrukuna seksides teenida lisa. Järelikult ta on seda pidanud parimaks valikuks lähtuvalt oma olukorrast. Vastasel juhul jääks see noor, meheta, 2 lapsega ja võlgenvustega naine (sinu näide) triilema võlgnevuse ja lootusetuse nõiaringi ikkagi edasi.

Nii või naa me teeme igapäevaselt sõltuvalt olukorrast ka otsuseid, mis meile üldse ei meeldi. Meil siin riigis on lihtsalt rohkem õnne, et me me saame teha paremaid valikuid.

Inimvareks ja katkise hingega inimeseks me võime saada ka ühiskonnas aksepteeritud ametid pidades.

Väitega, et Aasias pole inimkaubandust, ma ikkagi nõustuda ei saa. Hiljuti vaatasin YouTubest dokumentaale Tai ja Kambodza kohta, kus alaealised neiud ise rääkisid, et sugulane oli nad prostituudiks maha müünud. Linke ei viitsi otsida, aga kui sa jonni ei jäta, siis võtan homme aega ning kleebin need siia.

Seal on ikka väga suur vahe, kas inimene põleb karjääri redelil läbi, või peab pidevalt mingi valge paksu suureriistalise tüübi värdjalikke fetišeid rahuldama. Palun ära hakka väitma, et kõik seksituristid näevad head välja ning neile piisab üldlevinud seksuaalsetest tegevustest.

Elu koonseb valikutest. Kui me teeme neid valikuid ise, teadlikult, siis meil ei ole õigust kedagi teist süüdistada.