Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

tglt tunnistab küll XL 4gb kaarti, aga pärast mitteametlikku "tuuningut"

0
0

Kindlasti toetab TomTom One XL ka 4GB mitte HC mälukaarte, näiteks sellist Apaceri SD kaarti, aga ka sama firma MMC kaarti. Neid toetavad üldjuhul kõik seadmed, isegi kui tootja on märkinud, et toetab ainult kuni 2GB mälukaarti. Kuskilt on kõrvu kostnud ka info, et TomTomi uuem ametlik rauatarkvara peaks toetama juba ka SDHC kaarte. Vähemalt Go seeria mudelitel on SDHC tugi täiesti olemas.

0
0

Kas mõnele navile ka India kaart on?

0
0

mul on tomtom xl-s just SDHC sees. tomtom küll ise mitteametliku navcorega

0
0

Parim variant India jaoks on spetsiaalne navi programm MapMyIndia, mis sisaldab kõige detailsemat India kaarti ja hulga huvipunkte. Lisaks on India kaarte saada veel vähemalt neljale navi programmile (enamlevinutest Destinator ja Garmin), küll aga mitte nii detailseid. Väga korralik India kaart on ka Google'il, mida saaks edukalt kasutada koos Google Navigator tarkvaraga. See viimane töötab küll vaid pihuarvutis.

0
0

Krt., mul juba ammu küsimus keelel, et mida sa sööd Charly, et sa kõike tead (ehkki võib vist oletada, et töötad sel alal)?

Kui segaseks jäi, siis see oli komplimendina mõeldud :)

0
0

Jyrka, tänan komplimendi eest. Katsun võimalikult tervislikult toituda, kuigi see alati ei õnnestu. Midagi väga erilist siiski endale sisse ei aja :) Kui aga asjast rääkida, siis päris sellel alal ma siiski ei tööta. Töötan küll IT alal ja puutun seetõttu pidavalt kokku uute IT vahendite ja tehnoloogiatega, kuid konkreetselt GPS navigatsioon ja kaardid on siiski eelkõige hobi. Olles hariduselt geograaf, olen kaartidega kokku puutunud juba omajagu aastaid, GPS navigatsiooniga sai tõsisemalt tegelema hakatud aga veidi rohkem kui kaks aastat tagasi. Eks see huvi on aina süvenenud, samamoodi nagu sellealane tehnoloogia on edasi arenenud. Algselt läpaka baasil toimunud navigatsioon on praeguseks asendunud telefoni-pihuarvuti-autonavi kombinatsiooniga. Olen ise ka üsna suur autoreisihuviline ja seega kuluvad korralikud kaardid ka endale marjaks ära. Püüan seetõttu pidevalt kursis olla erinevate navitarkvaradega ja olemasolevate kaartidega erinevatele platvormidele. Ega siin suurt muud vaja ei olegi, kui vaid piisavalt aega ja tahtmist, sellekohast infot leiaks internetist üles igaüks.

0
0

Sa internetist mõnda eksootilist naviprogrammi või "uut kaarti" tõmmates omale arvutisse mõnda rootkit'i pole saanud? ;)

0
0

No minu Tomtom One XL igatahes 4GB toshiba kaardiga sina peale ei saanud. 2GB apaceri oma hakkas tööle... ei viitsind rohkem häkkida ka, niigi mitu tundi läks selle peale

0
0

Naviprogrammidega seoses õnneks ei ole, vähemalt enda teada mitte. Ega ma päris suvaliselt ka neid ei tõmba, ikka enamasti "turvalisematest allikatest" ;) Muu tarkvaraga seoses on paaril korral juhtunud. Aga üldiselt ma olen juba pikemat aega väga ettevaatlik igasugu installimistega. Kasutan üldjuhul just selleks otstarbeks ülesseatud testarvuteid. Kui miskit viltu läheb, siis pole sellest suuremat pahandust.

0
0

Mõned viimase aja viirused/pahalased on nii õudsed ja avastamatud, et ei usugi, et sellised olemas on. Aga tarkvara katsetamisel on abiks virtualiseerimine (kui sa seni kasutad veel teist arvutit), näiteks vmWare Workstation on super asi ja tasuta variantidest ka Microsofti Virtual PC. Kui huvitab, siis ühe viiruse/rootkiti (Mebroot) kohta hea presentatsioon siin.

0
0

Ma ju kirjutasin, et tuleb natuke "tuunida" xl-i ja peale seda sööb küll. Mul omal kah ei tahtnud lugeda, aga nuh ex see natuke illegaalne või miskit on sest seda tomtom ametlikult ei paku.

0
0

Need virtualiseerimisprogrammid on tegelikult väga abiks asjad küll. Ise küll kasutan neid peamiselt Linuxi ja Maci jooksutamisel, mitte niivõrd tarkvara testimisel. Aga tarkvara testimiseks sobivad nad ka muidugi ideaalselt. Konkreetselt kasutan siis Suni VirtualBoxi, mida ka jagatakse tasuta.

0
0

Kas see CNE2009 on see Garmini kaart mis sa rääkisid, et eesti 100%?

0
0

See sama ta on jah. Baltikum on siis 100%-liselt kaetud. Kuid kõik ei ole nii ilus ka, kui võiks olla. Vaata täpsemalt seda teemat.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased