Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Mu TomTom annab teada, et oleks saadaval kaardiversioon 8.10, kus Eesti, Läti, Leedu, Poola jm juba klassifitseeritud täielikult kaetud riikide sekka. Osalise katvusega nimetatakse veel Horvaatiat, Ukrainat ja midagi sealtkandist veel. Kas tõesti on see nii, et senised (Eesti 71%, Läti 62%, Leedu 99%, Poola 51%) on nüüd kõi 100 ptrotsendiliseks saanud või on siin ikka mingi (reklaami)trikk taga? Googlemappi uurides oma senise v7.10-ga mingit erilist vahet ei märka, see ju sama TeleAtlase põhja peal nagu.

0
0

Ei ole TomTomi kaartide puhul Balti riikide katvuses midagi muutunud, Eestis ikka see 71%. Need TomTomi uued 8.10 ja 7.25 kaardid on siis TeleAtlase 2008.04 seisuga. Üht-teist on Ida-Euroopas muidugi juures, näiteks Bulgaaria on nüüd oluliselt detailsem. Muidu iGO 8-l väljas ka TeleAtlase 2008.07 seisuga kaardid, seal ka seis Balti riikide puhul endine. 2008.10 kaartide katvust veel ei tea, ehk on seal midagi juures. Need jõuavad kasutajateni aga alles järgmisel aastal. Muuhulgas liiguvad jutud, et uuel Garmini City Navigator 2009 versioonil, mis baseerub siis Navteqi kaartidel, on Balti riigid täielikult kaetud. See peaks ka tuleva aasta alguses välja tulema. Kui veel siinkohal iGO 8-st rääkida, siis rõõmu teeb see, et uute 2008.07 kaartidega on 3D objekte päris palju juurde tulnud. Isegi Tartus Raekoda, Jaani kirik, Tähetorn, Pläsku ja veel üht-teist. Seega asi areneb.

0
0

kohta veel selline tähelepanek, et mida edasi seda nutusemaks. Uutel mudelitel on kadunud valikust pooled liikumisvahendid. Ei bussi, taksot ,veoautot:(

0
0

Tohohh, seda ei tahaks kohe uskudagi. Uues Garmin Mobile XT 5 tarkvaras pihuarvutile ja moblale igatahes leiab küll auto/moto, veoki, bussi, takso, kulleri, jalgratta, jalakäija ja hädaolukorra. Uues versioonis lisaks veel muid uuendusi ka, näit. kiirusepiirangu kuvamine kaardile. Aga navigeerimisel info ekraanil ikka suht nadi, vaid kiirus ja kohalejõudmise aeg. Teised navi programmid ikka lasevad enamasti ise valida, mida ekraanil näidata.

0
0

mul isiklik kogemus piirdub 770-ga. Eesti lehelt vaatasin müüdavaid mudeleid ja kõigil on ainult auto, jalgratas, jalakäija uuel 550 pole märgitud. vanal 350 oli ka terve pesu neid valikuid:( PS Ja kui keegi tahab UUT nüvi osta siis minu käest saab: Hind= www.garmin.ee lehelt hind-1000EEK. kui ostad kaks siis -3000. Tarneag 14päeva.

0
0

kiituseks peab lisama, et on suuteline ka kirillitsast aru saama ja seega ei ole probleeme Venemaa kaartidega.

0
0

Parima hinnaga Garminid Eestist kohapealt saab ikka Palmtekist www.palmtek.ee, kaup kohapeal olemas ilma igasuguse tellimiseta - näiteks Nüvi 250W laiekraaniga vaid 2999.-, lisaks saab osta EOMAP Eesti Teejuhi vaid 199.- eest! Lisaks ka aastane garantii.

Muideks uusimas Garmin Nüvi 550 on Garmini 2009 aasta Euroopa kaart juba sees, mis annab Baltikumi osas juba päris hea katvuse, muidugi mitte nii hea nagu EOMAP eesti Teejuht.

0
0

Nüüd siis ongi kuuldus kinnituse saanud, et Garmini uuel Euroopa kaardil on Baltikumi teedevõrk 100%-liselt kaetud. Uuel Navteqi kaardipõhjal on Eestis siis teedevõrgu kogupikkus 79824 km (võrdluseks TeleAtlase kaart 2008.07 seisuga 23373 km), mis sisuliselt tähendab, et ka kõikvõimalikud metsateed on peal. Seega ilmselt sama detailsus mis Regio Eesti kaardil, kuna eks need andmed Regiolt pärine. Huviväärtusi on kokku 5079 (TeleAtlase kaardil 12960), eks selles osas ole veel kõvasti arenguruumi, eriti kui võrrelda EOMapi Eesti kaardiga. Eks seetõttu jää EOMapi kaart ka Eestis navigeerimisel siiski eelistatuks. Lätis on siis teedevõrgu pikkus uuel Navteqi kaardil 99092 km (TeleAtlasel 27733 km) ja Leedus 81407 km (TeleAtlase 100% tähendavad siiski vaid 34730 km-t). Huviväärsuste osas on TeleAtlas jälle selgelt parem. Muidugi on nüüd ka Garminile väljas eraldi Regio andmetel tehtud Baltikumi kaart, seega Euroopa kaart pole konkreetselt Baltikumi jaoks enam niivõrd oluline. Hoopis olulisem seejuures on see, et nüüd peaks korralikud Baltikumi kaardid jõudma ka teistesse naviprogrammidesse, kus kasutatakse ka Navteqi kaarte. Näiteks enamus autodesse sisseehitatud navidest kasutab just nimelt Navteqi kaarte.

0
0

Ostsin nädalakese tagasi TomTom go730T. Ees seisab sõit Kreeta saarele ja seal on plaanis auto rentida. Mida aga minu TomTom´is pole on Kreeta kaart. Kas keegi oskab aidata?

0
0

Mine tomtomi kodulehele, otsi üles veebipood, osta sealt vastav kaart, laadi alla oma seadmesse kas otse või mälukaardile. Juhendid kodulehel olemas.

0
0

pärast ma arvan, et autoga saad nagunii navigaatori kaasa. Siinkohal ma ei laskuks arutellu, miks osta enne reisi aparaat, milles pole sihtkoha kaarti.

0
0

TomTomi autonavile pole Kreeka ega sealhulgas ka siis Kreeta kaarti üldse olemas. Oleks pidanud enne ostu pisut asja uurima ja ostma mõne teise seadme. Näiteks Garmini uuel Euroopa kaardil on Kreeta juba väga detailselt peal (kuigi huvipunkte vähe), lisaks saada ka spetsiaalne Kreeka kaart Garminile. Kogu Kreeka kohta on head kaardid saada iGO 8 tarkvarale, parim Kreeka kaart on näiteks Ida-Euroopas müüdavatel Mio Moov autonavidel. Antud juhul Kreetale minnes võid oma TomTomi rahulikult koju jätta ja kohapealsest autorendist seadet küsida.

0
0

ma rumaluke ei uurinud asja, ja tarisin lolli peaga oma Tomi Santorinile...Tänu jumalale on saar imepisike ja eksimisvõimalust praktiliselt pole.

0
0

Mina olen oma TomTom One XL-iga rahul küll. 3 tonni eest on seadet küllaga. Kaardid tõmbasin teadagi kustkohast... Lääne-Euroopa jaoks pidin eraldi 2GB SD kaardi sisse panema (4GB kaarti tundub et seade ei toeta), Austraalia kaart mahtus sisemisse flashi ära.

Väga abiks asi, ilma selleta oleks üsna hädas. Ainult peaks mainima, et jalgrattaga sõites peab seadme aku vastu ainult kuskil poolteist tundi. Ma just plaanin ratta peale mingit väiksemat 12V akut hankida, et siis autolaadija kaudu TomTom-ile voolu anda...

0
0

Oijah, jumala õige. Kreeka puudub tõesti. Vastavalt sedusele aga on võimalik (vist 2 nädala jooksul) lepingust taganeda ja kaup tagastada, kui seda pole kasutatud.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased