Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Vaata Charlie, AR'i aeg ei ole mitte otsa saanud. Tom Tom'iga ega ka mitte Garminiga ei ole võimalik reisi planeerida- nendega võid navigeerida sellel teekonnal, mida AR sulle kuvab. Kui ma lähen tundmatusse linna ja ma ei tea mida seal vaadata, siis AR kuvab mulle kaardi peal just selle kategooria huviväärsused, mida ma soovin ja nendest teen ma oma valiku. See on kodutöö. Ma ei usu, et Sa leiad sellist tola, kas navi'ga või läpakaga mööda linna jalutab ja oma huviväärsusi otsib. Nende leidmiseks on ikkagi mälu.

0
0

kodutööks, aga ma ei saa aru, mida sa selle AR-ga teed? Mul on ta ka olemas aga mitte ühtegi eelist, miks teda käima lasta ei oska nimetada. Garmini kaarte saab ka läpakas vaadata. Garminil ütlen kuhu ja läheb. Kui mulle see valik ei meeldi annan teise tee ja läheb. Tavaliselt on mul teada ka ööbimine ja need salvestan ka ette. Odavama otsa öömaju nagunii ühesgi navigaatoris ei ole ja ei tule. Bensiinijaamad? Euroopas? Pole ju sellised vahemaad, et paak tühjaks saab ootamatult? Nagunii peab endal peas mingi teekond ikka kõrvade vahel olemas olema, sest pole veel sellist reisi olnud kus GPS lolliks ei lähe. JA mööda Amsterdami olen ma nüviga oma huviväärsusi otsinud küll:) Päikest polnud ja eks see nüvi teeb ikka laisaks ka.

0
0

Kui ma lähen kolmenädasele puhkusereisile, teen ma AR-iga täieliku teekonna kogu reisi ja iga päeva jaoks, sealhulgas broneerin abs. kõik ööbimised, st. ma tean tunnise täpsusega, kus ma mingil hetkel peaksin olema ja seal ma ka olen. Kui kasutad navi (Garmin), teatab ta lihtsalt, et 7000km läbimiseks kulub 5 päeva ja 16 tundi. Mida ma selle teadmisega peale hakkan? Ma ei kujuta ette, et ma peaksin reisima nagu mereröövel, kes näeb kahe tunni ulatuses ette. Kui ma sõidan oma töösõite Saksa või Itaaliasse, siis ma loomulikult ei kasuta ei navi ega ka mitte AR-i, need on piisavalt sissesõidetud teed.

0
0

jah. Sinu tunniajaline täpsus on helesinine unistus, kui reis läbi poola läheb:)

0
0

Sa Joosep pole ikka ilmselt ühtegi navi programmi reaalselt kasutanud ja istud endise põikpäisusega stagnaajas (loe läpakas) kinni. Sinu loogikast on lihtsalt raske aru saada ja nagu näha, pole ma mitte ainuke. Kuidas siis ei ole võimalik naviga reisi planeerida ja AR-ga jälle on? Joonistad siis AR-ga kuidagi käsitsi liikumisteed või? Normaalne oleks ju panna alg- ja sihtpunkt, lisada vajalikud vahepunktid ja ongi marsruut valmis. Mis imet Sa siis veel teed? Sama ka huviväärsustega. Navis saab väga edukalt kaardi peale kuvada ainult kindla kategooria huviväärsused ja sellise zoomi astmega nagu endale meeldib. Klikkides huviväärsuse peal kuvatakse konkreetse HP info ja saan neist vajalikud kohe kiiresti ära märkida. Saan otsida konkreetse kategooria huviväärsusi ja need reastatakse kauguse järgi asukohast. Nii et pole nagu mingit probleemi. See eelnev käib küll konkreetselt iGO 8 kohta, mida ise põhiliselt kasutan. Ja naviga (mõtlen navi all muidugi mitte konkreetselt PNA'd, vaid ikka tarkvara) saab väga edukalt ka linnas jalutada, ilma et keegi imelikult vaatab. Usu mind, ise proovisin sel suvel. Otsisin võõras linnas infopunkti. Kuna vastupidiselt AR'le saab navi panna teadagi ka mobiili. Ja ilmselt ei jätnud üldse tola muljet. Mis teha, ega kõigile ei ole antud seda mälu, et näiteks oma kolmenädalasel puhkusereisil kõigi ette tulevate linnade huviväärsuste täpseid kohti mäletada.

0
0

Ma olen seda Poolat nühkinud juba 17 aastat. Kui ma ikka hommikul hakkan Tallinnast minema, tean pooletunnise täpsusega, mis kell ma õhtul Frankis olen.

0
0

Sul Charly on kaks mõistet segamini. See mida Sina teed (algpunkt, lõpppunkt ja vahepunktid) on marsruudi koostamine, mitte reisi planeerimine. Reisi planeerides määrad igapäevaselt, mis kell Sa hommikul sõitma hakkad, mis kell õhtul kohale jõuad, kui kaua igas vahepunktis peatud ja mida vaatad. Lisaks saad määrata iga kahe järjestikuse punkti vahelise sõidukiiruse sõltuvalt soovist ja vajadusest. Võid lisada suvalisel hulgal suvalise pikkusega puhkepeatusi. Ja kui see kõik on valmis, optimeerid selle igapäevaselt nii, et jõuad rahulikult käia kõikides huvipakkuvates kohtades. Ma võin enne reisile minekut öelda tunnise täpsusega, kus ma mingisugusel suvalisel ajahetkel olen. Ja kui ma olen seda reisi mitmeid ja mitmeid kordi arvutis "läbi mänginud" jääb ta lihtsalt mällu. Ja kõige lõpuks konverdid AR-ga koostatud reisi Garminile arusaadavasse keelde, sest AR pole suurem asi navi, aga väga hea "route planner"

0
0

Loe ja imesta :-) Tundub, et meil on täiesti erinevad nõudmised tehnikale :-)Mina ei murra iial pead küsimusega, mis kiirusega ma kahe punkti vahet sõitma pean, et täpseks kella ajaks kohale jõuaks. Mina vaatan liiklusmärke.. (tom-tom hoiatab sind õigel ajal ka teeservas saabuvatest kiiruskaameratest)ja puhkepauside pikkusi ei oska ma ka hea tahtmise juures veel kodus arvuti ees istudes ette planeerida.. Aga küllap leidub lahendusi ka erivajadusteks.

0
0

Joosep peaks hakkama bussireiside operaatoriks. Või hakkama olemasolevaid koolitama. Nendel kuluks selline täpsus ära, samas ei kujuta küll ette, miks mul peaks minutipealt 3-nädalane reisikava isikliku autoga reisimisel valmis mõeldud olema.

0
0

Pole mul mõisted sugugi segamini. Marsruudi koostamisel arvestan ma loomulikult juba sellega, palju ja kus kohas ma teel olles midagi näha tahan. Sellele vastavalt saab valitud ka sihtpunkt, et poleks mõttetut kiirustamist. Olles eelnevalt juba omajagu autoreise teinud, oskan enam-vähem arvestada, palju mingis suuruses linnas või mingi vaatamisväärsuse juures võiks aega minna. Ja kui läheb mõnes kohas rohkem ja ei jõua sihtpunkti, pole hullu midagi, navi näitab kenasti kätte, kuhu saan öömajale minna. Aga jumala pärast ei tule mul mõttessegi planeerida ajaliselt, millal ja kui pikalt ma puhkepause teen, kui palju täpselt aega kulutan vaatamisväärsustele, millise sõidukiirusega pean ma mingi vahemaa läbima jne. Oma puhkusereisil ennast sellistesse raamidesse suruda oleks ülim totrus. See oleks siis sama mis bussireis, siis kaoks oma autoga reisimise mõte ju ära. Aga eks see ole muidugi igaühe enda asi. Praegused navid ongi seepärast asendamatud, et annavad autoreisijale vabaduse liigelda ja samas ei pea muretsema selle pärast, et kas ikka saan kuskil öömaja või kõhu täis. Aga mis siis kui on vahepeal teeremont või on vaatamisväärsuse kassas pikem järjekord? Ütled et Sul on ARiga tehtud reisikava ja Sul on vaja edasi liikuda või järjekorras ette saada? Või on vahepeal sant ilm, vihma sajab ja teeolud kehvad, Sinu ARi reisikava näeb ette aga täiskiirusel sõitu? Polegi lihtsalt mida muud, kui et Sinu hoolikalt ja kaua aega tehtud reisikava läheb vett vedama. Aga loomulikult, mis see minu asi on, kui aega piisavalt käes, võid ju arvutis läbi mängida mida iganes ja palju tahes. Reaalne elu on aga teine.

0
0

Oot VGA ekraan? Millist ise kasutad? IGO 8 toetab ju ainult seda viletsat resot 240x340.

0
0

Sain siis ka niikaugele, et WinCE lahti ja saab Prestigiole edukalt teisi navi programme lisada: http://img178.imageshack.us/img178/3191/nonigpsar7.jpg

0
0

Pihuarvutiks on Fujitsu Siemens Loox N560. Menüüd ja ikoonid tõesti küll 240x320 resoga ja näevad seetõttu veidi karvased välja. Põhiline aga et kaart koos tekstiga töötab VGA resoga (kaarti mahub ekraanile rohkem ja tekst on hästi selge). Mio Moovi peal töötab aga mul 480x272 resoga, selline toetus on iGO 8-l ametlikult ka olemas.

0
0

Eomapi kaarti ei õnnestunud ei hea ega kurjaga PDA (FS PocketLOOX 420 Garmin Mobile XT-ga) peal ega Medioni PNA-l (ehk siis odav Hiina geps WinCE 5.0 peal) tööle saada. Regioga probleeme polnud. Regiol vist kohe-kohe tulemas ka uus Baltikumi kaart Garminile. Samas Garmini programmi kasutusmugavus ja loogilisus jääb ikka IGO-le kõvasti alla. Tahaks siiski EOMAPi ka tööle saada, sümpatiseerivad need el. liinid ja sood. Oskab keegi aidata? Kaardid on muidugi legaalsed, poest ostetud.

0
0

EOMAPi kaardi ja PDA-ga on tõesti mingi probleem, kuid selle kallal töötatakse. Võtke Tõnu Kraudiga ühendust (http://www.eomap.ee/?id=139) ja uurige, kas on mingeid uudiseid.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased