Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Samuti siin kasutamas PDA-d (ASUS 636) ja navigeerimiseks IGO. Peal on ka TOMTOM, kuid oma poolthääle annan esimesele. Endale tundub IGO puhul plussiks ka see, et puudub vahe Lääne Euroopa ja Ida Euroopa kaartide vahel. Kui TOMi puhul peab Eestist Soome sõites vahepeal tegema kaardivahetuse, siis IGO paneb kohe otse sihtkohta, isegi laevaliinid on peal.

0
0

mul HTC P3300. olen selles vallas suht võhik aga huvi oleks sellest aparaadist maksimumi võtta. hetkel on plaan minna Musta mere äärde tsiklitega seiklema aga häda selles et TOMTOM ei oma selle piirkonna kohta erilist ülevaadet. paar tähtsamat teed ainult. Kas oskab keegi aidata, et kust saab tomtotm-i jaoks selle piirkonna kaarte või tuleks programma välja vahetada? tom tom on kahjuks ainult linnade ja põhiteede keskne ja ei anna isegi eesti külateedel ja metsaradadel seigelda. Garmini kasutatav eesti detailkaart on super. kahjuks mulle tomtom-i tõttu ei sobi. kasutaja LEX! Tundud selles vallas väga suurte kogemustega. Ehk saad aidata?

urmas(ät)besterm.ee

0
0

Olen tellinud endale Mio C620 navigaatorit, kus on ainult Lääne Euroopa kaardid. Samuti sellele seadmele läheb ilusti ka IGO8 peale. Oskad sa äkki juhendada, kuidas saaks IGO8 koos Ida Euroopa kaartidega peale panna?

0
0

Saada kiri [email protected]

0
0

Anne hääl sai mul salvestatud spetsiaalselt oma seadmele, so TomTom 720'le ja võrreldes Jüri häälega ei ole ta kindlasti aeglasem. Vahe Anne- ja Jüri failides on see, et Anne ütleb näiteks kahesaja meetri pärast ühes failis ja meetri pärast on mute fail (nii on lause sujuvam), aga Jüri ütleb kahesaja- ühes ja meetri pärast teises failis. Muide, kui häälega ei ole rahul, siis on võimalik Jüri häält edasi kasutada.

0
0

Kasutasin pikemalt sel suvel Garmin GPS hääljuhtimisega Hispaanias ja autoreisil Eestist läbi Poola Tsehhi Austriasse ja veel mõned riigid.

Kogemused-pane enne paberkaardi või Autoroute järgi paika enesele sobivad vahepunktid,muidu sõidad ka sealt läbi,kus teeolud kehvavõitu- juhatab peaaegu põlluteele,peaasi,et teekond oleks lühem-võid ajas võita,kuid ka autot lõhkuda.

Endistes sotsmaades esines vigu,siis tuleb paberkaarti kasutada või lahtise peaga mõelda...

Kui eksid mahasõiduga näiteks-parem mine sinna tagasi,kui lased uue marsruudi valida-KEHTIB eriti suures linnas-saad küll linnaga tuttavaks,kuid vahel oled ka sõiduteel,mis 2m lai

ÜLDKOKKUVÕTTES vajalik seade,eriti seal,kus pole käinud-kui on kuskile täpse aadressi järgi jõuda.siis 98% viib ka kohale

0
0

tore aga saab ka ilma. Garmin saadab põlluteedele, kui sa käsed tal kõige lühema tee leida. Vali kiireim aeg ja seda jama ei ole enam. Eks ta tahab ikka kogemust ka:) Esimest korda eelmine aasta sai ikka väga palju aparaati sõimatud(ilmaasjata muidugi) See aasta 6 reisi on enam vähem olnud. Uue Poola kaarti sain ainult kahjuks peale Poola reisi kätte, Mõned uued teed olid puudu:( Aga neid teid polnud paberkaardi peal ka:)

0
0

Aga kust võiks üldse leida testimiseks seda uut TomTom Anne häält:)

0
0

to creativ2: ...jah see on TomTom'i ja ka iGO taoliste konsernide probleem, et nendel on oma tehnoloogia ja ainult nemad saavad sinna kaarte toota jne. jne. Minu teada on nt. venemaa ja musta mere ümbrus TomTom'i vanematel (kuuenda seeria 6.08) kaartidel mingil määral olemas aga kõiki kuute riiki selle ümber tervikuna (isegi ka mitte eraldi) mina nagu kohanud ei ole. Igatahes ei ole mitte midagi uuemat, millele võiks nagu rohkem õigsuse poolepealt rõhku panna. Garmin siinkohal saaks kindlasti rohkem hääli. Maailmas on palju kaarditootjaid, kes selle süsteemi peale väga detailseid kaarte on teinud nt. Garmin Roads of Russia 4.03 või vaata ka teisi http://www8.garmin.com/cartography/mpc/ (+ lisaks need, kes ei ole "ametlikena" kirja pandud/registreeritud) ...ehk minu arvamus jätkuvalt, et ei ole ühte konkreetset tootjat, kelle "asi" oleks parim... aga kasutades erinevaid saab täiesti rahuldava tulemuse.

to ArgoH: Tegelikult ei olnud mõte Anne hääle "aegluses" vaid just selles, et ta teeb vahele pausi. Ma ei ole seda ise TomTom originaal seadmes proovinud aga PDA peal tundub vahepaus (minu isiklik arvamus) "harjumatu". Võibolla ongi kogu asi harjumuses Jüriga... aga aus olles on olnud mõte, et pakin häälefaili lahti ja eemaldan need pausid ja panen kokku tagasi... vaataks, mis saab ;)

to kevin: Anne hääl täiesti tasuta nt. läbi TomTom HOME kätte saadav või võimalusel otse seadmest alla laetav.

0
0

Anne häält võib saada siit - http://www.storage.ee/oldfox/Anne_haal.rar

0
0

Suured Tänud:)))

0
0

on nüüd olemas ka Läti topo http://www2.garmin.lv/karte/MjM= ja tavaline http://www2.garmin.lv/karte/MjI= Ja leedukad on mingi Baltikumi valmis sanud http://www.garmin.lt/lt/disp.php/lt_products/lt_cartography/lt_cartography_road/2913 hind on nagu on

0
0

Üllatavatalt hästi toimib ka "kollane" navi. Ostsin lapi-norra reisiks GoClever 4330 lihtsalt uudishimust, kopikas peale paari tuhande oli täpselt see hinnapiir, kuhumaani olin valmis uudishimu rahuldamiseks minema. Teleatlase kaardid, kogu euroopa (balkanimaadel küll mitte 100%). Kasutajaliides on küll kohmakam kui tipptootjatel, aga baasfunktsionaalsus oli täiesti tasemel. Marsruudi ringiarvutamine käis üsna kiirelt. Kokku ei jooksnud 2 nädala jooksul kordagi. Lofootide tuttuutel teedel tuli küll aegajalt "teelt väljas" sõita, selle peale jääb soft aeglaseks ja ei reageeri enam eriti kiiresti ekraani toksimisele, teele tagasi jõudes kõik taastub. See oli ka ainuke puudus. Jookseb CE5 core peal, niiet pmst saab samale rauale ka muud softi häkkida.

0
0

lex, mil moel sa eomapi kaardi PDA peal tööle said?

tahtsin suveks PDA peale (Windows Mobile 6 ja Dell Axim x50v) korralikku eesti kaarti, sest senised TomTom 6.80 ja Garmin XT peal töötav City Navigator olid väljaspool linnu suhteliselt nirud.

regiost öeldi, et nende kaardiga ei tohiks probleemi olla, aga eomapist öeldi, et selline asi polevat üleüldse võimalik ning kui regio väidab, et nende kaart erinevalt eomapi omast läheb PDA peal tööle, siis nemad seda küll ei usu. sügasin kukalt, proovisin regio kontoris regio kaarti, töötas, ostsin ära, proovisin eomapi kontoris eomapi kaarti, ei töötanud, jäi ostmata.

samas huvi on siiski säilinud mõlemaid kaarte PDA peal kasutada. äkki saad mingi instruktsiooni postitada vms, et mis imenipiga ka eomapi kaardi tööle saaks?

muideks mulle on uudis ka see, et TomTom uuem kui 6.80 PDA peal töötab. mõned kuud uurisin, et kas saaks versiooniuuendust teha, aga kõik maailma foorumid olid hala täis, et see polevat võimalik ning TomTom PDA peal on edaspidi surnud, nii et jätsin asja sinnapaika.

0
0

Oskab keegi soovitada või taskesi infi anda kust saaks sellele aparaadile lääne euroopa kaarti, vaja oleks lihtsalt kasutada, eriti huvitab rootsi. Augusti viimased 2 nädalat seal mööda saata plaanis. Tänan abi eest!!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased