Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

eesti kaart garmin 200 ´le. vist käis korra läbi inf eesti kaartide kohta , aga jäi tiba selgusetuks, milline oleks täna parim ? EOMAP Eesti Teejuht või eesti regio või midagi veel kolmandat ?

tänud ette vastukaja eest

0
0

Mul HTC P3300, milles TomTom 6.0. ja loomulikult ei tunnista see kolmandaid kaarte. Aga aru ma ei saa, kuidas Regio või EOMapi kaardid tööle saite? Seletage lollile, kas mingi kolmas proge loeb nimetet kaarte (nagu nt. Garmin Regiot) või toimivad asjad iseseisvalt nagu läpakas? Sest Regio ise räägib nii: "CD-Atlase sarnast kaardirakendust pihuarvutitele, mis sobiks eraisikute vajaduste ja võimalustega, kahjuks hetkel veel pakkuda ei saa. Arendustööd käivad ning uue toote valmimisel anname sellest oma leheküljel teada." http://regio.ee/?op=body&id=72. Pikem jutt veel siin: http://regio.ee/?op=body&id=169. Ei vasta see enam tõele?

0
0

to tonyx & Jyrka: Nii EOMAP, kui ka Regio toodavad kaarti Garmini keskkonda... Garminil on aga olemas tarkvara nii PDA, kui ka nutitelefonide (Smartphones) tarvis -> Garmin Mobile XT. Siinkohal ma enam ei saa aru, mis siin keerulist on? EOMAP nt. müüb oma kaarti SD/MicroSD peal juba valmis kaart ilusti alamkaustas /GARMIN... ostad selle ja ostad Garmin Mobile XT tarkvara, mis on PC'st installitav -> kasutad kas ActiveSync'i või paned SD otse arvuti külge/pessa ja ta installib ennast sinnasamasse kausta. Lükkad vastavasse seadmesse ja voalaaa... töötab. Eespool oleva info põhjal on tegelikult kõikse odavam GPS sul juba olemas olev telefon, mis on SymbianOS platvormil ja MicroSD kaardipesaga (kui ei, siis võibolla olekski aeg telefoni vahetada). Riistvaraline lisa on ainult mõni sinihambaga GPS signaali vastuvõtja -> eelis, et saad kasutada ka teiste seadmete juurde: PC, PDA, Smartphone, vms. Nendele, kes ütlevad, et telefoni ekraan on nii nõmedalt väike jne, jne... ma olen nõus... aga idee on kohale navigeerida, mitte ekraani vahtida... paned "linnukese" endale "laulma" ja kuulad, mis tal öelda on... vahest heidad paar pilku vaatamaks mitme aja pärast manööverdada vaja ja kõik... telefon on "alati" kaasas. Kasutan ise vahelduva eduga nii PDA'd, kui telefoni... autos on jah PDA mugavam (4 tolli, saab sõidu ajal vajadusel pihta) aga matkarajal on telefon väiksem/kergem/mugavam vedada. Ah jaa... huvilistele infoks, et telefonis istub eduliselt ka TomTom ja iGO aga noh... linna värk... nagu liinibussiga metsa matkale minna... teid ju ei ole kus sõita ;)

to tonyx: Kui sa oma Dell Axim x50v'le Windows Mobile 6'e peale said, siis ei tohiks nagu selles asjas ka raskusi olla :)

head pusimist ja ära eksimist...

0
0

Selge, seda tahtsingi teada, et kas mul on EOMapi või Regio jaoks Garminit vms. kolmandat proget vaja või on nad ise miskit valmis meisterdanud.

0
0

Avastasin, et Garminitega kaasas olevat Euroopa kaarti (CityNavigator) saab vaadata ka Internetist. Hea kasvõi selleks, et kaardi ulatusest ja detailsusest aimu saada, Google Mapsile jt-le veebikaardina konkurentsi ei paku. Link: http://www8.garmin.com/cgi-bin/mapgen/webmap.cgi?p=18612225&u=1&z=2&w=480&h=360&rz=0&k=1&sc=1

0
0

Kas keegi teab kus või kuidas eestis saab Prestigio GeoVision 350 kaarti uuendada, sees on praegult 2007.7. Venemaal tehakse seda esinduses tasuta: http://www.dicom.spb.ru/info/news.php?id1=144

aga kuidas meil saaks?

0
0

Paar päeva Asbis.ee-ga kirjavahetust pidanud ja nad väidavad kaljukindlalt, et 2007.7 ongi kõige uuem kaart Prestigiole ja uuemat ei ole, kuigi kodulehel on info, et Software Included Maps TeleAtlas v.01.2008 http://ee.prestigio.com/products/GPS-navigation-systems/GPS-navigators/GeoVision-350

Nüüd on küsimus, et kas keegi kellel on ka uuem Prestigio vaataks mis tal Info/Kaardid näitab, minul on seal kõigi kaartide järel kirjas: [Kaardi nimi] 2007.07 Data Source @2007 TeleAtlas N.V.[070724]

0
0

iGO/MioMap baasil müüdavate autonavide põhiprobleemiks ongi see, et kaardiuuendused on sisuliselt olematud. Enamasti tuleb kasutajatel leppida nende kaartidega, mis seal ostes peal on. Praegugi pakutakse vanematele Mio seadmetele eraldi kaarte seisuga 2007.01. Ometigi on ametlikult väljas ka 2008.01 kaardid ja uuematel müügilolevates navides ka peal. Neid aga vanematele mudelitele eraldi ei pakuta. Prestigio mudel kasutab iGO 2006 tarkvara. Sellele on siis ka olemas tegelikult 2008.01 kaardid, mõnedel riikidel ka 2008.04 omad. Neid saaks vanematele mudelitele peale panna vaid mitteametlikult. Selline see elu juba on.

Sai endalegi loomkatseteks värskelt muretsetud autonavi, Mio Moov 370 siis täpsemalt. Mio kasutab siis uuemates seadmetes juba MioMap 2008 tarkvara, mis ei baseeru enam NavNGo tarkvaral, vaid Horvaatia firma Mireo omal. Sellest tulenevalt on MioMap 2008'le saada ka näiteks konkurentidest kõige detailsem Horvaatia kaart. MioMap 2008 on kohati ka üsna huvitav tarkvara, NavPix näiteks toetab pildinavigatsiooni. Kuigi iGO 8'ga ikka võrrelda ei saa. Muidu välimuselt väga stiilne navi, nii odavas navis TMC ja sinihamba käed-vabad süsteemi polegi kohanud. Ostes on peal Lääne-Euroopa kaardid seisuga 2007.10. Eraldi saab Ida-Euroopa osta samuti seisuga 2007.10. Tegelikult aga juba ammu olemas ka uuemad kaardid. Seega ka siin on seis kaartidega üsna nutune. Ise muidugi selle MioMapi tarkvara pärast seadet ka ei ostnud ja eriti ei soovita ka teistele. Pigem siis juba mõni iGO 8 tarkvaraga navi.

0
0

Mida kasutate ja kuidas leiate vaatamisväärusi tundmatus linnas. Navides nad muidugi kõik sees aga siit tulebki see ekraani jama et liiga väike ja juba keeruline seal neid otsida, vähemalt tomtom 6 küll. Et kas kodu töö ja paber kaardid või läpakas mõni hea soft, mis näitaks kus asuvad paremad vaatamisväärused või teistel navidel see asi mugavamalt lahendatud.

0
0

Ise küll ei arva, et TT6-s vaatamisväärsusi keeruline otsida oleks. Iseasi, kui palju neid seal peal on. Menüüst valid Navigeeri, Huvipunkt, HP linnas ja valid kategooria. Ongi ju kõik, suhteliselt lihtne ja loogiline.

0
0

Navi'ga ei saagi normaalselt vaatamisväärsusi otsida- ta pole selleks mõeldud, pigem ikka selleks, et varem väljaotsitud kohtadesse jõuda. Kõigepealt peaksid kasutama mingit "route planner" programmi. Neid on mitmeid, kuid minu meelest on parim AR.

0
0

tom-tomi ma selle järgi näiteks endale ostsingi, et sellel suhteliselt lihtne vaatamisväärsusi otsida ehk panen peale, et näita sõidu ajal kõiki teeserva jäävaid hotelle ja bensujaamu või mis iganes ja tema sõidu ajal sulle neid näitab. Sõbra garminis tuli alati soovitud kohas panna navi eraldi otsima, et vaata kas meie ümbruskonnas on midagi. Kuna meil oli moottorratta matk, siis ma ei kujutaks ette, et ma peaks jääma teeservas pidevalt seisma, et otsi sellest teeserva jäänud külast öömajasid..

0
0

Mis tähendab ei saa naviga normaalselt vaatamisväärsusi otsida. Sel juhul on pigem probleem kasutajas. Normaalses navis on HP-de otsimine väga lihtsaks tehtud. Muud pole vaja teada, kui vaid konkreetse HP nime. Kui nime ei tea või pole oluline, saad otsida kategooria abil (vaatamisväärsused) või kui tead aadressi, otsid aadressi järgi. Ei hakka ju ometi mööda kaarti vaatamisväärsust taga ajama. Kui tahad reisil mingit kindlat HP külastada, mida andmebaasis ei ole, siis tuleb see enne reisi lihtsalt lisada. Aadressi järgi (või veel parem koordinaatide järgi) pole mingi probleem. Mitmes programmis on tõesti lisaks võimalus, nagu ka Ranno mainis, manada automaatselt ette teeäärde jäävad HP-d (sel juhul saab isegi märkida, kui kaugelt marsruudi kõrvalt otsida). See siis kasulik, kui ei otsi mingit konkreetset huvipunkti, vaid söögikohta, majutust jne. Seega tuleks enne reisi endale navi korralikult selgeks õppida ja pole mingeid probleeme. Ja pole mõtet enam mingit AR soovitada, selle aeg on ümber saanud.

0
0

Ok võibolla ma väljendasin ennast halvasti aga ikkagi, oletame et oled tundmatu linna keskel ja tahav nende vanalinnaga tutvuda siis millise progega oleks parem otsida, TT6 jah saab otsida huvipunkte kuid siis nad nimekirjana, tahaks nagu kaardi pealt neid näha, sealt aga ekraan pisike ja nimetusi ei näe jne.

0
0

Sel juhul pole vahet mis progega otsid, kui on ikka madala lahutusega väike ekraan siis on niikuinii ebamugav kaardiga majandada. Muretse kobedam seade, minu VGA ekraaniga pihuarvutil küll see probleemiks pole. Või jaluta lihtsalt linnas infopunkti ja võta sealt paberkaart. Muud varianti ma ei näe. Sest olgem ausad, läpakaga ringi käia ja selle peal ekraani jälgida tundub üsna tobe mõte. Samas kohalikele võiks pakkuda aga omajagu nalja.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased