Navigaator autosse vol.2 (2008)

algus teemas http://trip.ee/node/9582

Kuna eelmine teema liiga pikaks veninud, jäkaks asjast kevad 2008 seisuga. Kuna on ilmunud uued versioonid nii kaartidest kui masinatest. Kas on siis olemas lõpuks sellist kooslust millega saaks hakkama nii Saaremaal, Kaunases, Panevezises, Budapestis, Barcelonas... Loomulikult on asi hinnas palju mingi seade maksab aga tõesti praegu oma esimest Navimasinat ostmas ei oskagi enam ära valida. Ja näiliselt soodne masin võib kordades minna kallimaks kui selgub, et seda.seda kaarti veel juurde vaja osta. Edasi juba kasutusmugavus ja muu ninnunännump3. Kindlasti on keegi juba avastanud, et oleks võinud 300eek juurde panna masina soetamisel siis oleks....

Seni läpakas@autoroute

Infoks, et EOMAPi Garmini kaardist on väljas versioon 21.04, kuhu lisandusid hoonestusalad ja talunimed. Samuti oskab kaart juba mõnda aega teed juhatada.

0
0

On keegi ehk kokku puutunud Navigon 8110 või NAVIGON 7 tarkvaraga? Kas 7 -l on Ida Euroopa katvus parem , kui versioonil 6 (kaetud ainult pealinnad)? Olen internetist küll infi otsinud, aga asi suht uus ja küllap seetõttu ei ole ka eriti midagi leidnud. Eestis minu teada Navigon 8110 müügil ei ole , lähima müügikoha, kus aparaat olemas, tuvastasin Helsingis Verkkokauppa.com -s, mine või sinna uurima :-). PS! KÜSIMUS ka charli21-le: Kas iGO 8 Ida-Euroopa(näiteks Eesti)katvus on parem , kui TOM-TOM viimasel versioonil. Endal on mul kogemus go 910-ga millel viimane ida värskendus peal. Käisin poes Clarion MAP 780-t uurimas ja tundus , et näiteks Sakus ei olnud peale peatänava midagi (samamoodi nagu TOM-TOM lgi)Kasutavad ju mõlemad Tele Atlast. Oled ehk täpsemalt võrrelnud. Või sõltub see täpsus ikkagi Tele Atlase baaskaartidest? Mul plaan oma go 910 välja vahetada, seetõttu uuringi mis parim oleks: Navigon 8110, Clarion MAP 780 või hoopis vana hea TOM-TOM GO730(930) Ette tänades.

0
0

No nii - Navigoniga mul asi selge - oli vaja lihtsalt minna http://www.navigon.com/site/int/en/products/car_navigation/navigon8110 seal kõik ilusasti kirjas. Ma ei tea kus mu silmad enne olid :-))).Kommentaariks niipalju , et ilus asi see Navigon 8110 küll, aga ida on ikka väga nirult kaetud. Eesti on endiselt 29%, rääkimata Leedust , mis on 16%.

0
0

Navigon 7 tarkvarale saadaolevad kaardid Q2/2008 baseeruvad Navteqi Q4/2007 kaartidel (sama näiteks Garmin City Navigator 2008), kus suur osa Ida-Euroopast on kaetud kehvalt (vt tabelit). Navigon 6-le on ka saada sama detailne Navteqi andmetel põhinev kaart. Ida-Euroopa jaoks on saada MN6-le aga ka TeleAtlase andmetel baseeruv kaart, mis on siis katvuselt analoogne TomTomi ja iGO kaartidega, kus Balti riigid on korraliku katvusega (Eesti 72%, Läti 63%, Leedu 100%). Vana versiooni kaardid küll uues versioonis ei tööta. Muidu Navigon 7 on kuuldavasti silmnähtavalt kiirem kui 6 versioon, mis on ikka üsna aeglane. Ise veidi kohendades sain selle küll pihuarvutis mingil määral kiiremaks, kuid TomTomi või iGO-ga ikka võrrelda ei saa. Kuuldavasti pidi suve lõpul uus versioon tulema ka pihuarvutitele, eks siis saab proovida asja. Navigon 8110 on aga paistab riistvaralt päris kena ja uhke asi olevat, kahe aasta jooksul saab kõik kaardiuuendused ka tasuta juurde.

iGO 8 ja TomTomi Balti riikide katvus on täpselt sama, kuna mõlemale on hetkel saada TeleAtlase 2008.01 andmetel põhinev kaart. Suur osa Ida-Euroopast (Balkani piirkond, Ukraina, Türgi) on iGOl aga oluliselt detailsem, kuna kasutab nende riikide puhul kohalike kaardifirmade kaarte, mitte TeleAtlase omi. Sellest valikust võtaks ise küll kindlasti Clarion MAP 780-e just iGO 8 tarkvara tõttu.

0
0

Tänud asjaliku vastuse eest. Mis muud, kui Clarioni järgi.

0
0

To viktor

Mina oma kaardi pealt sinu parandusi ei näe. Küll on näha, et seal on endiselt Uno-X ... tegin oma kaardile samuse paranduse ära. Ehk siis nimetasin HP ümber.

0
0

On kellegil ehk selline, või mõni muu analoog, mis raadio infot kasutab? Küsimus selline, et ekraanile tuleb liiklusmärk "muud ohud" (oli vist vanasti nimi) ja selle kõrvale mingi number. Number iga kord erinev aga mida see number tähendab ei oska kuskilt otsida.

0
0

Mina ostsin oma kogu Euroopat, sh. Ida-Euroopat, Eestit, Baltimaid ja Venemaad ning ka Ameerikat ja Kanaari saari sisaldava TomTom 920 www.palmtek.ee -st. Käisin sellega ka juba Venemaal, kus kaart töötab üllatava täpsusega ja isegi majad on kaardil. Euroopa suurlinnades on ikka jube mugav sõita. Lisaks töötab asi telefoni hands-freena. Muusikapleierina ja pildivaatlejana ei kasuta, kuid ka seegi võib vajalik olla.

0
0

Tuttav ostis TomTom OneXL koos ida-euroopa kaartidega.Nüüd soov saada ka navigeeritud Soomes,Rootsis esialgu näiteks.Navi kasutaja ise on täielik arvutivõhik.Kust saada kaarte??Ise ehk pusiks talle need mälukaardile.Äkki kellelgi on pakkuda faile selleks?[email protected].

0
0

1000V, mõtled TMC'd - asja mis liiklusinfot edastab? Eks ta näitab, et teel on mingi takistus, ja nr peaks olema aeg mida see distantsile lisab. Vähemalt Tomtom 720T'l on nii.

0
0

Kas keegi teab kui palju maksab või kust saab MIO 520 jaoks kronsteini autosse ja ka autolaadija? Ma sain oma MIO 520 Belgiast ning sellel ei ole Eesti kaarti. Kuidas seda upgradida, et ka Eestis töötaks? tänud ette. crash01(ät)hot.ee

0
0

Sai soetatud Clarioni MAP780. Enne vaatasin Tomtomi viimast mudelit aga Clarion tundus kasutajasõbralikum.

0
0

Sai ostetud siis TomTom GO 930 traffic ja olen väga rahul. Kuna olen juba pikaajalisem TomTom-i kasutaja, siis teadsin juba nende plusse ja miinuseid. Kaardi kattuvuse poolest on TomTom üks parimaid, seda eriti Ida-Euroopa osas. Antud seadmel on sees üleminekuteta Lääne- ja Kesk-Euroopa kaart (Kesk-Euroopa siis tegelikult hõlmab ka kogu Ida-Euroopat ja Venemaad. Funktsioon, millest ehk puudust tunneb, on see, et TomTom ei salvesta teekonna logi, st hiljem ei ole võimalik läbitud teekondi ja infot nende kohta vaadata. Muidu tiptop. Soovitan soojalt.

0
0

Hei-hei!

Heameel on teada anda, et EOMAPi Garmini kaardile lisandus aadressotsing linnades. Hinnad on endised 495.- ja 595.- (vastavalt MapSource installer ja SD-kaart).

0
0

Kasutan navigeerimiseks PDA'd, mille soetamine minu arvates nagu kõikse mõistlikum tundus... peale navigeerimise saab sellega ka väga palju muud teha: kõik sinihamba võimalused, WiFi-Internet, filmid-DivX/XviD/AC3, pildimajandus, Office jne. Sellest lähtuvalt kõik ülejäänud jutt on PDA keskne navigeerimine ;). Windows Mobile 6 platvorm ei ole külll lauaarvutiga võrreldav aga olulisemalt rohkem lubav 'tava' navigatsiooniseadmetest. Mio seadmed (MioMap e. iGO) 'kergelt' välja arvatud, sest seal on samuti WM ja seda saab kenasti rakendada nt. ka TomTom'i peale paigutamisel (ise testinud C520t mudelil ja toimib). TomTom teatavasti oma nuditud Linux'i laadne platvorm ja muudele seadmetele tugi on 'pehmelt' öeldes olematu... teatavasti on viimane ametlik PDA versioon TomTom'ist 6 aga hetkel enda seadmetel 8. Kuskilt lugesin, et nende enda sisemine vastus, miks ei ole uuemat, oli aalaa "Milleks! Inimesed ostavad ju eduliselt ka koos seadmega... miks vaeva näha..." Olen saanud ise lähemalt uurida 3-4 erinevat TomTom'i mudelit, paari Mio't ja sinna juurde veel Fujitsu LOOX N100 ja mõned vähemtuntuvamad... kõige rohkem siiski meeldib iGO. Garmini enda seadmeid pole saanud kahjuks üldse käes hoida küll aga on mul PDA peal siis järgmised navigeerimisvahendid: iGO8 v8.0.0.41506, TomTom Navigator 7.450.9028, Garmin Mobile XT 4.20.50w -> kaartidest siis REGIO Eesti teed 1.0 ja EOMAP Eesti Teejuht 21.04 Beta. Need on hetkel nö. 'aktiivsed'. Enne selle Garmini versiooni REGIO tulekut kasutasin OziExplorer'it ja Regio CD-Atlase 2004 kalibreeritud rasterkaarte. Hiljem sai muretsetud kohe CD-Atlase 2007 versioon ja sealsed kaardid kalibreeritud... see on kindel, et kui sama taseme saaks PDA peale nagu on REGIO CD-Atlas PC'le oleks kõva sõna. Pikalt võiks pajatada nende kolme headest ja halbadest külgedest nt. iGO8 ja TomTom8 (sai teine ühe ONE XL peale aetud) jõudmine 3D tasemele, kus majad/vaatamisväärsused on ikka majad/vaatamisväärsused mitte 'plekk' ekraanil ja nt. et mulle tundub, et nendest kolmest (vähemalt PDA versioonidest) on Garmin justkui kõikse aeglasem. Samas tahan siinkohal ära märkida, ka kuskil eelpool teemaks olnud küsimust, et kas Garmin tunneb/omastab ära teisi GPS seadmeid, siis PDA versioonil minu CompactFlash pessa GlobalSat BC-337'me võttis ilusti omaks ja sinihambaga HOLUX M-1000 samuti... mingit lisaprogrammi pordi loomiseks vaja ei ole. Hetkel huvitab (oma uudsuse tõttu) Garmin + EOMAP (katsun enda 21.04 Beta asemele ka siin mahahõigatud 02.07 versiooni saada) ja selle detailsuse testimine/uurimine samas on ka minu arvates tõsine peavalu eesti keelsed juhendamised. Nagu eelpoolmainitud Jüri ja TomTom saab kõikse parema hinnangu (TomTom Anne on kuidagi 'pikkade juhtmetega'... ei ole viitsinud, et lõiguks pause vähemaks), iGO'l on mul olemas Toivo endatehtud osaline tõlge aga ikkagi toimib ja kuna mul endal head mikrit ei ole (mis taustamüra ka vähendaks), siis ei saa ise tõlkimist ette võtta... proovisin küll aga peab kuskile 'purki' pugema, sest muud müra võtab hullult kaasa -> kehva mikker. Aga ma mässasin veits Jüri ja Toivo "hübriidiga" st. kõik mis sai ja mida Jüri oskas asendasin iGO häälele ja nüüd on nii, et enamasti räägib Jüri ja vahest ütleb Toivo ka sõna sekka :) Sellest tingituna on Garmini tõlge justkui kõikse "kehvem". iGO'l on küll sait, kus saab hinnata kahte 'paljulubavat' eestikeelset juhendamist: Loviise ja Jaagup -> http://translation.i-go.com/ ...aga need seal juba pikemat aega ja mitmeid kordi läbi hinnatud aga tulemust ei paista kuskilt välja tulemas :( kisub pikaks... jätkame peensustega tulevikus või kui keegi antud kirjelduses millegi vastu täpsemalt huvi tunneb.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased