Norwegian, kohad lennukis?

Tere! Ei leia teemat üles. Küsimus selline. Kas on kellelgi kogemusi Norwegianiga? Kas istekohad antakse kindlasti kõrvuti või eraldi, kui ma pole ise broneerides konkreetseid kohti ostnud?

Nii ja naa. Kaks korda lennanud, abikaasaga kõik suunad pandi kokku. Samas üks tuttav soome paar pandi ühel tagasilennul eraldi. Et kui meelerahu vaja, siis osta kohad.

Ikka koos. Osta kohad ei ole mõtet.  Kui aga ei taha istuda konkreetses kohas, lennuki osas

Just käisime, muretsesime veel, et tšekki ei saanud arvutist teha ja ikka pandi kokku

Reisisime 2 perega ja päris kõrvuti kohti ei saanud, aga üpris lähestikku.

Ma muretsesin ka enne, aga saime mõlemal suunal õnneks kõrvuti istuma. Lühemal lennul poleks hullugi, aga 10h eraldi oleks jama. Riskisime. Ma olen aru saanud, et loeb see ka kui kiiresti check in ära teed. Kui viimaste reisijate seas, siis loomulikult kõrvuti vabu kohti vähe. 

Kindlasti kõrvuti ei anta. Küll antakse võimalusel ning suht suure tõenäosusega. Ise lennanud Norwegianiga nii Euroopas kui üle Atlandi ning alati on kolmeliikmeline pere kõrvuti istuma saanud.

Olen Norwegianiga lennanud mitmeid kordi ning istekohti pole eraldi juurde ostnud. Ja kuidas kunagi- mõnikord on kohad kõrvuti, mõnikord mitte. Seega, kui tahate kindlasti kõrvuti istuda, siis tasub eelnevalt osta.

Arumaeisaa... ostetakse reis, aga mingid tühised paarkümmend eurot enam ei leita, et lennureisi ajal kõrvuti istuda, à la "riskisime". Kui ikka nii vähe raha on,  kas siis on üldse mõtet minna rihma pingutama ja sente veeretama?  Norwegian on niigi odav lennufirma,  istekohad isegi EXIT tsoonis 17 eurot.  Rääkimata tavakohtadest, 12 eurot. Reisi eelarve juures on see ju naeruväärne summa. Kui midagi peaks juhtuma lennu ajal - kas ei oleks tore käest kinni hoida, koos olla?  Või kui ka ei juhtu - ikkagi hea kindel tunne ju koos olla? 

Sõitsime perega (4in) USA-sse ja istekoha valimine maksis 35€ suund/1in. Ehk terve pere peale 280€ edasi-tagasi. Ei näinud mõtet ja “riskisime”. Kui poleks kõrvuti saanud, no jumal temaga, oleksime koos kohale jõudnud ikka ja vähemalt lapsed oleksid ühe vanemaga kokku pandud. Õnneks mõlemal suunal saime tervele perele ilusti kõrvuti kohad. Reisi eelarve just sellistest paar sotti sinna-tänna asjadest koosnebki. Muus osas ei tahtnud kokku hoida, nagu meelelahutus, väljas söömine, auto, majutus. Aga 280€ eurot maksta ainult selle eest, et kõik neljakesi kindlasti kõrvuti lennukis istuda, ei näinud mõtet.  Seda enam, et suure tõenäosusega saab selle asja ka tasuta (nagu me saimegi) ja kaoks ka soodsa lennupileti mõte ning võiks valida juba mõne kallima lennufirma, kus need teenused juba hinnas.

Kui ühel bronnil on siis Norwegian paneb kokku.

Kes tahab kõike mugavusi lennult saada siis makske.... Mina käisin Miamis ära edasi-tagasi 240 euri inimene (arlandast). Kui ma oleks võtnud kõik need mugavused : istekoht, toitlustus, äraantav pagas... ,siis oleks mugavused rohkem maksma läinud kui lennupilet ise.  Istekohtadega võib tekkida probleem ainult siis kui ,viimasel hetkel ostad, lennuk juba peaaegu täis müüdud, kui juba reaalselt ei ole paaris või kolmeseid kohti, seda on ju piletit ostes kohe näha, kus veel vabu kohti on...

Väiksele Lottile. Finnair on mind juba 3(!) meiliga pommitanud, et ostaksin istekoha. Üks suund 50 ühele inimesele, kas on siis mõttekas maksta 200 veel lennukipiletitele peale?

VäikeLotti. Selle 4x x euro eest saaks ju reisil midagi targemat teha. Meenub, et keegi ajas sama raha eest endale mitu kihti riideid selga, et jumalapärast ei peaks ülekilode eest maksma. Viinamarjad on hapud, mis? Katsu argumenteerida teinekord.

Tohoh.. Ma ei mäleta,et ma oleks sinu tegemisi kuidagi kommenteerinud. Mina avaldasin oma arvamust. Aga ilmselt vist puudutas sind kuidagi isiklikult see teema.

Kirjutan, kuidas minu tasuliste istekohtade saaga lõppes. Minule oli sedasorti asi esmakordne kogemus. Tegu on Finnairiga. 1 päev enne lendu tegin internetis chek-inni, aga ta pani selle stand by seisundisse, kuna istekohti polnud ostnud. Läksin uuesti istekohti valima ja oh üllatust, tasuta oli hulk istekohti saadaval. 40 ja 50 EURiseid kohti, mida ennem pakuti, ei olnudki. Olid uued, osad kohad, mis maksid 65 ja75. Kokkuvõttes sain oma istekohad kõrvuti ja tasuta. On need mingid uued rahateenimisnipid? Võib-olla olen rumal, aga siiski piisavalt lennanud, kaasaarvatud Finnair ja midagi sellist varem kogenud ei ole. Ehk tulevikus kellelgi kasu mu jutust.

Paljudel lennufirmadel muutuvad istekohtade blokeeritus ja tasuliste kohtade saadavus lennule registreerimise avanemisel:- tihti avatakse kõik varem blokeeritud, kuid vabad istekohad (st kohad, mis olid varasemalt blokeeritud lojaalsusprogrammide klientidele)- tihti ei küsita enam istekohtade valimise eest raha (mitte küll odavlennufirmade puhul)- tavaliselt jäävad tasuliseks küll varuväljapääsu ridades asuvad kohad, kui need kohad on tasulised. Aga mõnel lennufirmal muutuvad ka need tasuta valitavaks (Näiteks Qatar, kes ei lase varuväljapääsu üldse enne registreerimise avanemist valida, või Qantas kes küsib enne registreerimise avanemist nende eest raha, aga siis enam mitte)Odavlennufirmadel käivad asjad omamoodi, aga nn "täisteenust" pakkuvatel lennufirmadel ei ole väga mõtet midagi ette maksta, kui koht lennukis väga oluline ei ole. On mõtet panna endale meeldetuletus 15 min enne lennule registreerimise avanemist (24 - 48h enne esimese piletil oleva lennu väljalendu) ja kohe, kui registreerimine avaneb, sobivad kohad ära napsata.