Päikese reis lastega 5 ja 7a veebruar koolivaheaeg

Tere head tripikad! Kas keegi soovitaks kuhu soojale maale saab mõistliku hinnaga minna veebruari lõpus? Cyprus ja Malta on küll soodsad piletid kuid päris soe seal vist sel ajal pole. Tänud! 

https://innovatsioon.wordpress.com/egypt/sharm-el-sheikh/ .... :) Hotellid mida kallim seda (üldjuhul) parem, kuigi muidugi kuidas just võimalik. Väga-väga paljudes on teieealistele sobiv väikelaste veepargike - ikka abiks! ;) 

Maltal on hetkel veel kuskil 19-23 kraadi, kuid läheb järjest jahedamaks, paljud lastele mõeldud veeatraktsioonid on samuti kinni ja avatakse uuesti alles Mais. Veebruaris pole suurt sooja ka ilmselt Küprosel. Kevadel sai aprilli lõpus käidud Korful ja siis olid just esimesed soojad nädalad (20-25 õnneks päevasooja), paljud basseinid aga veel tühjad ning kuurortid suletud. Seega jah, vaadata tuleb kas aasia, aafrika v kanaari saarte poole, kuid koolivaheaja piletid on pea alati kallimad kui muidu. USA ka variant, kuid sinna tuleks ikka pikemaks minna kui nädal sest muidu lennureis ja ajavahe röövib enamuse puhkusemõnust.

Eilat, saab Riiast või Vilniusest lennata, punast merd nautida. Kohalik elu pigem kulukas. Kui on rohkem seiklusjanu, saab ka Egiptusse jätkata. Või ka Jordaania poolele.Vahemere piirkonnas on veebruar kõige külmem aeg, rannapuhkust sealt ei leia. Kanaarid aitavad välja. Võimalus ka Stockholmist või mujalt euroopast ka roheneemesaari piiluda. Sinna pakutakse aegajalt alates 150 € pileteid.AÜE, kui moslemid ei sega ja hinnatase sobib.

Küpros ja Malta, seal veebruari lõpp kindlasti külm. Lastega pole mõtet minna. Mis on mõistlik hind ja kas on soov nädal või kauem puhata? Veebruari lõpus koolivaheaeg, pigem üritaks minna kas nädal enne või pärast vaheaega, sest vaheajal hinnad mõttetult kallid. Kui nädalaks puhkusele kahe väikese lapsega, siis kõige kiirem ja lihtsam Egiptus. Seal kindel päike, soe ja lastele hotellides tegevust. Kanaarid ka variant, aga kallim. Kui rohkem kui nädal aega, siis vaataks veidi kaugemale.

Tundub ikkagi Egiptuse teema, veebruaris seal juba mõnusalt soe. Nii väikestega ka kinnine kuurort suht hea valik ja kindlasti ka hind!

Egiptuses on päeval päikese käes soe siis jah, aga kvaliteetsema puhkuse igas mõttes saab veeta Kanaaridel. 

Mis on siis see kvaliteet mis 5 ja 7  aastasele Kanaaridel parem on kui Egiptuses? Sellises vanuses lapsi ei huvita loodusvaated, matkarajad, pikad autosõidud mööda saart, kirikud ja kloostrid.Nemad tahavad veeparki+basseini. Egiptuse 5* hotellidel on see hinna sees, Kanaaridel nõuab ka üks päev korralikku väljaminekut.Ainuke eelis Kanaaridel võrreldesw Egiptusega on väiksem võimalus saada kõhuviirust.Egiptuses on aga korallid ja värvilised kalad, mida saavad ka sellises vanuses lapsed juba maskiga vaadata.

Kanaaridel saab jälle rentida auto ja ise saart avastada+ vinged loomaaiad. Kallis nüüd küll Kanaaridel ei ole. Ja kui Kanaari saared, siis kas Gran Canaria lõunaosa või Tenerife edelarannik. Muidugi Punases meres vesi soojem kui Atlandi ookeanis sel ajal. 

Tulime just tagasi 6 aastase lapsega Egiptusest Sharm El Sheikist. Hotell ei olnud küll liumägedega, aga basseinid olid väga soojad samuti ka merevesi. Meres olid erinevad kalad, mis väga meeldisid. Käisime ka kõrbes ATV-del ja kaamelitega sõitmas. Lapsele meeldis kõik väga. Tagasilennul hakkas juba küsima, et millal tagasi tuleme.

Kanaaride ja Egiptuse vahe on see, et Kanaaridel ei ole egiptlasi:D Nad käituvad ausalt nagu vaimust vaevatud ja mina ei ole ühelgi reisil saanud Egiptuses ilma probleemideta- küll häirib salapolitseinikke see, et ma teen tänavaaukudest pilte, küll see, et vahetan valuutat.  Viimane kord hotellis pidime oma seltskonna siseselt toad ära vahetama- no taheti hotelli poolt kaks samasoolist paigutada ühe voodiga tuppa. Käisime veel retseptsioonis kinnitamas, et vahetame tuba. Öeldi ok. Ja siis hakkas pihta- kahe päeva jooksul, nii ööl kui päeval, küll oli keegi külastajate nimekirjaga ukse taga, küll helises telefon- kes, kus, mis toas on? Miks te ei ole teavitanud toa vahetamisest?!?  Nagu mingi lasteaed. Need inimesed küll püramiide ei ehitanud, see on selge.

Olen Tokeniga 100% nõus :)Olen araabia poolsaarel elanud ja ka minu jaoks on Egiptus liig.Reis, kuhu hunnik raha investeeritakse, võiks ikka midagi enamat pakkuda, kui AINULT päikest.Minge pigem Tenerifele või Gran Canariale. 

Me eelmine aasta käisime just veebruari lõpus 5, 8 ja 9-aastasega Tenerifel. Ilm sattus olema aasta kõige vihmasem ja jahedam. Turismipiirkonnas küll sajab haruharva, põhjarannikul aga hoopis tihedamini. Nii hotelli kütmata bassein kui ka meri olid jaheda võitu, nii et pikemaks ei kannatanud jääda.Meil oli aga kogu aja rendiauto ja kogu saar sai risti-põiki läbi käidud, sh nii mõnigi matkarada, lastega tasub lihtsalt teha lühemaid ringe.Loro loomaaed sobib lastele kindalsti hästi. Siami veeparki tasub siis minna, kui lapsed vett ei karda ja muidu ka ehk tasub seal vanuse/pikkusepiiranguid täpsemalt lugeda, meie 5-aastasel jäi seal enamus kohti vahele, suurematele meeldis aga väga-väga.Pealinna karneval oli ka väga uhke.

Veebruaris tuleks ikka suusatada :)

Paar aastat tagasi sai EV vabariigi aastapäeval ka Tenerifel peatutud, meres kannatas ujuda (küll suletud lahesopis ilma laineteta ja muuliga kaitstud) aga hotelli basseinis mitte sest soojenduseta bassein ca 16 kraadi, Siami pargis olid ka lastel huuled sinised ja 5 aastasele paljud asjad veel keelatud. Loro park aga nii lahe, et oleme mitu korda käinud. Gran Canarial oli veebruari alguses meri 19-20 kraadi, hotelli bassein oli õnneks soojendusega kuid veekeskusesse ei kippunud. Ilmad muidu mõlemas kohas päeval 20+ kraadi ja õhtul ca 16kraadi. Egiptuses oleme käinud detsember ja märt. Detsembris päeval kuskil 25kraadi aga päev väga lühike ning õhtu ja hommik jahe (Hurgadas kõige jahedam öö oli ehk 11 kraadi) , soojenduseta bassein ka jahe, meri aga soe. Märtsis Sharm oli väga palav, bassein soe, meri soe ja õhtud ka pigem soojad. 

Ärge tehke Egiptust nii maha!Seal head hinnad ja veepargid.Mis lapsele veel tähtsam?Mina käisin aastaid lapselapsega.Serenity fun City, Titanic Palace.Veebruaris meri soe,bassein,liumäed töötavad.Mida veel vaja.Kui võtta pakett "kõik hinnas" tuleb raudselt odavam kui Kanaaridel.

Lumimumm, päeva pikkus sõltub laiuskraadist, nii et pole vahet, kas Egiptus või Kanaarid. Samuti ei saa võrrelda detsembrikuist Egiptust veebruarikuise Tenerifega. Mõlemas kohas detsember soojem kui veebruar. Aga jah, talveööd  Kanaaridel soojemad kui Egiptuses, eks ookean stabiliseerib. 

Kanaaridele 5aastast tõesti ei viiks, mis see siis praktikas oleks - päev autos??? Sihtkohad muidugi pole võrreldavad loodus- ega kultuuririkkuse poolest - Kanaarid on lihtsalt veel üks heakorrastatud mereäärne koht, Egiptus on see, kust me pärit oleme. Ning ta ju on kultuuriväärtusi ja loodusrikkusi pungil täis.Araabia poolsaare muljed selle teema puhul üldse ei kehti või muidu võiks ka Venemaal elanu väita et tunneb seda Eestit küll juba piisavalt. Egiptus pole Araabia vaid on lihtsalt araabiakeelne, nagu Eestist oleks äärepealt saanud venekeelne, ja kas meist siis oleksid seeläbi saanud venelased? Mõelge natsa... Kliima koha pealt - üks on Atlandi ookean, kus talvel alati vesi jahtub ja kevadel soojeneb kaua. Teine on India ookeani mõjud Punasel merel... Päikest on märgatavalt rohkem, pilvi vähem. Lastel on siin tõesti vahva, ja - veetke puhkus autovabalt!? :)Pildil Sharmi Albatros Aqua Park. 

5-e aastasele vanad templid+ kõhutõbi! Ja ka see on suur pluss, et autoga iseseisvalt maad avastada ei saa. Egiptus on hea sellele, kes tahab ainult päikest ja hotellist kaugemale ei lähe nii kui nii. Ja päikest on seal muidugi rohkelt. Egiptus oleks fantast koht kui puhtus ja ohutus oleks ligilähedaltki võrreldav näiteks lõuna-euroopaga, paraku ei ole. Ma tean paljusid, kes Egiptuses puhanud ja absoluutselt kõik on kõhuprobleemidega hädas olnud. Absoluutselt kõik! Kahju tegelikult, et see nii on.

Mina soovitaks täiesti vastupidist koolivaheaja reisi- reisi külmale maale. Ma pole mingi selgeltnägija, et suudaks meie selle talve ette ennustada, aga kui läheb nagu viimastel aastatel läinud on, siis 5 ja 7 aastane pole meie viimaste talvede tõttu  talve ega korraliku lund näinudki ja neile oleks õpetlik suusareis Soome keskossa või veel põhja poole. Mitte selleks, et sõita alla äkilistest mägedest vaid selleks, et sõita murdmaal ja näha korralikku lund ja tõelist talve.  Suusavarustust ei pea isegi kaasa tirima, sest seda saab mõnes paigas  ka laenutada. Pealegi pole põhja pool nõnda palju külgehakkavaid haigusi kui soojal maal.

Loen siin ja imestan, kuidas kõik ikka kõhutõve üles korjavad? Oleme korda 15 Egiptuses talviti käinud ja no pole õnnestunud, mitte kellelgi.  Ka need kunagi kardetud jääkuubikud tehakse ju pudeliveest. Omal enam kooliskäivaid lapsi ei ole, aga olen ikka vaadanud hotellides teisi peresid, kus väiksed lapsed basseinides ja liumägedel hullavad, muud pole nii väikestel mõnusaks puhkuseks eriti vajagi ju..ja kui pakett on kõik hinnas, siis iga kell saab võtta joogi või jäätise või näksi vabal valikul. Õhtuti on lastele programm kus nad siis igasugu mänge teevad ja laulavad ja kepsutavad:) Kui puhkus lühike, siis pole mõtet ju ümbermaailma reisi planeerida,  ja Kanaaridel on sel ajal kui mitte jahe ja vihmane, siis 100% tuuline.Kirjutati siin, et öösel 11 plusskraadi; ise ei ole alla 18 õhtuti näinud, see oli veebruari lõpus. Viimati aastavahetusel oli päeval ikka palav, nii 28-30 ja ööd ca 20..õhtul paneb jaki peale ja kannatab ära:)