Pagasi suurus Vietnam-Kambodža reisil

Tere!

Plaanis on kahekesi ligi kuu aega Vietnamis ja Kambodžas veeta ja ei suuda pagasi suhtes kuidagi otsusele jõuda.

Kuna kavas on mitmes linnas käia ja ilmselt enamus lennukiga, siis tundub targem võimalikult väike ratastel kohver kaasa võtta. Samas on tore igalt poolt tihti midagi suveniiriks kaasa osta ja kuu ajaga jääb see väike kott kindlasti liiga väikseks.

Üks variant ongi lisaks käsipagasile ka üks suur ratastel kohver võtta. See on küllalt suur ratastel kohver (80x50x32cm) ning raske ette ennustada kas see on ulmeliselt tülikas seal liikumiseks.

Ilmselt liigume lennukiga linnast-linna ja ööd veedame hotellis. Eks põhipagas jääb hotellituppa ja päeval lähme seljakottidega kuhugi ekskursioonile.

Kas keegi käinutest oskab aidata otsustada, et kas on ainuõige otsus piirduda 2 käsipagasiga VÕI sobib ka 2 käsipagasit +  1 suur kohver?

Tänan!

Kui me käisime 3 nädalat samades riikides, siis läksime ainult seljakotiga. Riideid saab üldiselt seal väikse raha eest pesta ja kohver oleks kindlasti tülikas olnud kaasa vedada. Odavlennufirmadega lennates oleksime igakord pidanud ka kohvri eest veel juurde maksma. Ennem koju lendu olime Ho Chi Minhis ja ostsime turult odava kohvri, et sealt kohvi, teed jms koju kaasa osta (tagasi lennates oli äraantav pagas nagunii hinnas).

3
0

Ise võtaks kindlasti ka ühe kohvri, Sorry ,kuid ei mõista neid ainult seljakotiga reisijad  Jah , kindlasti saab hakkama kuidagi aga ....Tehke nii ,kuidas Teile parem tundub!Käisime nii Kamboža ,kui Vietnami reisil suure kohvriga ja polnud probleeme!

3
2

Kindlasti ei ole olemas universaalset lahendust, mis kõigile sobiks - sõltub muuhulgas ju ka füüsilisest vormist, kui palju on jala liikumist, ratastega kohver ei ole hea mõte kui on näiteks on vaja liikuda mittekõvakattega teedel, kohalikku transporti kasutades ei pruugi ka kohver alati kõige mugavam olla. Kas on soov pagasiga lennujaamades tegeleda ja selle eest maksta jne.  

Meie eelistus on alati carry-on mõõdus seljakott ja vajadusel saab osta lõpus kohvri või saata asju postiga koju.

2
0

Tripadvisoris räägivad, et kui oma pagasiga just kaherattalise peale ei istu, siis pole vahet kas seljakott või kohver - mõlemad jäävad päeval hotelli. Ekskursioonidel ja linnas liigud ikka mõne kõhnema seljakotiga.

Meie kohver on muidugi päris suur. Veel üks variant on see siiski koju jätta ja koha pealt veidi väiksem osta. :)

Ehk annab keegi veel häid mõtteid siin.

0
0

Käsipagasi kohvriga ja väikese seljakotiga on parim reisida. Saad need alati lennukisse võtta, nad ei lähe kaduma, ei pea ootama ja ära andma.

2
0

Minu meelest ei ole mingit mõtet siit suure kohvriga minna (ja teie kohver on tõesti suuuur). Kui tahad midagi suuremas koguses kaasa tuua, siis ostad kohapealt midagi, mida pagasisse anda. Või kui käsipagasi kohvrid on korralikud ja lukustatavad, annad need ära ja käsipagasiks võtad kohapealt ostetud suvalise koti. Käidud nii Aasias kui Kariibidel (ligi kuu aega) väikse kohvriga ja vabalt saab hakkama, isegi naisterahvana ;)

0
0

eks oleneb palju ringi vaja liikuda ja millega ning palju asju on vaja tegelikult. Peab ikka ise otsustama, inimesed ja nõudmised on nii erinevad.

0
0

Kui arvestada seda, et reisite Vietnamis ka põhjas, siis on külma ilma tõttu vajalik rohkem riideid. Samas kui mitte, siis ehk kõvasti lihtsam ja mugavam on minimaliseerida oma pagasit. Oluline oleks läbi mõelda mida ja kui palju oleks reaalselt tarvis. Ise olen neli aasia reisi läbinud seljakotiga. Mitte ühestki vähem kodust kaasavõetud asjast puudust pole tundnud, natuke nänni mahub piirangusse ja no mugavus ja lihtsus eelkõige. Kas võidab see kel rohkem asju :)) ?

0
0

Plaanime Eestist minimaalselt asju kaasa võtta. Lihtsalt kui tahta osta asju mille vastu huvi on, siis hakkab segama kui seda kuhugi panna pole. Inimesed on muidugi erinevad ja kõiki ei huvitagi mingid suveniirid.

See kohvri idee tekkis rohkem selle pärast, et osad soovitavad reisi lõpu poole kohver soetada ja kõik ostud sinna paigutada. Mõtlen, et lihtsam on juba kodust tasuta tühi kohver kaasa võtta juhul, kui sihtkohas nagunii on plaanis uus kohver osta.

Seda postitust kirjutades ma ei vaidle kellegiga. Just on oodatud kõigi nägemused ja arvamused. :)

1
0

Ma soovitan kaasa votta suurema spordikoti, mida saab kokku panna ja hiljem, kui vaja laheb, valja votta ja Check in tagasi tulles. See voib isegi vahem kaaluda, kui kohver. Ise olegi seda mudelit kasutanud, perega reisides, aitab minnes 1-2 kohvrit ja paned need kokku pandavad spordikotid sisse, hiljem abrakadabra on 4 check in antavat pagazit! Olen veel kaasa votnud laiema labipaistva teibi, et saab kotid “kiletatud” ka :)

2
0

Kui te liigute lennukiga, siis järelikult võib kõige jahedam koht olla Hanoi, mujal on kindlasti päris soe. Mis tähendab, et riideid suuremat kaasa pole vaja pakkida ja vabalt saab hakkama nii 3-4 kg kaaluva kotiga. Kui midagi peaks puudu olema, saab selle alati kohapeal soetada. Ma küll ei tea, mis suveniire on plaan kaasa tuua, aga soovi korral võib neid kasvõi 5 kilo osta ja ikka saaks käsipagasiga reisida.

Mulle jääb see suurte kohvritega reisimine veidi kaugeks, aga vajadusel on tuk-tukid alati olemas.

1
0

Korraliku 40-liitrisesse seljakotti mahutab ära kõik, mis kuuajasel tripil Aasiasse vaja on. Kaasa oleks mõttekas võtta võimalikult vähe, kui midagi on tarvis, saab alati kohapealt osta ja odavamalt. Väiksema seljakoti saab asendada mõne kergema kokkupakitava üleõlakotiga. Kui tagasi tulles on kott suveniiridest punnis ja ei mahu enam käsipagasisse, võib seljakoti alati ka äraantavasse pagasisse panna, või osta kohapealt mingi spordikoti, mille ainukeseks ülesandeks on üks reis vastu panna. Suht nüri oleks vedada suurt kohvrit kuu aega kaasas mööda katkiseid tänavaid ja jaburat liiklust ning lõpuks avastada, et sama tulemuse oleks saavutanud kohapeal kahekümneeurose investeeringuga.

3
0

Olen ka ise kõik viimased aastad kagu-aasias reisides kasutanud seda väikest Wengeri seljakotti, mis kuni ammu Rimi kampaanias müügil oli. Ja sellest on täiesti piisanud alati. Isegi siis kui põhilennul tulles ja minnes äraantav pagas hinna sees, minnes olen selle salongi võtnud, seda kiiremini olen alati tollist ja lennujaamast välja saanud. Sellise seljakotiga saab ka koguaeg takso asemel mototaksot kasutada, mis kohvriga reisides oleks võimatu. Ja kohapeal reisides olen siis fotokoti eraldi välja võtnud ning sedasi tekitanud seljakotti ruumi talveriietele. Ning tagasilennul alles olen seljakoti siis pagasisse andnud ning salongi osa asju näiteks kohapeal ostetud supermarketi riidest kotiga võtnud.

1
0

Tänud vastajatele!

Otsustasime, et läheme ainult käsipagasiga.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased