Paketireis vs ise organiseerida

Tahame minna kevadel kuskile sooja akusi laadima ja ei ole siiani otsustanud, kas reisida omal käel või osta reisfirma pakett. Sihtkohaks oleks ilmselt Kreeka (kuna pole käinud, siis ükskõik,mis asukoht) või siis Tai. Oskate anda soovitusi ja võrdlusi oma kogemustest. Kumb on mõislikum? Silmas pean hinda.

Päris hinnale seda taandada ei saa. Pakettreisi ja ise organiseerimise suurim vahe ongi organiseeritus. Mõni naudib seda ja see on boonuseks, teise jaoks on see tüütu kohustus, mis võib puhkust rikkuda.
Pakkettreisil on sul üldjuhul tšarterlend, ise reisides aga mitmed vahamaandumised, eriti kui hinda taga ajad. Minu jaoks on ööbimisega stopover kuskil lahedaks vahepalaks, mõne jaoks on see talumatu.
Hotellide osas samuti - ise valides pead lugema reviewsid, vaatama fotosid, asukohad endale selgeks tegema jne.
Kindlasti saab odavamalt ja kui see sulle huvi pakub ja teostatav on, siis saab ka täpselt enda maitse järgi reisi kokku panna.
azair.eu
hotelscombined.com

Kreekasse mina läheks reisibürooga (eeldades, et kultuuri tuleb ka sisse) ja Taisse omal käel.
Ei saa öelda, et üks on kallim, kui teine ja vastupidi, kõik oleneb, palju kohapeal kulutate jne. Meie käisime Kreekas Germaloga, no ise tehes kõike seda võibolla oleks 100-150 eur kokku hoidnud, võibolla.
Tai saad ise tehes igal juhul odavamalt, usun, et 2 nädalat ja kui te vaid Bangkokis ei ole, saab mingi 800eur/inimene (eeldades, et pileti saate mingi 400-ga).
Soovitan üks reis omal käel ära teha, saab aimu, et mis ja kuidas. Siin foorumis leidub kindlasti, kes mingi asja poolt, kes vastu. Kui omal käel ei meeldinud vms, saab alati reisibüroosid kasutama hakata.
Lisan juurde, et kui tahta minna omal käel sooja talvel või kevadel (Taisse nt), siis oleks kasulik juba hakata pileteid passima mingi pool aastat varem. Võib saada ka hiljem, aga siis juba hotellivalik väiksem (loe: kallim), jääb vähem aega reisiplaanide tegemiseks jne

Meie Kreeka:

Meie Tai:

kogemused näitavad,et reisid alla 7..8 päeva tasub võtta paketireisid,yle selle aga igal juhul ise koostada...

@Benben: täitsa nõus! Lühemad (ligemad) otsad pakettreis ja pikemad (kaugemad) al. 2 nädalast omal käel

Oma pikemal Kreeka tripil kasutasin rendiautot. Sattusime lihtsalt uskumatutesse kohtadesse ja nägime palju (Voidokilia rand, kaljused piirkonnad Nafplioni lähistel, Lefkada saar, Halkidikli pärlid). Kui tahtsime, vedelesime rannas, kui tahtsime, nautisime antiiki. Kogu aeg oli vabadus ja ise otsustamise võimalus.
Pakettreisiga ei koge seda iial. "bussist maha, vaata sinna, tee pilt, bussi tagasi..."
Kreeka liiklus on täiesti OK, aga eks see sõltub jälle inimesest.

Pakettreisiga ei koge seda iial. "bussist maha, vaata sinna, tee pilt, bussi tagasi..."

Mina olen aru saanud, et pakettreis tähendab eelkõige, et reisibüroo organiseerib kohalelennu, hotelli ja transfeerid. Ülejäänud tegevus on reisija enda valik. Reisibüroo poolt pakutavad ekskursioonid ja väljasõidud ei ole kohustuslikud. Kõike võib ise organiseerida.

Muidugi on ka ringreis teatud mõttes pakettreis, sest ostad selle ju paketina.

Pakett on lihtsam jah 90% odavam kui reisida üksi .
Kui reis on 2 kesi ja ei ole viimase hetke pakkumine siis paket on 90% kallim .
Mõtlen nädalast reisi euroopa .
Aasia on 90% omal käel odavam isegi nädalane reis :)

Paketil on ainult 1 suur eelis , kiire kohele minek ja tagasi tulek :)
Ja paketid on kindlati odavad juhul kui piirkonda ei ole regulaar lende näiteks egiptus .

"kogemused näitavad,et reisid alla 7..8 päeva tasub võtta paketireisid,yle selle aga igal juhul ise koostada..."
Sellist juttu võib rääkida ainult siis kui lapsi ei ole. Katsuge osta näiteks 2+3 last pakettreisi koolivaheajaks. Oma kogemus näitab, et koolivaheajal annab ise orgunnides ikka oma 200 eurot näo pealt kokku hoida, kusjuures omal käel oled veel rendiauto ka võtnud selle raha eest. Jah, ma saan aru, et osadele pole see 1k kokkuhoidu mingi raha, samas teisele võib see olla 2 kuu palk. st alati on kõik suhteline. Tahad AI ja otse Tallinnast, siis maksad ja võtad paketika, tahad odavamalt ja mõnde sellisesse kohta, kuhu otse Tallinnast ei saa, siis organiseerid ise, Sai siin näiteks okt. vaheajal käidud Assooridel ja Lissabonis. Eelarve 5 le: lend 195+korter 60+hotell Lissabonis 2 ööd koos hommikusöögiga 24 +autorent nädal täiskasko ja 0 omavastutusega Ford Focus universaal 40 näkku. Seega siis 320 eurot näkku+kohapeal toit ja joogid+ mõned sissepääsud ja kütus, kokku 400 maksimaalselt inimese kohta puhkus kohas, kuhu paketika puhul peaksid ikka kordades rohkem maksma.

Jaanusm paraku ei tea, mis asi on pakettreis. Naljakas on see, et ikka ja jälle ilmub välja keegi, kes seda ei tea kuigi asjast on aastaid jahutud. Lp. Jaanusm, pakettreis on see kui sinu eest on organiseeritud lend, transfeer, hotell, lisaks saad kasutada kohapealse reisiesindaja abi kui vaja ja sama esindaja käest osta ekskursioone kui soovid. Kõik. Punkt. Tegelikult sama kui ise organiseerides, ainult, et keegi teeb selle töö sinu eest ära. Sa, Jaanusm, ajad paketika mingi grupireisiga segi.

Tere.

Kui kahekesi või üksi, läheks võtaks pakettreisi. Eriti veel, kui plaan ainult rannas ja ööklubis chillida. Meie reisime laste ja vanavanematega. Läheme alati omal käel. Jah tihti reis ei alga Tallinnast ja on ühe ümberistumisega. Võidetud raha kulutame kohapeal naudinguteks ja elamusteks. Ja nagu Norsu ütles, siis lastega on iseseisvalt alati odavam. Ja see hüpe tundmatusse on alati põnev ka olnud:). Ei ole pidanud pettuma

Sõltub kuhu täpselt ja millal. Hetkel nii Tallinnast kui Riiast otselennud saadaval. Otsustasin, et lähen üle aastate jälle pakettiga, 2 täiskasvanut + 2 last. Läbi reisibüroo vähegi mõistlik hotell alates 1800 ja kõik hinnas 2600. Omal käel lend +majutus alates 900 või lend+ kõik hinnas 1650. Valik oli jälle lihtne. Tegelesin otsinguga 2 nädalat tagasi. Minek juuni lõpus kui hinnad ei ole enam kõige odavamad.

Kumb on mõistlikum, see on vana filosoofiline küsimus. Selles vastuses on hunnik muutujaid, mida me keegi ei tea. Algab see juba sellest, mis teile meeldib ja mis kogemused eelnevalt on. Reeglina olen soovitanud esimese reisi siiski paketika võtta. Suur osa tööd tehakse sinu eest ära ja totaalset altminekut väga kartma ei pea. Mõnele meeldib enne puhkust pisiasjad ära määrata ja tellimusele lisada. Puhkusel olles täidetakse graafikut ja muutusi ei proovita. Paketika puhul saad siis organiseerida, mida kohapeal teed. Või siis lihtsalt lebotad.
Reisilt tagasi olles oskad juba arvata, kuhupoole peaks tulevikus kalduma. Siin foorumis on juttu piisavalt, et ka ise miskit kokku panna. Osa lõbu juba ongi see planeerimine ja sobiva otsimine. Paari reisi järel tekkib juba vilumus.
Olen näinud ka inimesi, kes never-ever ei hakka midagi ise orgunnima, vaid esitavad lihtsalt tellimus, mille siis kinni plekivad. Enamus siiski liiguvad selle isetegemise suunas.
Kui sul juhtub tutvusringkonnas olema keegi, kes palju reisib, mine talle külla. Selline õhtu võib anda palju rohkem infot, kui siin foorumis mitmeid päevi erinevaid teemasid lapates.

Pakettreis on Kreekasse kindlasti soodsam ja kiirem. Ainuüksi Bookingust võttes hotell nädalaks maksaks sama palju, kui paketikas kokku (s-h lend, transfeer ja hotell).

Olen kasutanud mõlemat varianti ja ikka ise on odavam. Paketikaid on hea kasutada AI toitlustuse jaoks ja kui tahad 7 päeva rannas päikest võtta ja võib-olla 1-2 lühemat ekskursiooni teha. Samas olen ka Nikali paketika võtnud, kus oli iga öö erinevas kohas ja kõik päevad täis huvitavaid ekskursioone. Kreekas olen käinud kaks korda ja mõlemad korrad omal käel. Kui Ateenas saaks käidud odavalt, siis saartel oleks ilmselt paketiga odavam, kuna toitlustus on suht krõbeda hinnaga. Lendu ja majutust ikka leiab hea hinnaga, aga kui 3 korda korralikult süüa tahad päevas, siis on suht kulukas.

Üldiselt armastan ma omal käel käia - mulle lihtsalt väga meeldib ise uurida ja organiseerida. See on justkui hobi :) Samas nõustun eelkõnelejatega, et lühemad reisid tuleb tihti mõistlikum reisikorraldajatelt valmis pakettreisidena võtta. Näiteks lähen ma sellel aastal kolmandat korda kanaaridele ning võtan pakettreisi. Ükskõik kuidas ja mis kaudu ka ei vaataks neid pileteid ja majutusi, siis lõpptulemusena on mugavam ja mõistlikum minna ikka pakettreisiga, sest omal käel kokku pandud ümberistumistega reisi ja pakettreisi vahe (kui seda üldse on), on nii väike, et ei kompenseeri minuarust seda ümberistumistega tekitatud aja- ja energiakulu ära.

Kadri_L kirjutas: Ükskõik kuidas ja mis kaudu ka ei vaataks neid pileteid ja majutusi, siis lõpptulemusena on mugavam ja mõistlikum minna ikka pakettreisiga, sest omal käel kokku pandud ümberistumistega reisi ja pakettreisi vahe (kui seda üldse on), on nii väike, et ei kompenseeri minuarust seda ümberistumistega tekitatud aja- ja energiakulu ära.

Sellega on nüüd nii, et mis kellelegi oluline on. Mina olen nt iga kell valmis ümberistumisega (või Helsingist) lendama juba ainuüksi selle nimel, et vältida Smartlynxi lennukeid. Pluss pooltel juhtudel kujuneb lend nendega sama pikaks kui ümberistumisega - kas nad üldse saavad kunagi graafikujärgselt lennujaamast minema?

Sihtkohtadesse, kuhu on Tallinnast otselend pole küll rahaliselt otstarbekas paketireisi osta. Ise soetasin maiks Ryanairi piletid Küprosele 85 eurot lend ja korralik hotell 120 eurot inimene 7 ööd. Kokku seega 205 eurot. Septembris
oli Kreeka reis . Lendasime Aeganiga Ateenasse . Lend oli 112 eurot ja väga hea korter Rafinas ( väike sadamalinn Ateena lähedal) Airbn -st natuke üle 100 euro inimene . Sealt tegime laevaga väljasõite saartele. Tenerife 12 päevane reis novembris läks maksma 500 eurot inimene ja sellest 6 päeva oli kõik hinnas hotell. Sõit kestis küll natuke kauem, aga väike jalgade sirutamine kahe lennu vahel oli pigem plussiks.

Minule on alati tundunud, et Türki ja Egiptusesse omal käel ei võida, igale poole mujale on ise oluliselt odavam, mida kaugemale ja kauemaks, seda suurem võit, vahe on vähemalt Reisihullu kirjutatud suurusjärkudes. Kui võrrelda ainult esimesena ettejuhtuvaid hindasid, siis ei tundu võit suur, kuid pikemalt ette planeerides ja paindlik olles suureneb võit märgatavalt. Nt Sri Lankale 14p tuttav võttis paketi Bergerist 1900€, meil Maldiivid 7p + Sri Lanka 7p kahepeale kokku ca 2000€. Enda puhul algab kõik alati soodsate lennupiletite leidmisest eelistatud piirkonda, sinna komplekteeritakse siis seltskond, hotellid, auto jne kõik juurde.

Minu jaoks taandub küsimus pigem sellele, mida sihtkohas teha soovitakse. Eelmine aasta käisime paketireisiga Kreekas Peloponnesose (pool-)saarel. Paketi valisime aga AINULT sel põhjusel, et selle ja lihtsalt lennu vahe tuli ca. 100€ (paketireis siis 100€ kallim, kui ainult lennud). Hotell oli Patrases ja tagasi mõeldes, kui ma oleksin seal hotellis 7 päeva veetnud, siis mul oleks Kreekast hoopis teine arvamus. Veetsime selles hotellis kokku 3 ööd, tulles 2 ööd ja enne minekut veel 1 öö (ülejäänud 4 ööd olime erinevates hotellides), juba teisel päeval rentisime auto ja sõitsime mõõda poolsaart ringi. Saime näha kohalikku kultuuri, uskumatult ilusaid kohtasid ja võtta ka päikest.
Kuna meile meeldib ringi sõita ja võimalikult palju näha, aga samas ei taha autos päevast üle 3-4h veeta, siis sellest tulenevalt planeerime omale reisi ja ööbimiskohad vastavalt.
Kui aga eesmärk on puhas rannapuhkus ja mõned väljasõidud, siis ma küll ei näe põhjust ise organiseerimisega tõmmelda, tuleb muretum puhkus. :)

Tere
Kui pakub huvi võite arvutada. Kaks täiskasvanut + 2 last 5 ja 7. Novatursiga Korfule juuni lõpp Messonghi beach, kõik hinnas, varajase tellija soodustus - 40% 2613 eur.
Omal käel Riiast või Tallinnast otselend, toit ja pagas hinnas ja sama hotell, samal ajal, kõik hinnas 1639eur. Oleks ka odavamalt saanud aga kuupäevad ei sobinud. Head reisi.

Tallinnast otselend Korfule?

Vabandan. Vaatasin järgi. Hetkel Tallinnast Athena ja Thessaloniki. Riiast lisaks Rhodos ja Korfu. Võib olla veel midagi. Ise lendan Riiast. Minul lennujaamade kaugused samad. Vaatan kus hinnad paremad.

AndresR kuidas sul õnnestus lisada postitusele video? Soovin ise ühele postitusele lisada foto, aga kleepimine pole võimalik.

modrai, see on ilmselt hetkel modede ja adminnide võimalus, kuskil teemas mainiti.

minu arust peaksid videot kõik saama jagada, aga proovi ise kohe järgi: copy/paste videolink siia ja Enter! Pilte saavad lisada vaid toimetajad. Kui tahad pilti lisada, siis laadi see kuhugi pildipanka või pilve ülesse ja jaga siin vaid selle linki

Kui saate omal käel hakkama, siis on alati huvitavam ise minna. Kui pole varem eriti kuskil käinud, siis Aasia on veidi keerulisem kui Euroopa. Kui tahta lihtsalt päikest ja rannas paigal istuda, siis on paketikas tõenäoliselt odavam kui ise minek. Lühiajaliselt, nt nädalaks-paariks on ilmselt odavaim variant võtta suvaline Kreeka paketikas, võib-olla isegi koos toitlustusega.

Kui tahta ringi reisida, siis Tais on kindlasti odavam seda oma käe peal teha. Tai lend on märksa kallim kui Kreeka oma, aga kohapeal saab palju odavamalt hakkama, nii et see, kumb on soodsam, sõltub sellest, kauaks minna.

Läheme perega 22-29 aprill läbi Helsingi kreetale (2 täiskasvanut + 2 last), hind kokku tuleb 371 lend, 238 majutus, 160 autorent, laevapiletid soome 43 (väikse soodukaga). Kohapeal söök ja kütus lisaks, kuid seda kuluks ka Eestis.

oleneb hinnast ja kohast. kreeka lennud erinevatele saartele olid vahepeal nii odavad,et ikka tuleb odavam. aegan airlines. tallinn ateena ja sealt kuhu vaja. vaatasin,et 120-160 tuli edasi-tagasi. ise käisime nii santorinil 180 euri lend. Hotellid ise. Tenerife, koos hotelli ja lennuga tuli 10 päeva hommikusöögiga u.490 euri inimene jne. samas,kui egiptuse pakett on ikka 300, siis tasub ikka see pakett võtta. D

Mulle tundub et mitmed ajavad sassi mõisted pakettreis, ringreis ja individuaalreis. Samuti mõisted liinilend ja tšarterlend.
Kas minna tšarterlennuga või liinilennuga, sõltub sihtkohast. Kreetale näiteks on kordades mugavam tšarteriga, liinilennuga tuleb vist vähemalt 2 ümberistumist.
Taisse Eestist otselende pole, seega jääb vaid üle võrrelda, kas lennufirma kodulehel on soodsam või mõne reisikorraldaja pakkumine.
Pigem on küsimus, kas kõik organiseerida ise, või kasutada reisibüroo teenust. Ka reisibüroost võib tellida individuaalreisi. Selge see, et ise koostades on soodsam.
Vabandage mind, kui ma eksin, aga mulle on jäänud mulje, et sõna "pakettreis" Trip.ee keskkonnas on nagu sõimusõna, midagi erakordselt halvustavat ja kohati alandavat. See polekski nagu reis...

Vabandage mind, kui ma eksin, aga mulle on jäänud mulje, et sõna "pakettreis" Trip.ee keskkonnas on nagu sõimusõna, midagi erakordselt halvustavat ja kohati alandavat. See polekski nagu reis...
Sa eksid :)

Pakettreis on reisikorraldaja poolt koostatud teenuste kogum. Näiteks lend ja majutus; lend, majutus, ekskursioonid jne. Seega on ka igasugused ringreisid enamasti pakettreisid, sest sulle pakutakse nii transporti, majutust, kui ka lisaks veel ekskursioone jne.

Seega saab ilusti võrrelda pakettreisina ostetud puhkusereisi ise kokku pandud puhkusereisiga samasse kohta. Ja pakettreisina ostetud ekskursioonidega reisi (kas siis koos puhkupaketile lisaks ostetud ekskursioonidega või sii terve ringreisina) ise kokku pandud reisiga, milles on näiteks lennud, majutus ja autorent.

Tšarterlennu plussid kaotab minu jaoks kohe ära olematu istmevahe (Euroopa tavaline kahe-kolme tunnine lend on minu jaoks nendes juba enam kui piin) ja lisaks täiesti kaootiline ja minu poolt kontrollimatu lennugraafik, millega alles lennujaamas olles selgub kuna see lennuk tegelikult väljub. Seega ma kasutaks neid ainult mingi konkreetse puhkusepaketiga koos, kus kogu vastutus, et ma kunagi ikkagi oma valitud hotelli jõuan, lasub reisikorraldajal. Muul juhul on normaalsel ajal väljuvad ümberistumisega lennud tunduvalt mugavamad. Eriti kui otselend oleks juba vähemalt 4 tundi (Kanaaride ots tšarteriga oleks vist eriti jube). Lastel on ka huvitavam. Saavad vahepeal jalgu sirutada, normaalse suurusega vetsus käia ja järgmises lennukis antakse jälle järgmine nänn lennufirmalt ja süüa-juua.

Meie ostsime Kreetale ainult tsarterlennu piletid.Ülejäänu organiseerisime ise.Hotell ainult hommikusöögiga.Kõik hinnas seob näiteks liialt hotelliga.Tänavalt saime ekskursioonid saare erinevatesse kohtadesse(Hersonissosest).Aasia Tai tasub võtta ainult lend.Edasi juba majutus erikohtades booking jne.

Tsarter lend enamjaolt kallim . Pigem leia ise lend. Need tihti küll vahemaandumisega aga tutduvalt odavamad. Kirjuta Travellers from estonia . Need tüübid sätivad päris tihti ok hinnaga. Oleme just ise minema juba teist korda nende kaudu marokose

Inimesed ongi erinevad, mõni naudib reisi organiseerimist vähemalt sama palju, kui reisi ise. Mõni naudib ootamatusi reisil, näiteks kui asjad ei lähe plaanipäraselt ja tuleb leida ise lahendus sellele. Mis teebki reisi ägedaks ja on mida pärast meenutada. Teisel läheb selle peale tuju nii ära, et plaanipärane reis ja tema puhkuson rikutud ja kirjutab sellest ka veel Delfisse. Mõni naudib ringireisimist, teine tahab ainult liikuda trajektooril hotellituba-hotelli restoran-bassein-hotellituba. Kunst ongi leida kogu sellest rägastikust enda isiksusele sobivaim variant, sest reisimine peab olema meeldiv. Ei ole mõtet minna sejakotiga Amazonasesse kui sind ääretult häirivad sääsed jaanitule ääres samuti peaks maha kriipsutama plaanidest pakkettreisi Sharmis inimene kes naudib seiklusi ja ootamatusi.
Loodan, et teemaalgataja sai vastuse oma küsimusele. Tuleb kõigepealt selgeks teha, mis tüüpi inimene ollakse ise. Kui soovitakse ise organiseerida siis tänapäeval ikkagi interneti kaasabil see üsna lihtne.

Tõepoolest, pisut üldistasin pakettreisi mõistet.
Aga niipalju kui ma siit olen lugenud, ei pruugi ka pakettreis alati tähendada tšarterlendu ja võib selle asemel hoopis mõne(de) liinilennuga olla koostatud.

Vatse, olen tšarteriga (hispaanlaste omaga) lennanud ka Costa Rica'sse, kasutasin ainult lendu. Pagana kitsas oli küll:)

Lennanud ka brittide, soomlaste ja ka eesti tšarteritega, kasutanud lendu, lend+majutust ja ringreise/ekskursioone. Või siis liinlennuga lennanud näiteks Indohiinasse ja tellides kohapealse 4-riiki hõlmava ringreisi Vietnami reisifirma käest. Parafraseerides apostel Paulust- oskan reisida nii organiseeritult kui ka organiseerimata (st kõik ise bronnides). Siiski, kasutan sagedasti ka oma individuaalreiside bronnimiseks mõne tuntud reisifirma teenust andes neile ise täpselt ette, mida tahan, või siis lastes teha pakkumisi. Lähenen reisidele oma piiratud aja ja juhtumi-põhiselt. Olen teinud mõne reisi oma elus:)

jaanusm, Tarbijakaitse kodulehelt, mis puudutab pakettreise:
Pakettreisiostja peaks esimese asjana tegema endale selgeks neli olulist mõistet:
pakettreis - kogumina ühe hinna eest müüdavad reisiteenused (näiteks transport, majutus, ekskursioonid), mida osutatakse vähemalt 24 tunni jooksul;
reisikorraldaja - reisifirma, kes koostab pakettreise ja müüb neid ise või teiste reisifirmade kaudu;
reisibüroo - reisifirma, kes müüb reisikorraldaja(te) koostatud pakettreise;
tagatis - reisifirmade kohustuslik kindlustus, millest kaetakse firma maksejõuetuse korral reisijate kojusõit ning hüvitatakse reisita jäänud tarbijate ettemaksud.

Kui selline küsimus üldse tekkida sai, siis loomulikult paketiteis.
See, kas Tai või Kreeka sõltub nats asjaoludest nagu reisi pikkus, eelarve jne.
Miskipärast arvan, et sellise küsimuse püstitaja lõpplahenduseks jääb, et kas reisi ei toimu (kalliks läheb kurivaim) või Bulgaaria / Türgi.

Julgen ka väita, et nädalase reisi Euroopa piires tasub võtta pakettreisina.

Pakettreisi puhul saadki OTSElennud, transfeerid ja ööbimise valitud toitlustusega. Kohapeal saad ise vaadata - kuhu lähed ja mis teed (ekskursioonid, autorent..).
Omaette minnes on palju jebimist - ümberistumised, siis hakka vaatama, kuidas lennujaamast hotelli saad ja hiljem tagasi. Samuti ise hotelli broneerides on tihtipeale valikus ainult hommikusöökidega pakkumised - ehk kohapeal kulub raha rohkem söögile.

LesKusMis, kõik õige, aga see jutt ei kehti lastega koolivaheajal reisimisel. Mis puutub seda sõõmist, siis tasub vahel vaadata, palju on AI ja tava paketi vahe ja lüüa kokku, kas ikka kuskil Kreekas või Hispaanias suudad ikka nii palju lastega ära süü ja juua. Kes tahab odavalt hakkama saada, on igal juhul pere puhul korter odavam, lisaks siis tavaliselt on mõistlik tihti auto rentida juba lennujaamast, ei ole sinna ja tagasi saamine ka probleem. St. kokkuvõttes taandub kõik hinna ja kvaliteedi suhtele: kui ikka 5 kesi 6-700 näkku on vaheajal liiga kallis, siis võtad ja orgunnid ise poole odavamalt, kui saad AI 400 kätte, sis muidugi pole mõtet ise jebida :D

Kui valikukriteeriumiks hind, siis puhtalt arvutuslikult tuleb kõige odavam valida pakettreis Kreekasse. Samas saan jagada kogemusi Tai reisiks omal käel. Kui varakult ja arukalt broneerida saab lennu üsna hea hinnaga Tallinnast Bangkokki (vahemaandumisega). Lennujaamast võtke rendiauto (eeltöö ja broneering kodus arvuti taga, mis on kõige parem pakkumine) ja tore road trip võib alata. Vajalik on muidugi hea autojuht, kes sellises liikluses närvi ei kaotaks. Tegelikult on kõik täitsa arusaadav, ei kehti küll harjumuspärased reeglid aga mingisugust kaost küll pole. Ah jaa tuleb võtta ARKst rahvusvaheliste juhilubade tõend. Korra pidas meid Kamboodža piiri ääres kinni ka politseid ja tavalised juhiload ei sobinud aga see paber oli OK. Samas kui autot võtta ei taha, siis võtaksin lennujaamast transpordi (neid teemasid on siin Tripis palju, hinnad mugavate ja kiirete bussidega on head) otse sihtkohta (näiteks mõnele väiksemale saarele) ja kõik organiseeritakse ära kuni hotellini välja. Saarel saate siis ise liikuda näiteks rolleriga. Meie valisime auto kuna lastega koos on nii lihtsam aga kahekesi minnes valiksime ilmselt midagi muud. Hoidke eemale kõigist massiturismi kohtadest ja külastage väikseid paiku ja sööge loomulikult seal kus kohalikud :)

Ot-ot, kas Kamboodža piiri ääres pidas teid kinni Kambodža politsei, kellele Eestis väljutatud luba ei meeldinud? Tai, kui Viini konventsiooniga liitunu ju peaks tunnistama?

Esimesed seljakotireisid tegin just Kreekasse. Võtsime lihtsalt lennupiletid ja ööbisime telgis või rannatoolidel, aga siis oli vanust ka alla 20 aasta ning eelarvet phmt polnud. Saarte avastamiseks rentisime rollerid.

Igal aastal teeb Aegean oma kampaaniaid Tallinnast erinevatele Kreeka saartele ja pakkumised on ka suveks, seega hoia tripi lendude sooduspakkumistel silma peal ning kui kampaania tuleb, siis saad sealt piletid 100-150€ eest. Majutuse leiad kas bookingust või hotelscombinedist ning hinnavõit nädalase reisi puhul vast 100+€ miinimum ise planeerimise kasuks. Aga eks mugavus maksab ka midagi ning ega Aurinko varakult ette broneerimise hinnad halvad pole.

Pole veel kunagi paketireisi võtnud, seega ei oska kvaliteedi ega sisu kohta kosta. Vaadates hindu, siis paketireis tasub ehk võtta kui tahta veeta puhkus kuskil all inclusive hotellis Türgis, Bulgaarias või Egiptuses. Nüüd kui Riiast lendab odavlennufirma otse Burgasesse ei tea kas isegi on soodsam Bulgaariaasse mingi paketikaga minna. Paketireisid on kindlasti väga hea valik kui reisida lastega, sest siis on sinu eest kõik transfeerid hotelli jms organiseeritud.

Taisse reisimine on teine tera. Sinna tasub küll reis ise organiseerida, sest tegemist on vist ühe lihtsaima riigiga kuhu Aasias oma esimene iseplaneeritud reis teha. Siin tripis on infot küll ja veel kuidas selline reis kokku panna ja sooduspakkumistest leiad ka pakkumisi Taisse. Minu jaoks on keywordiks kas kohver või seljakott. Seljakotiga reisimine annab minu arust suurema vabaduse ringi liikumiseks. Hinnavõit ise organiseerimise ning paketireisi vahel ulatub vähemalt paarisaja euroni.