Palun abi uurimistöö küsitlusega

Tere kõik reisihuvilised! Mina olen Mattias Richard Viks, õpin Tallinna 21. Kooli 11. klassis ja mul on parajasti käsil gümnaasiumi uurimistöö. Töö teemaks on "Aplikatsioonide ehk äppide kasutamine reisimisel ja reisiplaneerimisel". Mulle oleks suuresti abiks, kui leiaksite mõne minuti, et vastata mu küsimustikule. Iga vastus on väga oluline ja annab suure panuse minu tööle.

https://goo.gl/forms/HF96cz4Eljb4WlD53

Aitäh kõigile vastajatele!

Tehtud! Kasutan reeglina läpakat.

Tehtud. Lisaks soovitan reisimisel kasutada veel paari head lisaäppi: Splitwise - Kulutuste jagamine ja ülevaade reisil https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Splitwise.SplitwiseMobile OsmAnd - Offline kaardid ja GPS tracking https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand Exchange Rates - Valuutakursid https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xelnaga.exchanger

Ma vastasin ära, aga tekkis kerge... segadus. Ma kasutan reisimisel mainitud teenuseid, aga mitte rakenduse, vaid lihtsalt veebisaidi vormis. Miks peaks ma eelistama airbnb äppi nende veebile? Igatahes vastasin ma ausalt, et ei kasuta peaaegu mitte mingeid äppe. Ma ei ole päris kindel, kas see nüüd vastas uurismitöö eesmärgile või ei.

Vähemalt võiks küsida, et ehk kasutatakse samade teenuste (booking.com jne) tava-variante.

Tahtsin vastata nagu tripp, aga siis avastasin, et kasutan ühte kaardiäppi:)

Tervitused, tripp! Suur tänu vastuse eest! Küsitluses pean silmas siiski äppide kasutamist ja tõenäoliselt on Airbnb teenuse kasutamine mugavam äppi kujul. Isegi kui te äppidena neid teenuseid ei kasuta, on siiski oluline ka teie vastus, sest siis saabki üldisema pildi inimeste harjumustest jne. Teie pakutud lisaküsimus tundub mõistlik. Tänud tagasiside eest! Mattias.

Tänud ka Txnis-le soovituste eest!

Reisin tihti ja kasutan ka neist enamust aga mitte appina.

Mõttekäik, et AirBnB võiks äpina mugav olla, on mulle täiesti võõras.

Ilmselgelt on see põlvkondade vahe. Arvuti- vs nuti-põlvkond. Aga kuna sa uurid kogu turgu, mitte vaid endavanuseid, ja kuna enamiku reisi-otsuseid teevad täiskasvanud inimesed, ei saa sa uuringu-mudelit ehitada ainult enda põlvkonna eelistuste peale.

Ka mina ei tea ühtegi äppi, mis oleks mugavam kui arvuti. Mulle meeldib omada võimalikult palju infot korraga ja see on võimalik ainult arvutis, äpp kuvab mulle ainult ühe inforiba korraga. Seega on mul mainitud äpid olemas küll, aga ainult olukordadeks, kui arvuti kasutamine on võimatu. Pigem olekski huvitav uurida mitte äppide kasutamist, vaid seda, kui paljud kasutavad bookingut/airbnb-d jne äpina ja kui paljud arvutis (koos vanusega, et näha, mis hetkel kaldub eelistus äpi poole - kui kaldub :) Sest reisiteenuste tarbijad on tõesti enamuses arvutipõlvkonnast.

Mattiase poolt esialgselt küsimustikule vastamine on arenenud päris huvitavaks aruteluks teemal mobiil vs arvuti. Ma pean ennast paratamatult samuti sinna arvuti parteisse liigitama, sest need äpid lihtsalt ei tööta. Näiteks Hostelbookers on mobiilis sisuliselt kasutamatu, arvutis ei oska samas paremat lahendust tahtagi. Küsimus pole niisiis kinni tingimata harjumistes, eas või seksuaalses sättumuses, vaid kõigest soovis asju ajada korralikult töötavas ja ülevaatlikus keskkonnas. Ja hetkel pole vähemalt minu harjumuste/soovide juures mobiilist arvutile mingit vastast. Lugesin huvi pärast hinnanguid mõnede enamlevinud broneerimislehtede äppidele ja välja joonistus muster, et oli päris hea asi, kuni uuendusega kõik tuksi keerati.

Mina olen enda jaoks selle vastuseisu lahti defineerinud nii, et äppid on kiireks tegevuseks - vaja oma bronne vaadata (Booking.com, AirBNB) või hästi kiirelt midagi teada saada (TA). Reisi planeerimiseks samas äppid ei sobi (vähemalt minu jaoks), kuna siis on paralleelselt vaja lahti hoida erinevaid lehti (Google otsing, Booking, TA, Google Maps jne).

Ehk hard work käib minu puhul arvutis. Ja minuarust on telefonis webibrauser ja äpp suures osas sama kujundusega. Seni pole pidanud eriti neid asjandusi endale installima. Piisab ka telefoni webibrauserist. Kui ma olen asjast valesti aru saanud, siis oleks endalegi väga hariv vastuargumente kuulata.

Kuna ma vaatan ekraani terve päev kontoris ja siis veel ka igal õhtul kodus, siis ei pea vajalikuks ka ekraanist eemal oleku ajal veel ühte väikest ekraani passida. Saan vast aru neist inimestest, kelle töö pole kontoris, siis jah vahel hea mobiili vaadata.

Reisides trükin kõik oma lennupiletid ja hotellibroneeringud välja ja lehvitan nendega. Kui need paberid ükskord kaduma läksid (unustasin taksosse), siis edasi vehkisin läpaka ekraanil PDF-e näidates. Mobiil on helistamiseks ja SMS-imiseks. Mu nutitelefonis on ainult paar äppi ja need ei ole kasutusel reisimiseks. Mobiilis surfan ainult viimases hädas. GPS on eraldi seadmes.

Tehtud. Mul sama lugu, mis mitmel eespool kirjutanul. Kui on võimalik kasutada läpakat, teen kõik vajaliku seal ära. Kui mitte, siis peab äppe kasutama. Nii mõnigi äpp annab ainult osalise info või osalise sätete-valikute võimaluse, võrreldes sellega, mis on arvutiversioonis. Väike wifiga läpakas mul reisides alati kaasas ning alati leiab ka interneti, mida kasutada.