Pariis - soodne transport alates lennujaamast. Soovitused

Käisime eelmisel nädalal Pariisis ja kuna olin eelnevalt palju aega raisanud ühistranspordi teema peale, siis panen siia enda tähelepanekud ning ehk on kellelgi abi. Kui kellelgi on veel küsimusi, siis kirjuta ja küsi julgelt.Aga teema kuidas saada soodsalt Charles de Gaulle lennujaamast linna ja sõita ka linnas soodsalt. Sõitsime Airbalticuga Terminali 2 ning kohe väljudes on Infopunkt. Küsisime sealt kust saab osta Navigo kaarti ning mees juhatas - viis minutit edasi ja siis alumisele korrusele.Seal on Navigo automaadid, kust saab osta erinevaid pileteid ka. VisitParis nädalane kaart 65 euro kanti. See meid aga ei rahuldanud ning otsisime kohe masinate läheduses oleva transpordi kontori (ei mäleta kas peale oli kirjutatud Navigo või SKFN). Astusime sisse ja leti äärde jõudes küsisin NAVIGO WEEKLY passi. Hinnaks oli kahe inimese peale 52 eurot. Kehtib nädal aega esmaspäevast pühapäevani (enne uuri ka mis päevani käesoleva nädala kaarti müüakse, seal on mingi reegel et neljapäeva või reedeni). See kaart vajab ka fotot, mille võid kodus kaasa võtta või siis väljudes kontorist leiad ka fotokioski - 5 eurot ja pilt olemas. Pildi kleepimiseks ei ole liimi vaja, seal on isekleepuv koht olemas.Tegime ka ruttu pildi ja oli mure, et keegi kontrollib. Kuna kääre ei olnud, siis rebisime ja panime foto sinna esialgu lahtiselt, aga kogu aja jooksul keegi ei kontrollinud. Ehk siis võib ehk ka kleepida peale ühte sõitu ja ei pea rebimistehnikat kasutama.Kui metroosse, bussi, rongijaama sisened, siis selle kaardiga on kohe eraldi koht kus see tuleks valideerida (nagu Tallinna bussideski). Ja sõitsimegi kolmapäevast pühapäevani kõikides tsoonides 20+ eurot eest.Kui ühest kirjutisest lugesin, et lennujaamast minge kindlasti linna bussiga kuna rong on kahtlaseid inimesi täis, siis Pariisis ongi koloriit kirjum kui Eestis. Meile rong sobis kuna hoidis aega kokku. Rongide ja metroode graafikuid tuleks aga alati igas jaamas kontrollida kuna eile rong ei sõitnud sest oli teeremont ja mõnel metrool on ka mõni jaam remondis. Bussiga lennujaama tulles, aga oli ajakulu suur - tund  ja veerand. Käisime palju metrooga, bussiga aga ka jalgsi. 

Paljud ei tea, kuid foto Navigo kaardil võib olla ka kodus arvutis tavalisele paberile välja trükitud foto (suurusega 2,5x3 cm). Või koopiamasinaga ID kaardist / juhiloast tehtud koopia, millelt lõikad pildi välja. Hoiad veel 5 EUR (fotoautomaadi/fotograafi külastus) kokku : )Käesoleva nädala jaoks tuleb osta hiljemalt neljapäeval. Weekly Pass ei kehti 7 päeva vaid kuni pühapäeva õhtuni, olenemata ostmise päevast. Olen sama meelt, et kui Pariisi nädala sees külastada, siis Navigo Weekly Pass on super, sest annab liikumisvabaduse (küll teatud piirides, sest kõige peale, mis Pariisis liigub, sellega siiski ei saa, kuid RER, metroo ja buss on hinna sees) ja väga soodsa hinna eest (tõsi, mingit eraldi hinda n. lastele ei ole, ka neile tuleb osta sama hinnaga). Navigo plastkaart on kirjade järgi kehtiv 10 aastat. Seega järgmine kord Pariisi minnes võtad kaasa ja ostad lihtsalt uue nädala sõidu (valitud tsoonides) peale. 

2
0

Äsja Pariisist tulnuna tänan Katrinit ja KOd õpetuse eest. Meil kujunes ostmine väheke erinevaks. Infoletis vahetult enne majast väljumist müüdi mingeid sõidupileteid, aga Navigo weekly ostmiseks öeldi, et tuleb rongijaama minna ja masinast osta. See on jah koridori lõppu ja allkorrusel. Seisnud ära piletimasina järjekorra, pöördusime igaks juhuks abistaja poole ja ta ütles, et Weeklyt ei saa  masinast ja osutas büroo poole samas saalis. Hind kahele oli 56 eurot sentidega. Kaart, täpsemini topeltkaart käis õhukese jäigast plastikust kesta vahel ja ega sinna kaasavõetud veidi suurem foto ei sobinud, nii et lõikasin id-kaardi värvikoopiast foto välja ja liimipulk oli ka targu kaasa võetud, nii et sain foto oma kohale kleepida. Kaardil endal ma kleepuvust ei tuvastanud. Nimi tuli ka kirjutada. Kaart teeb liiklemise väga hõlpsaks.

1
0

Me plaanime olle reedest reedest kolmapäevani, kas siis ka mingeid soodsamaid hulgipileteid on?

0
1

Mis siis on soodsaim liikumise viis kui viibida Pariisis laupäevast esmaspäevani. Hotell on bronnitud Eiffeli torni lähedale, kuidas sinna lennujaamast võimalikult odavalt saab.?

0
1

.

3
0

Kas on mõni soodne päevane variant CDG st Eiffelini ja tagasi. RERi remont peaks vist kohe-kohe lõppema?

0
0

Oot kas RER remondis? Kuidas ma siis CDGst Eiffelini saan? Muidugi minek kahe nädala pärast.

0
1

Heaks abiks on Vianavigo leht: www.vianavigo.com. Näitab ühendusi koos piletihinnaga. Tavaline ühendus on RER B rongiga Notre Dame'i ja sealt RER C, hind 10.90€ üks ots ja sõiduaeg 1 tund. Kui tahtmist seigelda ja raha säästa, siis Roissypole'st ka odavamad variandid:+ buss 350 Gare de l'Esti (1.90€, 1h), sealt metrood 7 ja 9 Iena peatusesse (ümberistumine Chaussee d'Antin La Fayette, kokku 1.90€, 40 min), kokku ca 1h40;+ buss 92 Bobigny - Pablo Picasso metroojaama (1.90€, 30 min), sealt metrood 5 ja 9 Iena peatusesse (ümberistumine Republique'l, kokku 1.90€, 50 min), kokku ca 1h20. Kõik need 1.90€ on tavalised üksikpiletid ja kokku seega edasi-tagasi 7.60€, mitmekesi minnes saab veel soodsamalt kui osta 10 piletit korraga, selle hind on 14.90€ (s.t. 1.49€ pilet), sellisel juhul saab edasi-tagasi isegi 4x1.49=5.95€. 

0
0

Katrin, laadisin alla Vianavigo äpi ja see näitab millistel liinidel remont. 12. nov sain ka kohapeal tõestuse, et remont on. Kahe ndl pärast peaks RER B töötama.

0
0

Aidake nüüd mind. Aprillis minek Pariisi. Vaatasin seda metroo kaarti ja jube segane värk tundub, jah, olen lugenud, et tegelikult väga lihtne sellega liigelda, aga kuna esimest korda sellisesse linna siis.... Ühesõnaga hotell võetud nii, et igale poole peaks põhimõtteliselt jalgsi jõudma. Nüüd aga küsimus kuidas Charles De Gauille lennujaamast linna saada, kas on selleks sõiduks mõte osta see Navigo kaart või targem osta üksikud piletid. Ja kui üksikud, siis kust ma neid saan osta ja millega kõige targem oleks linna minna? Kas saan ühe bussiga/metrooga või pean ka ümber istuma. Hotell võetud Louvre muuseumi lähedale. Ja tagasilend on laupäeva hommikul 7.40  Seega pean lennujaamas olema juba kell 6 hommikul, kas nii vara metroo juba liigub või peaks kasutama taksot? Aitäh ette kes viitsivad vastata.

0
0

Määratlus 'Louvre lähedal' on üsna umbmäärane, vahemaad seal on suuremad kui tundub. Kõige lihtsam viis linnasõiduks on rong RER B Les Halles jaama. Öösel lennujaama sõidab Roissybus, Louvrele lähim peatus on Opera, sobib kl 05:15 väljumine. Mõlemad marsruudid on hõlpsasti Google Mapsi ühistranspordi abil planeeritavad. 
Vaid üheks linnasõiduks pole otseselt Navigo kaarti vaja, lennujaamast saab rongipileti osta kassast või automaadist, tagasisõiduks bussipeatuse automaadist või bussijuhilt. Teisalt maksab selline edasi-tagasisõit ilma Navigo kaardita ca 24€, samas kui nädalane pass koos ühekordse kaarditasuga on 27.80€ - ehk on mõttekam ikkagi Navigo osta, kui juba kaks korda metrooga sõita, siis teeb see kulu tasa.

2
0

Loen häid soovitusi ja uurin ratp.fr lehti, kuid ei saa ikka päris pihta.

Mul oleks vaja 1-3 tsooni sõite L-P ja esmaspäeval saada CDG. Saan aru, et navigo ei ole variant, kuna lõpetaks pühapäeval kehtivuse. Varasemast mäletan, et piletiautomaadist sai ka magnetribaga paberpileteid osta päeva kaupa. Sõitmist on kõvasti ja 10x pilet ei ole lahenduseks. 
Näib, et mõistlik on võtta 1-3 tsoonide mobilis päevapiletid L-P ja esmaspäeval üksik lennujaama pilet.

Kui esmaspäeval alustan La Defence'st, kas saan sealt lennujaama pileti ostes sõita RER või nr 1 metrooga Chatelet Les-Halles jaama ja seal ümber istuda RER B peale või on selleks eraldi piletit vaja?

0
0

Jaanusm -- ostad La Defences'st 5 tsooni pileti (CDG lennujaam on 5. tsoon) ja kogu lugu. Chatelete's pole miskit uut piletit vaja. Pileti loogika on selline, et sul peab olema pilet kõikide tsoonide jaoks, millest läbi sõidad. 
btw, metroo on alati tsoon 1, isegi kui sama jaama kõrvalperroonil RER peatus on juba tsoon 2 või 3 (seesama La Defence näiteks).

Ja mõned head aastad tagasi oli nädalapilet vms. tihti mõistlik osta 1-3 tsoon ja CDG piletid eraldi kui enamus liikumist 1-3 tsooni jäi.

3
0

Tere.

Nüüd on viimasest postitusest peaaegu aasta möödas.

Kas kõige soodsam ikka kaart osta, pilt peale kleepida jne.

Minek maikuus, nädalavahetus, reedel Pariisi, pühapäeval tagasi.

Kui rongiga linna siis kas esimestes vagunites soliidsem rahvas või vahet pole.

Viimati aastaid tagasi oli hirmus rongiga sõita. Ei mäleta mis vagunis olime.

0
0

Piletite osas ei oska kahjuks kaasa rääkida, aga kuulujutud räägivad küll, et Pariisis on õnneks rakendunud vana hea Jim Crow seadus, nii et esimesed vagunid on broneeritud ainult ilusatele ja piisava varandusliku seisuga inimestele. Muidugi kui himu on võimalikult odavalt läbi ajada, siis sinna nomenklatuuri vagunitesse asja pole

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased