Pariisi reis

Tervist, et siis probleem on selles, lähen lähiajal esimest korda Pariisi sõbraga ning vajaks väga head soovitust soodsale ja heale hotellile kesklinnas või kesklinna läheduses. Läheme kolmeks ööks ja on vaja hotelli, hind võiks olla < 50-100 eur/öö kahepeale. Ei tea, mis selle raha eest saab, kas 2,3,4* hotelli?! Eesmärk: veeta nädalavahetus Pariisis. Aidake, kas või lihtsalt hea nõuga Pariisi kohta.

50-100 EUR eest saab kesklinna lähedale suhteliselt low-end hotelli. See tähendab 2-3 tärni maksimum. 50 EUR eest saad ilmselt tõelise peldiku, 100 EUR eest võib juba midagi loota.
Olin septembri lõpul sellises hotellis nagu "Hotel Sevigné" - http://www.le-sevigne.com/. Hind öö kohta tuli veidi alla 90 EUR (kahene tuba). Mis ma siis hotellist arvan? See on väike, puhas, hea asukohaga ning selles on maailma väikseim lift. Toad olid pariislikult kasina suurusega, kuid siiski suuremad kui ootasin. Positiivne oli see, et kuigi aknad olid tänava poole, oli vaikne.
Olulisim oli siiski asukoht. Hotell asub Marais kvartalis, 10 mintsase jalutuskäigu kaugusel Notre-Dame'st ja Raekojast (Hotel de Ville). Selle läheduses asub väga palju restorane ja ka kiirsöögikohti (hiina, türgi, jaapani, vietnami jne). Sisuliselt kohe üle tee on St Pauli metroopeatus, mille kaudu on kogu linn käe-jala juures.
Seega kui keegi küsib, et kas ma läheks sinna hotelli tagasi, siis ütleksin jah. Suurt luksust pole seal oodata, kuid palju sa Pariisis olles ikka hotellis oled?

suured tänud komentaaride eest ;)

Kui 30 päeva enne reserveerida, saab ka 50 euro eest kesklinna korraliku toa.Vaata www.accorhotels.com.

Elavdan veidi siin seda teemat - külastame 3 ööd Pariisi, sooviks hotelli, mis oleks nö Pariisilik - s.t. minu silmis väikse rõduga, vaatega saginas tänavale, hotelli ees/kõrval on kohvikud ja butiigid. Samuti peaks olema hotell lähedal kesklinnale, et saaks käia jala enamus kohti läbi.
soovitage ka top 10 külastuskohta, mida jõuaks 2,5 päevaga külastada.

tere kairitoz.
siin mingi aeg tagasi alles oli üks Pariisi foorumiteema, kus sai vesteldud nii vaatamisväärsustest kui hotellidest jne.
kasuta pln tripi otsingut, otsi teema ülesse ja saadki vastused oma küsimustele :)

Väga vahva on kasutada otsingut, sest sealt jookseb ju lahti ainult üks või kaks teemat.
Aga see selleks.
Ehk oleks AndresR tänitamise asemel lingi pannud, kui nii hästi teab, et mis ja kus.
Sorry, kui mu jutt ei meeldi, aga torisemise asemel võiks aidata.
Päikest teile.

"Väga vahva on kasutada otsingut, sest sealt jookseb ju lahti ainult üks või kaks teemat."
haha, luuleandi vähemalt on:D

Palju neid teemasid siis vaja on? Nendes vähestes nämmutatud küll. Parafraserides väljendit " Ära anna näljasele kala vaid õng" ütleks "Ärra anna saamatule infot vaid link..."
Uskumatu - foorum leitakse üles, infot aga mitte.

To: tohoh
Lingi andmist võrdleksin pigem sellega, et annad õnge, mille otsa on juba kala pandud...
Pigem õng = otsimootori link või nimi
Vajadusel vihjed, mida mootori "söödaks" kasutada ;)

Rõdu ja saginas kesklinnatänava puhul on parem vaadata airbnb-st midagi.
Päris hotell selliste kriteeriumitega maksab 3 ööks sadu ja sadu eurosid, pigem tuhande euro kanti, kui ka midagi korralikku tahta. Alla 100 euroga öö saab Pariisis põhimõtteliselt kitsa kapitaolise peldiku või äärelinnahotelli.

Ise soovitan odavat hotelli otsides vaadata erinevaid Ibiseid - hind jääb 100 +/- 40 eurot kanti, aga neid on Pariisis ohtralt ja neil on vähemasti mingid toakriteeriumid (double bed, kirjutuslaud, reeglina ka teine väike lisavoodi) ja 95% juhtudest ei majutata 70 euro eest seinakappi.
Rõdust ja vaatest ei maksa unistada, see lisab hotellitoa hinnale sada eurot öö.

Aga olen ööbinud väga mõnusates ja avarates airbnb kesklinnakorterites rõdu ja saginaga vähem kui 100 euro eest öö.

Pariisiga on selles mõttes lihtne, et kesklinnas odavat ja head hotelli ei ole. Punkt. On kas odav või hea, need kategooriad ei kattu. Superpakkumiste osas kusagil portaalides (a la 3-tärni kesklinna hotell 60€/öö) tasub Pariisi puhul olla äärmiselt ettevaatlik. Reeglina on need kas kesklinnast siiski kaugel, ebasobivas rajoonis, tõelised risud või siis on ümbritsev keskkond öösel magamiseks ebasobiv (nt sinu hotellitoal on ühine sein Pariisi aktiivseima Death Metal klubiga).
Mina soovitan samuti airBnb-d. Viimasel korral ööbisime katusekorteris Marais' kvartalis, 10-minutise jalutuskäigu kaugusel Notre-Damest. Korter oli väike, kuid ikkagi paar korda suurem kui hotellituba. Hind tsipa üle 100€ öö eest, üle tee asunud üsna tavalises hotellis küsiti täpipealt 3 korda rohkem.
Külastuskohtade osas 2,5 päeva puhul ei tohiks küll nüüd puudust tulla, pigem on see lugu, et selle aja jooksul väga palju ei jõua. Ehk saad inspiratsiooni siit - http://france092014.blogspot.com. Oma viimasel pikemal reisil Prantsusmaale polnud Pariis küll ainus koht, kus olin, kuid 6 päeva sai seal rahulikult taas ära sisustatud.

Soovitan korterit üürida Frenchyrentals kodulehelt. Ise üürisime ja väga rahul. Saab väga hästi suhelda inglise keeles. Olime 18 linnaaosas, kus kohalikud ise elavad ja väga rahulik ja turvaline oli. Korter oli väga korralik. Neil on korterid ka teistes linnaosades.

Miks hostelid teile ei kõlba? 2 ööd alla 50.- tuleb mul.