Peatumine Bangkokis

Tervist

Plaan peatuda Bangkokis nii 4 päeva, otsime kohta kus peatuda. Teemasid on vägaväga palju ja valida on väga raske. Palun soovitage piirkonda, kindlat tänavat, hotelli või hostelit kus peatuda. Millised on just Teile meeldinud?
Plaan oleks tutvuda vaatamisväärsustega, shopata ning teha tutvust kohaliku söögikultuuriga.

Parimate soovidega

Kristjan

Väga soovitav on vaadata peatumiskoht mõne Skytraini liini lähedale. Bangkokis on Skytrain põhimõtteliselt ainus transport, mis mõistliku ajaga kuskile kohale jõuab, maapealse transpordi peale ei saa loota. Samas jääb Skytrain peamistest vaatamisväärsustest küllaltki kaugele, 30 kraadise ilmaga jalgsi liikumine on päris vaevaline.

Ilmselt tasuks võtta kas shoppingupiirkonda "Siam" (MBK keskus, Central World, mitmed muuseumid jm on kõik ühes piirkonnas koos; ühistranspordiühendused sinna väga head; ööelu vähe kesisem) või Sukhumvit Roadi piirkonda (elu keeb, nii öösel kui päeval, ohtralt tänavakaubandust, go-go baare, häid väikseid toidukohti). Vaadake näiteks BTS jaama "Nana" lähedusse, seal on päris põnev :). Sealkandis olen olnud hotellis Icon. Võib soovitada küll.
Või siis Old Citysse, näiteks kusagile Khao San Roadi lähedale, kui olete pubides sumisejad ja meeldib ööelu ja inimeste vaatamine ning endasuguste turistidega suhtlemine. Khao San muidugi ühistranspordiga nii hästi varustatud pole, bussid küll käivad (siniste kirjadega esiklaasil - need bussid on Bangkokis tasuta; ilma sinise kirjata on väikese tasu eest ja konditsioneeriga, konduktor käib bussis ringi, küsib kuhu sõidate, ja kasseerib raha), taksod-tuktukid ka, aga see transport võtab küllalt palju aega. See eest on seal täitsa tore väike turisti-tänav keset suurt linna. Mitmed vaatamisväärsused ja jõeäärne jäävad jalutuskäigu kaugusele (aga sealses palavuses on üsna raske jalutada). Hotelle-motelle-külalistemaju on seal palju ja sama raha eest kipub rohkem saama, kui näiteks Sukhumvitil või Siamis; samas kulutate transpordile ilmselt mõnevõrra rohkem aega, kui soovite linnas rohkem ringi vaadata. Sealkandis olen olnud külalistemajas Green House. Seda ei soovita.
Vaatamisväärsusi on igas piirkonnas. Vaatamisväärsuste osas pole eriti vahet, kus paiknete. Minu eelistus oleks hotell, mis asub metroo või Skytraini peatusest mõistlikus kauguses. Väheke kaunim piirkond on jõeäärne, aga kuna te nagunii pigem liiklete rohkem ringi kui pikutate hotellis või selle ümbruses, siis jätaks selle piirkonna vast välja (kõige kallim piirkond BKK-s).
Soovitan osta kohaliku DataSIMi ja kasutada ringi liikumisel Google Mapsi. See näitab ühistranspordiga liikumise võimalused väga hästi ära, juhatab peatustesse, annab busside numbrid, peatuste arvu ja nimed jne; metrooliinid ja Skytrain on samuti esindatud. Natuke soodsam ikka kui pidev taksosõit. Tais on ka Uberi-laadne-toode nimega Grab, see on kallim kui ühistransport, kuid soodsam kui takso. Selle hinna näitab Google Maps samuti ära.

Minu meelest kui peatuda vaid 4 päeva ja enamuse ajast niikuinii mitte viibida peatuskohas (ainult öösel), siis pole ju mingit erilist vahet kus see peatuspaik on.
Kui shopping on prioriteediks, siis kesklinna lähedale kuhugi oleks mõistlik valik (Siam, National Stadium, Chit Lom, Asok BTS peatuste lähedal näiteks).
Eks shoppingud on ka erinevad ja igaühele oma. Suured shoppingukeskused on koondunud enamuses sinnakanti.
Turud aga jäävad enamuses eemale (maailma suurim turg Chatuchak näiteks (L,P), mida kindlasti peaks nägema).
PratuNam turg (enamuses riided) kesklinnas. PatPong night market (Erinev pudi-padi ja riided) kesklinnas (Sala Daeng BTS). Rod Fai night market/Ratchada Train market (Thailand Cultural Centre MRT peatus)
Suurim toiduturg on Khlong Toey (MRT-ga või taksoga).
Chinatown - jalutuskäigu kaugusel Hua Lampong MRT peatusest. ja rongijaamast.
Pluss ujuvad turud, Asiatique jms.
Kui minek Kwan-Riam ujuvturule siis võib kaks eesmärki ühendada ja ühe sõiduga külastada ka Siam Park veekeskust (suht sarnane Tenerife omaga). Mõlemad asuvad üsna lähestikku kuid päris kaugel kesklinnast.
Vaatamisväärsusi Bngkokis just väga palju ei ole. Põhiliselt koonduvad need Bangkoki lääneküljele Chao Phraya jõe kalda lähedusse (Golden mount, Grand Palace, erinevad templid (ingl. k. - Wat), Bangkok National Museum jne jne).
Soovitan lihtsalt lahti võtta hotelscombined.com ja valida see, mis endale meeldib ja mis hinnalt sobiv. See on küll õige, et kui hind ja võimalused lubavad, siis BTS lähedusse.
Hotelli ainult teiste soovituste järgi mina ei valiks. Inimesed on väga erinevad ja see, mis hüper-super meeldib kellelegi teisele, ei pruugi absoluutselt meeldida sinule.

Nõus eelkõneletejaga, ise eelistaks samuti Siam ja Chit-Lom peatuste vahelist ala veidi jõepoole ehk ja teine valik oleks Nana ja Asok vaheline ala kus elu veidi odavam.

Bangkokis on hotellide valik ikka väga lai. Otsisin just eile ise ka ja ajas ikka parajalt segadusse. Lõpuks sai 7 varianti välja valitud. Üks Chinatownis, üks üle jõe, kus kena vaade vanalinnale ja templitele. Lisaks veel paar hotelli vanalinnas ja osad siis metroo juures.
Lõplik valik tulebki teha, et mis on esmatähtis. Aga usun ka, et Siami peatusest natuke vanalinna poole edasi tundub kõige mõistlikum

Hea asukohaga on Mercure * ja Ibis
Alumised korrused on Ibis ja alates 12-nendast Mercure

Näiteks Khao San roadi puhul Khao San Palace, selline keskpärane ja heas kohas.

Meil hotell Baiyoke Sky Hotel. Sealt vist peaks ka enam vähem igale poole liikuma saama?
Veel huvitab, et kas Bangkoki lennujaamas või metroojaamades on ka linnakaarte tasuta saadaval või tuleks see eelnevalt ise kaasa muretseda?

Sealt hotellist BTS-i (Skytraini) peale ikka annab marssida, mingi 2 kilti on vist lähim jaam - igatahe ei soovita jala minna, juba poolel teel tunnete vajadust duši all käia ja särk vahetada.

Samas on neil enam-vähem ühendus lennujaama MRT liiniga. See raudteejaam on hotellist ka päris keerulisel kaugusel, päris naljakas keerutamine on selle leidmiseks - aga õpitav. Selle MRT-ga saab siis sõita Phaya Thaisse ja seal BTS-ile ümber istuda. Kuna need on eraldi piletisüsteemiga rongid, siis see protsess võtab ikka jupp aega.

Peamine ja kõige muretum liikumisvahend hotelli saamiseks/sealt lahkumiseks on siiski pidevalt selle ees ootavad taksod (või Uber).

Ma paberist linnakaartides poleks väga kindel, mingid reklaamiotstarbelised on ehk leitavad, aga üldiselt soovitaks kasutada Google Mapsi (10 euroga kohalik SIM mobiili osta).
Tai ei hiilga tänavanimesiltidega, seega paberist kaardi järgi võib tekkida suur segadus, et kus sa nüüd täpselt oled. Pooled tänavad pole peal jne - linn on lihtsalt nii suur, et täpne kaart oleks 2x2 meetrit (sellised on muidugi ka olemas), seega kantakse (eriti tasuta) paberkaardile tihti mõõtkava eirates ainult peamised tänavad. Mõni 2-millimeetrine kaardilõik võib olla päris elus 50 meetrit, aga mõni teine 400 meetrit.

Hotell ise on muidu korralik, hommikusöök küllaldane. Taksos ole alati valmis selgitama, et oled seal kõrges majas (Tower 2) - ma ei mäleta, mis teema selle Baiyokega täpselt oli, aga 90% taksojuhtidest tahtsid täpsustamist, et milline Baiyoke täpselt.

Baiyoke asub ju suht lennujaamast tuleva mrt kõrval. Hotell ise suht väsinud aga vaated mis näiteks maast laeni akendest kätte tulevad viivad mônest määrdunud seinast pilgu eemale. Kõrval on seal igatahes tänavaturud ja jalutuse kaugusel ka suured keskused.

Minu lemmik on Urbana Langsuan, kesklinnas, heas piirkonnas, bassein on 33.ndal korrusel, tärne näitab ,et on 5 samaväärset raske leida seal. Hind on teiste 5, tärnistega võrreldes ikka väga taskukohane u 50-55 euri öö ! (hind kõigub). Seal on lähedal kõik suuremad kaubanduskeskused, ööturud, ööelud, vaatamisväärsused jne.

Link!

Lähedal on suhteline mõiste, aga kilomeetri raadiuses seal küll ühtegi arvestatavat kaubanduskeskust pole.
Väga hea asukohaga on näiteks see hotell

Kõik jalutuskäigu raadiuses, ja hind pikemalt ette võttes umbes sama.

Urbanasid on Bangkokis kaks (Langsuan ja Sathorn), mõlemad kannavad endiselt viit tärni, nagu nad ehk viie aasta eest olidki, nüüdseks on mõlemad natuke äratrööbatud ja ragiseva konditsioneeriga - kuskil 3,5-4 tärni annavad veel välja - aga hind on ka vastavalt alla tulnud ja on ca 2000 bahti (50 eurot) öö põhimõtteliselt kahetoalise korteri eest (tuba ca 65 ruutmeetrit). Mõlemat võib soovitada, selle hinna eest on raske paremat tahta.

Langsuan on metroole natuke lähemal (700 meetrit), Sathorn on kolmest jaamast võrdselt 1 km kaugusel. Odavale hinnale aitab kaasa ka see, et tüüpilisele lääne-euroopa turistile on see jalgsi läbimatu vahemaa.

Perspektiivi mõttes - kui need hotellid konverteerida kortermajadeks, siis taoliste basseiniga kortermajade korterite kuuüür nendes piirkondades on ca 10-15 000 bahti. Nii et ka 2000 bahtiga öö eest on siiski kasulik pidada taolist hotelli.

Igal juhul tasub Urbanad ära proovida, sest mõlemad on sellises seisundis, et lähima paari aasta jooksul terendab põhjalik remont ja uuenduskuur ja kes teab, mis pärast seda hinnatasemega juhtub.

To improved, nõus! Et varsti vajaks uuendust, samas asukoht oli Urbanal / teises pole olnud / väga hea. Lisaks meeldis mulle see 33ndal korrusel bassein, kella 23ni avatud. Nüüd veebruaris uuesti minek, vaatasin ühte teist hotelli ka, uuem, aga bassein on maaga tasapinnal ja väiksem. Mina, veeloom, pean ujuda saama , ja kui sellise vaatega siis jah! Ning eelmine kord vahetasid nad meie toas lihstalt ise suurema vastu, 2 magamistuba, suurtuba, köök, 2 vannituba jne, hind jäi samaks. Olime 2 ööd, ja seekord ka 2 ööd ennem koju lendu! Resto ja vastuvõtt olid aga ka 3a tagasi väga heas korras:)

1km :D Eee seal kõrval( Urbana Langsuan), nimi ei meenu,on ikka väga tip top lux kaubamaja neil( ei müü turupaska) , ja nõksa veel edasi saab juba Platinumi ja muudele suurtele ligi. Või ma ei saanud aru,et paar maja edasi on pluss 1km :D

Mina ööbisin Nasa Vegas Hotel-is, just lennujaama viiva raudteeliini peatuses. Soovitan!

Meie panime kinni hotelli suht vanalinna lähedal: http://www.booking.com/hotel/th/tara-place.et.html

Silma jäi, et see oli kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega hotell. Bookingus keskmine hinne 8.9 ja tripadvisoris samuti kiideti. Tasuta tuktki sõit vaatamisväärsuste juurde juba on väärt lisateenus.

Eelnevalt välja toodud hotellid basseiniga katusel tunduvad piltidelt ahvatlevad, kuid kui tagasiside lugeda, siis paneb mõtlema. Probleemid tunduvad samad mis siin väljagi on toodud. Aga eks igaühe maitsed ja eelistused on erinevad.

No olgu 1,6km aga sal vahepeal on veel poode. Ja eks inimestel ongi erinevad soovid, autoga uksest ukseni, poest poeni ;)

Millise autoga, keegi ei viitsi sul taksomeetri järgi enam poolteist kilomeetrit sõita. Need teised kaubamajad on jah tõesti paarsada meetrit lähemal. Isegi Sukhumvitile on sealt hotellist ikkagi suht pikk maa, eriti kui päike läbi sudu pähe lajatab ja hingata midagi pole.
Ma ise võiksin seda maad käia, aga milleks ma peaksin teisi pereliikmeid selle põrgukatlaga piinama.
Teadmiseks veel, et see bassein on seal juba mingi aeg suletud olnud.

Vanalinnas on ok olla siis, kui peatute Bangkokis ainult 1-2 ööd. Kui peatute kauem ja plaanite linnas põhjalikumalt ringi vaadata, siis saate ise peatselt aru, kui tüütu on pikalt-pikalt mööda linna loksuda, et kusagile välja jõuda, kus ka mingit elu ja kaubandust toimub. Mõned korrad Bangkokis käinuna ma ei vaataks enam vanalinna poolegi hotelli asukoha osas.
Samas 1-2 ööd on ilmselt ok, inimesi on erinevaid ja eks tasub alati ise järele katsetada, enne kui teisi uskuda.

Mulle meeldis Banglamphu kant vanalinnast otse põhja (kirdesse) üle kanali. Väga vaikne, meeldiv ja kena rajoon, elamiseks oluliselt mõnusam kui Khaosan Roadi otsene ümbrus, samas sellele väga lähedal. Shopata seal vist küll eriti pole kuskil. Konkreetselt peatusin novembris nädal aega Villa Guesthouse'is, Soi Samsen 1 (esimene Samsen Roadi põiktänav pärast kanalit). Toa hind oli 300 bahti, veidi kaubeldes õnnestus isegi vähem maksta. :)

Meie rentisime külaliskorteri paariks päevaks ja nii igas linnas kus viibisime. Ja ei saa öelda,et oleks kallim vōi ebamugavam kui hotellis. Seal ju kōik super taskukohane..

Planeerime ööbida Bangkokis 6 ööd. Panin kinni 3 hotelli: Hotel De Moc, Tara Place, Royal Ivory Sukhumvit Nana by Compass Hospitality. Plaan on nii šopata (k.a veeturg), kui ka käia kuningalossis. Mis hotelli peaksin siis nendest kolmest eelistama? Bangkokis pidi olema aasia kõrgeim restoran. Kas oskate öelda, kus see täpselt asub, kui palju pilet maksab? Seal pidi olema rootsi laud.

Kõrgetest restoranidest on minu meelest parim Sirocco (asub katuseterrassil, vabas õhus) ja sealsamas ka Skybar, kuid need on kallid.
Tasub mujal kõht täis süüa ja siis ca kl 18-ks sinna minna, võtta kas kokteil või magustoit, ning imetleda päikeseloojangut ja seda, kuidas üle kogu Bangkoki hämardudes järjepanu tuled süttivad.
PS Lebuas on mitu baari. Ärge laske end hostessidel šampanjabaari ega mujale juhatada. Märksõna on Sirocco või Skybar (šampanjabaarist trepist alla).

Võin tagasisidena öelda, et Tara Place oli väga mõnus - teenindus, toa kvaliteet ja hind olid super. Asukoht on nii ja naa. Khao San Road on lähedal, hotelli eest mõnus kohvik. Ringi saab liikuda taksode ja tuk tukkidega. Tukk tukki sõit maksis ming 200 bahti ostukeskusest. Kes tahab eraldi sopata, siis võib olla jah mugavam kaubanduskeskuste kandis ööbida. Ise jalutasime ka kuninga lossi juures MBK keskusesse. Seal ka sama turu kaup mis tänavatel plus igast muud kaupa.

Ma tahaksin külastada Kagu-Aasia kõige kõrgema hotelli restorani, mis on 73. korrusel. Seal pidavat olema rootsi laud. Kas see võib olla tsheburashka pakutud link?

Jah, Baiyoke on tõesti Bangkoki kõrgeim hotell.

Kas oskate soovitada ka mõnda ekskursiooni Bangkokist välja (nt Kanchanaburi või midagi taolist) ? Ja kas ekskursioone tuleks osta hotellist või tänavalt?

Kas vastab tõele, et Tara Place hotellil on omad tuk-tukid ja nad viivad tasuta vaatamisväärsuste juurde?

Kumb nendest hotellidest on šoppamiseks parim ööbimispaik nt 3 ööd: Royal Ivory Sukhumvit Nana by Compass Hospitality, Hotel De Moc või Muangphol Mansion?
Saan aru, et hotell Tara Place on hea ööbimispaik vaatamisväärsuste vaatamiseks nt kuningapalee, monumendid.
Kuna plaanin olla Bangkokis 6 ööd, siis kas oleks mõistlik olla 3 ööd šoppamiseks logistiliselt lähemal ja 3 ööd olla Tara Places?
Palun aidake selgusele jõuda.

Terminal21 on huvitav uus kaubanduskeskus, lastel ka põnev. http://www.bangkok.com/shopping-mall/terminal21.htm Sõitesime UBERiga, mis on odavam, kui taksomeeter takso ja puhtamad!
https://www.tripadvisor.com/Restaurants-g293916-Bangkok.html#EATERY_OVERVIEW_BOX siit otsisime söögikohti,.

Meie üks lemmikuid https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g293916-d4306866-Reviews-Sit_and_Wonder-Bangkok.html, piirkond on ka mõnus. Pikk tänav,vasemal paremal kokteilikad ja söögikohad. Ja toit oli täpselt nii terravv,kui kohalik toit olema peab. Uhasime Uberiga hotellist kohale, läks u 3,5 euri keskmine ots maksma ;) Tasub muidugi AMA sse minna,kui õnnestub. Tal ei ole väga pikad ajad lahtiolekul aga ta on top1, just hinna ja kv suhtes.

Soovitan Pathumwan,i piirkonda. Kesklinna! Mallid lähedal ;)

Tänan 6unauss. Aga kui valida minu poolt juba kinni pandud hotellidest?

Uuri kindlasti tripadvisorist juurde, nii ei oska kosta. Trüki hotelli nimi sisse.
Hetkel ei meenu, aga terminal21 kandis olid veel kaks väga luksusliku malli, üks oli pm hõbe, teine kuld ( seal müüdi vaid LV, Guccit jne) sinna ei sisenenud :D Läksime kõrvale, nõksa soodsamasse :D :D All oli uhke söögiosakond, said end austri leti ääre istutada ja shampanjaga mekkida. Lisaks pakuti igal sammul sulle kõike kaupa proovida, läksime koju minekuks kraami varuma ja saime hoopis kõhud punni :D

Enamus päevakava panimegi tripadvisori järgi paika ja tänavalt ei võtnud midagi ,et mitte petta saada :)

Ise olime Urbana Langsuanis, teist korda, meeldib 33ndal korrusel olev bassein :D Ta on 5 tärniste hotellide piirkonnas. Kõigi tänavate hotellide juures on Langsuan nimes. Kuna olin teist korda siis seekord vanalinna ei läinud, olime niisama 2p kohapeal, tegevust jätkus :) https://www.booking.com/hotel/th/urbana-langsuan.et.html?label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaEKIAQGYAQu4AQfIAQzYAQPoAQGSAgF5qAID;sid=a354fabe246b231805087a690880d107;checkin=2017-05-06;checkout=2017-05-07;ucfs=1;highlighted_blocks=2741601_95151211_0_2_0;all_sr_blocks=2741601_95151211_0_2_0;room1=A%2CA;hpos=1;dest_type=city;dest_id=-3414440;raw_dest_type=hotel;srfid=8d672cc200c9edc2703912bf04815faa97f7bda9X1;from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl

Minu kõige kehvem otsus on olnud nädal aega Bangkoki, ei soovita enam kellegile seda, täiesti maha vistaud aeg, 2 päeva on paras suurlinnale.
See aasta olin Maputos ühe öö ja ütleks, et tagasi vaadates, jäi väheks, 2 oleks paras olnud.

Mulle piisas 2st ööst, et saada aru, et sinna linna enam ei astu....

Bangkokis on käimist ja vaatamist küllaga. Kesklinnas on kõrvuti suuri kaubakeskusi ja odavaid poekesi ning turge. Pisikesi turismibüroosid on kesklinnas küllaga, pakkumisi seinast-seina nii linnas kui linnast välja ka mitmepäevaseid, jõekruiise, pidulikke õhtusööke, teatrietendusi jne. Auto tuleb hotelli järele ja pärast toob kenasti tagasi.
https://www.google.ee/search?q=bangkok%20tourism&ie=UTF-8&hl=et#hl=et&q=bangkok+tours&spf=1501

Mina jagan vaatamisväärsuste kõrval mõtteid söömisest Bangkoki tänavatelt. Kuidas meie "ellu jäime": https://kyllusesarv.wordpress.com/2017/11/18/tai-ja-bangkoki-koogist-i/

Vaatan ja vaatan seda Bangkoki kaarti ja ei saa mina aru, kas rahvusvahelisest lennujaamast tuleb ära metroo ja siis peaksin kusagil istuma ümber rongile, et jõuda Siam piirkonda? Või väljuvad lennujaamast nii metroo kui ka rong?
Kuidagi oleks vaja jõuda Nasa Vegas Hotel -i ja siis edasi liikuda Siam piirkonna poole shoppama.
Tänud targematele ette juba :)

Näed, siin on kaart:

http://www.bangkok-maps.com/bts.htm

Siamisse saad näiteks nii- sõidad lennujaamast ühe rongiga Phaya Thaisse, seal istud ümber rohelise liini rongi ja sellega saadki Siamisse. Nendel liinidel on küll erinevad värvid ja nimetused, aga rongid nägid minusuguse tehnikavõhiku jaoks kõik ühesugused välja. Jaamades tuleb lihtsalt suunavaid silte vaadata. Sikuta "bangkok train map" endale telefoni, siis on see sul kogu aeg olemas ja vajadusel saad kontrollida, et õigest jaamast mööda ei põruta.
Hotelli soovitan minna taksoga, kui seal just hotelli juures rongijaama pole ja sul on suuremad kotid-kohvrid.Takso on mugavam sulle endale ja ei maksa eriti midagi, 5 euro ringis ehk koos ummikutega.
PS. Vaatasin, et hotellile on kõige lähem Ramkhamhaeng peatus. Kui soovid lennujaamast hotelli rongiga minna, siis selle peatuseni pead pileti võtma. Maksab mingi sente ainult.

Mis vahe on BTS ja MRT? Kas lennujaamast väljuvad mõlemad need? Või on suht ükskõik kumba peale lähen, sest ühes suunas liiguvad nagunii :)

http://www.bangkok.com/airport-rail-link.htm

Lennujaamast väljub see. Enamus ajast sõidab maa peal, pimedaks läheb väljas vahepeal ainult peatustes. Maa all sõidab ainult minu eelmises postituses äratoodud kaardil märgitud helesinise liini rong, teiste liinide omad kihutavad maa peal või kõrgematel sildadel. See oleks siis robustselt maakeeles puust ja punaseks.

MRT:

https://en.wikipedia.org/wiki/MRT_(Bangkok)

BTS:

https://en.wikipedia.org/wiki/BTS_Skytrain

Tänud vastamast igaljuhul. Sain nüüd juba selgeks kõik omale :)