trip-krainetrip-ukraine-dark
Phi Phi saar

Kas keegi on käinud Phiphi saarel? Mida seal teha on ja kas on mõtet seal teha paari päevast ööbimist või on mõtekam võtta sinna päevane trip? Millist hotelli seal soovitate?

Päris põnev saar on, kuid üsna ülerahvastatud - enamus Lääne-Euroopa noored. Üldjoones kõik sarnane teiste turismikeskustega. Rand on ilus, saab sõita veelauda, veesuuska, paraseilata jne. Erinevad turismifirmad teevad päevaseid paaditrippe erinevatel saartele ja randadele (sealhulgas kuulus "The Beach" rand), kaljult vettehüppamiskohtadesse, haide ja teiste vee-elukate vaatlusreise jne. Õhtuti kogu saar pidutseb. Toimuvad muay-thai demod, saad ka sõpru poksiringi kutsuda (muidugi täis kaitsmetega matsid). Kohalikud pakuvad üsna avalikult igasugu drooge - saar jättis üsna vabameelse mulje. Olin kohapeal 3 päeva, rohkem väga ei viitsiks seal olla.

Lisaks veel, et seal on väga ilusad sukeldumiskohad ning suur tõenäosus haisid näha.

seal näha saab, kas tiigerhaid?

Ise olen PhiPhil snorkeldades kahel korral valge seljauime tipuga haisid näinud, mis on suht väiksed ja süütud (white-tip reef shark). Kõhe oli veidi siiski.

Lisaks veel leopard haid, kes ka inimest ei ründa.

ja kui soovid turistidest eemale - võtad longtail boati sadamast ja lähed edasi järgmistesse randadesse põhjapoole mööda idarannikut, kohe järgmine lahesopp on Long Beach kus juba tuntavalt chillim olukord v.a. tipphooajal, kui veel edasi minna jääb veel rahulikumaks. Longtail, mis on ainus transpordivahend randade vahel maksab Long Beachile vist mingi 150-200 Bahti ots, kaugematesse randadesse siis mõnevõrra kallim aga kõik sõltub kauplemisoskusest, ise sain yhe paadimehe nõusse, et sõidutas meid 3h 400 bahti eest ringi seal randade vahel, lemmik rannaks jäi Ao Lo Mu Di, mis on Long Beachist üks lahesopp põhja poole.

Phi-phi snorgeldamine (eriti Phi-Phi Ley kaljude vahel) on world class!! pea vette ja selline tunne nagu oleks hetkega discovery channelis :)

päevasest tripist jääb kindlasti väheks imho

Kas PhiPhil rollerirent ka on?

Ko Phi Phil oli kunagi mitugi väga head rollerirendikohta :D Tänaseks on nad kahjuks kinni pandud - ju vist tabasid ära, et ilma teedeta pole suuremat kliendiuputust oodata..

Jah, et siis Phi-phil pole eriti teid, seal pole rolleriga midagi teha, ainus transa vahend on long-tail paat. Ja pole paremat kui öösel kell 2 sellega sõita keset lahte , tuledes kaldapealsed kumamas vastu kesk-suvises Kagu-Aasia öös

Mulle väga meeldis seal phi-phi saartel, optimusel on õigus, seal on põhiliiklusvahend paat, rattaid nägin ka... väga mõnus on õhtuses rannas jalutada ja mõni kalur praeb kala sulle 100 b eest võtad veini 100 b juurde, elad bangalo-tüüpi majas, lahe ;))

Loomulikult ole paar paeva see yhe pavane trip ei ole sugugi hea kuna pead koguaeg kella vaatama, seal on palju hotelle aga kui oled Phuketis siis soovitan hotell enne siit kinni panna sest ega nende kohtadega seal hoisata ei ole muidugi oleneb millal sa siia tuled kui kysimusi ja abi vaja votta yhendust noelphuket@hotmail.com

"Ah et siis Pipil liigutakse paadiga." Üksikusse randa sai paadiga, aga sai ka läbi jungli, mis tegelikult nii väga metsik ei olnudki. Kuigi see kõik oli seal vägagi turistide jaoks, oli siiski juhuslikkust rohkem, mis lisas kogu värgile veidi vürtsi juurde: õhtul elektrit ei olnud (tuli käsikaudu üle madude ja teiste usside bungalosse koperdada), hommikusöögis asendati mõned olulised komponendid lihtsalt saia viiluga ja baaris sai ka ootamatult naps otsa, aga lühidalt kokkuvõttes oli ülilahe.

Nüüd tundub ka meil olevat plaan minna aastavahetuse paiku Tai saartele. Kokku umbes 5 päeva ja selle aja jooksul tahaks minna Ko Phi Phi´le ning ilmselt ka Ko Lantale.

Ko Phi Phi´ga seoses paar küsimust. Esiteks, saan ma õigesti aru, et seal ei saa liikuda muul viisil kui paadiga? (va sadamalinn) Kui palju selline takso võiks maksta ja mis oleks mõistlik hind - kas nt 150 bahti inimese kohta / 1 ots on palju või vähe? Uurisime võimalikke majutuskohti ja silma hakkas Phi Phi Relax Beach - ning just 150 bahti on nende tasu transpordi eest.

Phi Phi-l olles tahaks kindlasti sukelduda. Kas see eeldab, et peaks peatuma sadamalinnas või saaks sukeldumise kokku leppida ka telefonitsi / meilitsi vms ja siis konkreetseks ajaks "sõita" linna? Sooviks minna sukelduma ikka mõne korraliku sertifitseeritud korraldajaga - soovitused teretulnud.

Kui ma õigesti aru saan, siis sadamalinnas eneses on eelkõige pidu ja möll - kui seda ei otsi, siis on parem peatuda mõnes rannas.

Kas mu kokkuvõte sellest, et Phi Phi on eelkõige ainult rannapuhkus ja sukeldumine / snorgeldamine on õige? Ja sisuliselt kui väga rannainimene ei ole, siis 2-3 päeva seal on täiesti OK - oled veidi rannas ja käid sukeldumas (pidi väga häid sukeldumiskohti olema).

Youtubes Phi Phist klippe vaadates tekkis küsimusi,kas saarel maabudes tuleb mingi raha maksta? Kas sillal hotelli siltidega mehed pakuvad ööbimist või ongi nad minu kohvri transportijad? Kas see suur praam väljub ainult Krabi linnast või saab Ao nangist ka?

Phi-Phil oli tõesti mingi keskonna vms maks 20 THB. Hotelli siltidega mehed viivad paadiga hotelli. Meie ööbisime Viking Nature Resordis (oli broneeritud), hotelli viidi ja lahkudes ka tagasi toodi paadiga tasuta. Vahepealsed paadisõidud olid tasulised, aga meie neid ei kasutanud, sest Long Beachilt keskusesse oli paras väike jalutuskäik. 2-3 päeva saarel on täiesti ok. Olime 5 päeva, sai snorgeldatud, rannas vedeletud, saarel jalutatud nn kohalike piirkonnas ja ka päevane paadiretk ümber saare ja lähimatele saartele tehtud. Sadama ümbrusse on koondunud kaubandus ja peokohad. Muusikat on kosta üle terve saare. Kokkuvõtlikult oli Phi-Phi täielik paradiis. Õhtul liikumiseks on soovitav taskulamp kaasa võtta, jalgteed on, aga täiesti pimedad.

Meie Phi-Phil seda maksu ei maksnud, panime keset järjekorda ajama, kuna silmakirjalikkus ajas kurjaks. Selle maksu eest paraku nad koristada ei mõista. Rand oli mõõna ajal nagu prügimägi. Ühinen eelnevatega, et sukeldumiseks sobib saar imehästi. Kõik sukeldumiskeskused pakuvad ühte hinda, nii on nad omavahel kokku leppinud.

Tervist!

Mis hinna eest saab Phi Phil rentida päevaks siis paadi ( Long-tail boat , speed boat ) koos juhiga. Ei ole soovi osta mingit paketti kusagilt tänava pealt. Olen googeldanud ja uurinud nende päevaste trippide kohta seal saare ümbruses aga tundub , et kõik on nagu liiga ära korraldatud ( tund aega Maya Bayl , pool tundi kusagil snorgeldamiseks , Monkey islandile ei lasta üldse vahest, jne ) . Ühesõnaga soov oleks siis kõik need ilusad ja kuulsad kohad läbi käia nii, et ca kell 8 hommikul sõidaks Phi Phi sadamast minema ja saaks igal pool rahulikult olla ilma, et keegi ajaliselt tagant sunniks. Kellel hiljutisi kogemusi siis palun jagage millised on hetkel hinnad.

Minek Märtsi kuus ja ööbimine bronnitud 2ööd Phi Phil.

Päikest!

Ega erilist vahet pole, turiste on miljon ja eraldi renditud paat sõidab samamoodi kõik needsamad kohad läbi. Päevatripp kestab samamoodi hommikust hämarikuni, seega saad suhteliselt sama asja. Kõigi atraktsioonide juures on hommikust õhtuni lakkamatult sada paati, seega ei kehti väga ka see nipp, et oma paadiga minna kohtadesse siis, kui organiseeritud tuurid möödas on. Sellist aega lihtsalt pole seal. Siiski oma paadiga tasub minna :) Hind sõltub sellest, kust alustada, mitu inimest on seltskonnas, kas tahate lõunasööki ja mitu tundi kestab. Kas soovid inglise keele oskajat paadijuhti või sobib ka umbkeelne. Saad julgelt rentida samadest lettidest, kust organiseeritud reise müüakse, kauplemisruum on mõnisada bahti ja rohkem hobi mõttes. Hinnad on paigas ja keegi dumpingut ei tee. Leti võid valida selle järgi, milline müüja sümpaatne tundub ja kellele soovid komisjonitasu jätta - ka see tasu on neil kõigil sama.

Eks ta nii on,et hinnad suht paigas...isegi mereääres suitsu tegevate paadimeestega rääkides,saad ikka sama hinna, mis letist ostes (kui mitte kallima)

Kõige parem soovitus on ikka see, et mine randa ja suhtle paadimeestega. Ei olnud küll mitte midagi ülemõistuse kallist. Saime hea hinna läbirääkimiste tulemusena. Paadijuht oli tore ning andsime pärast veel tippi ka. Tema rahul ja meie rahul. :-)