Poola teed 2020

Via Baltica ehitus edeneb. Vaata näiteks youtubes Budowa S 61

Paras aja kadu on need kaks linna igaljuhul. Meil perega alati on Suwalki esimene suurem peatumiskoht. Suwalki Plazas saab korralikult söödud. Aga isegi sealt (suhteliselt linna keskelt) GPS näitab et on kiirem tagasi sõita ümbersõidu teele, kui hakata edasi trügima.

1
0

Ajakadu on umbes 3 minutit kahe linna peale, need ju nii väiksed linnakesed. Ajakadu ei ole määrav, kui linnas veel soov einestada, seina seest raha võtta vms ja niikuinii otsapidi juba sees oled. Ma ise käin näiteks Suwalkis alati raha võtmas, see nagu esimene koht Poola sisenemise järel. Augustowi võin ka vahele jätta, sõltuvalt tujust.

GPS juhatab ka siis tagurpidi tagasi kui vahe peaks tema rehkenduse järgi vaid pool sekundit olema. Ja teinekord on ka hoopis nii, et kui geps on kord juba midagi pähe võtnud, siis ta naljalt oma esimesest pakutud ideest ei loobu, lolli järjekindlusega üritab algsele variandile tagasi suunata, isegi kui selle variandi otstarbekus on juba ammu selja taha jäänud. Siin on see asi, et usalda, aga säilita inimlik kontroll.

4
0

Olen ABRO-s ööbinud, kuid söögikohana ei oska lugu pidada. Olen mitmel korral lugenud väga heast toidukohast Leedu poolt minnes kohe peale Poola piiri paremat kätt suhteliselt tee ääres. Viimane reis otsisin seda paika, aga ei leidnud! Kas keegi oskab aidata?

0
0

Esimene söögikoht peale Poola piiri on alles külakeses nimega Szypliszki, nii 7 km peale piiri. Ja sealgi vasakut kätt, tarekeses, kus hunt katusel.

Järgmine on paremat kätt, rekkade parklas, kiiruskaamera juures. Aga sinna oma 15 km.

0
0

Tänan vastajaid, kuigi tean juba neid kohti. Szypliszkis olen ühe korra isegi ööbinud, kartsin küll seda seal parkivate masinate müra, aga tegelikult sai täitsa rahulikult magada ja eriti üllatas hommikusöök imeodavas peatuspaigas Zajast Relax. 

Toit kuulub lahutamatult reiside juurde. Alustan Euroopasse sõitu Tallinnast tavalisel ajal, s.o. ca 8 hommikul, et olla igapäevases rutiinis. Enne piiri Häädemeestes K Cirkles WC peatus ning kuskil enne Läti läbimist näiteks Bauskas sooviks lõunat.  Seal on "Taverna" heade toitude ja normaalse hinnatasemega. Ainuke viga - aega läheb kaua! Piiril on samuti kohvik olemas, aga mulle seal ei meeldi. Kus teie lõunat peate, või sõidate esimesel päeval maksimaalselt palju?

0
0

Viimane kord alustasime sõitu Tartust kell 5 (eesmärk oli saada ühe päevaga kohale). "Hommikusöök" oli Läti-Leedu piiri lähistel kaasa võetud väikese näksiga, hiline lõuna oli peale Varssavit. Sõitsime kahe juhiga ning õhtuks olime Berliinis. WC peatusi oli muidugi rohkem, sh ka vahetult peale Leedu-Poola piiri.

0
0

834arr -
Mina oma perega olen ka umbes sel kellaajal reisi alustaja, kindlasti mitte varem. Kuna tavaliselt ei taha hommikuti kohe süüa, siis meie oleme teinud hommikusöögipeatuse kas Pärnus aga tavaliselt siiski Ikla piiril. Kuna siis saab kõhu täis, siis olemegi koos "sundpeatustega" kuni kas Abro'ni või Augustow'ini sõitnud, kus oleme järgmise einestamise teinud. Augustowis läheb alati kebab keskväljaku lähistel (erinevad kohad). Kuna ma reisin ainult perega ja lastega, siis "sundpeatustest" saavad kõik oma kas šokolaadi või jäätise ka. Neile on see "energialaks" vahepalaks piisav.

1
0

Lugesin täna jälle ühest reisijutust peale Lätit Poola tee (E67) 19. kilomeetril asuvast imelisest söögikohast. Kus see ometi asub? See oleks äärmiselt sobivas kohas.          Ma püüan reisi alguses võimalikult vähe igapäevast rutiini muuta, toituda korrapäraselt jne ning puhata tavapäraselt.

0
0

834arr - kas on tõesti võimalik, et Sa seda kohta ei tea ??? Sry ! :D
Seal on toiduga nii ja naa aga üldiselt hea, et on kiire teenindus. Maitse on "harju keskmine" aga kui just õhtul ei maandu, siis valikut peaks jaguma. Odavusest ei saa kahjuks enam rääkida.

https://www.google.com/maps/place/19+kilometer/@56.1232826,24.4713737,17.17z/data=!4m5!3m4!1s0x46e8908956e56141:0x60398414bd6acf55!8m2!3d56.1225331!4d24.4709482

Üks normaalne koht einestamiseks on ka see (Panevežise ümbersõidu lõpus):
https://www.google.com/maps/place/%C5%A0ermutas/@55.6700233,24.3498221,18.34z/data=!4m8!3m7!1s0x46e63390872c62cd:0xc61d8ccfa1e562e9!5m2!4m1!1i2!8m2!3d55.6702677!4d24.3499424

1
1

https://www.google.com/maps/place/Wrana+Cafe/@56.1225333,24.4691317,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x46e8908956764377:0x998853dbf19d5a2f!8m2!3d56.1225333!4d24.4713204

Midagi imelist seal polnud, hinnad olid ka sellise sööklalobi kohta kõrged. Positiivse poole pealt, et kiiresti sai söönuks, kuigi rahvast oli palju.

1
0

Tallinnast stardime lõuna paiku või tiba hiljem ja alati laupäeval,põgus kehakinnitus Iklas ja edasi poola poole. Metsapeatused kuidas kannatab ja vähile ka süüa vaja anda need kaks üldiselt  koos toimetatud.

Läti lääb lennates ja egas leeduga sama,

Kaunase  C Q-s paak täis  kohvi ja edasi , öö juba.

Ja rahulikult rekkavabalt Varssavi poole vo veel kohvi

oleneb oludest ja suund Kompleks gastronomiczno-hotelarski Gorski poole.

Kahene tuba koos hs 32.- Mis aga kõige parem siis ülimaitsev seakoot !

Maitse asi muidugi aga kes peab lugu soovitan külastada !

Ja sealt siis vastavalt marsuudile edasi  nii,et esimese päeva sõit  1100 km.

Roolin üksi kuna amet selline ja liigseid riske ei paku .

3
0

Kulla, cocoboco! Rumal tunnistada, aga tõesti seda kohta ma ei tea! Olen sealt sõitnud palju, palju... Tõenäoliselt on tegu minu jaoks fatamorgaanaga, ma lihtsalt ei näe seda kohta! Piiril asuvas "bensuka" kõrval kohvikus mulle lihtsalt ei meeldi, mõned korrad käisin, aga rohkem "aitäh"! Parim ja suht odav on Bauska kesklinna pubis, aga lõuna suunas liikumisel karbonaadi tund aega oodata on lihtsalt liig. Tagasiteel - suurepärane! Aitäh "neandertaal" ja Anti! Panen need kohad samuti GPS-i ja võimalusel püüan külastada. Käin Leetu ka muudel põhjustel kui puhkereisiks Euroopasse, seega taolised soovitused on head!

1
0

Poola teede teemast küll veits mööda kuid jätkates eelnevat :-)

Kes ommukul Talnast Euroopa poole liiklema läheb, siis lõunaks sobiks ideaalselt selline koht

https://www.google.com/maps/place/Upene/@56.5926973,24.1956893,386m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x46e8d17fbc6736bd:0xaf69ce6945d90d67!8m2!3d56.5925343!4d24.197318

Üle eelmisel aastal täiesti lambist leitud ülihubane söögikoht mõisapargis. Hinnad suht mõistlikud. Kabanossi vaba koht :-). Valmiermuiza õlu (minu lemmik) saadaval. Loodan väga, et nad pole pidanud ennast kokku pakkima.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased