Probleem piletite ostuga

Tere,

Üritan osta läbi Momondo lennupileteid. Valides piletid välja, suunatakse mind edasi travelstart.se, kus pean vajalikud detailid täitma. Lisades ka makseviisi, tuleb lõpuks veateade: Betalningen godkändes tyvärr inte. Vänligen återvänd till varukorgen och gör ett nytt försök. Var god kontrollera saldot på ditt konto och försök sedan igen eller prova att betala med ett annat kort.

See tähendab tõlkes, et kaardimakse ei läinud läbi, et kontrolliksime saldot või prooviksime teist kaarti. Ometi pangast öeldi, et kaardiga on kõik korras ning maksed peaks toimima.
On kellelgi kogemusi antud veebilehega või oskab aidata selle probleemi lahendamisel?

Proovisin ka läbi tickets.ee aga seal võtab pangaülekandega või krediitkaardiga 34 euri rohkem. Ometi seadusi ju muudeti?

Veel mõnda aega tagasi ei aktsepteerinud .se lehed Eestis väljastatud krediitkaarte.

Olen .se lehtedelt ostnud küll pileteid Eesti kaartidega, aga jah paljud ei aktsepteeri Baltikumis välja antud kaarte. Võib ju proovida ka travelstart.fi lehte.

Tasub ka endal kontrollida veebipangas kaardiseaded. Mul ka ei autoriseerinud, pank kinnitas korduvalt, et kõik korras. Vaadates ühel hetkel seadeid nögin, et veebiostude juures puudus linnuke. Samas oli paar lehte kust ma äkki osta ei saanud, paljud toimisid mõnuga..

Svenssonite ja norrakate firmad peavad meid täielikuks arengumaaks (e-banaania) ja ei aktsepteeri meie pangakaarte. Markantseim näide: broneerisin internetis ja samal ajal soome tuttav luges läbi telefoni mulle oma pangakoode. Kohe kõik ok, seejärel tegin oma tuttavale ülekande, et rahad tagastatud saaks.

Ago mis saab siis kui küsitakse enne lennule minemist näha kaarti millega piletid ostetud? Minult on korduvalt küsitud.

Juhul kui inimene kasutab pin kalkulaatorit, või on muul moel kontrollitud pileteid ostes, mitte mõni krediit kaart mis ei tee isiku tuvastamist, pole probleemi.

Keegi ei küsi, milline soomlane su piletid kinni maksis, piletil on ju Sinu andmed.

Kurikas, milline lennufirma on sul pardale minnes krediitkaarti näha küsinud? Ja veel korduvalt, kas sama firma või mitu erinevat?

Mul pole oma rohkem kui paarikümne aastase lennukogemuse juures õnnestunud niisugust asja kogeda.

Hotellidel on küll aeg-ajalt kirjas, et kohapeal palutakse esitada sama krediitkaart, millega broneering tehti, kuid ka seda saab eelneval informeerimisel muuta.

Mul on küsinud kaarti näha Etihad, Qatar ja British Air ja kui veidi meenutada, siis ka Bangkok Air. Kui läbi vahendaja piletid osta, näiteks Expediast ei küsita. Olen ka korra Etihadi helistanud kui kaarti vahetasin. Kui seda ette näidata pole, lennule ei lasta.

Päriselt ka?
Lennule minnes küsitakse kaarti?
MIKS???
Mis selle põhjus on ja kas see on kusagil kirjas, et mul peaks see kaart kaasas olema?
Mis siis, kui mina ostan oma lastele või naisele pileti?

Ma lendan kogu aeg (tänagi tulin Pariisist), pole elu sees juhtunud. Olen käinud Aasias, Aafrikas, Ameerikas, endises Nõukogude Liidus...

Müstika.

See krediitkaardi küsimine on ehk mingi uuema aja teema? Arvestades kui metsa see maailm viimaste aastate jooksul on läinud siis paranoia on ju paljudel a la sa oled enesetapu terrorist kellele lihtsalt osteti pilet ja kästi lennule minna.

Lihtsalt muud ei oska pakkuda kui seda et turvalisuse mõttes on igasuguseid imelike uusi huvitavaid meetmeid välja mõeldud.
Endal pole sellist asja ette tulnud õnneks ja reisinud ka natuke ikka siin-seal.

BA on korduvalt küsinud näha broneerimiseks kasutatud kaarti, ei ole ainult uuema aja teema. Korra olid piletid pikalt ette ostetud, lendamise ajaks kaart aegunud ja minema visatud. Probleemi sellest siiski ei tekkinud, kehitati ainult õlgu ja öeldi OK then.
Aga kaarti küsitakse vist ainult siis, kui lennujaamas check in'i teed ja/või pagasit ära annad. Käsipagasiga ja online check in'iga pole kaart kedagi huvitanud.

Etihad Airways Terms and Conditions:

Use of Credit card
The credit card must be in the name of one of the passengers travelling and the same card must be carried at the time of travel, together with the form of identity submitted during the booking process, for verification at check-in. Alternatively, if the passenger travelling is not the cardholder, or if for any reason, the credit card used for the booking cannot be produced at check in, Etihad may require that a clear photocopy of both sides of the credit card used for a booking may be presented, duly signed by the cardholder authorising the use of the card for the purchase of the ticket. For security reasons, we request you to strike out the Card Verification Value (CVV) code of the card on the photocopy.

Qatar Airways Terms and Conditions:

Paying by Credit Card
If you are purchasing your ticket using a credit card, on qatarairways.com, QATAR AIRWAYS may require the card holder to provide additional payment verification upon request by either submitting an online form or visiting the nearest QATAR AIRWAYS office, or at the airport at the time of check-in. QATAR AIRWAYS reserves the right to deny boarding or to collect a guarantee payment (in cash or from another credit card) if the card originally used for the purchase cannot be presented by the cardholder at check-in or when collecting the tickets, or in the case the original payment has been withheld or disputed by the card issuing bank.

Samas näiteks British Airways'i ega ka Turkish Airlines'i puhul ma ei suutnud sellist nõuet leida.
Minule ka see teema täiesti uus. Pole kunagi ette tulnud (veel).

Ei ole uuema aja teema, esimest korda küsiti vast kuskil 15 aastat tagasi ja selleks oli BA. Aga veelkord kordan üle, kaarti on näha küsitud ainult sel juhul kui olen otse nende kodulehelt pileti ostnud.

Minult on korduvalt küsitud Thai Airwaysi lendudel mida kasutan sageli, väidetavalt pidi see olema selle pärast, et ei kasutaks varastatud kaarti. Küsitakse check-in deskis, kui teha check-in online või automaadis, siis probleemi pole. Piletid olen ostnud reeglina firma kodulehelt kasutades Swedpanga deepedkaart plussi.

Internet kinnitab teie juttu.
Ja on täis vingu, hala ja hämmingut.
Sest see on ju idiootsus.
Fraudi-vastane meede, mis töötab vaid siis, kui check-in teha letis???

See võõra kaardiga tehtud ostu kontrolli reegel oli mingi aeg tagasi isegi Lufthansal. Nad olid vist viimased Euroopa suurtest, kes selle vast mingi 5-8 aastat tagasi kaotasid. Seni oli kodulehel tingimus ilusti kirjas. Pole kindel kas kaarte ka reaalselt näha küsiti. Veelgi varem oli see vist pigem standardiks, millest hakati loobuma tõenäoliselt odavlennufirmade kiire kasvuga. Kuna nemad ei küsinud, siis ei tahtnud/saanud ka teised oma kliente nii palju tüüdata.
Turkishil kadus see reegel minu mäletamist mööda alles viimase 5 aasta jooksul.
Samas enamik Lähis-Ida ja vist ka näiteks USA suurtest firmadest hoiavad sellest kõvemini kinni. Alternatiiviks kellegile teisele ostmiseks on alati mõne broneeringusüsteemi kasutamine. Osad firmad vist lubasid ka allkirjastatud autoriseeringu kaasa andmist koos kaardi mõlema külje koopiaga. Aga mõned nõudsid ka ostja koos kaardiga lennufirma kontorisse või lennujaama ilmumist jne.
Oluline on see, et see on päris vana reegel ja kunagine standard, millega Euroopas enam eriti kokku ei puutu. Samas mõne mitte-Euroopa suure firmaga lennates tasub see meeles pidada ja igaks juhuks reeglitest järgi vaadata.

Flyfubai loeb oma kodukal üles lennujaamad, kust-kuhu lennates saab check-in-i teha vaid letist:
https://www.flydubai.com/en/flying-with-us/check-in/online-check-in
"*If you’re travelling to or from this destination and your booking was paid for online by debit/credit card, you will not be able to check-in online. You’ll need to check-in at the airport."
ja need on:
Addis Ababa, Chittagong, Colombo, Dhaka, Karachi, Kathmandu, Khartoum, Multan.

Näeb välja nagu fraudivastane süsteem ikka. Ju siis ütlevad ajalugu ja riskianalüüs, et sealt ja just sealt lennates on pättuse oht suurem.

No vot, jälle targem...

Tundub, et nad pole kuulnud virtuaalkaartidest. :)

Eelnevat lugedes tunnen, et olen täiega hämmeldunud. Viimased 15 aastat olen igal aastal lennanud tunduvalt rohkem kui kord aastas, Euroopa, Aasia, USA, Kesk-Ameerika, hulk vahemaandumisi - mitte kunagi, mitte keegi pole tundnud huvi minu pangakaartide vastu. Kui lennufirmale on rahad laekunud, mida veel, uurimistöödega, kas varastatud kaardilt tehakse makseid: see on nagu politsei rida. 1993 autoga Soome minnes tundis kohalik piirivalve/toll huvi minu rahaliste vahendite olemasolu kohta. Ainuke kogemus elus.