trip-krainetrip-ukraine-dark
Puhkus ilma Vene turistideta

Kas ka meilt on võimalik osta hotelle, kus ei ole vene turiste? Pean silmas just lähemaid soojamaa reise: Türgi, Egiptus, Kanaarid. Tean et paljudes Euroopa riikides on see variant täitsa olemas. Tulin just Egiptusest. Kõik hea, ilm, vesi, hotell jne. Ainuke probleem venelased. Hommikust õhtuni umbjoobes, röögivad, räuskavad, sõimavad kõiki ja kõike. Nagu loomad.

Osta hästi kallis hotell. Kui seal ka on venelasi, siis joovad ja käituvad viisakamalt. Kui maksad loomaaia pileti jagu, siis seda ka saad.

Iseenesest on Fortuna poolt hea küsimus.

Olen ka tundnud ebameeldivusi, ning seda just parimates hotellides. Esimesed korrad nad häirised rohkem, hiljem vähem aga paraku on lihtsam neist mitte välja teha. Vene turist on rikas turist ning teda ei minda ka nii kergesti noomima, sest nad teevad head kassat hotellilegi. Muidugi, kui kaasa võetud alko on otsa korral.

Siinjuures meenub legend lärmakatest vene turistidest, kes öö läbi olid hotelli öörahu rikkunud ning lõpuks ühel sakslasel viskas üle ja ta läks neid noomima: "no kuulge, kell juba kuus hommikul aga Teie ... ". Vastuseks sai: "no aga Teie sakslased tulite meie maale pool viis hommikul!"

On olemas riike, kuhu nad ei kipu. Need on kas väga kauged ja kallid või kriminogeensed. See aga ei ole vastus teemaalgatajale. Sõber Valgevenest tuli tagasi puhkuselt ka Egiptusest ning küsimusele, kas oli hea puhkus, sain vastuseks: "Vägev, jõime nädalaga nelja peale 18l viina." ... Pärast seda ma jäin mõtlema, kas on ikka sõber ...

Ultra All Inclusivisse ei võta isegi venelased alkot kaasa. Ja see ei saa seal ka kunagi otsa. Ei ole suuri probleeme olnud. Pigem on mõneski kohas kaasmaalaste pärast väga piinlik olnud.

Võibolla pääseb nendest just odavas hotellis? Venelane tahab kõike ikka täie raha eest ja odavas hotellis elada ei luba uhkus. Muidugi on seal jälle teine äärmus klientuur :) Aga selle lällamise vastu aitab kindlasti muidugi hundikarjas huntide moodi ulumine :D Aga iseenesest on see muidugi probleem mis võib puhkuse ära rikkuda (vt. ka esilehe teema Goast)

Türgis nt soovitaksin Istanbulis Ritz-Carltonit, ei kohanud seal ühtegi lällavat inimest. Aga üldiselt mulle selline ksenofoobne teemapüstitus ei meeldi! Iga rahvuse hulgas on ebameeldivad tüüpe, pole mõtet üldistada.

Jah, neid hotelle on, kuid väga ebatõenäoline et Eestist neid pakutakse kuna vähemasti Egiptuse operaatorid on nii või teisiti idabloki turismifirmade väikesed filiaalid. Soome Tjäreborg.fi pakub näiteks New Marina Apartments hotelli, mida müüakse ainult Skandinaaviast. Seda, et hotellis oleks üldse inimesi olnud, reetsid vaid rõdudel rippuvad ja vahetuvad rannalinad :) Olen täheldanud, et mida rohkemate lisaboonustega 4-5 tähe hotell (veepargid, diskoteegid, ohtralt baare-restorane), sellevõrra suurem on ka idanaabrite kontsentratsioon. Näiteks varasemas Melia Pharaoh, nüüdne Sonesta (samuti Hurghadas) mingeid tingel-tangeleid polnud ja jällegi - täielik vaikus ja rahu. . johhaidii - ja nii ongi! Jällegi võtan sõna vaid Hurghada teemal. Mitmeid meil pakutavaid 2 tähe hotelle müüakse Venemaalt üsna kallilt ja sealne inimene valib sama hinnatasemega juba rohkemate tärnidega hotelli.

Olen kõikide oma (paketi)reiside juures võtnud arvesse just seda, et ei satuks kuhugi hotelli, kus peatuvad lärmakad ja ebameeldivad inimesed. Et seda ei juhtuks, olen kasutanud Tripadvisor'i andmeid jmt. Soovitan edaspidi küsida reisibüroost, et palju konkreetses hotellis venelasi peatub, uurigu järele. Näiteks Türgis õnnestus see täielikult, mõned Eestist pärit ja väiksemasse linna ja väiksemasse hotelli majutunud venelased olid meeldivad ja vaiksed inimesed, aga tagasilennul olin, üle kõige rahumeelsust hindav inimene (kes oskab vene keelt "v sovershenstve"), väga lähedal meeldivale kaklusele. Egiptus, Küpros jmt kohad olen seni reisiplaanidest maha tõmmanud, sest ehkki ma maksan jootraha rohkem kui mingi venelane, pole tahtmist puhkuse ajal nendega jaurama hakata.

Väike vahemärkus rahvuste pinnal - naastes Egiptusest Hotell- kõvasti üle keskmise fooni, lennuk Egiptuse oma. Trall ja jooming algas juba lennukis (mitte tagasihoidlik julgusevõtmine) Stjuuardid käisid pidevalt seltskonda korrale kutsumas. Lärmajateks "pisikesed" ärikad suure egoga ja nende n.n. seltskonnadaamid. Olen sellist pilti ennegi näinud, kui lennukis läheb sõna otseses mõttes esimene suund juues ja...... siis tagasilennul pole nad justkui üldse tuttavad :)) sest kallis kodu paistab. Hotell juhtumisi sama ja uskuge esimest korda ei tahtnud ma erilise uhkusega nimetada - oleme Eestist_ lihtsalt piindlik oli. Kokkuvõte -ei ole tähtis rahvus vaid sisemine kultuur. Samas olen kohanud hotellides väga, väga intelligentseid vene rahvuse esindajaid... kõik siin ilmas on suhteline.

Küsimus on minumeelest erakordselt tobedalt ja kitsarinnaliselt esitatud! Mõelge enne natuke kui kirjutama hakkate.

  1. Milline hotell on see mis oma kliente vastavalt rahvusele valib?
  2. Kas küsimuse esitaja on ise kindel, et ta mõnes kultuurikontekstis kellelegi vastikust ei tekita?
  3. Kuidas saab üldse üldistada asju nagu venelased - järelikult lärmavad ja laaberdavad. Jubedalt käituvaid, matslikke ja enesekeskseid eestlasi on ka küllalt, nagu ka kõigi teiste rahvuste esindajaid.

Kui reisil tahate käia, siis arvestage sellega et igal pool pole nii nagu teie oma väikses, hallis ja igavas kodus olete harjunud.

Kõige "toredamad" on ikka Moskva venelased, sest nende päritolu riik on ka Moskva, kui uurida, mitte Venemaa...see lubab neil isegi tiba ülbemalt käituda. Üldiselt peavad stereotüübid 75% ulatuses paika...vene turist on suht ebameeldiv, olgu siis siin lähedal või ka teisel pool Maakera...näinud neid igal pool. Poodides nad laiutavad, randades lärmavad ja hotellides lakuvad. Kui aega, otsige youtubes "russian tourist", ja leiate sealt igasugust jama:)

Teemasse nii palju, et venelasteta hotelli leidmiseks on ka abiks vast näiteks Saksa kodulehed hotellide pakkumistega tui.de jne. Venelastel on endal ka mingi koduleht hotellide arvustustega, et tasuks võtta hotell, mida nad seal väga ei kiida.

Asi pole mitte niivõrd ksenofoobias kuivõrd pragmatismis. On üldteada et mõnest rahvusest turistid tekitavad suuremat probleemi nii turismiärimeestele ja klientidele kui mõnest teisest rahvusest turistid. See ei ei käi sugugi vaid vene turistide kohta vaid tuntud probleemitekitajad on ka britid, araabia rikkurid jne. Alpi suusakuurortites on mitmeid hotelle kes eelistavad klientuurina üht rahvust teisele. Venelaste puhul on aga tegemist "vene jahi omapäraga" :)

Siin silmaringi laiendamiseks väike artikkel vene ajakirjandusest: http://english.pravda.ru/history/16-06-2008/105517-russian_tourists-0/

Ainuke koht , kus vene turistid mind ei häirinud, oli Krimm, Simeisi linn. Muhedad, sõbralikud ja rahumeelsed venelased , kes ei joonud looma moodi.Kodumajutuses (zhiljo) puhkavad pereinimesed nädalaid, hipid telgivad metsikult kuskil mäeküljel...palju toredaid inimesi, kõik oli väga sulnis.

Advokaat- pole mõtet vaielda vastu külmadele ja emotsioonitutele faktidele. Seesama Goa näide- kui näed lärmavat ja purjus valgenahaliste seltskonda, siis on need venelased. Ainult ühel korral kuue aasta jooksul nägin ebameeldivalt käituvat, alla keskea seltskonda- need tundusid olema midagi meilgi tuttavate inglise poissmeeste sarnast. Aga ainult korra, versus ebameeldivalt käituvate (ja enamasti purjus) venelaste seltskondade, keda viimasel paaril aastal olen kohanud igapäevaselt ja mitu korda päevas. Mis sunnib neid Indias nii käituma- üleolekutunne kehval järjel asiaatidest? Petlik arvamus, et "kui olen suutnud kokku ajada nii palju pappi, et võin puhata Indias, järelikult olen badass motherf.cker"? Ei tea, igatahes sealne vene turist käitub oluliselt teistmoodi, kui vene turist Eestis, kellele mul pole etteheiteid. Erhmhm, tõsi, ma ei tea mida nad teevad Eesti lõbustusasutustes... aga linnapildis tunduvad nad olema täiesti OK. Teine ebameeldiv seltskond Goas on India uusrikkad, enamasti Mumbaist, kes tunnevad ennast samuti hõljuvat kusagil kõrgemates sfäärides. Ehk ongi see üleolekutunne, mis neid kaht gruppi ühendab ja paneb käituma nagu poolearulisi makrellipoegi? Et: üldise arvamuse mingist rahvuslikust turistide seltskonnast tekitab see, mis silma jääb. Pole vaja süvaanalüüsi (a´la 38% ebameeldivaid ja 62% meeldivaid), et öelda- vene turistid Indias on ebameeldivad. Ja täpselt nii lihtsalt üldistataksegi, sest see on see, mis silma hakkab ja meelde jääb. Mis siis, et tegelikult on meeldivalt käituvaid vene turiste tervelt 68%.

Liisu37: No kui ikka AI-d ei ole, siis ei saa ju ennast rahus ja vaikuses pildituks tõmmata.

Aga teemast rääkides, siis Alanyas olen puhanud neljatärnikas, kus oli kodulehel selgelt kirjas, et nende hotellis ei ole venelasi. Kusjuures oligi hea rahulik puhata ja kannatas ka päeval basseiniääres rahus vedeleda ning nautida päikest ja vaikset ning head muusikat.

Samas Sharmis viietärnikas pidime ikka tibladel kõri pihku võtma, et nad mälus peaga basseini üksteist lohistades ning loopides, meie lastele peale ei maanduks. Seal ikka igaõhtu inimesed sõna otseses mõttes õhtusöögilauas end laua alla jõid ning röökisid nii kuis jaksasid. Suht rõve.

mul pole küll probleemi olnud vene keelt kõnelevate inimestega - aga Hispaanias olid hoopis sakslased need, kes ei suutnud öösel magada - vaid lärmasid nagu hullud!!!

Puhkus Alanyas 4* hotellis algas päris mõnusalt, puhkajate hulgas oli päris palju vene rahvusest inimesi, sellised viisakad ja vaiksed, tervitasid, küsisid kuidas läheb ja soovisid meeldivat päeva. Aga vot ühel hilisõhtul toimus nn külastajate vahetus, ühed lennukile ja teised asemele. Hotelli saabudes olid juba pilditud. Kui siis hilisõhtul linnast tulles rõdul aega veetsime ja mis seal salata tegime ise ka väkest drinki toimus midagi ikka enneolematut - rõdult visati alla tänavele toolid ja laud. Õnneks oli endal jäänud veel puhata ainult 3 päeva, seltskond kes saabus maandus hommikul rannariietes baari kohe kui hakati valama, osad tädid ikka väga korpulentsed näitasid siis seal oma kehavorme ja tihti maandusid otse basseini sest maapind enam ei kandnud. Puhkajate hulgas olid ka mõned moslemid, neil olid küll simad kukla taga. Samas olen Sarmis puhates häbenenud eestlaseks olemist, kaasmaalased käitusid ikka väga üleolevalt ja seda märjukest kallati sisse nii mis mahtus. Nii et pole vahet mis rahvusest oled, kõik oleneb "lastetoast"

Trip ei peaks taolist teemat ülal hoidma.

Aga miks peaks teema sulgema? Ei propageerita seadusrikkumistele, ei rassilisele, sugulisele ega muule vähemusi ohustavale diskrimineerimisele ? Inimesed toovad konkreetseid ning erinevaid näiteid oma kogemustest.

Olen kohanud vene turiste seal, kus kohe kuidagi ei oskaks neid oodata ning need on olnud väga meeldivad kohtumised tarkade ning huvitavate inimestega. Samuti jagelenud nendega kuurortides, kus teadsin, et nad on ja kuidas käituvad.

Kui pole üllatus, siis ei saa lasta sellel ennast segada.
Ja kui kedagi veel üllatab, et venelasi on ca 150 miljonit ning neist 10% ehk 15 miljonit jaksab reisida, siis on see oma viga.

Nende, kes ei teadnud, siis võib venelasi leida ohtralt kõigist paikadest, mis jäävad suvalisest vene lennujaamast TU 154 või Airbus 320 otselennu kaugusele. Mujal ka, aga veidi vähem.