Raha Kambodžas

Vanemad postitused USD,EUR ja KHR kasutamisest loetud. Soovitus sularahast kaasa tänapäeval(väikesed kupüürid USD ja EUR kohapeal vahetamiseks)? Võib-olla Siem Reab ümbruses erinev kasutus kui lõunas? Tänud kogemuste jagamisel!

1
2

Raha kasutamisel pole eri piirkondades mingit vahet, välja arvatud see, et 100 dollarilise kupüüriga tekib mujal, kui suuremates supermarketites makstes probleem. Muidu ikka dollar ja riel paralleelselt, kuigi dollar on kõvasti praktilisem. Kohalikud arveldavad pigem rielis ja kuskilt saavad nad ka suuri kupüüre. Supermarketis on suurim kohalik raha 2000 ehk 0,5 USD. Maksta saab korraga ka mõlemas valuutas. Kohalikus kohas on kurss 1 USD = 4000 KHR, supermarketites 4100 või 4200.

0
0

Me arveldasime seal vaid dollarites, väga hästi sai hakkama. Siin üks rahavahetuspunkt Siem Reapi turul:

[[27801]]

0
0

Kas tohib teemasse sekkuda ja küsida Siem Reapi kohta? Oleme sinna minemas märtsi alguses mõneks päevaks. Mitu päeva tasub arvestada templite külastamiseks ning kas on mõttekas võtta tuur või minna iseseisvalt? Millised on põnevaimad templid? Kas keegi on külastanud Silk Farmi Siem Reapi lähedal? Kas tasub ette võtta ja arvestada näiteks pool päeva selle peale?

0
0

Mina külastasin Ankor Wat,i ühe päeva, seda ka mitte terve päev. Õhk ei liikunud ja mul sai nendest kividest küllalt. Osad inimesed käivad seal kaks päeva. Ostad pileti (pildiga ja puha) ja siis võtsime tuki, kes näitas suuna kätte, ise sõitis vastu, võttis peale ja viis järgmise templi juurde.

0
0

@anne. me olime Siem Reapis 2,5 päeva (õhtul edasi Vietnami, seda see poolik päev tähendab) ja ega vähemaga saagi hakkama. Kasutasime kohalikku giidi ja eks need juba tea ise, mida külastada: MAKARA TRAVELS [email protected] www.makaratravels.com 250 Group 12 Svay Dangkum - Siem Reap - Cambodia Phone +855 978 714 902 (alfonso) / +855 972 356 554 (ara) meil maksis teenus 2014 10 eur/nägu/päev, sisaldas see giiditeenust ja transporti. Silk farmi ei külastanud, aga see-eest ühte vietnamlaste ujuvküla.

https://www.youtube.com/watch?v=Elb1ZJBY2H4

0
0

Siidifarmi tasub kylastada kui sinna lisada veel West Baray- ehk kohalike lobustuskoht jarve aares, kylastus. Siidifarm, mida tasub kylastada on Siem Reaopist valjas ja ainult selle parast sinna soita on suhteliselt mottetu. Tegemist on umbes 30 minutilise tuki soiduga ja 15 minutiline ekskursioon siidifarmis. Muidugi on seal ka kogu tooddangut myyv pood, kus aga ei soovita midagi osta sest samad sallid turul (eriti suurel turul) on tunduvalt odavamad. Siidfarmist tagasi tulles kylastaksin West Barayd, lebo koht jarve aares, vorkkiiged ja kohalik toit. Soovitan papaya salatit Boklahongi. Sealt jalle tagasi linna poole soites tuleb tukimehele oelda et ta ei soidaks mitte mooda suurt teed vaid labi kyla ja lennijaama. Seal jaab teepeale vaga ilus tegitsev Wat mida tasub kindlasti kylastada. Ka tee on huvitavam-kohalik kylavahe. Rahast muidugi jah niipalju otsa et dollar ja veelkord dollar. POle tarvis kohaliku raha parast kunagi muretseda. Siin elades ei ole kunagi veel kohanud kohta mis oleks dollaritest keeldunud. Sajased on jah vahetevahel probleemiks aga olen ka vaikeses kylakohas sajasega hakkama saanud ja kohalikud kaupmehed vahetavad selle kambapeale ara ikka. Pigem arvestaksin seda et kui juhuslikult on dollarid Euroopast kaasa toodud siis tuleb yle vaadata et nad ei oleks vanad. Vanu dollareid, enne 1986 - ei voeta kuskil vastu. Jim

1
0

Angkori kohapealt, kuidas kellele. Ise käisin kakspäeva, oleks aega olnud rohkem oleks rohkemgi käinud, tegemist väga muljet avaldava piirkonnaga. Päevapilet oli 40usd, kolmepäeva oma 62usd ja sai kaardiga maksta. Giidi saad Angkor Wati juurest vajadusel (kõigil on vorm ja ametitunnistus), meil oli esimene päev giid, teine päev vaatasime iseseisvalt. Tuk-tuki mehe saime 15 dollariga terveks päevaks.

0
0

Meil läks küll siidifarmis rohkem kui 15 minutit tavaliselt, (aga eks aeg on edasi läinud, me juba 2 aastat sealt ära :). Kohalik giidist töötaja tegi väga põhjaliku tuuri. Poest ostma ei pea, kui ei taha, kuid saab asjastaimu, miks Cambodia siid nii kallis on. Lebopaik on mõnus koht seal kõrval tõesti - soovitan soojalt. Samuti tasub Seamis juba olles minna kindlasti ju ka järvele khmeeride kaldaküla Kompong Phluki vaatama. Just nimelt khmeeride oma, mitte seda vietnami ujuvküla kus iga asja eest raha küsitakse. Ja kui pole justmingi super arhidektuurihuviline, siis Ankor Wat ammendab end poole päevaga. (palavus, palju rahvast jne jne) Kuid vaatamist tasub. Veepudel võtke kaasa juba linnast, sees on hinnad kallimad.

1
0

Dollareid pole vaja kohapeal enam millekski vahetada, sest põhiline kohapeal käibiv rahaühik ongi dollar. Eurosid saab ka kohapeal dollariteks vahetada, kõige soodsamalt pangas. Vahetamiseks tasub võtta pigem suuremaid kupüüre. Nii eurode kui dollarite puhul on oluline, et need oleksid võimalikult uued ja vähimategi vigastuste-rebenditeta, muidu ei pruugi kohalikud neid aktsepteerida.

Angkori ala on väga suur, sadu ruutkilomeetreid. Angkor Wat on küll kõige kuulsam tempel, aga siiski ainult üks paljudest ja ei pruugi sugugi jätta kõige sügavamat muljet. Minu jaoks olid hoopis suuremad elamused märksa inimtühjemad templid nagu Banteay Kdei, Ta Prohm ja Preah Kahn. Käisin Angkoris kokku seitse päeva, võttes vahepeal kaks puhkepäeva. Mu meelest on see suht paras aeg, et asjast meeletu rapsimiseta mingitki ülevaadet saada. Giide ega tuktuke ei kasutanud, põhiliselt sõitsin templite vahel jalgrattaga, ainult kõige kaugemais käisin mootorrattaga.

1
0

Selline küsimus, kas Kambodzase kaasa võtta euro ja kohapeal vahetada kohaliku raha või dollarite vastu, või vahetada siin, Eestis, dollariteks, või hoopis seal kaardiga rahavõtta välja.., mis on kasulikum? Tänud vastamas.

1
1

Pjotr, kui loed läbi eelnevad postitused siin, on sul ka vastus käes

1
0

Vist on ka ju turvalisem võtta pangakaart ja siis läbi mõelda kui palju vajad ning vahetult enne passi viisa saamist Siem Reapi lennujaamas asuvast ATM- ist välja võtta. Ise olen kaasa võtnud alguseks muidugi ka hunniku 1 dollariliseid, mida erinevate teenuste eest alguses kohe välja saab käia.

1
0

Saan teatud määral vastuse anda oma teema küsimusele.Teist päeva Siem Repis ja dollarid jah. Alla 1 dollari saanud tagasi kohalikus rahas. Kaupluses vaatasin kassaaparaadis mõlemad rahad ekraanil,maksad siis vastavalt. Mõnes lihtsamas müügikohas paaridollarise ostu juures 20 dollarine juba suur raha kui tagasi soovisid dollarites. Vahetasime kaasa Tavidis, väike raha mugavam. Esimesed 60 suuremat kulus viisale.Kohalikel ikka USA dollar näpus.

1
0

Meie kasutasime ka USD. Ühes kaupluses anti meile tagasi kohalikku raha, kuna neil ei olnud USD-sid tagasi anda. Ei vahetanud raha mitte kuskil. Näiteks isegi tänaval puuviljaletis olid kõik hinnad USD-des. Templitest: Meie olime kolm päeva ja kasutasime kohalikku giidi koos transpordiga. Angkor Wat on küll kõige kuulsam aga kaugemal olevad templid on minu meelest huvitavamad. Näiteks Banteay Srey, mis tõlkes tähendab “naiste kindlust”, oma hoolikalt viimistletud seinakaunistustega. Templi väiksus, liivakivist konstruktsioon ja kaunis disain annavad sellele muinasjutulise välimuse. Seda äärmiselt populaarset templit on nimetatud ka “väärtuslikuks kalliskiviks” ja “Khmeeri kunsti juveeliks”. Bayoni tempel ning Elevandi ja Pidalitõbise Kuninga (Leper King) 300-meetri pikkuseid terrassid, mis on kaunistatud madude, deemonjumalate ja teiste Hindu mütoloogia skulptuuride ja reljeefidega. Tasub teha ka lühike kruiis Tonle Sapi järvele, kus asub vietnamlaste veepealne küla.

1
0

Don_Gato, kui võtta ATM, siis tahetakse ka mitte väikse komisiooni.., ega ATM ei saa dollarit võtta, ainult kohalikku rielid ja selleks peab vist seljakott valmis olema:) just praegu sain sms kohalikku giidi käes, kelle teenust varsti kasutame S.R. ja ta kirjutas et ATM ei ole kasulik, 1$ saab 3900 kohalikku ja 1€ 4500.. Kaldun selle poole et siin, Tavid-s, vehatan paraja portsu dollareid ja nendega siis majandan seal... Kas on õige mõtte?

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased