Reisiaasta 2018

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2018 aastat!

Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:

  1. Mitut uut sihtkohta külastasid 2017 aastal ning mis nendest olid põnevaimad?
  2. Mis sihtkohad on sinu reisiplaanides 2018 aastal?
  3. Kuhu ootad lendude soodukaid?
  1. Usbekistan, soojalt soovitan vahelduseks Kagu-Aasia ülituntud turismilõksudele. Siin Tripis on ka väikesed juhendid viisa hankimise ja reisi kohta.
  2. Muide olen norsu poolt mainitud vanapaari vanem 80+ persoon. omadest kogemustest teame, et üldjuhul finantsvõimalused ei luba üle ühe seljakottireisi aastas ja pakettreise ei saa lihtsalt lubada (võibolla tõesti lähireisid Vahemere või Kanaari kanti).Tegelikult oma orgunn ja väikesed seiklused lihtsalt lisavad vürtsi mälestuste juurde. Kuid nagu ikka inimesed on erinevad. Reisiplaani veel ei ole.
9
0

Reisiaasta algas kojutulekuga Taist. Märtsis külastan Saksamaad ja hetkel rohkem plaane ei ole. Panen raha kõrvale, et aasta või kahe pärast perega minna kaugemale reisile.

0
0
  1. 2017 aasta uued olid: veebruar-Uluru, märts-Surinami ja Guyana,september-Yellowstone NP, oktoober- Kashastan,Kõrgõstan ja Tadzikistan,november-Pakistan, vanaaasta pidu- Põhja Korea Igal kohal oma eripära ja sära. Seega jätan edetabeli koostamata
  2. 2018aasta. Homme- Senegal, veebruar-Togo,Märts- Madagaskar, aprill- Bermuda. Edasi ootame ja vaatame
  3. Kuna on praegu endal Aafrika avastamis periood,eks siis ootan rohkem Lääne Aaafrika soodukaid ja kuna sooviks talve poole teha ühe Okeaania saarte tripikise,siis võiks sealt ka midagi tilkuda.

Head reisi kõigile!

3
0
  1. 0 sihtkohta seoses ajateenistusega ja 100 eurisele hiigelpalgale Eesti riigilt sellel perioodil :)

  2. Hetkel ainult 1 reis plaanis ja see on juuli alguses Bulgaariasse. Kuldsed liivad ei huvita, seega sai loodud marsruut hoopis riigi lääne- ja lõunaosale, kus peaksid meid vastu võtma täiesti uskumatud vaated ja teed läbi mägede.

  3. Soodukaid on raske oodata, kuna ega töö ju ei lase suvaliselt mingeid kuupäevi vabaks võtta. Kuna töötan ise õppeasutuses, siis suvekuud on vabad ja seega ehk ootangi soodukaid Vahemere äärde suvekuudeks. Samuti 2019 aasta juulikuuks ootan õigesse ajavahemikku soodukaid LAVi, kuhu plaanis minna, aga ega spetsiaalselt soodukate järele ootama ka ei hakka :) Kui ikka pileteid vaja, tuleb ära osta.

Eks tahaks palju rohkem reisida ja avastada, aga ega keskmine eestlane ilmselt ei saagi endale lubada selliseid kuudepikkuseid tuure läbi Aafrika ja Aasia riikide, nagu siin eelnevatest postitustest lugeda võib :)

1
0
  1. Uued sihtkohad olid Sri Lanka, Kreeka(Peloponnesos ja Zakynthos), Tai ja tänu Qatar airwaysile sai ka päevake Qataris(Dohas) veedetud :)
  2. Hetkel ühtegi kindlat plaani pole, kuid soov külastada sügisel Küprost ja siis talavepoole pikem reis kas Kuuba, Mehhiko või hoopiski Zanzibar :)
  3. Soodukaid ootangi Kuuba ja Zanzibari reisidele, samuti ka nt Filipiinidele :)
1
0
  1. Sai Poolat avastatud. Gdansk, Sopot, Gdynia, Krakow, Varssavi vanalinn, Zakopane. Poolast meeldejäävam oli Malbork. Korralikult sai Slovakkia läbi kammitud. Meeldejäävam sealt - Demänovská Cave of Liberty.
  2. Tahaks autoga tiirutada Lääne-Saksamaal, Hollandis, Belgias, Luksemburgis ja miks ka mitte jupike Prantsusmaad.
  3. Võib juhtuda et peab Inglismaad külastama. Soodne lend oleks igati teretulnud.
1
0

1)Perekondlikel põhjustel ei saanud kahjuks riigist lahkuda, kuid see-eest sai ca. kümmekond külastamata Eestimaa spaad läbi käidud. 2) Veebruar Tsehhi ja märts Gambia-Senegal, sügisel võimalik et Tai. 3) Otsesed soovid puuduvad, kuid jätkake kindlasti ahvatlevate pakkumiste esitemist.

0
0
  1. 5 reisi: Tai, Lanzarote ja Fuerteventura, Rhodos, Montenegro, Filipiinid. Kõige eksootilisem- põnevam Filipiinid. Heas mõttes üllatasid Fuerteventura ja Montenegro.
  2. 2018 jaanuaris käidud Tenerifel, minemas Fuerteventurale, juunis Horvaatiasse ja sügisel plaan Madeirale ning aasta lõpus kas Kariibi mere saartele, Aasiasse või Indoneesiasse.
  3. Soodsaid lennupileteid ootan Kariibidele, Madeirale miks mitte ka Kreeka saartele.
0
0
  1. Minule oli 2017 päris huvitav aasta, sest sai otsustatud, et nüüd on aeg korralikult reisima hakata. Elu esimene reis Euroopast välja oli Balile ja sügisel lisandus ka teine kaugem koht ehk New York. Ülejäänud reisid olid vähe lähemale ehk kohad, kus sai käidud: London, Bali, Nusa Lembongan, Norra (Trondheim, Bergen), Kreeka, New York, Berliin, Austria (Hallstatt, Kirchberg), Krakow. Põnevad olid kõik, aga kuna Norra pakkus kõige rohkem väljakutseid, siis vast see osutus lemmikuks.

2018 aasta alguses tuli otsus oma reiside kohta ka blogi hakata pidama. Kirja sai pandud ka 2017 aasta reiside kokkuvõtted. Kuna nüüd on blogi käima saadud, siis on selle aasta reiside kohta kindlasti palju põhjalikemaid postitusi oodata. Kel huvi, siis minge vaadake järele:

experiencelifeblog.com

  1. 2018 aasta tahaks kindlasti sama palju reisida. Kindel plaan on minna märtsis Sansibarile ja mais Pariisi. Ülejäänud on veel mõtted, kuid kindlasti tuleb reisi rohkem kui need kaks.
  2. Soodsaid lennupileteid ootan Islandile, Indiasse, Kanadasse, Lõuna-Ameerikasse. Õigem oleks vist kohe vastata, et kõikjale.
2
0

2017 sai käidud Rumeenia , V äga ilus riik , mida vist veel ei ole avastatud !! Sel aastal Austria ja Horvaatia , ikka auto reis !

1
0

Tublid olete, et elu on sätitud nii, et saab nii palju minemisi ja olemisi nii kaugel ja nii kaua kodust ära teha. Müts maha! Mina nii tubli pole a) olen veidi arg selliste käimistega või lausa kolamistega kaugetel eksootilistel maadel b) töö kah selline, et korra aastas saad minema c ) olgem ausad, eks rahaline pool on ka üks põhjustest, miks aastas paar kolm nädalat saan ära käia. Ma ajan ise reisiasjad, aga ma ei taha magada kuskil kotil ja ma tahan ka ilusas kohas mõnusasti kohalikku head toitu süüa. Minu viga, et ma ei oska kokku hoida ja mind on süüdistatud selleski, et tahaksin ennast hästi tunda. Pidutseja ma ei ole, seda ütlen ka kohe ära. see selleks, eelnev pole üldse oluline eksole

minu 2018 reis viis mind USAsse, Kaliforniasse. Tegin tõenäoliselt sellise tavalise tripi, aga jäin väga rahule. Yosemite RP, Sequoias RP, LV, Hoover Dam, Grand Canyon, Death Valley, LA ja imeline sõit LAst mööda ribu- radapidi üles SF. Sattusime sellel teel ka USA armee treeningkohtadele. Ütleme , et oli silt ´´ ärge pabistage 80 päeva jooksul pole siin laskmist olnud´´

sügisel tahaksin veel ühe reisi ette võtta, aga kuhu seda ma veel ei tea. Ootan Tripi soodukaid! USAsse sattusin ka tänu Tripi sooduspakkumiste vahendamisele. Aitäh veel kord! Aasia, Aafrika, L- Ameerika mind ei tõmba, mul on vist mingi viga küljes, aga ma ei taha sinna minna. Ainuke, mis mind pöördesse viiks oleks Jaapan ja ei enamat. Olen siiani olnud Euroopas ringi sõitja ja nt Itaalia on riik kuhu läheksin veel ja veel. Ma vist seal elanud teises elus

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased