Reisiaasta 2018

Uus aasta läheneb suure hooga ning Tripi toimetus soovib kõikidele tripikatele head vana aasta lõppu ning reisiderohket 2018 aastat!

Vana aasta lõpetuseks ning uue hakatuseks uurime:

  1. Mitut uut sihtkohta külastasid 2017 aastal ning mis nendest olid põnevaimad?
  2. Mis sihtkohad on sinu reisiplaanides 2018 aastal?
  3. Kuhu ootad lendude soodukaid?

Kuivõrd eelmine aasta sai käidud 3 kuuks ära, pidi see aasta tulema veidi vähem puhkusereise. Töö tõttu oli mööda Euroopat ringi lendamist palju, aga õnneks sai siiski ka ise uusi kohti avastada. Uutest riikidest tulid tripid Morokosse, Gruusiasse, Armeeniasse, ÜAE-sse, samuti õnnestus ära käia ka Portugalis ja Andorras. Töö viis seekord isegi nii kaugele, et sattusid Kasahstani :) Lemmikuteks kujunesid Moroko ja Gruusia.

Uueks aastaks on ports pileteid juba ostetud - puhkust on palju kogunenud. Nädala pärast võtame suuna Filipiinidele, ootavad veel Lääne-Aafrika, Jaapan ja Korea. Samuti on kavas vaadata veidi Kesk-Aasias ringi ja aasta lõpu poole teha üks trip Omaani ja sealt edasi taas Indiasse ja ümbritsevatesse seni kaugeks jäänud riikidesse. Töö tõotab seekord saata Moldovasse, mis on mul ammu olnud "kavas" :) Kuivõrd alustan oma reise Kesk-Euroopast, saan ise kasutada Tripi soodikaid vähe. Aga mu ema ja õde on Tripi soodukate andunud fännid :)

1
0

Uued sihtkohad 2017 olid Kiiev ja Tšernobõl, Keenia, Peking, Tokyo ja London. Kõik külastatud kohad olid meeldejäävad, aga vast suurimaid emotsioone pakkus Keenia, kuna see oli esimene kord “musta” Aafrikat külastada. Kõik väiksemad eelarvamused, mis mind enne minekut kimbutasid, said selle reisi käigus murtud ja ootan juba järgmist võimalust Musta Mandrit külastada :)

Uue aasta alguses on minek Indiasse ja Andamanidele. Suvel tahaks Gruusiasse minna ja eks näeb, kas veel miskit ette tuleb.

Reisiplaanid saab tihti ka selle pealt kokku pandud, kuhu heade hindadega lennupileteid saab. Seega tripile suur tänu hinnainfo otsimise eest ja jõudu selle tänuväärse töö jätkamisel.

0
0
  1. Esmakordselt käisin Sloveenias. Kogu Balkan on Euroopa riikidest ainsana veel avastamata. Eks jõuab. Muidu oli Euroopas tänavu heegeldamist palju. USA on mu üks lemmikuid, ja sellel aastal sai esmakordselt käidud Washingtonis. Tööreis nagu ka, sestap mitmeid "Kaardimaja" paiku seestpooltki nüüd tudeeritud. Hilissügisene Normandia ei petnud kah ootusi. Ning mõtlemapanev oli rindejoonelähedane Ida-Ukraina. Ja muidugi Assoorid. Seal polnud ka varem käinud.

  2. Taisse pilet järgmiseks kuuks olemas. Aga seal läheb vist vähemalt osaliselt mööda juba tallatud radu. Kagu-Aasia riigid pea kõik käidud ka. Bangladesh ehk oleks variant, aga seda ekstreemi ei viitsi :) Loodan, et järgmine aasta toob mõne toreda reisi kas Aafrikasse või Lõuna-Ameerikasse.

  3. Riskin olla ebapopulaarne, aga lennukipiletid on praegu pea kõikjale üsna soodsad. Aja leidmine on pigem probleem.

Ja samuti kõike kõige paremat trip.ee hoidjatele! Aitäh!

1
1
  1. Sakamaa ja Island. Kindlasti põnevaim oli Island
  2. Inglismaa, uuesti saksamaa ja kindlasti tahaks jõuda kuhugi palmi alla(bulgaaria, kreeka, montenegro)
  3. Aasia(vietnam,tai)
1
0
  1. Esmakordselt sain jala maha Türgis aga see oli tegelikult vahepeatus teel Georgiasse, mida siis ka esmakordselt sai külastatud. Georgia oli põnevam :)
  2. Vietnam oleks lähiaja kindlam plaan ja kuna see aasta traditsioonilist juunikuist autotrippi ei teinud, siis plaanis seekord sügisene tripp taas Balkani poole. Ehk jõuab seekord Kreekani välja...
  3. Vietnam, Hiina, Portugal aga jah endale sobival ajal.
1
0

Tere Tripikad, 2017 aastal sai taas palju reisitud. Uutest kohtdest tundus üsna põnev olema Tjumen, sai oldud Shanghais kohapeal 12 päeva. Inimesed on kirjutanud, et Shanghais pole üle 2 päeva midagi teha, siis meie sellega ei nõustu. Ka 12 päeva jooksul ei jõudnud me kõike Shanghais ära vaadata, rääkimata Shanghai ümberkaudsetest linnadest. 2018 algab Lõuna-Vietnami reisiga, kevadel külastame Milaano ümbruskonda, suvel taas Poola rannikuäärt ja ka Lõuna Taanit. Soodukad on kõik teretulnud!

Trip.ee meeskonnale kõike kaunist!

3
0
  1. 2017 sai käidud nii kaugel kui lähemal, uute sihtkohtadena saan välja tuua Vilniuse ( jah, polnud sinna varem sattunud ), kuid ka Singapuri ja Uus-Meremaa. Kustumatu mälestuse muidugi jättis viimane. Üks ammuseid reisiunistusi selle käiguga täitus ja see kuu aega ületas kõik ootused ja lootused. Miski aga trumpas ka selle üle - suvel algas minu reis noore lapsevanemana ja see on olnud siiani üks äärmiselt põnev ja vinge retk :)

  2. Viimati mainitud põhjusel 2018 aastal ka sajusaartele ei kavatse põrutada. Üsna kindel on väike Rootsis käik, kuid kevadesse ja sügisesse olen mõelnud Kreekat, Maltat, Korsikat, Sardiiniat vms. Et ei oleks väga pikk lend ja et oleks tsipa teistsugune kliima kui Eestis. Eks ma siit tripist siis loen, et kus põngerjatega käiakse. :)

  3. Mina ootan endiselt soodukaid sinna, kuhu soovin minna ja täpselt selleks perioodiks, kui soovin sinna minna.

Kaunist Jõuluaega ja kena järjekordse (reisi)aasta lõppu hääd tripikad!

1
0

Veebruari lõpp käisime Tais(Phuket) ja ümbruskonnas.Esimest korda nii kaugel.Siis mais Budapest.Suvel Lätis,Leedus(Palanga).Oktoobris Kreeta(väga meeldis).Tagasi lennust jäime oma lollusest maha.Seeeest saime tripi Heraklion-Ateena-Varssavi -Tallinn.Märtsis jälle Tai.Saame lastega kokku,kes Austraalias hetkel.Huvi pakub Balkan.Horvaatia,Montenegro.Võibolla mahuks ka talvine suusareis Alpidesse.

1
0
  1. Uutest sihtkohtadest oli Maui saar , Bali , korduvalt siis Türgi , Horvaatia, Bulgaaria, Miami , Orlando ja Dominikaan
  2. 2018 kindlasti Tai ja Bali ning Mehhiko
  3. Tanzaaniasse ja Aasiasse
1
0
  1. Uued sihtkohad alistusid Panamas, Mehhikos, kodu ja Montenegro vahele jäävates riikides, samuti sai põhjalikumalt tutvutud UK äärealade Põhja-Iirimaa ja Shotimaaga. Üks piinlik valge laik kaardil sai Kopenhaageni näol kustutatud. Lennunduse poolelt sai esimest korda ära proovitud Nordica ja Air Baltic.
  2. Euroopas on külastamata veel Küpros ja Island. Kui esimene ei ole just minu favoriitide hulgas, siis Islandile pakutavad odavad piletid on mind korduvalt pannud veenduma, kui kulukas ja ilus on kohapeal. Lapsed hakkavad samuti jõudma ikka, kus hakkab oma arvamus tekkima ja "bucket listi" on nende poolt lisandunud New York. Ise aga ihkaks hoopis Aafrikasse
  3. Mitmed euroopa sõlmpunktid on meie aladelt odavlendudega kiirelt ja soodsalt püütavad. Ehk rohkem combosid stiilis Ryanairiga Riiast Kölni ja sealt 100 € Kariibimere saartele või ka USA linnadesse. Endiselt ka kombod - mäng Milano San Siro staadionil ja sobivad lennud juurde
1
0

Selle aasta autoreisu eesmärgiks olid Sloveenia Alpid. Nähtud said Bledi järv, Vintgari kuru, Vogeli mägi ja Dolmini kanjon. Järmisel aastal läheme ka tõenäoliselt sinnakanti, sest palju jäi veel nägemata.

Ja ei unustanud ka Eestit. Kolm päeva tiirutasime Setomaal, olime Seto Kuningriigi päeval ja veel ühe nädalavahetuse, kolm päeva, tegime tuurid peale Ida – Virumaale, kus üllatajaks oli Sillamäe kultuurimaja ekskurss.

2
0
  1. Mööduval aastal lendasin nii palju, et ma ei suuda neid lende isegi kokku enam lugeda. Uuteks riikideks olid Kataar, Indoneesia, Jaapan ja Nepaal. Ma ei diskrimineeri: kõik need olid väga ägedad. Kõige kustumatuma mälestuse jättis ehk Nepaal: käisin seal jalgrattamatkal, mille kõige ägedam osa oli hoopi see, kuidas me Tiibeti piirini hääletasime/jalutasime.
  2. Eeldatavasti ei õnnestu ka järgmisel aastal rohkem kui 4 nädalat järjest kodus olla. Juba on plaanis tööreis Londonisse, suusareis Austriasse, nädal Singapuris ja 5 nädalat Tšiilis. Londoni otsi tuleb kindlasti veel, eeldatavasti viib töö mind ka USAsse. Aasta teises pooles tahaks Jaapanisse suusatama minna. Aastaid on mõni paradiisisaar mõttes olnud, äkki tuleb Fiji või Uus-Kaledoonia vms. ära.
  3. Teiselpool maailma elajana ei ole Tripi pakkumised hetkel minu jaoks aktuaalsed.
2
0

Uutest riikidest jõudsin 2017 vaid Kape Vardele (Sali saar) ja Rumeeniasse. Rumeenia oli küll ülimeeldiv üllatus! 2018 jaanuariks on olemas juba Kuuba piletid, sinna minek läbi Kanada. Kuna minu jaoks on ikka veel põnevad mõlemad Ameerika mandrid ja igasugu saared Kariibidel, siis lennupileteid vaatan eelkõige sinna.

1
0

Mu iga-aastane kokkuvõte jääb järjest lühemaks :( 2017 käisin Balil, Montenegros, linnareisil Istanbulis ja Iisraelis. 2018 on absoluutselt tühi ja lahtine.

Avastasin ükspäev et piimatoodetel on hind tõusnud, ilmselt sellest reisifond järjest kahaneb :(

2
0

Ma väga imestan, et kust küll inimesed selle aja võtavad, et nii palju reisida? Mul on puhkust antud vaid 28päeva ja sellega just väga kaugele ja pikaks minna ei saa :/.

Nüüd aga teemast. 2017 kevadel avastasime parema poolega Madeirat. Väga kaunis saar ja jäime oma reisiga väga rahule. Kevadesse mahtus veel üks nädalalõpp Milaanos ning sügis-talvel käisime perega Tais, väike põige oli ka Osakasse, Jaapanis.

2018 Jaanuaris ootab nädalake Lanzarotel ja kevadel nädalalõpp Veneetsias. Ülejäänud on lahtine, aga kuna puhkuse saldo juba praegu miinuses, siis väga kaugele ja kauaks vist minna ei saa.

Siiski ootan soodukaid nii euroopasse, kui ka aasiasse.

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased