Riia lennujaam hakkab reisijatelt lisaraha võtma

Reisijatel tuleb edaspidi maksta vastavalt kas 6,5 eurot (4,54 latti) või 7 eurot (4,89 latti).

http://www.tarbija24.ee/605196/riia-lennujaam-hakkab-reisijatelt-lisaraha-votma/

7 eurot moodustaks arvestatava protsendi Ryanairi odava pileti maksumusest.

Kas seda tasu tuleb maksta ka Riia lennujaamas ümber istudes? Näiteks kui lend väljub Tallinnast ja Riias peab lennukit vahetama.

Meie oleme maksnud seda maksu "putkades" enne turvakontrolli.Ei ole küll märganud teiselpool mingeid sarnaseid kohti, aga samas pole Riiast kunagi ka vahemaandumisega edasi lennanud.

kas kunagi air peldiku pilet ei sisaldanud mitte mingit julgestuse tasu lennujaamas? Ei ole küll kindel, võibolla oli see mõne muu kui riia lennujaama kohta, pileteid ei viitsi enam välja otsida.

Paluks hiljuti Riiast reisiga algust teinud inimestelt värskeid kommentaare, kas siis peab ka tasu maksma (6,5-7 euri) kui reis ostetud läbi reisibüroo?

Mina lendasin augustis ja oktoobris korduvalt läbi Riia, nii ümberistumisega kui ka nii, et Riia oli alg- või lõpp-punkt. Air Baltic (ostetud Kaleva Travelist) ja keegi kuskil mingit lisaraha ei küsinud.

Minu õde lendas just (26.12.12) Riiast Manchesteri ja piletiga kaasas polnud turvalisusmaksu - piletid ostetud Ryanairist. Maksis enda ja poja eest lennujaamas 7 euri maksu, ilma selleta väravatest edasi ei pääsenud.

AirBalticul on maksud hinna sees. Kas Ryanairil oli kuskil broneeringut tehes või hiljem kinnitusel kirjas ka, et lennujaamas tuleb mingit erimaksu tasuda?

Ryanairi puhul oli +7 EUR lennujaamas eraldi juba 2011. aastal. See uudis käib kõikide teiste kohta.

Kas see tasu on ka saabuvate lendude puhul või ainult lahkuvate?

Saabuvate puhul mitte, sest eelmisel nädalal Ryanairiga Riiga saabudes keegi mingit raha kuskil ei soovinud.

Ka ülal viidatud lehel on kirjas: The security charge must be paid only by the passengers departing from Riga International Airport.

Kas siin makstes https://secure-payment.riga-airport.com/en saadetakse kupong meilile? Mingit infot selle kohta ma ei leidnud.

Hakkasin broneerima Riia-Brüssel lennu Ryanairiga ja tuli ette allolev teade:)

PASSENGER INFORMATION NOTICE: In order to proceed through security at Riga Airport passengers must pay Riga Airport a charge of €7 / LVL4.92. This charge is unlawful. Until Riga Airport is required by court judgment to cease collecting this charge, we advise passengers to pay it and retain their receipt.

Küsin veelkord. Kas on keegi selle makse netis teinud https://e-merchants.eu/gui/en/form/pf ?

Kuidas see kupong kätte toimetati?

Ise küsin, ise vastan. Sellelt lingilt ei õnnestunud ka peale korduvat üritamist lennujaama turvamaksu maksta.

Riia lennujaamas saavad Ryanairi reisijad turvamaksu tasuda kas vastavas automaadis või Ryanairi kassas.

Tasumist nõutakse vaid lahkuvatelt Ryanairi reisijatelt. Saabuvad reisijad tasuma ei pea.

Mina olen küll tasunud Ryanairi turvamaksu netist krediitkaardiga makstes (juhtus see 2013 jaanuari alguses). Kasutasin sedasama ülaltoodud Riia kodulehe linki: http://www.riga-airport.com/en/main/passengers/useful-information/aviation-security-requirements/security-charge (sealt alla kerides on lehekülje lõpus paremal pool "pay the security charge" (sama tekst vasakul käib mobiilimakse kohta)).

Voucherid sai vist kohe välja printida, aga vaatan praegu, et meilile saadeti ka (pdf). Kuna sõitsime kolmekesi, siis ostsin 3tk, printisin kõik eraldi lehtedel välja, igaühel mingid ID ja PIN koodid ja see skännitav kujutis ka peal. Paberid näitasin lennujaamas ette kohe alguses turvakontrollile, pärast mu meelest enam vaja ei olnud. Kogu seda jama on vaja, jah, ainult Ryanairi väljuvate lendude jaoks, ülejäänud lennufirmadel on see hinda sisse juba arvestatud.

Olen isegi sama maksu maksnud 7eur/per kärss, Riiast väljuval Ryanairi lennul. Kuna seltskond oli suur (12 inimest), siis tuli arvestatav summa kokku. Aitäh Riia lennujaam ja Ryanair :D AirBalticul sellist asja ei olnud, ei minnes ega tulles.

Pin1, AirBalticul on seesama summa lihtsalt lennupileti hinna sees. Pileti broneerimisel oli see minu meelest hinnas selgelt välja toodud.

Kas 2014 a ja praegu on olukord sama,et saab tasuda Ryanair kassas,ma nimelt olen lennanud ainult Wizzairiga Riiast ära ja Ryanairiga tagasi securitymaksuvabalt :))ei tahaks lapsega reisile minnes üllatuse osaliseks saada ja olla kindel,et saan siis 14 eurot(2 in eest) Ryanairi kassas ilusti ära maksta,eeldan,et ilma teenustasudeta :D