Rumeenia-Ungari-Slovakkia

Oleme augustis minemas oma autoga antud riikidesse. Ootan reisisoovitusi kuhu minna, mida vaadata ja ööbimissoovitusi. Meid on 6. Ka teemaksude info on teretulnud. Reisi pikkus 2 nädalat.

Kõigis kolmes riigis on võimalik elektroonselt maksta ühekordne teemaks. Kohti on raske soovitada, sest ei tea seltskonna huve. Olen viimastel aastatel vajalikud elektroonilised vinjetid kodus ära ostnud. Rumeenia peaks olema 3 eurot, Slovaki 10 ja Ungari vist ka 10.

Just tulin Ungari-Slovakkia reisilt, mingeid teemakse seal küll ei tahetud. 
Ungaris on teed nii ja naa, on paremaid ja halvemaid.  Slovakkias on teed paremad. Liikluskultuur on mõlemas riigis ääretult meeldiv, Ungaris eriti. Loomulikult leidub lolle igal pool, aga üldine on suurepärane.
Meil kummaski mingeid vaatamisväärsusi peale Egeri kindluse plaanis ei olnud. Sõitsime mõlemas lihtsalt ringi ja vaatasime kuidas kohalikud elavad ja maad ning loodust ennast. Kohutavalt vahva elamus oli tulla Poola Zakopane poolt ja sõita üle Tatrate, suurepärased vaated.

Tere.

Slovakkias on kindlasti kiirteel maks. Meid on isegi kinni peetud ja seda kleepsu kontrollitud. Oli vist valesti või valesse kohta kleebitud... Ungari teemaksu ei mäleta aga kui te Budapesti lähete siis otsige üles vana tuumavarjend Buda lossi all. Ma ei ole mujal sellistesse kohtadesse sattunud aga seal saab väga täpselt aru, kui vähesega pidid ellu jääma peale tuumakatastroofi! Sziklakorhas atombunker muzeum, umbes selline on kohalik kirjapilt ja see on Lovas tänaval.