Ryanair ja pagas?

Lendan esimest korada Ryanariga ja sooviks pagasi osa üle täpsustada.
Kas olen õigesti aru saanud, et väikese kohvri mõõtudega 55 x45x20 saan kaasa võtta (küll pean andma selle TASUTA  lennukisse alla hoiule). 

Aitäh vastajatele juba ette :)

Ei ole tasuta. Tasuta on ainult kott mõõtudega 40 x 20 x 25 cm. Sinu poolt mainitud kohver on lisatasu eest. Ostes saad valida, kas annad selle ära või võtad lennukile kaasa. Kui ostad lisapagasi, siis saad ka lennule kaasa võtta kotti suurusega 40 x 20 x 25 cm.

Kas check-ini tehes saan ka veel juurde osta? Mul pilet juba ammu ostetud ja siis ei osanud tähelepanu pöörata :(


Seda saab lisada Ryanair appis "trip extra" all, check-in tegemisel või osta pagasile pileti isegi registreerimislauas. Viimasel juhul on see muidugi juba päris kallis.

Pagasi saab juurde osta ka kohe, ei pea tingimata check-inni ootama. 

Kohe juurde ostes peaks ka oluliselt  odavam olema kui check innis või väravas, kui selgub, et liiga suuremahuline

Ja kas nad tõesti mõõdulindiga kontrollivad seal, või ca 5 cm suuremaga saab ikka peale :D

Kadri, see ei ole mõõdulint seal, vaid palju kavalam seade. On metallist nelinurkne raam ning pead oma koti/kohvri sinna vahele pistma. Kui ei lähe, siis maksad juurde. 

Ja Jocheni kirjeldatust kehvem variant on see papist vorm, millega järjekorras seisjatel mõõdetakse - vorm pannakse sinu pagasi peale, nii et puudub igasugune võimalus kerget jõudu või pehme koti puhul vormimist kasutada.

Ei saa aru,miks inimesed tahavad vägisi mööda hiilida lennufirma reeglitest? 

inimesi on erinevaid. mõned tahavad teadlikult rohkem kaasa võtta, kui enda soetatud pilet lubab. samas kindlasti on inimesi kes teadmatusest võtavad rohkem kaasa (näiteks harva lendajad), sest lihtsalt pole kursis hetke tingimustega ja arvavad et kõik käib samasuguste reeglite järgi kui kunagi ammu, kui sai viimati lennatud. või et kõigil firmadel on samad reeglid ja taas lähtutakse viimasest kogemusest. ühesõnaga variante on palju.

Reeglid ongi ju +/- 10% rikkumiseks:)

Kas kellelgi kogemust, kas juurdeostetud väike kohver kabiini, millel laiust 22-23 cm, kuid muud näitajad väiksemad, läheb läbi? Kohver kõvast materjalist ja kokkupressimist ei kannata.

Olen korduvalt öelnud ja ütlen jälle - teiste kogemused pagasi kontrollimisel ei maksa midagi. Vahel kontrollitakse ja vahel mitte. Ja kui kontrollitakse, mis siis teete? Hakkate protestima, et keegi trip.ee kasutaja sai küll x kuud tagasi y lennul läbi? 

Säästke oma närve ja kaasreisijate aega ning lennake pagasiga, mis on lubatud mõõdus/kaalus.