Turg on turg. Ryani ärimudel ongi palju rahvast kokku meelitada ja siis mõnedelt lollidelt seitse nahka koorida. Tunned end lollina = lenda mõne teise firmaga.

Teiselt poolt - kui endaga juhtuks, siis ma ka ilmselt kiunuks üle kogu ilma.

Nipitamine on selline kahe otsaga asi. Pakun, et varem või hiljem tuleb Euroopa Komisjon mingi ideega välja, kus sunnitakse LCC-sid oma hinnastamises vähe transparentsemad ja selgemad olema.

Julgen siia postitada ühe väga tabava laulu odavlennufirmade kohta.

Reeglid on VÄGA SELGELT paigas. Kui eksid, siis tuleb maksta või mitte lennata.

Mulle on politsei paberi kirjutamise (mitte trükkimise) eest küsinud 400€, kuna eirasin reegleid. Kas oleks pidanud ka kiunuma ja vinguma ja laike koguma?

Kogu elu on täis reegleid, kõikjal on "trahvid" reeglite rikkumise eest, kuidas neid ka ei nimetataks. Kolime metsa tagasi, paneme mõõga vööle ja naudime elu?

Või palun - kui Hispaaniast Inglismaale maksis ehk 20x5= 100 € + 300€ väljaprintimise eest - miks ei oleks võinud kohe võtta 5x 100 € ja lennata Lufthansa või mõne muu hirmkalli operaatoriga? Oleks ju kallim tulnud.

Arusaamatu hala.

Olen palju Ryanairiga lennanud ja alati prindin mitu koopiat kaasa, et tagasilennuks oleks paber olemas, samuti saadan pdf faili e-maili, et saaks alati kuskil välja printida. Tuleb valmis olla! Sai prepaid mastercardki tehtud, ja selle aastamaks teise lennuga tagasi teenitud. Kohver ära kaalutud ja muretsemiseks pole põhjust!

Selle asemel, et lihtsalt vajutada ''read & accept the terms of use'' ja õnneliku näoga edasi broneerida võiks iga uue asja puhul ikka tingimused üle ka silmitseda. Mina olen igaljuhul väga rahul ryanair'iga. Kui TÄIDAD nende tingimusi, siis saab ikka päris odavalt reisida küll.

Täiesti nõus LittleChariga ja samuti ei ole võimalik jätta tähelepanuta neid pidevalt maili peale tulevaid meeldetuletusi pagasi suuruse ja pileti väljaprintimise nõude kohta. Peab olema tõeline udupea või kirjaoskamatu, kui neid tähele ei pane. Ise olen väga rahul Ryani klient :)

Igati mõnus firma. Niuksuvad need kes kirjaoskamatud või lauslollid , sest Ryanair toimib tegelikult väga hästi kui oled enda jaoks teinud reeglistiku selgeks! Ka pole mina kuulnud streikidest, mis tegelikult reisija jaoks ikka päris suur jama( olen kokku puutunud ka selle toredusega) ! Ka on nad ikka üsna hästi graafikus püsiv firma . Virisemiseks leiab aga alati põhjuse kui otsiada

Nüüdseks siis ka lennand Ryanairiga 8 lendu. Olen rahul, lennukid on uued, suht mugavad kuigi seljatugi alla ei käi. Jah kui oled mõne pisiasja unustand siis maksad nagu lammas juurde. Tuleb tähelepanelik olla. Prindin alati topelt piletid välja, üks ekseplar siis kaasreisija kohvrisse. Nagu kiuste oli ka seda varjanti vaja kasutada, kui ühel piletil oli printer triipkoodi trükkimata jätnud ja edasi poleks saand, siis võttis korra käe värisema :). Kohvrist teine eksemplar ja reis võis jätkuda.

Olen õnnelikult tagasi! Kasutasin esimest korda Ryanairi ja väga rahul! lennukid mugavad, suured, teenindus meeldiv. Suur kohv pardal ainult 3 euri. Sõitsin Tallinn-Girona-Barcelona El Prat T2-Skavsta Stockholm-Tallinn. Printisin pileteid lausa 3 eksemplari:P Tallinnas keegi kohvreid ei mõõtnud, suht kiireks läks. Aga Barnas võttis südame alt kõhedaks kui hakati järjekorras olijate kohvreid pappkastiga mõõtma. Ühel naisel oli mõõtmetes plastik kohver, aga veidi paksem vist. Vaeneke surus selle metallraamistikku suure vaevaga ja välja tiris samuti vaevu nii, et ryani töötaja hoidis raami kinni. Aga läbi ta sai... Ostsin Hispaaniast uue kohvri(koti) ratastega ja kuna see mul käes nagu kandekott, siis keegi tähelepanu ei pööranud.( Tõesti odav-Roxyj amaksis 25euri). Kaaslasel oli kohver, mis kunagi hiina poest ostetud ja mõõtudes kui väga täis ei topi. Rippkaalu muretsesin ka Oomipoest enne äralendu.Hispaanias ühes majatarvetepoes olid rippkaalud ca 5 euri:(. Meil maksis vist 17 euri! Meil muidugi kvaliteetsem!:D Kuna Skavstas lennuk hilines mingi 1-1,5 tundi, siis algul jälle topiti esimeste järjekorras seisjate kotid pappkasti, pärast enam mitte. Vaatasingi, et pöörati tähelepanu just kohvritele, kottidele mitte.

28.09.2012 Palermos ka mõõdeti kõigi reisijate kotid ja kohvrid üle. Kui ikka raami ei mahtunud, siis 50€ ja äraantavasse pagasisse.

Mina pooldan 100% seda mõõtmist, kuna ajab ikka närvi mustaks küll, kui oma pisikest kotti ei saa ülesse pagasiriiulile panna, vaid pead tooli alla hakkama toppima. Või veel hullem, kui ees istuja oma toolialla koti paneb ning sa jalgu sirutada ei saa.

Seega jälgige kohvri suurust ning olge mõnusad.

Kui mõõtudest kinni pidada, siis ei ole mingit probleemi ja pole vahet kas kontrolli tehakse või mitte. Kodutingimustes kohvri kaalumiseks sobib ka tavaline kodukaal, esmalt mõõda enda kaal, siis kaal koos kohvriga ja siis tee lahutustehe :)
Enda kogemus näitab, et just Tallinnast väljuvatel Ryanairi lendudel mõõdetakse pagasit ülitäpselt. Kõige probleemsemad tunduvad selles osas olevat Tallinna kaudu Euroopasse reisivad idanaabrid, kes tahavad käsipagasina kaasa võtta kahte XL suuruses reisikohvrit ning on siis ülinördinud kui lennujaamas neid sellega lennukikabiini ei lubata. Kahel korral olen lausa olnud tunnistajaks juhtumitele, kus isik juba lennukisse istudes jätkab oma vihapurset sellise hooga, et sihtkohas tuleb lennukile politsei vastu kutsuda.