Ryanair tahab maksustada ka käsipagasi

Odavlennufirma Ryanair on muutnud tasuliseks enam-vähem kõik teenused, mis vähegi võimalik. Nüüd kaalub lennufirma hakata ka käsipagasi eest raha küsima.

Sarnaselt paljudele teistele odavlennufirmadele on Ryanair maksustanud kõikvõimalikud teenused, sh äraantava pagasi, edastas Kauppalehti.

Nüüd plaanib ettevõte maksustada ka käsipagasi ja ettevõtte asejuht Michael Cawley põhjendas seda asjaoluga, et "kui mingi teenus on tasuta, siis inimesed ei hinda seda."

Cawley sõnul lähiajal käsipagas veel tasuliseks ei muutu, kuid ettevõttes on see teema arutluse all.

Ryanairi tegevjuht Michel O'Leary on varem rääkinud, et soovib muuta isegi lennukitualetid tasuliseks ning lennufirma pidas Boeinguga ka vastavasisulisi läbirääkimisi.

Infoallikas:
http://www.ohtuleht.ee/498786

Tegelikult on ruumi tasuliste teenuste rakendamiseks küll. Näiteks iga riideese üle viie, mis on seljas maksustaks näiteks 5 eurot tükist. Iga sentimeeter üle 180 cm-i maksaks 1 euro ja iga kilo üle 80 kg maksab samuti 1 euro.

Ilmselt jõuab Ryanair paari aastaga sinnamaale, et ostetud lennukipiletil polegi omaette mingit väärtust. Selleks et lennukisse ja lõpuks ka sihtpunkti jõuda, tuleb iga liigutuse eest maksta ning ilmselt pole paari kotti kaasa võttes ja elementaarseid mugavusi soovides rahalises mõttes Ryanairil enam eelist.

Päris sageli leian, et Ryanairi hinnad pole sugugi odavamad kui nt BA-ga lennates, mis lubab suurema käsipagasiga lennukisse ja annab süüa ka. Brittide lennujaamamaksud on juba nii kõrgeks läinud, et lennuliinide vahel on kõva rebimine piletihinnad madalad hoida.

Viimasest artiklist "...tasuda kohvri kättesaamise eest"

Kuidas sellest aru saada? Lisaks olemasolevale pagasitasule veel üks pagasiga soetud tasu? Olemasolev pagasitasu on siis ainult pagasi lennutamise eest? Pagasi kättesaamise tasu on siis see tasu lennujaamale pagasiga toimetamise eest makstakse?

Ryanair teenis poole majandusaastaga ehk aprillist septembrini 595 miljonit eurot puhaskasumit, aasta tagasi oli kasum 544 miljonit eurot, vahendas BBC uudist ERR.

Infoallikas:
http://majandus.delfi.ee/news/uudised/ryanairi-poole-aasta-kasum-kerkis-596-miljonini.d?id=65218740

Naabrimees: loe parem originaali: http://www.news.com.au/travel/news/how-airlines-plan-to-make-you-pay-more/story-e6frfq80-1226511908407

Joe Brancatelli travel writer for business travel website JoeSentMe predicts airlines will ramp up costs for onboard Wi-Fi access. Then there’s luggage delivery services, travel insurance in case you need to rebook a flight, and hotel and car rental package deals.

PM Online versioon: Suuremad odavlennufirmad plaanivad kehtestada pardal tasulise WiFi kasutamise. Seejärel maksab reisija ka juba oma kohvri kättesaamise eest ning tasub eraldi kindlustust, mis tagab võimaluse lennupiletit vahetada, kirjutab news.com.au.

Kasutaja, kes miinustas Naabrimehe postitust - palun ole hea ja seleta, miks sa seda tegid?
Ma ausalt ei saa aru.

Tripp, arvan, et naabrimehele miinuste panijad on hardcore Ryanair fännid, kes iga vähegi negatiivse Ryanairi puudutava informatsiooni peale keema lähevad.

Ma jällegi kaldun arvama, et miinustati pigem uudist kui sellist, mitte postitust.

Eks igal asjal on ka piir aga jaktogo.com pakub näiteks 15kg ära mahutamiseks jopeks käivat kotti.

Eile Bergamos Ryanairi checkin'i järjekorras õpetasid paljureisivad, paljushoppavad vene prouad, et tuleb lennujaama poest osta shokolaad ja küsida suurem kott ning siis oma käekott või muu kohvrisse mittemahtuv träna sinna toppida. Nimelt on Bergamo lennujaamas seadus, et lennujaama poest ostetud asjadega spetsiaalne kott võib olla käsipagasis lisaks tavalisele käsipagasile. Aga ainult 1 kott. Ja selline seadus on ainult osades lennujaamades, Tallinnas näiteks ei tohi lennujaamapoe kott eraldi olla.

The Sunday Times kirjutas, et Ryanair hakkab oma prepaid cash kaardi kasutamise eest piletite ostmisel samuti £6 kaarditasu võtma.

Rygges on samuti lubatud tax-free kott lisaks käsipagasile. Ilmselt on Ryanairil nende lennujaamadega erikokkulepe. Ilma omakasuta nad juba midagi sarnast ei tee.

Frankfurt/Hahnis, Düsseldorfis, Bolognas ja Algheros ja Lleidas olen ikka tax free kotiga lennukisse läinud. Samas on need kassas alati kinni kõrvetatud nii et lisakraami sinna toppida ei saa. Aga eks vene tädikestel ole omad nipid:)