Saaretuur Tenerifel

Tere, saabusime Tenerifelt ja heameel on tõdeda, et miskipärast on nii, et eriti toredad eestlased elavad väljamaal :) Elu viis meid kokku Eikega (Tenerifele minnes soovitan kõigile temaga ühendust võtta), kes tegi meile suurepärase saaretuuri. Ühes isikus oli meil nii giid,sohver,fotograaf ja suurepärane kaaslane. Saarel nägime ära, ma arvan kõik, mis võimalik ühte päeva mahutada, ja samas kõik selle, ja rohkemgi veel, mis näha oskasime tahta. Niiet Tenerifel soovitan kõigil ühendust võtta , täielik viie-tärni-trip :)ja selline tunne jäi, nagu oleks koos ammuse sõbraga. Aitäh!

tundub olevat see sama Eike jah:)

Ei tea, kauaks Eike sinna elama jääb, kas ta meiliaadressi ka andis, kui suudan raha kokku koguda, siis see oleks mu järgmine unistus Tenerifele minna:)

Eike meil on : eike ät tenerifeinfo.eu , ja tenerifeinfo.eu lugege, see tore leht, saab palju infi :)

Eike kontaktid on siin teemas nähtavad, kuni tema profiil ilmub "Reisipakkumiste" foorumisse ja siis saab seda teemat seal jätkata.

Tahaks siinkohal tänada Eiket supermõnusa saaretuuri eest. Meie pere jäi igatahes väga rahule. Eriti noorim, reisil aastaseks saanud põnn, kes oma rahulolu igal võimalikul juhul häälekalt väljendas ;-)) Loodetavasti ei saanud lugupeetud giidi kuulmine oluliselt kannatada ja ka teised kaasmaalased saavad nautida Eike nauditavaid kirjeldusi saare ajaloo erinevatest aspektidest ;-)) Kes "klassiekskursioonidest" a la "buss hakkab juba minema, mida sa siin veel passid ja pildistad" tüdinud on, sellele 100% parim valik. Aldo perega

Aitähh tripile ja Olavile!

Varsti saab juba nädal kui oleme tagasi ja nüüd lõpuks saan ka siia ära kirjutada. Me reisisime kolme põlvkonnaga, tütar ja väi olid varem juba Tenerifel käinud, minul oli esimene kord Tenerifel, 2008 olin nädala Gran Canarial. Meil oli kodusõda enne reisi - kas rentida auto või minna kohaliku giidiga saare tuurile. Noored tahtsid autod rentida, mina olin palju lugenud (just siit tripist) saaretuuride kohta ja soovisin just niimoodi ikka giidiga seda saart ära avastada. Minu sõna sai lõpuks peale ja nüüd on noored ka kõik mulle tänulikud:)) Eike oli Eestis ja meiega sõitis läbi kogu saare tema mees Olavi (siin tripis ta on tenerifeinfo), kes on terve lehekülje ja raamatu Tenerife kohta teinud, seda lehekülge ma olin enne niipalju lugenud, et mul hakkas kõik juba pähegi jääma:))) Ja ma ütlen kõigile, et ilma selle saaretuuri ja Olavi jututa ei teaks me Tenerifest ikka samahästi kui mitte midagi. Võib olla enamus kohti me oleks ise üles leidnud ka, kuigi ega see lihtne poleks olnud, aga seda juttu poleks keegi meile juurde rääkinud, lugemine on üks asi, aga näha kõiki seda ja kuulda juttu juurde on ikka hoopis midagi muud. Ja Olavi huumorimeel on ikka ekstraklass, ma mõtlen et pole elu sees enne niipalju naernud. Vaatan nüüd iga õhtu pilte, mis Olavi meile saatis ja ükspäev ma lähen sinna jälle tagasi! Fakt. (lugege, mis Olavi oma tenerifelehel lõpus kirjutab, ikka täpselt nii läkski - ainult sellest mõtlen, kuidas nüüd tagasi saab. Tuhat tänu Olavile ja muidugi tripile, et ta üles leidsime!

Rita

ja lapsed ka soovivad talle sinna tervist ja jaksu!!!

Plaanis minna Tenerifele oktoobri lõpus. Sain kontakti Eesi Uuk´iga, kes kahjuks on sellel hetkel saarelt ära ja ta soovitas ühendust võtta Eikega. Probleem järgmine…pole Eike kontakti. Kas oskab keegi aidata, või soovitab kedagi teist eesti keelset saart tutvustama . Tänud juba ette

Meie perega Tenerifele 22 oktoober ja tagasi 5 november, oleme kolmekesi ja üks meist 7 aastane poiss, meil auto juba renditud kaheks nädalaks, kuid oleks ikkagi tore teha ekskursioon inimesega kes midagi räägib ka saarest ja pärast saab omal käel ju veel lemmikumad kohad uuesti läbi sõita, ma muidugi ei tea kuidas Eikel käib see tutvustamine, kas kogub mingi grupi kokku ja siis, või teeb seda kuidagi teistmoodi, aga kui oled temaga ühendust saanud, siis kirjuta ja hea meelega ühineksime äkki.

Eelime aasta Lanzarotel käies võtsin Trip.ee kaudu ühendust kohalike eestlastega ja nad tegid mulle suurepärase saare ekskursiooni! Kui seda poleks olnud, oleks arvanud, et ah, mis seal Kanaaridel ikka nii erilist on, aga seal on fantastiline loodus! Nii et suurimad tänud kahele Lanzarote eestlasele:)

Saime kokkuleppele Olaviga (Eike mees vist). Kuna meie endi seltskond on päris suur (12 ühikut), siis meiega koos on raske reisida. Küll aga võib mõnel õhtul kokku saada ja muljeid jagada. Ülalpool on Eike kotaktid, võta julgeti ühendust, nendega on väga lihtne kokku leppida.

Aitäh Olavile ja Eikele

Ma vaatasin siin foorumipostitused üle ja kaalusin pikalt, kas meil omalt poolt on üldse midagi lisada sest Olavit ja Eiket on siin juba mõõdutundetult kiidetud. Ausalt öelda ei olnud meil nende poole plaaniski pöörduda, age meile saadeti teavituseks mõeldud kokkusaamisele millegipärast ainut vene keelt kõnelev tütarlaps, mis iseenesest ei olnudki probleem, aga neiu lihtsalt meile peale toidupoe kättejuhatamist midagi mõistlikku soovitada ei osanud, sest oli plaan saart omal käel avastama minna ja omal käel autoga ringi sõitmisest see neiu nüüd küll suurt midagi ei teadnud. Niisiis otsisime nende “reisipuhveti” üles ja see oli meie reisi esimene õige otsus. Esiteks saime me Olavi käest ainukese mõistliku kaardi, mille järgi ka ringi sõita annab ja teiseks ei säästnud ta ei aega ega vaeva, et meile kolmeks päevaks marsruut koostada. Peab ütlema, et ta pole suurem asi müügimees (või on ta siis väga kaval müügimees:D:D:D) sest nende korraldatud eesti keelsete saaretuuride kohta pidime me ise talt infot välja kiskuma ja kuigi me pole küll absluutselt bussiekskursiooni tüübid, lasime me puhtalt ahnusest ja marsruudist ennast ära ahvatleda. Sõitsime ühe autopäeva asemel nende korraldatud saaretuurile ja see oli meie teine õige otsus, sest nende “Tuhatnelja Tenerife Teedel” annab tõepoolest just tervikliku pildi. Ja tõmbas mõnusalt hamba verele ka, kui Eike näitas, et sinnapoole jääb maailma lõpp, aga sinna me ametliku ekskursiooni käigus sõita ei tohi. Järgmisel hommikul me omaarust kõigepealt sinnapoole muidugi kimasima hakkasimegi, aga kohale jõudsime nibin-nabin õhtuks, sest teel oli niipalju ahvatlusi…:D Eredaimad elamused saimegi me mõlemast maailma lõpust – üks jääb Maska taha, kus majakas on – Punta Teno ja teine peale loorberimetsi – Taganana. Seal saime me ka korralikku vihma selga, mis sellega kuidagi eriti hästi kokku sobis. Keset päeva läks pimedaks, ähvardavad kaljud, lained mürisevad kuskil all – ehtne maailma lõpp! Autopäevadest jäi meil algselt plaanitud kolmest alles kaks ja teise päeva pühendasime (jälle Olavi soovituse järgi) kohalikele linnakestele, mis peale lennujaama pealinna poole sõites ookeani äärde jäävad. Kui me pimedas Los Americasse tagasi jõudsime, siis oli tunne, nagu oleks tulnud hoopis teiselt saarelt, see tuledemeri ja tuhat hotelli mäeküljel mõjus kuidagi eriliselt – kahe tsivilisatsiooni piiri oleks nagu ületanud. Ma ei oska seda tegelikult kirjeldada. Väga sürr. Kokkuvõtteks. Kes päevitada ka tahab, minge saaretuurile. Kes tahab Tenerifet näha, võtke auto ja teadke, et ühe päevaga ei jõua te midagi – kaks on absoluutne miinimum, kolm on juba ok. Võis siis kombineerige need, nagu meie tegime. Me nägime palju, aga saime ka aimu, kui palju jäi nägemata. Seega veelkord suur aitäh ja hasta la vista järgmisel või ülejärgmisel aastal, Olavi ja Eike ja vastupidavust teile ja palju edu uue puhveti avamisel – Te olete õigel teel! Ja terviseid kõigile kliimapagulastele – te olete seal vahvad! J&P

Fantastilised sõbrad Eike ja Olavi, kes kinkisid meie perele fantastilised päevad Tenerifel

Olime nädalakese Tenerifel. Vaagisime nii ja naa,mida ja kellega saarel vaadata. Läksime Eikega väikebussiga saaretuurile – nägime palju, kuulsime veelgi rohkem. Saare ajalugu ja põliselanike quanchide saatus liigutas meid väga. Mõtted viisid vägisi Avatari filmi juurde. Uskumatu oli see, et Olavi teatas juba meie saarele saabudes, et esmaspäeval- 29.11. ärge midagi planeerige-torm tuleb. Nii oligi -nägime siis ka troopilise tormi ära-õigemini selle tagajärjed -autokastide viisi ümber kukkunud kaktusi ja puid, purunenud katuseid, lendu läinud aknaid ja reklaamtulpasid.Kuna tänu Olavile planeerisime väljasõidud muudele päevadele, jäime reisi tiheduse ja nähtu mahu ning päikese nautimise mahu suhtega rahule. Kahju, et teised turistidega tegelejad ei teavitanud saabuvast tormist ja paljud samas lennukis olnud ei saanudki esmaspäevase tormi tõttu ringreisidel käia. El Teide vapustas oma suursugususe ja põnevate pinnavormidega. Tenerife väikelinnad aga oma puhtuse ja rahvusliku omapäraga. Playa de los Americas oli kõigile midagi-šoppajatele, päevitajatele jalutajatele.Teisipäeval 30.11. nähtud Loro park oli ka põnev-sinna tuleb kindlasti minna terveks päevaks, nagu käisime-muidu läheb erinevate showde(vaalad, delfiinid, merilõvid ja papagoid) vaatamine liiga tihedaks.Lisaks on ju veel muud pargi elanikud ja taimed vaatamist väärt. Tänud veelkord Eikele ja Olavile, et meid põnevatele ja põhjalikele ja ka soodsatele reisidele saatsite.Meie ratastooli kasutav pereliige sai ka kõikjale kaasa, sest saarel on neile inimestele väga põhjalikult mõeldud – kõikjale juurdepääs, eelis-istumiskohad, väga armastusväärne suhtumine, ratstooli rendivõimalused, spetsiaalrand. Ratastooli Pets vanematega.

Aga kas keegi on käinud saaretuuril 1-aastase lapsega? Kas laps istub bussis süles? Kuidas laps ja kaasreisijad on vastu pidanud?

Kas tohib uurida, kuidas kohapealt vaadates Tenerife ilm praegu on? Netist uurides saan aru, et eriti soe ei ole ja sajab tihti. Mingi 14-17 kraadi päeval ja suur tuul? Mida ilmaprognoosijad nädala perspektiivis ka lubavad?

Tenerife

Soovitusi Tenerifele sõitjatele. Kui sõidate esmakordselt ja tahate saarest ülevaadet saada, siis on parim võtta saare ülevaatetuur Olavi ja Eike firmalt „Kompass“, vt tenerifeinfo.eu. Võrreldes saaretuuridega, mida pakuvad kohalikud firmad ja paketireiside korraldajad, võib nende reisi kohta öelda – 2,5 in 1. Teiste reisidega peate samade kohtade külastamiseks võtma mitu reisi, kusjuures suure bussiga ei pääsegi kõikidesse kohtadesse. Olavi korraldab mikrobussi reise eesti keeles laupäeviti ja vene keeles esmaspäeviti. Soovitav on broneerida reis interneti teel, sest viimasel ajal on hilised tellijad kohast ilma jäänud. Saaretuuri võiksid teha kõik, kes esimest korda Tenerifele satuvad. Kui lähete reisile vaid päevitamise pärast, vöiks ühe päeva siiski saarega tutvumiseks kasutada – on millest kodus jutustada. Kui kavatsete auto rentida, võiks ülevaatetuuri kaasa teha – saate ideid iseseisvate sõitude jaoks. Loro pargile peaks planeerima umbes 7 tundi. Firmad müüvad tänaval ja hotellides praegu reise hinnaga 37–40 eurot, millest 32 on pargi pilet. Hommikul hakkab buss reisijaid korjama eri hotellidest kell 8 – 8.30. Kui on palju objekte, võib see kesta kuni 1,5 tundi. Jõudsime Loro pargi väravasse kell 11. Aega jäi tagasisõiduni 5 tundi, sellega jõudsime kiiresti ringi kapates ära vaadata 4 show´d, akvaariumi, pingvinaariumi, gorillad, tiigrid. Lindude, lillede, ahvide, krokodillide jne juurde ei jõudnud. Oleks tahtnud rahulikult ringi jalutada ja vahepeal süüa ning puhata. Parem sõitke Loro parki autoga või kohaliku transpordiga, saate ise aega planeerida.

Algul sai mõeldud, kas minna Olavi ja Eikega saaretuurile. Kahekesi saarel seigeldes maksab saaretuur umbes sama palju kui kaks päeva autorenti. Oleme ülirahul, et käisime saaretuuril - ei pidanud oma puhkuse aega kulutama bensiini ja parkimiskohtade otsimise peale ega sõitnud ka sihtkohtadest mööda. Tenerifel on ringteed ja ühesuunaliste teede süsteem eestlase jaoks küllalki keerulised. Ja loomulikult sai pealekauba kuulata huvitavaid lugusid kohalikust elust ja sellest, mida nägime.

Kuna juba saabudes jäin käsipagasist sh rahast ilma, siis tänu Olavile saime ka väga piiratud eelarvega tehtud, nähtud ja maitstud seda, mida Tenerifel huvitavat pakkuda on. Rahul olid nii suured kui väikesed reisisellid. Kompassi ekskursioonipuhvetist sai alati head nõu kõikvõimalikes küsimustes. Suured-suured tänud!!!

PS! 1-aastane laps istus bussis süles ja pidas hästi vastu.

Muljeid Tenerifelt

Olime perega Tenerifel 17.-24. veebruaril. Mõnus oli! Käisime saaretuuril, Loro pargis ja Siam pargis. Esimese asjana otsisime üles Eike ja Olavi kontori. Sinna jõudes leidsime eest mõnusad sõbralikud inimesed. Lahke vastuvõtt, eestikeelne teenindus, head soovitused ja veidi noomida ka. Võimalusel võtke nendega eelnevalt ühendust meili teel, sest kuna nad teevad saaretuuri väikese bussiga siis võib juhtuda, et pole vabu kohti. Neile kellel pakub huvi veeta päev merel eesti alusel Wesipruul tehku seda kohe päris kindlasti. Kuna meie ei olnud meiliga eelnevalt ühendust võtnud, siis selle reisi puhul oligi välja müüdud! Saaretuuril käisime Eikega. Mõnus väike seltskond, lahe giid ja sai minna sellisesse kohta kuhu suure bussiga ei saa. Näiteks Masca küla. Kuna olime varem käinud ilma lasteta, siis olime nüüd saaretuuril ise teistkordselt, aga nägime palju uusi kohti ja ka neid kus olime varem käinud teise külje pealt(väikese bussi eelis).

Täname Margit, ja kõiki teisi eelmisi kirjutajaid, hääde sõnade eest ja vastu saadaks kuumad tervitused kõigile laupäevastele saaretuuritajatele. Kui mureliku ja surmtõsiselt tööd rabava eestlase peale lasta paista natukene päikest ja loputada teda soolases ookeanivees siis temast saab mõnus, uudishimulik, naeruline ja särtsakas seltskond. Vat sellistega on mul olnud au iga laupäev Tenerifele ring peale teha:)! Aitäh vastu ja kirjutage endale kõik medal välja seal kaunil kodumaal külmale vastu pidamise eest ning kes enam vastu ei pea, siis me ootame teid ikka ja jälle tagasi saarele ja meie infopuhvetisse kohvi ja veini järgi ka!:))))

Tulime just Tenerifelt ja ei oska muud, kui ühineda üldise kiidulauluga Tenerife Kompassi ning Olavi ja Eike aadressil. Kuigi ma pole just eriti suur kiituste jagaja, pean seda nüüd tegema. Olavi ja Eike kontoris on kindlalt saare parim kohvi ja suhtlemine nendega on lahe ja mõnus. Mis peamine , ka turvaline. Kohalike ja muidu tänaval jõlkuvate tegelastega on ka lahe suhelda, aga kindel on see, et pügada sa saad. Selle proovisime ise järgi. Igal-juhul suured tänud Olavile ja Eikele.

Leana