Singapur

Tere!

Palun natuke infot ja abi.

Nimelt on soov järgmisel aastal (märts/aprill) minna 4 päevaks (kohalejõudmise päeva ei arvesta) Singapuri. Tean, et neli päeva kohapeal on hullumeelselt lühike aeg, aga mis teha. Plaan on külastada üht tuttavat ning rohkem ei ole võimalik lihtsalt Eestist eemal olla.

Olen natuke uurinud Singapuri kohta ning tean, et kõike ei ole võimalik selle lühikese ajaga külastada/vaadata, kuid sooviksin teada, kuhu Teie soovite võimalusel minna? Endale meeldib väga idee külastada Singapuris olevat vaateratast (Singapore Flyer).

Hetkel on hotell broneeritud Orchardi linnaossa, kuna tuttavad elavad kohe seal samas.

Samuti sooviks Teie soovitusi/kogemusi teada seoses lennufirma valikul. Nimelt pean piletid lähima nädala jooksul ära ostma ja olen nüüd dilemma ees millise firmaga lennata ja kas neil üldse mingit vahet on? Kas lennata KLM-i või Finnairiga? Paar korda olen näinud lennupiletit ka Qatar Airwaysi ja Turkish Airlinesiga... Igatahes on küsimus selles, millist lennufirmat s.h millist vahemaandumist eelistada?

Kui paljud teist on ostnud lennupileti www.momondo.com lehelt ja kas see on turvaline ja hea? Ise olen alati kasutanud Estraveli või expedia kodulehte ning kogemus selle lehega puudub.

Kas mul on õigus, et Singapuri lennates ei pea ma tegema ei viisat ega midagi esta taolist? Lihtsalt lähen ja kõik?!

Kuna pole varem nn "sinnapoole" lennanud siis olen suhteliselt teadmatuses. Seega igasugused soovitused ja info on teretulnud.

Suur tänu kõigile vastanutele juba ette.

Kohapeal kulub sul ringivaatamiseks 2 täispäeva, sest enamus vaatamisväärsusi on kompaktselt kesklinnas:

 1. vaateratas (siia osta netist pilet, tuleb odavam)
 2. Marina Bay katusevaade: siia mine kindlasti õhtul. saad ilusa vaate linnale
 3. Gardens by the Bay
 4. the Merlion
 5. Buddha Tooth Relic Tempel
 6. Sri Mariamman tempel
 7. ööklubi
 8. Mustafa Centre - parim shoppingukoht!

loomaaeda (ka öö-) ei soovita, ei midagi erilist, mõtetu raharaiskamine
Flower Dome on nii ja naa...
meie käisime KLM-ga
viisa kohta oleks sa ise ka saanud netist uurida: http://vm.ee/et/riigid-kuhu-eesti-kodanikel-oigus-siseneda-viisata

meie reis:

Uurisin ise ka viisa kohta, aga mitte välisministeeriumi lehelt (ise ka ei tea miks). Kindluse mõttes tahtsin lihtsalt üle küsida, et ega keegi pole kuulnud a la mingitest muudatustest.

Suur tänu sulle info eest! Tuleb kindlasti kasuks.

On olemas üks hea ülevaade http://www.estravel.ee/blog/3-paeva-singapuris/
Sinu loetletud lennufirmad kõik on head, vaata hindu ja võimalikult vähe ja lühidaid vahemaandumisi. Mina eelistaks Qatari hea pardateeninduse pärast.

Mina ei valiks näiteks KLMi, sest kõigepealt paar tundi läände lennata, et sealt uuesti itta hakata lendama, on nagu natuke ju mõttetu. Finnair on ajalises mõttes minu meelest kõige sobivam - Tallinnast on Helsinkisse nii piisavalt lende, et ümberistumisaeg ei veni ka pikaks.

Ise kaldun ka vist Finnairi poole, kuigi pilet natuke kallim. Samas aeg ka maksab!

Erinevalt AndresK arvan, et Singapuri loomaaed on täisti normaalne, igal juhul jätis parema mulje kui paljuhaibitud San Diego oma. Eriti meeldis suur orangutangide esindus. Sai kunagi kasutatud KL lennates stopeverit Sinagapur Airlinesiga ja loomaaed jne olid tasuta kupongidega. Kas loomaaed on möttetu raharaiskamine? Jah, eks nii vöib ju enamuse kohtade ja reiside kohta õelda:)
Lisaks ronisime metroost maha ka mingis kohalikus magalas, seal tänavatoidukohas koos kohalikega löunatamine oli omaette elamus ja odav ka.

Kui plaan minna (ja see on kindlasti parem plaan) Marina Bay Sands hotelli katuseterrassile, siis sinna tuleks just minna tund enne hämardumist. Pimadaks läheb Singapuris kiiresti ja sel juhul saad imelised vaated linnale nii valges kui pimedas. Parem plaan on see sellepärast, et Flyeril on aeg piiratud ja katuseterrass on kõrgem ka. Kui katusel ära käid, pole mõtet vaaterattale enam raha kulutada.

Singapuri loomaaiast on mul ka ainult head mälestused ja öösafari oli ka väga äge. Kahjuks asub loomaaed kesklinnast eemal ja nii piiratud aja puhul ei pruugi sinna jõuda.

Mustafa Centerist elektroonika kohapealt on veel parem Sim Lim Square.

Lennufirma kohapealt niipalju, et minu eelistus on olnud Lufthansa. Kaotad ajas küll mõned tunnid (võrreldes Finnairiga), kuid saad lennata suurima ja mugavama A380 lennukiga ja pardamenüü on ka palju parem.

Lennukite vahe A380 vs A340 on ikkagi suht minimaalne. Jah A380 on uut tüüpi istmed ja meelelahutus, kuid üldine mugavus on suht sama. Lennuajal on trubulentsiga kohad ka suht ühtemoodi raputavad. Ainuke pluss on maanudmine. Nii et seda poolt puhkusepäeva ei ole küll mõtet Lufti või KLMi peale kulutada.
Tulles tagasi Singapuri juurde, siis peale kalli linna mina seal suurt midagi ei leidnud. Need igasugu "paat" ja vaateratas on toredad asjad aga kui ei lähe, siis millegist ilma ka nagu ei jää. Mulle, kui kokanduse huvilisele jättis hoopis parema mulje hiinalinna kaubandus(söögiga seonduv) ja meditsiinipoekesed. Kuigi ostudelt saab ka taxfree tagasi, saab teatud asju Singapuri lennujaamast odavamalt.

Olen lennanud nelja erineva firmaga. Paremuse järrjekorras oleks minu arvates: Lufthansa,
Finnair,Turkich Airlains ja KLM.KLM - ga on oht,nagu mul oli,et ettevedaja Estonian
Air startis Tallinnast tund hiljem ja siis pidi jooksuga järgmisele lennule minema ja
ka lennuväljal olid viidad puudulikud.
Hotellidest soovitaks soodsa hinnaga V Hotel Lavender **** ,mille all on ka metroojaam.
Hea võimalus liikuda igale poole.
Kui soov aga vabaõhukohvikutes õhtul istuda,siis hotelli võiks võtta ka soodsalt
Hiinalinnas Fragrance Hotel Riverside.Ka metroojaam 100 meetri kaugusel ja jalutuskäigu
kaugusel suur hulk vabaõhukohvikuid.

Hotellist: kui sa just Singapuri ei plaani jälle ja jälle minna, siis ööbi (kasvõi üks öö) Marina Bay Sands'is! Mida kõrgemal, seda parem. Usu, kulutatud raha on elamust väärt!
Hotelli külastajad saavad ka tasuta katusebasseinis sulistada (võibolla veel midagi, ei tea): https://www.marinabaysands.com/sands-skypark/infinity-pool.html
Me ei ööbinud seal ja ausalt öelda siiamaani kahetseme.

Hetkel olen broneerinud The Quincy Hotelli kuna asukoht on väga hea ja olen lugenud vaid kiidusõnu (söök hinnas, mitte ainult hommikusöök, kui ma nüüd õigesti aru sain ja seal mingeid eri pakette pole).
http://www.quincy.com.sg/

Siin üks blogija räägib ka sellest hotellist:
http://darrenbloggie.com/2013/07/01/everything-is-free-staycation-at-the-quincy-hotel/

Nii igaks juhuks hoian silma peal hotellidel, et äkki tuleb midagi veel paremat. Marina Bay Sands'i peale mõtlesin ka, et äkki broneeriks viimase öö seal, aga hetkel pole seda teinud. Lennupiletid sai ostetud Finnairi kaudu 660€ tk.

Me omal ajal ööbisime Oasia hotellis. (Operaator vist sama, mis Quincyl.) Julgen soovitada, kui hea hinna leiab. Tuba oli ilus, hotell korralik, katusebassein mõnus ning kohe kõrval kaubanduskeskus ja MRT jaam. Meil tollal sööke toa hinnas polnud, kuid kaubanduskeskuses oli väga mitu erinevat söögikohta igasugusele rahakotile ja maitsele (pluss toidupood) ning väga mõnus kohvik, kus kohalikku hommikusööki pakuti.

Kas kellelgi on kogemusi Singapuris kohapeal adapteri jms ostmisega. Vaatasin internetist, et seal on teised pistikupesad ja nüüd on väike mure, et kust ma saan vajalikud tarvikud, et enda mobiili/ipadi laadida.

Singapuris on UK pesa, kohapeal oli müüa igal pool, mõtekas kohe lennujaamast ära osta, hind selline ca 3-5€

Just tulime tagasi, ööbisime Rafflesi hotellis, kallis aga fantastiline. Marina Bay Sandsi kohta niipalju et väljaspoolt jätab sügavama mulje kui seestpoolt, nende väheste aastate kohta mis avatud olnud juba nii ära trööbatud, ainuke asi mis neil on, ongi see katuse bassein ja sinna saavad vaid hotelli külalised muidu ei midagi erilist. Vaateratas nii ja naa, samuti ei midagi erilist, öösafari ok kuigi Balil safari pargis oli öösafari palju elamusterohkem, Sentosa ja Universal Studios meeldis väga, pole Ameerika löbustusparkides käinud nii et vörrelda ei oska. Hotellis panime enda laadijad pistikutesse, ei oska nuüd öelda kas seal olid seinakontaktid kohandatud kuidagi. Olime kolm päeva seekord ja jäi tunne et nii palju veel teha ja käia nii et kindlasti järgmisel Aasia reisil ka seal peatus. Oleme lennanud Finnairiga, ja Qatariga ja Lufthansaga, seekord Singapore Airlines ja siiani parim, magasin 8 tundi jutti nii minnes kui tulles, väga mugav oli ja filmide valik ka super, köik uued filmid olid olemas.

Kas kohale jõudes lennujaamas peab olema ette näidata hotelli broneeringu kinnitus kogu Singapuris viibimise aja kohta? Mulle meeldib hotelle vahetada iga paari päeva tagant ja kohapeal majutust valida, mitte internetis piltide järgi.
Ja kuidas seal tõendada rahaliste vahendite olemasolu?

Netis nimelt selline info:

Eesti passile viisavaba kuni 90 päeva korraga.
Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale Singapuri saabumist
 • edasi- tagasi piletite broneering
 • juhul, kui soovitakse reisida Singapurist edasi mõnda teisse
  riiki, siis ka need piletid ja vajadusel sihtriigi viisa
 • hotelli broneeringu kinnitus
 • piisavate rahaliste vahendite olemasolu
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus
 • soovitav on ennast enne reisi registreerida Eesti Välisministeeriumi kodulehel

Meie läksime Singapuri, siis küll ei mäleta, et oleks küsitud hotelli broneeringut vòi rahaliste vahendite kohta. Kõik oli väga lihtne, mingit küsitlust polnud.

Selge, aitäh. See info oli ka sisestatud aastal 2009 ja olen ka ise täheldanud, et sageli ei kontrollita päris kõike, mis kusagil kirjas.

Enne Singapuri sisenemist antakse minu mäletamist mööda väike leheke, tihti juba lennukis, kuhu kirjutad enda andmed ja hotelli nime (vabalt võib olla suvaline), broneeringu ja raha olemasolu ning muu kedagi ei huvitanud. Selle lehekese peab Singapurist lahkumiseni alles hoidma. Singapurist sai Malaisiasse ja tagasi mitu korda käidud ja ka selleks ei olnud midagi vaja ette näidata.

Tuleb kellelgi pähe soovitus, kuhu saaks rannapuhkuseks Singapurist edasi lennata otse ja et kohapeal oleks mõistlik hinnatase. Bali ja tagasi Tai pole huvitavad, kuna viimasel ajal jääb mulje, et olen ainus kes seal käinud pole. Aasias pole käinud, seega väga ekstreemset kohta ka ei julgeks võtta.

@paparazzi Imre,
Äkki naaberriiki Malaisiasse, näiteks Langkawi?

Singaporest saab igale poole. Aga suhtumine,et Tai ja Bali mitte..pole aasias käinud? Miks siis mitte?
Malaisa on ok, Tai on ka ok... . Samuti on indoneesias väga ilusaid paiku.
Kõik algab sellest mida sa reisilt ootad ja tahad...
Nii Tais kui Balil on mõistlik hinnatase aga Malaisia on juba veidi kõrgem hind. Loomulikult on seal igal pool võrreldes paari aasta taguse ajaga hinnad suht palju tõusnud...

Väike tähenärimine, aga see riik on eesti keeles jätkuvalt Singapur, mitte Singapore, Cingapura, Singapūra või Singapurreko.

Tagasisidet:
Silver1´le tänud uurisin ja Langkawi variant on täiesti mõeldav, iseasi, et uurima hakates selgus, et plaanitud oktoobri lõpp ei ole ehk parim aeg vihma suhtes. Aga Finnairiga oli vist 14ni aega pileteid osta. Novembris paistis ka head lennuhinda.
Bali ja Tai - kindlasti väga ilusad kohad, aga no ju olen siis eputaja. Omal ajal ei tahtnud ma Nokia telefoni ka, kuna kõigil oli. Fidži´le saaks Singapurist alla 500€ aga jääb eelarvest välja nii pilet kui sealne elu. Vaatasin ka praami varianti "Bintan Island" - ei tea eestikeelset vastet. Kui keegi teab võib muljetada.

Eputaja või mitte aga see pole just parim algus reisimiseks...sedasi ei jää sa kunagi millegiga rahule...kõigepealt alusta ikka sellest mida sa ISE tahaksid näha või kogeda....ja alles siis uuri kus midagi sellist asub....

Imre- ei soovita Langkawit. Muidu see on lahe saar, aga seal käib ka teisi turiste päris palju. Kui sa tõesti teisi valgeid inimesi ei salli, siis vaata hoopis teise kanti- näiteks Komooridele. Mayotte saare metsakülad nutavad turistide järele.

Kas keegi foorumlastest Singapuri Swissotel The Stamfordis on peatunud? Tundub, et on üks parema hinna/kvaliteedi suhtega ning miljonivaatega hotelle. Samas booking.com tagasisides mõned kirjutavad, et toad on kulunud ilmega ja dušid katkised.

Mis seal salata, Swissoteli 71. korruse baar on Singapuris tase omaette ja kõrgemate korruste vaated kindlasti samamoodi. Pole ise peatunud, kuid see hotell on seal olnud juba mõnda aega ja ei imestaks, kui toad veidi väsinud on.

Iga kord kui Singapuri siseneda tuleb täita leheke. Batami saarel sai eelmine aasta käidud, mis paadisõidu kaugusel Singapurist. Seal erinevaid kuurorte kus vedeleda, aga rohkem nagu teha pole

Bintan on ka saar (Indoneesia), kuhu saab Singapurist praamiga. Singapurlased käivad seal rannapuhkamas.

Kui olla Singapuris ainult ~6h, kahe lennu vahel, mis siis teha ja näha? :)

Singapuri lennujaam on ise vaatamisväärsus. See 6 tundi kulub nagu naksti. Kui oled päevasel ajal seal saad mingi raha eest kasutada katuse basseini 1 terminali katusel.
Palju huvitavaid söögikohti ja iluaedu nautimiseks.

Minek novembris. Kui siin kritiseeriti, et ma peaks kõigepealt mõtlema mida ma tahan, siis mul oligi plaan - kõigepealt Singapur ära näha. Kuna lend on sinna pikk, siis ainult selle kalli linna pärast ka ei lendaks. Kuna ma olen piisavalt laisk, siis tahaks ilusaid liivarandu näha ja tunda.
Swissotell tundub huvitav, aga ise tahaks pigem Marina Bay Sands ära proovida, ainuüksi pildistamishuvi pärast. Pärast seda tundub kõige realsem tõesti Langkawi. Aga kindlasti võtan vastu veel ideid, kus ümbruskonnas novembris käia tasub. Ilusat loodust pildistaks ka.

Marina Bay Sandsi soovitaksin soojalt! Väga mõnus ja oma raha väärt. Ainuke jama on see, et Singapuris sajab suhteliselt palju ja Marina bassein on suletud, kui padukat tuleb. Kui meie käisime, siis hakkas sadama ajal, kui bassein oli rahvast täis, siis ära küll ei aeta, aga netis kirjas igal pool, et kehva ilmaga suletud bassein.

Ma proovin märtsis ära nii Marina Bay Sandsi kui Swissoteli. Siis ei jää kripeldama, et midagi jäi tegemata ja äkki oleks teises hotellis parem olnud.

Singapur on suht kallis koht ööbimiseks jne. samas leidub ka mõistliku hinnaga toidukohti näiteks, aga vaatamisväärsus on kindlasti Marina Bay, loomaaed,... elektroonika ostmise paradiis on see ka.
Langkawil nüüd võrreldes Indoneesiaga ja Tai on küll kohati ehk samaväärne aga kallim hinnaklassilt ja turiste on seal samamoodi nagu eelpool mainitud kohtades:)
Samas nii ilusat merd nagu Sorongi ümbruses või Põhja Sulawesil Bunakenil küll pole. Lihtsaim ja odavaim viis Singapurist ilusat merd ja loodust näha on näiteks Lombok.
Lisaks on tihti nii,et kui inimene soovib head teenindust ja sinist merd , valget liivaranda siis selliste kohtade peal on hotellid ja turistid ka..kui ainult valget liivaranda siis tihtipeale pole seal sellist teenindust nagu mõni arvab ja lisaks on neisse paikadess ak suht keeruline ja ajamahukas jõuda, seda enam kui tegemist esimese aasia reisiga.
Edu igatahes:)!

Plaan lennata Singapuri ja siis mööda maad Kuala Lumpurisse. Kuna alkohol mõlemas riigis kallis, siis kust soovitate osta ja mis piirangud on?

Mööda maad on point ainult siis kui huvi Malaisia vastu ja soov seal reisida.. Odavam ja lihtsam on Airasia soodukaga lennata. Olen ostnud pileti 15 EUR
Mis alkoholi puutub siis pole aasias isegi Tais enam alko odav v.a. kohalik rumm ja samakas.

Eestist kannatab pudeli kaasa võtta või konfiskeeritakse ära piiril?

https://www.customs.gov.sg/individuals/going-through-customs/arrival/duty-free-concession-and-gst-relief

Mina loen sealt välja, et maksuvabalt võid Singapuri kaasa võtta kas 1 liitri kanget alkoholi ja 1 liitri veini, või siis 2 liitrit veini. Õlut eestlane sinna tarima ei hakka ilmselt:)

Hei!
Tulen ise just Singapuri reisilt ja mõtlesin ka muljeid siin jagada. Ehk on kellegile mõni minu soovitus/kogemus abiks.

Külastasime Singapuri reisi alguses ja reisi lõpus ( vahepealne aeg Tais). Lennukis jaotatakse kõigile immigratsioonikaardid, mis tuleb täita ja hiljem immigratsioonikontrollis esitada). Üks pool jääb Sulle, mille riigist lahkumisel uuesti esitad. Maandusime Changi lennuväljal Terminal ühes.Kuna lennujaam ise on väga suur, siis erinevate terminalide vahel saab liikuda Skytrainiga, mis on tasuta.Linna saab metrooga ( East West line/ green line), mis läheb terminal 2. Singapuris on kõik sildid/teavitused jms inglise keeles, seega kui keel suus, siis ringi liikuda ikka üsna lihtne. Ostsime endale metroopeatusest EZ-Link kaardi, et metroo/bussipiletite eest tasuda ( kaardi hind 12 SGD - 5 on kaardi enda hind ja 7 SGD-d siis kulutatav väärtus). Sellega on pileti hind odavam kui osta üksikuid pileteid.

Esimesed ööbimised( reisi algus) võtsime Bugis'e kanti. Suhteliselt lühike maa linna jalutada ja kui ei viitsi, siis bussi/metrooühendus samuti hea. NB! Liiklus on vasakpoolne. Soovitan külastada enda kogemuste põhjal Fountain of Wealth, Helix silda (õhtul), Marina Bay Sands (saad majast läbi jalutada kui suundud Gardens By The Bay juurde),Gardens by The Bay, Flower Dome, Cloud Forest,vaadata vee ja valguseshowd MBS ees (toimub kaks korda õhtul), samuti Gardens By the Bay muusika ja valguseshow. Mõlemad on tasuta. Samuti külastasime Hiinalinna ja seal asuvat Buddha templit. Singapur on minu meelest äärmiselt ilus linn - igale poole on istutatud võimalikult palju puid ja rohelist lopsakust leiab igalt poolt. Hea kontrast pilvelõhkujate kõrval.
Hinnatase toidule on suhteliselt sama mis Eestis - muidugi leiab odavamalt/kallimalt, olenevalt kuidas keegi eelistab.
Reisi lõpus viibisime Sentosa saare lähedal.Enne Sentosale suundumist leiab Singapuri kõige suurema kaubanduskeskuse - Vivo keskus. Sentosa saarele tasub arvestada kindlasti ühe päeva. Meie alustasime enda päeva külastades Hendersoni silda (Henderson Waves Bridge). Sealt suundusime Cable Car'i kasutades Sentosale ning sealt edasi Skyline Luge (http://www.skylineluge.com/luge-singapore/skyline-luge-sentosa/) , samuti jalutasime mere äärde Aasia mandriosa kõige lõunapoolsemale tipule. Sentosa saarel on transport kõik tasuta ja see on hea viis tervele saarele tuur peale teha. Samuti külastasime Akvaariumit (S.E.A. Aquarium)- sinna arvestage julgelt 1,5-2h. Saarel leidub teisigi huvitavaid ajaveetmise viise nagu Universal Studio, Vahakujude muuseum, Seikluspark, Veepark jne.
Ostsime piletid läbi https://www.govoyagin.com/destinations/singapore . Saab tükk maad odavamalt ja väga mugavalt osta - maksad otse kaardiga või siis PayPaliga. Seega soovitan, sääst on üsna korralik.
Ilma kohta niipalju, et kogu meie seal oldud ajal näitas, et sajab ja on äike kuid reaalsus oli vähe teine. Vihma nägime vist 2 korda ja kestis umbes 10 minutit, muidu kõik päikeseline või kergelt pilves. Võibolla lihtsalt vedas :)
Changi lennujaam on omaette vaatamisväärsus. Kui sul lennuni aega ja ostid tegevust, siis saad minna ujuma( väikese raha eest), külastada Butterfly Gardenit, Cactus Garden,seal on olemas kinod, tasuta mänguritele arvutid mängimiseks, kuulata/vaadata muusikavideoid, shopata poodides,imetleda erinevaid rohelisi alasid ( orhideed jm taimed), vaadat "kineetilist vihma" jne. Tegevust on seal tõesti iganes! Ikkagi maailma parim lennujaam 2016
Ehk on kellegile abiks! Kui on küsimusi, võib julgelt märku anda.

Reisides Malaisiast Singapuri alkot kaasa võtta ei saa, suitse saab kui viitsid lahtiselt peita ja riskida. Öömaja ei ole kallis, kui ööbid dormis. Kõige odavam on süüa hiinalinnas, kõige soodsama õlu leiab india linnaosas. Metrooga-bussi jne liikudes on ez lingist soodsam turistikaart. Marina basseini vaatamiseks ei pea hotellikülaline olema, lähed kesmise liftiga koos hotellikülalisetga ülesse, sebid vahepealt (55-57 liftivahetusel) hommikumantli , üleval on uus kaardikontroll kui selle suudad läbida oled basseinis, kui ei saad hotelli baaris istuda ja vaadet nautida. Peab ütlema, et basseinpooled olid tühjad, ujumas seal ei käida, tehakse ainult pilt, kaua see ikka aega võtab. Baarist saab ka ilusaid pilte.

Sai käidud ja nähtud. Kõigepealt tahaksin tänada Trip.ee meeskonda, kes kuu aega tagasi suurepärase lennupakkumise postitasid. Ise ma ei oleks selle peale sattunud. Lennud olid Tallinn-Helsingi-Singapur ja vastupidises järjekorras tagasi, kohapeal olin 6 päeva.
Ööbimiseks valisin Swissotel The Stamfordi ja üheks ööks ka Marina Bay Sandsi. Swissoteli plussideks olid asukoht ja head vaated kõrgemalt korruselt. Samas tuba oli sisustatud vanakooli stiilis ja pigem odavalt, toas oli koguni veidi tunda kopitushaisu. Internetist võib leida väiteid, et rõdude uksed on poltidega suletud ja wifi eest peab eraldi maksma. Ehk varem oli nii, mina igatahes sain toa rõdu kasutada ja internet oli tasuta ning kaunis kiire.
Marina Bay Sands on tõsiselt hea hotell, aga kallis. Hinnad algavad nii umbes 300 EUR/öö. Tuba oli ülinormaalne ja ilus, mingeid kulumisjälgi veel näha ei olnud:) Bassein katusel suurepärane, sain korraliku elamuse ikka. Kuidas basseinialale tasuta sisse hiilida, seda ma ei tea. Tuleb läbida ainult hotelli uksekaardiga avanevad väravad ning turvatöötajad jälgivad, et iga siseneja personaalset kaarti kasutaks.
Ringi liikusin saarel metrooga, see on tõsiselt mugav ja kiirete ümberistumistega on võimalik max tunni ajaga igale poole jõuda, kuhu vaid soovid. Ühekordsete piletitega ei hakkanud jändama, võtsin 3-päevase tourist pass ühistranspordikaardi, millega saab 15 euro eest piiramatult sõita. Neljandal päeval uuendasin seda veel kolmeks päevaks, seega kokkuvõttes tuli üpris odav. Ma ikka kasutasin ka seda varianti korralikult, sõitsin niisama lusti ja kõik liinid läbi. Õhtuti ainult on mõned liinid ülerahvastatud.
Soovitan samuti Sentosa saart külastada, see on väga-väga mõnus koht oma vaatamisväärsuste ja atraktsioonidega.
Kokkuvõttes jäin väga rahule, ilus linn ja toredad inimesed. Keegi ei käi sulle närvidele rahalunimise või petuskeemidega, lastakse rahulikult olla.

Kroks: "Nii Tais kui Balil on mõistlik hinnatase aga Malaisia on juba veidi kõrgem hind. "

Minu kogemus on Malaisia ja Tai osas just vastupidine - Tai on märksa kallim kui Malaisia. Bali, eriti Ubud on väga odav. Kuta olevat kallis.