Soovitage mida näha ja kus käia Berliinis.

Nimelt viibin Berliinis 13.07-17.07.2013.a. Saabun Berliini bussiga ,mis jõuab kell 7:15 hommikul Berliiini bussijaama ning ,et kergem oleks viin asjad pärast kohale jõudmist Check in hostel Berlin. Seega küsiks,mida tasub külastada suvel Berliinis ja mida kindlasti nägemata ei tohiks jätta? 17.07.2013 lahkun ma Berliinist bussiga ,mis väljub bussijaamast kell 14:30 Saksmaa ajajärgi. Kas maksimaalselt neljapäevaga jõuab kõiki läbi käia ,mis mind huvitaks ja siin soovitate? Kindlasti kuhu tahaks jõuda on Brandenburgi värvad ja ka Võidusammas( seal üleval saab pilte teha). Soovitage midagi veel.... Mida teha ja kus käia 4.päeva jooksul Berliinis. Õelaid ja sisutühje kommentaare ei oota. Pigem soovitusi neilt,kes on käinud ja olnud suvel Berliinis.

1
2

Kui huvitab Saksamaa lähiajalugu, siis tasub külastada DDR Muuseumit. http://www.ddr-museum.de/en/ Loomaaed: http://www.zoo-berlin.de/zoo.html?L=1 Pronkssõdur Berliini moodi: http://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_War_Memorial_(Treptower_Park) Teletorn Alexanderplatzis: http://tv-turm.de/en/index.php

1
0

Checkpoint Charlie ja muuseum Haus am Checkpoint Charlie, Deutsches Technikmuseum, East Side Gallery (säilitatud osa müürist koos rohkem ja vähem tuntud grafitiga), Beate Uhse Erotikmuseum, Schwules Museum, Madame Tussaud' vahakujude muuseum, Reichstag (riigipäevahoone, kuhu pääseb tasuta, aga tasub kohale minna hommikul vara, päeval on seal pikk järjekord). Ujuda saab Wannsees. Kindlasti tasub külastada ka Potsdamit, sealset Hollandi kvartalit ja lossiparke. Potsdamisse pääseb S-Bahni ja regionaalrongidega, selleks on vaja ABC-tsooni transpordipiletit, mis maksab linnasisesest AB-tsooni piletist õige pisut rohkem (vaata hindu http://www.bvg.de/) ja annab õiguse sõita ka nt Potsdami trammides.

1
0

Vahakujude muuseum sealsamas Brandenburgi väravate juures.

0
0

Ja kui aega üle jääb, siis raiska oma raha riidepoodides, sest hinnad ja valik on ikka midagi muud kui Baltikumis...

0
0

Sony Center Potsdamer plazil, omamoodi meelelahutuskeskus mõnusate vabaõhukohvikutega. Kui oled vähegi ajaloohuviline siis Berliin peaks olema tõeline maiuspala. On ju linnal täiesti fenomenaalne roll 20.saj Euroopa ajaloos.

1
0

Soovitan veeta ühest päevast ca 4–5 tundi alternatiivsel linnaekskursioonil. Valik on siin: http://alternativeberlin.com/. Ise valisin tuuri nimega Real Berlin Experience ja tuleb tunnistada, et see oli üks kõige põnevamaid elamusi Berliinis üldse. Tripadvisorist saab käinute tagasisidet lugeda.

1
0

Loomaaeda kui lähed, mine hommikul kohe,siis nad söödavad loomi ja eriti naljakas pandasid jälgida.Linnast parima pildi saad Citytouriga seal neid mitu tükki erinevat,vali sobiv välja ja tuld,Võtad päeva või kahe pileti ja keerutad,Ja muidugi käi ida poole peal korraliku kebabi söömas!Checkpointist 100 m kaugusel hakkavad pihta. Ja neljast päevast on rohkem kui küll,seda kindlasti!Edu!

1
0

Ja et Sa endale seda võltstemplit seal "müürimuuseumis" ei lase passi panna. Sellise "joonistusega" kaotab Su pass kehtivuse. Nii vähemalt meile öeldi.

0
0

Kunstimuuseumid - nt Gemäldegalerii

0
0

Sõidan Berliini septembri alguses. Bussiga. Buss viib Masurenallee 4-6 asuvasse tsentraalsesse bussijaama. Kas keegi oskab öelda, kuidas mul oleks kõige mõistlikum sõita sealt kesklinna - Unter den Lindenile, täpsemalt koguni Glinkastrasse 5-7 asuvasse hostelisse. Kaardi järgi vaadates ei näe ma bussijaama läheduses ühtki U-Bahni peatust. Tänan heade nõuannete eest.

0
0

Päris ligidal on siiski U- ja S-Bahnisid http://www.berlin.de/stadtplan/ Muidu geograafiliselt väga lihtne - Kaiserdammi pidi itta ja tulebki pärast Brandenburgi väravaid Unter den Linden, aga sinna on mitu km, Bhnid ja bussid liiguvad.

0
0

Käisin eelmine nädal Berliinis. Erootika muuseumit ei soovita. Paar aastat tagasi oli seal tõesti hea näitus (kahekorruseline, alumisel püsi- ja ülemisel vahetus) ka ülemisel korrusel. Seekord läksin tagasi ja ülim mõttetus. Ülemisel korrusel oli näitus Saksa esimesest naissoost piloodist... Umm.. Minu kui mitte lennundushuvilise jaoks ääretult jama, sest tegu on ju siiski erootikamuuseumiga.

Reichstagi saab registreerida ka internetis, soovitan seda võimalust kasutada, sest see on päris hõivatud koht. Berliinis tasuks ka kuskile jõe äärde rannabaari (või niisama kaldale) maha istuda ja õlle juua. Ise soovitaksin ära proovida Berliner Kindl õlu, kas roheline, punane või sinine.

0
0

Erootikamuuseumil ja Saksa esimesel naissoost piloodil on siiski selge seos olemas - nimelt oli seesama piloot, Beate Uhse, pärast sõda Saksa erootikamajandusele aluspanija, maailma suurima ning esimese börsil noteeritud omanimelise erootikafirma looja ning sellesama muuseumi asutaja :)

Aga mis bussijaamast (ZOB) Glinkastrassele minekut puudutab, siis see on ülimalt lihtne - lähed bussijaamast 200 m eemal asuvasse Kaiserdammi metroojaama, võtad U2 metroo, sõidad Mohrenstrasse jaama ja sealt ca 100 meetrit hostellini. Muide, ühistranspordiühenduste planeerimine on Google Mapsi ajastul ülimalt lihtne, sisesta seal algus- ja lõpp-punkt, vali sõiduliigiks ühistransport ning los geht's!

2
0

Tänan, Buldooza ja Reisispets. Andsite nii vajalikud nõuanded mulle.Äkki oskate veel öelda, kui olen Berliinis kolm päeva, siis milline sõidukaart mul oleks kõige mõistlikum osta. Minu probleem on veel selles, et olen saksa keeles suht koba. Näiteks broneerisin endale koha hostelis ja maksin ära. Booking.com vastas, et reserveerimine on toimunud, kuid on ka tekst, et maksmine toimub kohapeal. Kas peaksin Saksamaa hostelisse helistama ja olukorda üle kontrollima? Veelkord tänud lahketele vastajatele.

0
0

,Sõltub sellest, palju sõita kavatsed. Kui vaid korra-kaks päevas, siis võta nelja sõidu pilet , 8.80€. Kui tihedamini, siis kas päevapilet (6.80), 48 tunni (16.90) või 72 tunni (22.90) kaart. Tavaline üksikpilet on 2.60, see-eest kehtib aga 2 tundi koos ümberistumistega. Pileti saab osta automaadist, kus ka inglisekeelne menüü. Broneeringu pärast ei pea muretsena, booking.com on alati kindla peale minek, esita broneeringukinnitus koha peal ja kõik peaks laabuma.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased