Soovitus Hispaania

Tere. Uurin siin maad. Pole varem Hispaanias käinud ning ei oska ka midagi kusagilt otsida. Mida soovitate kuhu linna maanduda ja kas kasulikum tuleb võta booking majutuse, lennu või reisikorraldajalt kogu pakett.

Kuidas seal söögid, joogid, hind?

vaatamist mida kuhu minna?

Olen ülimalt tänulik kui saan head infot.

1
2

Aga mis sind huvitab?

10
0

Hispaanias on vaatamist palju ja eks seal on midagi kõikidele inimestele. Kõigepealt tuleks sul mõelda, kas soovid pigem linnadesse või maakohtadesse minna? Kas soovid pigem vaatamisväärtusi vaadata, muuseumites käia, rannas lebotada, matkata, veini mekkida vms?

2
0

Samuti on tähtis kui kauaks planeerid jääda. Omaenda kogemusest ütlen, et üle 3 nädala ei kannata jääda, kohad lähevad sassi, lõpptulemusena mäletad ainult midagi et käisid jah seal.

Hispaania on nii õudselt suur, ise olen käinud viis korda ja ikka olen ainult parimal juhul umbes kolmandikku näinud. Nii üldiselt ei saa öelda, peab rohkem teadma.

Söögi ja joogi kohta võin öelda, et üldiselt on odavam kui meil, sõltub kohast ka.

2
0

Kuna ise olen rannainimene siis ütlen, mis kohad meile meeldivad.

Barcelona lähedal L'loret de Mar - super ilus rand armsa promenaadi ja kogu selle eluga (restod, poed, saiakeste ja värske mahla butkakesed jne).

Malagast mitte kaugel Nerja - sama teema.

Nagu mainiti, keeruline soovitada, kui ei tea, mis tüüpi puhkust tahad.

Tänapäeval omal käel reisimine tundub nii tavaline. Me kõik ostame-broneerime ise ja oleme väga rahul. Eks natuke sõltub, mis kogemus on , aga vabaduse tunne, et lähen kuhu tahan ja ärkan millal tahan - see on super. Samas peaks nagu plaan olema, kui ärkad - mida siis teed? Kui plaaniga on keeruline - paketireis on lahendus ja need firmad pingutavad ka.

Head reisi planeerimist ))

4
3

Millal plaan minna ja kauaks?Arvestada tuleb,et kesksuvi on seal kohati liiga palav.Lennureiside järgi pakuks 2 sihtkohta.Barcelona või Malaga ümbrus.Kui ise ei taha hotelli bookida,siis tehakse ka pakettreise.

4
0

Kas lapsed on kaasas? Sellest sõltub ka palju.

5 aastat tagasi olime lastega Benidormis. Seal on veekeskus ja lõbustuspark atraktsioonidega. Rentisime autot kaheks päevaks- käisime Guadalestis, Valencia, Alteas, Elches, Alicantes.

Lendasime Helsinki-Alicante, tagasitee sama

0
0

Küsimus on nii laialivalguv, et raske vastata.

Katsu tõesti esmalt natuke mõelda, mis sind huvitab.

Foorumis on olemas otsing.

Sisesta sinna Hispaania ja loe postitusi. Lööb pildi selgemaks.

4
0

Täpsustust on siin muidugi vaja, Hispaania on ikka väga suur. Lumistest mägedest suusatamisega kuni troopiliste saarteni, kus rannas mõnuleda ja kõik seal vahel.

1
0

Ei taha siin uut teemat alustada, aga isegi esma reisija, mingisse kohta, võiks kõigepealt kirja panna mida Ta ise soovib, mitte nii, et ma ei tea, ei oska otsida. Juba eelnevad on märkinud, et nii on raske soovitada See pole halvas mõttes öeldud. Kuna ma pole ise Hispaanias käinud, siis tooks mõned näited 400 korda väiksema pindalaga Rhodoselt, kus ma olen mitu korda käinud. Tahad Sa rahulikult puhata ja ujuda mere vees. Siis võtad kindlasti Vahemere poolse külje. Kui tahad laineid ja sporti, siis Egeuse mere poolse. Nüüd, kui oled poole valinud, siis kus ööbida. Kas kohe mereääres või üle tee. Jälle enda valik. Kui oled koha vaadanud- googelda- mida teha antud kohas? Alati tuleb top 15 kohta. Vaata kui ligidal nad Su ööbimisele on või kui hea transpordi ühendus. Ja kui tunned, et ühekorraga ei jõua, siis mine järgmine kord tagasi. Ja usu, teinekord on juba palju kergem.

6
0

Selle kohta, et ei oska kuskilt otsida, mõned soovitused:

1. Laenuta raamatukogust, telli netist või osta poest mõni riiki tutvustav reisiraamat. Vanemaid on eestikeelseid ka, uuemaid saab inglise või mõnes muus suuremas keeles.

2. Google otsing. Fraasid mõnes suuremas keeles, inglise keeles nt "Top sights in Madrid", "what to do in Spain", "Spain 7 days itinerary" vms. Kui keeleoskus pika teksti lugemiseks pole piisav, siis reisiblogisid ja näidismarsruute saab lugeda Google Translate või mõne muu tõlkeprogrammiga. Inspiratsiooni saamiseks võib vaadata ka Eesti reisifirmade programme.

3. Kui autot ei rendi, siis kohapealset ühistransporti saab samuti guugeldada. Kui tahaks päevaks linnast välja või mingit tuuri või piletit ette osta, aga iseseisev sebimine hirmutab, siis Tripadvisor'i ja GetYourGuide lehelt saab sissepääsupileteid, orgunnitud päevatrippe jms ette osta. Kindlasti loe kommentaare ka, mitte ainult kirjeldust. Vajadusel jälle tõlkeprogramm aitab.

Ja kui siis konkreetsemad küsimused jäävad, võib nendega siia foorumisse tulla.

7
0

Praegusel hetkel mugavaimad otselennud vist vaid Malagasse ning Andaluusias on tegemist ikka kõvasti.

* Gibraltar

* Caminito del Rey (rangelt soovitav ette broneerida)

* Ronda

* Rannikulinnad Torremolinos, Benamaldena, Marbella, Torrox Costa, jne.

* Nerja - linn, rand, koopad

* Competa, Frigiliana - kenad linnakesed mägedes

* Granada - Alhambra kindlus

* Sierra Nevada - talvel suusakuurort, suvel matkarajad

Muidugi ka Sevilla ja Cordoba, seega tegemist on kuhjaga.

1
0

@ Maarekp

" * Granada - Alhambra kindlus"

Ka kindlasti ette broneerida. Vähemalt 1 kuu enne külastust aga soovitavalt veelgi varem, kuna ka 1 kuu enne ei pruugi piletit enam saada.

0
0

Alhambra kohta, varakult brooneerida soovitus, käib kõrghooaja kohta. Kui minna hooaja väliselt, näiteks mina käisin märtsis ja siis uuesti novembris, siis ei olnud piletitega kohapeal probleemi. Mis muidugi ei tähenda, et kui kaugelt kohale sõita, siis ei võiks pilet aegsasti muretsetud olla. Mina lihtsalt nagunii olin seal kandis aega veetmas ja matkamas.

1
0

Me möödunud juuli alguses vea tegime ja sõitsime lihtsalt kohale ning samaks päevaks oleks saanud Nazaries palee külastuse vaid õhtuks, aga õnneks oli järmiseks päevaks aegasid saada, seega muutsime lihtsalt natuke plaane ümber ja käisime sealkandis 2 päeva järjest (Granada linn on ka väga ilus ja Sierra Nevada muidugi nauding), aga nõus, et muretumaks külastuseks kindlasti soovitav ette broneerida.

Caminito Del Rey külastuseks isegi hooajavälisel ajal (käisime novembris) päris paarist päevast ettebroneerimiseks ei piisa, aga seal õnneks oli vähemalt siis võimalus varakult kohale minna ja elavas järjekorras oodata ja pääsesime ikka rajale.

0
0

Tegelikult seal ju veel palju teha. Minule näiteks jäi enim meelde hoopis autosõit mööda väiksemaid teid Rondasse. Just nimelt väiksemaid mitte suurema maantee kaudu. Sattusime sinna tegelikult kogemata, aga elamus oli vaat et suuremgi kui Ronda ise ( kuigi ka Ronda oli igati külastust väärt). Maastik , mis kohati meenutas Metsiku Lääne vesterneid ja siis oliivisalud ning pueblo blancod ehk valged külad jne.

Mijas'i tasub ka pilk korraks heita. Seal lähedal oli ka kena roheline looduspark kus sai üsna omaette matkata.

Ka Malagasse tasub kiigata. Katedraal, kindlus jne.

Kahjuks ei jõudnud Sevillasse ega Cordobasse kuhu oleks tegelikult samuti tahtnud minna.

Ühesõnaga - teha on palju ning ka kultuuri enam kui piisavalt. Pigem küsimus mis jätta tegemata kui just aega piiramatult pole. Lisaks päike ja meri.

3
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased