trip-krainetrip-ukraine-dark
Split ja Lõuna-Horvaatia

Arvestades, et Horvaatiasse saab taas reisida ja Lufthansa pakub sinna soodsa hinnaga pileteid, siis jagage soovitusi, mida võiks Horvaatia lõunaosas nii 2 nädala jooksul ette võtta. Kaardi järgi tundub seal rohkesti saari olema, kuidas sinna reisimisega on? (küsin sellise blondiini küsimuse) 

[[46959]]

Splitist praamiga Vis i saarele.

Splitist saab praamidega nii Bracile, Hvarile, kui Korculale. Kindlasti veel paljudele saartele. Praamide sõidugraafikud leiab jadrolinija.hr. Eelmistel aastatel autoga oleme pileti alati enne ära ostnud.

Trogir on ka kindlasti koht, mida tasub külastada, Splitist oli vist mingi max tunnike sõitu. Üks mu lemmiklinnu, jube ilus. Lisaks võtke Dubrovnik ka ette, see oli auto/bussiga 5-6 tundi vist, aga Korculalt näiteks praamiga paar tundi vaid. Makarska on ka tore kuurortlinnake, mõnusa ja pika rivieraga :) Ahjaa, Braci saar ja seal asuv kuulus Zlatini Rati (Kuldne Sarv) rand on ka kogemus omaette.

Splitist Dubrovniku poole sõites on väga mõnus kuurort küla Tucepi ( kohe peale Makarskat ), soovitan soojalt paar ööd seal veeta. Ise olen 7 aastat käinud ja see aasta läheb 8as :) Pole kindel, kas Dubrovniku on võimalik sõita, sest seal vahepeal piiriületus Bosnia ja Hertzegovinaga, kus vähemalt praegu nõutakse koroonatesti, mis poleks vanem kui 24 tundi.

Omiš, Malarska, Krka kosed, Trogir, Šibenik. Sinine ja punane järv Imotskis. Saared ( Brac, Hvar, Vis). Seigelda on seal küll ja küll. Dubrovnikus on võimalik köisraudteega mäkke sõita.

Mljet vähe kallis, aga üks elu ilusamaid loodusparke ja muidugi "must have" rafting Cetina jõel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mljet

Annan ka oma 10 punkti - Omiš ja rafting.

Ma soovitaks Sveti Jure ja Biokovsko park lisaks eeltoodule. Me ööbisime mõned päevad Makarskas ja sealt oli mugav külastada mägesid. Meil kulus terve päev, et autoga tippu jõuda. Võtsime rahulikult ja tegime palju peatusi küll hobuste, küll muude kaunite kohtade juures. Minu kõige eredamad mälestused vast ongi sealt mäe tipust, vaade päikese loojangust Horvaatia saarte taha.

Majutuse pakkuja oli mäepääste ühingust ja pani südamele, et plätudes ja 0,5 liitrise veepudeliga ei tasu üritada mäge vallutama minna. Neil on liiga tihti vaja turistidele appi minna.

Tere, 

selline küsimus, kui lend on läbi Frankfurdi, kas siis Horvaatiasse on ok siseneda ilma karantiinita ja ka Eestisse tagasi (siin vist ok kui jääb alla 15 number)?

Horvaatisse saab ilma karantiinita ja Eestisse tagasi ka - vm arvestab transiidiga reisi puhul lähteriigi nakkuskordajat - kuigi praegusel juhul poleks vahet, sest nii Saksamaa kui Horvaatia nakkuskordaja on alla 15.