Tai kuninga surm

Kuidas mõjutab Tai kuninga surm turismi? Seal on nüüd välja kuulutatud aasta pikkune leinaperiood. Räägitake, et meelelahutus keelatakse. Matused toimuvad alles vähemalt 8 kuu pärast. Mida see tähendab turistide jaoks? Kas hinnad kukuvad, turistid lahkuvad? Meedia hirmutab ka veel terrorismiga. Oskab keegi pakkuda, et mis saama hakkab?

2
1
1
2

Ilmselt ei muutu suurt midagi peale selle, et mingid lõbusamad kohad suletakse mõnda aega varem kui tavaliselt. Hinnad ei kuku kuhugi ja lennukitele kehtib endiselt gravitatsioonijõud.

4
0

Selles mõttes muidugi õigus, et igasuguse reisimist puudutava info osas tasub alati kõigepealt Delfisse vaadata.

6
2

Vabandust, et ma Soome Bangkoki konsuli arvamuse siia panin. Kindlasti on ta viimane inimene kes asjast üldse midagi teab. Järgmine kord vaatame Telegramist või küsime Pendli-Endli ja Pauksoni arvamust.

8
1

Lubage siis endale alko asemel mõni muuseum või muu kultuuriasutus :)

2
1

2010 a. kui kevadel olid väikesed rahutused, oli Soome esimene kes oma saatkonna ajutiselt sulges kuigi nagu nähtavat põhjust polnud. Taikaid teades, on ka see praegune uudis minuarust tugevalt ülepingutatud.

1
0

Ma ei tea, kuidas ennem oli aga Phuketis küll ei paist midagi teistmoodi olevat, peale selle, et eile õhtul sadas vihma! Vaatame mis täna õhtul juhtuma hakkab! Selgus, et Bangalo street pubid on kinni (päeval olid lahti aga musa ei olnud) ja tüdrukuid keerutamas ei ole. Mašaazitüdrkud istuvad ka käed rüppes, selle eest nii kleepuvad...

2
0

Väga tore kui keegi annab kohapealt infot Tervitades Ivo

3
0

Oleme 15.november Pattayale tulemas ;) ja kondaks ka Bangkokis. Soov oleks siis ka teada olukorrast, et kas tasuks ikka juba Eestis raha vahetada, kuidas kurss kohapel on. Ette tänades ja Päikest ;)

0
2

Kaubanduses midagi siiski toimub: Chiang Mai Walking Street on Saturday and Sunday & Chiang Mai Night Bazaar - Closed until further notice.

0
0

Chiang Mai kohta kirjutatakse ka, et Loy Krathong festival pidavat tänavu ära jääma. Edit: uuemail andmeil siiski toimub.

0
0

Üks asi on see mida võimud käsivad teha ja teine on see mida tegelikult tehakse aga ei maksaks unustada et suri Tais väga populaarne kuningas nii et lein on põhjalik ja kohalikud suhtuvad sellesse tõsiselt. Tai valitsuse teatab, et kogu öine lõbustus tuleb maha keerata. Mõned asutused sulevad oma uksed 30 päaevaks aga osad lihtsalt panevad varem kinni ja keeravad muusika maha. Eriti peaks seda kõike olema tunda Bangkokis, suuremates saarte puhkuse rajoonides on elu tavalisem. Enamus fesitivale, muusikaüritusi ja spordivõistlusi on edasi lükatud või täiesti ära jäetud.

0
0

Kuidas riietusega? Millised on pärast kuninga lahkumist nõudmised turistidele? Mõistan, et napis kirevas ringi käia pole sünnis, aga kui tungiv on soovitus kanda musta? Kohalike järgi võiks arvata, et asi pigem kohustuslik. Siin üks video, millest küsimus ajendatud: https://www.youtube.com/watch?v=pYjIzvx5o6M&feature=youtu.be

0
0

Ei maksa üle pingutada, Tai on väga paindlik selles osas. Sõltub ka kohast. Patongis pole praeguseks enam mingit vahet, kõik peokohad on avatud, muusika mürtsub, tüdrukud hööritavad, pingpongishowd toimivad, turistid hullavad. Mitte kuidagi ei saa aru, et midagi teisiti oleks. Bangkok on vaoshoitum - pooled tänavaletid on suletud. Silomil katavad dildo- ja aluspesumüüjad nüüd ainult pool tänavat, baarides pole valju muusikat, kuid muidu on täpselt sama pilt. Kõik patushowd on alles, massöörid hõiguvad aga vaiksemalt kui Patongis.

Värviliselt ringi käies jätad ehk ise narri mulje (koos teiste värviliste turistidega, keda leidub ohtralt, eriti hiinlasi), aga keegi seda avalikult pahaks ei pane. Tumedad või valged riided näitavad austust olukorra vastu, aga mingi musta leinalindiga ei pea siin keegi ringi kõndima.

Kui külastad väiksemaid ja vaiksemaid kohti, eriti maapiirkondi, siis tasub rohkem tähelepanu pöörata asjale (oli ju kuningas just sellise maapiirkondade abistaja auraga). Aga suurlinnad ja kuurordid on turistidele, raha tahab teenimist ja seda tehakse siin edukalt ja muutusteta.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased