Tai-Vietnam-Kambodža

Lendaks Taisse, oleks seal mõned päevad ( ca 3), seejärel mööda maismaad Kambodžasse, sealt edasi Vietnami ning Vietnamist lennukiga tagasi Bangkoki, et olla veel ca 2 nädalat Tais. Ühtegi viisat veel ei ole. Kuidas käitun? Reisi kogukestvus on 25 päeva. Soome viisa järgi enam minna ei jõua. Kuidas käitun?

Kambodža viisa saad piirilt. Vietnami viisaga on keerulisem, sest maismaa piiri saab ületada vaid saatkonnast eelnevalt taodeldud viisaga. Ainult lennujaamadest on võimalik piirilt viisat saada ja selleks on vaja teha eelnevalt interneti kaudu "letter of approval".

Ehk siis võimalik on teha vastupidine ring, algul lennukiga Taist Vietnamisse ja pärast maad mööda tagasi.

tänan. just mõtlesime ise sama plaani peale, et enne vietnami lennukiga. kas sel puhul saame taisse teist korda sisenedes (maismaapiirilt) ka uue 14 päevase viisa taodelda?

'Immigration checkpoints' kus saab vormistada 15 päevase viisa http://thaiembassy.se/minmapp/filer/pdf-pages/Visa/visaarrival11.pdf Phnom Penh'is on olemas nii Tai-, kui Vietnami konsulaarosakond, teed avalduse, kaks pilti, raha, pass. Järgmine päev lähed oma uue viisaga passile järgi.

Pole midagi keerulist. Mõned aastad tagasi tegime umbes sama. Bangkokis lähete koos passide ja piltidega kuulsale turistitänavale nimega Khao San Road (kui nime õieti mäletan). Õhtul andsime kolm passi suvalisse reisibüroosse ja järgmisel päeval toodi hotelli ära. Maksime kättesaamisel normaalse hinna ja kehtivad templid olidki sees. Võtsime tookord Laose ja Vietnami viisad. Ja õieti tegime, sest Vietnami viisa saamine piirilt võib olla keeruline. Head reisi.

Kas tõrge ei teki enne Khao San Roadile saamist, kui lennujaamas ei anta VOAd Taisse sisenemiseks, sest nagu ma aru saan, on tagasilend 25 päeva pärast, aga VOA andmisel võidakse nõuda tagasilendu 15 päeva sees.

Kõige lihtsam - tee Soomes asuvas saakonnas Tai kahekordse sisenemisega viisa. Ikka ju mõni tuttav Soomes käib ja saab ka postiga teha.. kehtib kuu ja pole probleemi

Kui lähete köigepealt lennukiga Vietnami, siis pole ju mingit probleemi, eeldan et ostate Tai Vietnam piletid ikka ette ära. Siis teete lihtsalt piiril VOA, ning tagasi tulles uue VOA, lihtsalt kui tahate tagasi tulla maad mööda, siis peate jälgima millisest piiri punktist saate VOA-d teha.

Suured tänud kõigile. Saame hakkama!

Ma jätaks selle s.tamaja Kambodža üldse vahele. Tai ja Vietnam on ikka suht normaalsed, nii ühes kui teises mõttes aga Kambodža seal vahel on nagu võõrkeha, seda enam et Vietnami ja Tai vahet on lennukiga lihtsam läbida. Kui otustate Kambodža ka sisse ikkagi jätta, siis uurige et bussis peller sees oleks.

Cambodias võiks Angkor Wati ikka ära vaadata.

Kambodža viisa tee enne ära. Seda saab online teha, maksab küll näiliselt 5$ rohkem, kuid piiri pealt ei ole võimalik viisat ametliku hinnaga niikuinii saada, küll aga on võimalik kõvasti üle maksta (küll on seal liba-piiripunkte, kuhu su bussijuht sind viib ja kus küsitakse 40$ jne jne - päris lõbus oli). Onlineviisa kehtib ainult osades piiriületuskohtades, kuid üldjuhul satud niikuinii mõnda neist.

Kambodža on paras pommiauk jah (eriti kui Kagu-Aasia kogemus mõne päevaga piirdub), aga Angkor Wat on iseenesest seda väärt (üks vingemaid senise poole aasta jooksul Kagu-Aasias). Siem Reapis soovitan odavama otsa öömajadest Prohm Roth Guesthouse'i - mu helgeim kogemus Kambodžast (arvesta, et elektrit ei ole tihti, internet on ajuti; see-eest on odav, faniga tuba oli vist 7$, paar minutit põhitänavast).

Vietnamist Kambodzasse tulles pole küll piiril probleemi viisaga, bussisaatja korjab passid kokku ja teeb selle 25 USD ära, saab ka dongides maksta. Hoopis selle Kambodza online viisa kohta on veebis jutte et võeti raha ja vastust ei saanudki.

Võimalik, et Vietnami poole pealt asi parem (seda olen kuulnud ka - vähemalt ei ürita Vietnami bussifirmad tüüpiliselt petta), Tai poolt tulles püüdsid reisisaatjad meile ka viisasid teha ~35$ eest. Aitas ühel hetkel ainult kaamera väljavõtmine ja palve kogu see jura, mida kuulsin ("piiri peal viisat ei saa", "kui saabi, siis ooteaeg kolm päeva" jne jne jne) mulle kaamerasse üle rääkida (see muuseas töötab üldse hämmastavalt hästi igasuguste scammide korral).

Ainus probleem, et ka ametlik koht võtab 25, mitte 20$ ja ma ei viitsinud nendega maid jagama jääda (kuulda on, et väga viisakalt ja kannatlikult suheldes, kõrgematest ametnikest rääkides jne võivat heal juhul 20$ peale saada, või paari lisadollariga piirduda).

Neil, kel oli online viisa tehtud, läks kõik libedalt.

Kogemus siis viimasest oktoobrist.

Meie läheme marsuudile Tai-Kambodža-Malaisia. Ei lähe päris teemasse, kuid jõuame Bangkoki 11 veebruar ning plaanime lahkuda kohe hommikul esimese bussiga Kambodža Poipet piiripunkti poole(12 veebruar siis). Kas keegi plaanib ka sellel ajal sinnapoole seigelda? Seltsis oleks segasem ja julgem :)

Kambodzas 2 kuu jooksul oli konkreetselt 1 elektrikatkestus Siem Reapis, ei uhtegi Phnom Penhis, wifi-ga palju parem olukord kui nt. Vietnamis, viisa sai Vietnam-Kambodza piiril taiesti probleemivabalt ja viisakalt, aga Tai piiril kull voib tulla ette ullatusi kuna just Tai poolel on petturid. Siem Reapis Fan-ga tuba ongi odavamates kohtades enamasti 7 USD aga kui olete pikemalt,saab ka sellest allahindlust. Vaadake Taphul Roadil olevaid kulalistemaju (Hotel De La Paix juurest kulgev korvaltanav) - internetist raske leida, aga kohapeal on igasuguseid pakkumisi ja norm.hinnaga.