Tahaks saata pakki Tallinn- Girona

Tere!

Minul mure järgmine: otsin kedagi kes lendaks järgmisel nädalal suunal Tallinn -Girona. Kuna lapsed tripivad karavaniga Hispaanias ja see neil veidi lagunema hakkas, tahaksin saata neile mõned varuosad. Tegemist suht vana ja spetsiifilise autoga ning sealt vajalike juppide leidmine raske.
Kuna neil kaalu omajagu siis maksaksin heameelega lisakohvri hinna ,pakiks asjad kohvrisse ja annaksin heale inimesele kaasa. 
Ilmselt jääks kohvrisse ka ruumi et saate ka enda asju sinna lisada.Tütar tuleks Girona lennujaama  vastu.
Aitäh!
Sass
53762999

Säärane kuller riskib kriminaalvastustusega ja pikkade aastatega kinnispidamisasutuses. Palun saata pakid selleks spetsialiseerunud ettevõtjatega.

Minu ainus kogemus DHL DPD jne saatmise poolega oli, et ma ei suutnud nende lehelt üles leida isegi mitte hinnakirja. (Lisaks olid nad nii aeglased, et ei oleks mind aidanud ka mistahes hinna puhul.) Ma väidan, et logistikamaailmas võhiku jaoks on kullerfirmade teenus palju hägusem ja keerukam kui sõbraga saatmine.


Leiab keegi DHL või DPD .ee pealt lehe, mis ütleks, kui palju maksab 10 kg raua saatmine Itaaliasse?

Tripp, kõik õige, kuid "sõpra" ei otsita foorumi vahendusel.

kui vedaja ise need asjad enne üle vaatab, oma kohvrisse pakib ja on ise sealjuures veendund et transporditav kaup pole midagi illegaalset, siis pole ju probleemi. 


ja miks mitte siit foorumist küsida, kus ilmselt on koos inimesed, kes reisivad rohkem kui nö 'harju keskmine'!? vb küsija on juba küsind oma tutvusringkonnast ja pole seni leidnud abi. 

igas küsijas ei tasu nüüd ju ka tonti (loe: narkoärikat) kohe näha. 

Ma olen ise sisuliselt võõra inimese palve peale välismaale asju viinud.

Täpselt stiilis "võta see pakk ja anna x aadressil üle". 
Õudne!!!

Vähemalt korra sai algus siitsamast trip.ee foorumis esitatud palvest.

DPD lehelt info:

Lähtekoht Tallinn, sihtkoht Girona, kaal max 20kg, kasti suurus M, 42€-54€.

Dpd hind tundub mõistlik, UPS küsib 10kg paki eest 160€ nagu aru sain. Siis lendan juba parem ise ja viin lastele uue siduri :)

Sass, selleks et saaksid saadetise lõpliku hinna, pead sa ikka ise DPD veebis kõik vajalikud lahtrid ära täitma või klienditeenindusega suhtlema. Maksumust mõjutavad paljud pisiasjad ja keegi võõras neid ei tea. Minul isiklikult puudub igasugune kogemus nende teenuse kasutamisega. Nende lehelt oli kõige lihtsam infot leida.

Seda muidugi Ninatark. Kuna saan tellitud osad Automaailmast alles esmaspäeval siis ei oska isegi enne täpset suurust ja kaalu öelda. Aga sidurikomplekt kõlab veidi suuremalt kui hambahari.... Igatahes tänan soovitamast , peale upsi hinda ei tulnud mõttessegi teisi vaadata. 

Olen kasutanud sellist firmat: http://www.24express.ee 

Minu kogemused piirduvad küll riigisiseste vedudega, kuid tean, et neil on väga kiire asjaajamine. Nt hinnapakkumise mailile olen saanud vähem kui poole tunniga ning ca 1h jooksul on kuller juba pakile järele ka tulnud.

 Vaatasin oma DPD lepingu hinnakirja ja 20 kg paki saatmine Hispaaniasse maksab 52,80 EUR.

 Tavakodaniku hind on ilmselt natuke kõrgem aga mitte eriti palju. Minu arvates ka hetkel DPD kõige mõistlikum. 

Soovitaksin hinda uurida ka FedEx'st (tel. 605 8691).
Ma küll ei tea, kuidas neil TNT'ga ühinemise protsesi käigus nüüd hindadega on (teoreetiliselt ei peaks olema muutunud) aga eelnevalt olen saanud neilt mitmeid kordi tunduvalt soodsamaid pakkumisi kui TNT, DHL, UPS.
Seda küll aasia suunal aga miks siis mitte ka Euroopas ei võiks hinnad samuti paremad olla.

"Leiab keegi DHL või DPD .ee pealt lehe, mis ütleks, kui palju maksab 10 kg raua saatmine Itaaliasse?"


Nende kodulehtedelt selle hinna leidmine võttis esimesel juhul 5 ja teisel 2 minutit; nõustun, et Omniva lehelt postmargi hinna leidmine on veidi lihtsam. Hinnad aga üllatasid, DHLi hinnad jäid 350-420 vahemikku, DPD küsib minu arust mõistliku 50.

Lisaks saab saata ka Omnivaga, hind veelgi soodsam 30, aga kättetoimetamise aja osas pole aimugi.

Kui on saata sidurikorv koos kettaga + arvatavasti mõned paigalduseks vajalikud lisajupid, siis see kaup  ei kaalu tõesti vähe. Võib proovida küsida ka mõnest logistiafirmast. Näieks Etslogisistika komplekteerib mitme omaniku kaubaga koorma ja saadab selle Hispaaniasse. Girona peaks olema koht kust läbi sõidetakse.  Ei tee reklaami ja ei oleka ole nimetatud firmat kasutanud, huvi pärast netist otsisin.

Mis imeasjaga on küll tegemist, et seda Barcelonast saada pole, aga meie väikeses konnatiigis olemas on? 

http://www.bambusatransport.eu/hinnakiri

Jäi täna FBs silma, ise pole sellega seotud