Taskuvargakindel kott ?

Millist kotti soovitate?


Olen ise minemas Barcelonasse.
Ilmselt olekski kotis veidi sularaha, pangakaart, telefon.
Muus osas artikklid loetud, hoiatused loetud.

Aga kuna kõhukott pidavat olema lihtne saak, risti üleõlakotid (kuigi mul see üsna tugev) lõigatavad, siis ei oskagi otsustada.
Kas see mis pluusi alla käib (samas neil paelad suht lihtsad), on spetsiaalselt ka vargakindlaid seljakotte (kas tasub soetamist) või muu nipp?

Tegelikult on see teema pea pooltes sihtkohtades oluline.  Turist = potensiaalne taskuvarga ohver pea igas riigis.  

Pane väärtuslikud asjad suletavatesse taskutesse.

https://www.corporatetravelsafety.com/catalog/anti-theft-backpacks-daypacks.html

https://www.pacsafe.com/bags/backpacks/

http://www.numinous-packs.com/

Kas soetamist tasub, on küll igaühe enda otsustada. Sõltub ju kui väärtuslikuks oma kraami ise pead.

Rihma läbilõikamisele lisaks kasutavad vargad ka (seljakoti) tõmbluku avamise meetodit selle keskelt millegi terava läbi surumise teel - ja ongi lukk lahti.
Turvalistel seljakottidel on selle variandi kasutamine tehtud raskeks. Samuti on tõmblukk suletud omakorda kas koodluku või muu lukuga.
Turvalise koti materjal sisaldab tugevat metallvõrku, mis teeb praktiliselt võimatuks kotile augu sisse lõikamise ja sealtkaudu millegi kättesaamise.
Rihmadel on sees spetsiaalne tross, mis takistab nende läbilõikamist. Muide, ka turvalisematel õlakottidel ja kõhukottidel on sama funktsioon täiesti olemas.

Eelpool toodud saitidelt leiab mitte ainult seljakotte vaid ka muud turvalist kraami.

Eestis vist sama Bobby saadaval: http://www.designstudio.ee/E-POOD/Bobby-vargakindel-seljakott/


Aga ma ikkagi kuidagi kahtlen. Kogemus ju endal puudub :)

Jah, kartus on põhjendatud. Tõepoolest ei ole ma nii ilmset ja agressiivset huvi oma taskute vastu seni kusagil mujal kohanud kui Barcelonas. Eriti La Ramblal tuli kogu aeg valvel olla. Pidevalt kõndis keegi läheduses mingi naljaka trajektooriga, küll riivati siit ja sealt, eest, tagant ja küljelt, samas tüüpidel täiesti kalapilk peas a'la ma lihtsalt kõnnin siin. Panin raha ja telefoni teksade esimestesse taskutesse, riputasin pöidlad servast sisse ja hoidsin lihtsalt käsi taskute peal. Kohati tundus taskuvargaid rohkem kui turiste olevat. 

Taskuvarga kindel kott võiks olla näiteks käeraudadega käe küljes olev diplomaat, milles taskuvaras oma saaki hoiab.

Vähemalt meesterahvale on kõhukott küll taskuvargakindel, soovitan soojalt.

No kõhukotist meil Senegalis justnimelt taskuvargad oma saagi said :) 

Ma olen Barcelonas käinud ca 10 korda ja ikka imestan, et just Barcelonaga seoses alati taskuvarguse teema nii muret tekitab. Samas ma muidugi La Ramblal ainult ühe korra käinud...

On veel selliseid vöökotte, mis on õhukesed ja käivad riiete alla. Vaata näiteks Jack Wolfskini oma.

Ma ise ostsin omale reiside jaoks eBags crossbody, aga mul oli oluline, et see riidest oleks, mitte nahk või kunstnahk (kaalu tõttu).

Kui ise teadvusel ja valvel olla, siis kuidas on võimalik kõhukotist midagi pihta panna?


Üldiselt pean end ka päris palju reisinud inimeseks, aga ikkagi oli Barcelona metroo esimene koht, kus kellegi higise käe oma käekotist avastasin. Kuna oli pika rihmaga üleõlakott (risti üle), siis avastasin õigeaegselt. Minu meelest ongi cross-body suht ainus kotitüüp, mille puhul saad enne jaole, kui asi tehtud. Muidugi ei tohi kotti seljataga kanda, ikka ees, ja käsi peal, kui rahvarohkes kohas liigud.

Kuulsin hiljuti, et nendes riikides kus ei ole kiirteid (Benelux) sooritatakse öösiti teedel ja ka bensiinijaamades lihtlabaseid röövimisi. Seega soovitati mitte peatuda ja ööbida suvalistes kohtades. Sõites kiirteele või sealt maha pidi jääma alati mõne kaamera vaatevälja, ka pätid!

Aga kui seljakotti kanda kõhu peal? Mu meelest see on turvaline. Olen seda kasutanud.

Mis loll jutt see on, et Beneluxi maades pole kiirteid :D?

Belgias, Hollandis ja Luxembourgis ei ole teemakse, küll tunnelite, sildade jmt eest

See, et teemakse ei ole, ei tähenda, et kiirteid ei ole...ja Luksemburgis ei olegi üldse mingeid makse, ei tunnelite ei kiirteede eest..ometi on nad olemas!