trip-krainetrip-ukraine-dark
Tenerife hinnad ja ilm

Tere! Tahaks saada infot nendest, kes on Tenerifes novembris käinud. Kuidas ilmaga oli, kas tasub ikka praegu minna? Ja veel see asi, et kas oli seal palju toidukauplusi noormaalsete hindadega?

Toidukaubad on Kanaaridel täiesti vastuvõetava hinnaga. Olemas väiksemad ja suuremad marketid või supermarketid kõikides linnades ja kuurortides. Ilma vaata palun ntx www.wunderground.com -st. Tenerife lõunaranniku kuurortides (Playa de las Americas, Los Cristianos, Costa Adeje jt. on praegu suht palav. +22-25 on päeval tavaline. Õhtul +17-20. Sviiter kaasa.

Olen käinud Tenerifel novembri keskel. Sooja oli päeval 26 - 30 kraadi. Ühel ööl tuli ka paduvihma, kuid päev oli jälle ilus. Minna tasub igal juhul. Tuttavad käisid detsembris ja nende jutu järgi olid ka siis umbes samasugused ilmad. Normaalse hinnaga on seal näiteks SPARi ja veel ühe kohaliku keti, mille nimi praegu ei meenu, supermarketid. Hinnad tiba kallimad kui Eestis, kohalik õlu isegi odavam (samas ka kehvem). Väiksemates poodides kipuvad hinnad ikka kõvasti kallimad olema.

Vaidlen vastu - ntx Dorada õlu ei jää meie aalekokile või sakuoriginaalile mitte milleski alla.

Ilm on lõunaosas enamasti suurepärane, põhja pool udune-sajune. Kaubandus on ära jaotatud mõne keti vahel ja seega on hinnad enamvähem samad nii et suurt vahet polegi. Mercadona on olnud üldiselt suht soodne hinna-kvaliteedi poolest kuigi viimasel ajal on tooted kehvemaks läind (just Marca Blanca suhtes). . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

Hola, Täna päeval Las Americases päike paistis ja oli 25-26 kraadi sooja. Hindadest - kõiksugu väikestes ja enamasti turistidele orienteeritud "Supermarket"-tes on hinnad kõrged. SPAR-s on veidi paremad hinnad. Soodsamad hinnad leiad nt. kettidest "Mercadona", "Hiper Trebol" ja "Hiper Dino". Mõned hinnad Tenerifel leiad siit: http://www.tenerife.ee/hinnad.php

Igal juhul tasub minna Tenerifele! Uskumatu, et ma varem pole seal käinud: Ilm on mõnus, rannad on küll tumeda,kuid väga pehme liivaga, ookeanis vesi täiesti ujutav (eestis mina suvel ujuma ei saanud,sest oli liiga külm. Kõikjal on puhas ja mis põhiline: ei ole lõunamaadele iseloomulikke ligipressijaid (on mõningad prillimüüjad ja rannas ka massaži tegijad,kuid nad saavad aru, kui ütled, et ei soovi. Toidukauplused ka täiesti leitavad ja normaalsete hindadega.

Ei ole midagi üllatavat - Kanaarid on Euroopa kultuuriruumi osa. Egüptomaanidele seal ei meeldi. Privaatsust on liiga palju...irw

Meeldib küll muide, aga Egiptus on soodsam:)

Olen sunnitud soostuma, kuid Kanaaridel käimine on odavusskaalal 2. kohal, asukoht vaid pisut kaugemal ja on lisaks peesitamisele ja ostlemisele ka silmailu osas tugev tegija.

Hinnad Tenerifel?

Küsimus neile, kes on Tenerifel käinud – mis hinnaga saab sealsetes söögikohtades söönuks-joonuks? Millised on poehinnad nt mahladel ja maiustustel? Kas tasub võtta pakett, kus on kõik hinnas või pigem osta söögid ise? Mulle isegi tundub, et kuna saarel on nii palju vaadata, siis hotellis kohapeal nii väga ei olegi… Igatahes tänud neile, kes vastavad!

Ma vaatan seda tabelit http://www.tenerife.ee/hinnad.php ja mõtisklen, et hinnad tunduvad Eestiga võrreldes samad või isegi odavamad. Ja bensiin on veel ekstra odav! Tuleb järgmiseks talveks Tenerifele kolida või siis Gomerale.

Kas keegi oskaks kommenteerida Eesti registris oleva sõiduauto arvele võtmist Hispaanias/Tenerifel? Palju see lõbu maksma võiks minna?

Info auto Hispaanias arvele võtmisest on siin: http://iabogado.com/guia-legal/su-vehiculo-y-el-trafico/la-compra-del-coche-2/lang/en#05010200000000. Kogu protsessi (arvelevõtmine, ülevaatus, numbrimärgid) hind peaks jääma nii 500€ ringi: http://www.teneriffa-information.de/teneriffa/tipps-fur-einwanderer/autoummeldung. Igal juhul on soovitav Hispaaniasse - eriti aga Kanaaridele, kus kehtivad erireeglid - elama asudes leida omale hea "gestoria". Tegemist on meie mõistes universaalse maakleri-juristkonsuldi-agentuuriga, kes tunneb kohalikke reegleid ja võtab vahendustasu eest asjaajamise, olgu selleks siis elanikuks registreerimine, kinnisvara ost, firma asutamine, auto registreerimine, töökoha registreerimine jne jne, enda kanda. Kokkuvõttes tuleb see kindlasti odavam kui ise bürokraatiadzunglisse teed rajama asuda. Kohapeal on gestoriate valik päris lai ja enamasti valdavad nad ka võõrkeeli, seega tasub ringi vaadata ja pakkumisi võrrelda.

Olime Tenerifel 27.01-03.02. Päeval oli lõunas umbes +25 kraadi, mõnus vahelduv pilvisus ja päike võttis liigagi hästi. Ööd olid jahedad, magasime kahe teki all.

Hinnad olid kohati odavamad kui Eestis - Mercadonas ja mujal oli mahl 0,67 EUR, veini eest üle 1,50 EUR ei raatsinud maksta, salaami 100g 1-1,60 EUR (Stockmannis sama asi 2,65 EUR), toored rannakarbid 2,90 EUR/kg, toored hiidkrevetid 8 EUR/kg, toored kalmaarid vist 5 EUR/kg, banaanid 1-1,50 EUR/kg, puu- ja köögivili umbes sama hinnaga nagu Eestis. Sai oli kallis ca 2 EUR ja koogid ka 1,60 EUR. Nii et wellness on soodsam.

Söögikohad pakuvad 3-käigulisi lõunaid 6-8 EUR eest, õlu on kella 18-ni 1 EUR/0,5l. Adejes söömas käies oli kana 3.70 EUR, kanaari kartulid 1.90 EUR, värske salat vist 1.50 EUR.

Apteegikosmeetikat piilusin ka ja see on soodne - Vichy ja Babe hinnad 10-20 EUR toote kohta (ligi 40% soodsam kui Eestis), tehnika soodsam, kuid näiteks Zaras lasteriided sama kallid kui Eestis (soodukaga 5-7 EUR püksid, sukapüksid, särk või pusa). Eestlaste Cotton Worldist saime bikiinid 3 EUR eest ja särke 2 EUR/tk.

Kas keegi oskaks kommenteerida Eesti registris oleva sõiduauto arvele võtmist Hispaanias/Tenerifel? Palju see lõbu maksma võiks minna?

Ülevalolevast ligist sain niipalju targemaks et kui sõiduk on minu nimel olnud enne vähemalt 6 kuud, siis mingisugust lisamaksu ei tule??? Pean tasuma ainult uute dok. ÜV ja reg. eest? (Lisaks ka võimaliku auto modifitseerimise kulud - Tenerifel ei tohi vist päevasel ajal tuled põleda autol, väljaarvatud tunnelites, kahjuks on suuremal osal Eestis liikuvatest uutel autodel automaatsed päevasõidutuled)

Autode hindu võrreldes Eesti vs Tenerife, siis esmapilgul tunduvad Eestis uued autod (al. 2010a) olema kohati kuni 30% soodsamad.

Kuna plaan varsti Tenerifele kolida (aastaks-kolmeks esialgu), siis tahakski teada, et kas keegi on selle kadalipu (auto Eestist Tenerifele viinud ja registreerinud) läbi teinud? Ja kuidas auto kohapeale võimalikult soodsalt saada? Ise sõita või konteineriga saata?

Päikest...

Olen viimasel ajal autode hindu uurinud ja selgus et Kesk-Euroopas, Saksamaal ja isegi Hispaanias on uus auto 1000-1500 eurot odavam kui Eestis.

walker777, auto võib odavam olla, aga maksud, kindlustus- tunduvalt kallimad. Mina sõidan Hispaanias eesti numbrimärkidega autoga juba 4ndat aastat. Kuid, jah, siinse residendina tohiks seda teha ainult 3 kuud, turist 6 kuud. Point on aga selles, et käin pea iga päev "välismaal"- Gibraltaris, kus töötan. Minult on ükskord politsei selle kohta küsinud- ütlesin, et auto pidevalt Gibraltaris (mis kah õige). Kuid mitmed siinsed britid on kaevanud, et auto on "ära võetud" ja vaja numbrid siis ära vahetada ning trahv maksta. Hispaania on omadega üpris upakil ja riigi rahakott tühi- eks otsitakse igasugu variante, kust nutsukest juurde krabistada ja eriti ette jäävad sinisilmsed välismaalased. Siinsetes ajalehtedes käis läbi info, et Euroopa kõrgemates instantsides on see kohustuslik ümberregistreerimine ülevaatamisel, st. loobuda sellisest nõudest meie ühises "kaupade-,tööjõu-ja inimeste vaba liikumise tsoonis":) Pin1, vastuseks küsimusele, pakun et numbrivahetus läheks nii 1000-2000 euri+riigilõivud vahel, sõltuvalt auto vanusest, vist. Kuna ise pole vahetanud, siis vahendan seda, mida siinses seltskonnas selle protseduuri kohta on räägitud, lihtsalt orienteerumiseks:)

Tenerifel,siis kanaaridel auto sisse toomine on võrdväärne Soomega,maks on selline ,et see on mõttetu! Reeglid on samad mis mandrieuroopas,jah aeg ajalt kohalikud vilgutavad päeval,oled tuled põlema unustanud! Kokkuvõtteks, kui pikem tulek siis auto müüki,siit uus,või iga poole aasta tagant mandrile sõidutada 500 euriga saad hakkama! Auto hindadest uued on odavamad kui Eesti ,VW,Seat,Skoda,MB, ka teised suht sama, kasutatud on räige hinnaga,ront mis Eestis on 150-300 on siin 1500-2500!

Tundub et auto siis Eestis müüki ja kohapealt uus.

Järgmine küsimus puudutab siis elamist: Niipalju kui uurinud olen, siis soovitatakse esialgu võtta 1-2 nädalaks mõni elamine ja siis koha pealt (ajalehed, sildid akendel jne

Tere! Peaksid hakkama saama küll,küsi Tenerifeinfost Marko koordinaate,ta tegeleb saarel kinnisvaraga,omanikud on tavaliselt suht umbkeelsed ja kui Hispaania keelt ei valda tuleb käed jalad appi võtta,lepingud on aga Hispaaniakeelsed ja tuleks ikka aru saada millele alla kirjutad!