Millised erinevad riskid võivad tekkida Indias ,mis on seotud tervisega.Ühed soovitused sobivad neile ,kes on täiesti terved aga teistsuguseid soovitusi vajavad need ,kes on põevad mingeid haigusi või omavad teisi tervise probleeme. Millised ohud võivad tekkida rannas olles ja ookeanis ujudes. Mis ohud võivad tekkida linnas liikudes ,maa piirkondades, metsas,jõgedel olles. Kas malaaria sääsed on ka näiteks linnades , suurlinnades või puudub linnades oht nakatuda sääskede tõttu.Kas mürgised ämblikke võib olla ka hotelli tubades. Mis ravimid ja vahendid tuleks kaasa võtta . Kas toll otsib läbi ka pagasi ja kui on näiteks kaasas malaaria vastane ravim või teised ravimid ilma arsti retseptita , siis kas see võib probleeme tekitada. Kas Goa piirkonnas on ka mingeid India ravitsejaid või erilisi ravi asutusi kuhu võiks minna või keda võiks külastada.
Goas käinud ei ole. Küll aga Indias ja kevadel sinna uuesti. Küsimused tunduvad veidi naiivsed ja arusaamatud, st kuivõrd ma ju ei tea, milliseid haigusi Sa põed või mis terviseprobleemid Sul on, siis saan ma lähtuda arvamuse avaldamisel ainult iseenda (terve inimese) kogemustest. Aga püüan siiski aidata.
Rannas ja ookeanis ujudes võib väga lihtsalt ära põleda, päike on Indias mõistagi intensiivne. Sõltuvalt nahatüübist pead valima sobiliku päiksekaitsekreemi. Olemas päikesepiste oht. Võib ära uppuda nagu igal pool mujalgi ujudes. Ookeanis on sageli merega võrreldes suuremad ja tugevamad lained, seega pead adekvaatselt hindama oma ujumisoskust.
Linnas võib auto alla jääda. Jõgedel olles võib laevalt vette kukkuda. Metsas võib loom hammustada. Elementaarne! Tavaline ettevaatlik ellusuhtumine, ja kõik on elus ja terved. Ära linnas pimedas ringi liigu, ära mustade kätega ja eriti räpases kohas söö. A-hepatiidi vaktsiin tungivalt soovitatav, samuti kõhutüüfus. Ära joo kraanivett (jõeveest rääkimata).
Indias on kindlad malaariapiirkonnad. Vt nt siit: http://www.fitfortravel.nhs.uk/destinations/asia-(east)/india/india-malaria-map.aspx Goa on üldiselt malaariapiirkond, seetõttu meie näiteks eelmine kord Goasse ei läinud ja valisime hoopis Kerala, kus malaariaohtu ei ole. Malaaria võib vabalt olla ka linnas, va suurlinnad nagu Mumbai. Ämblikke võib olla igal pool.
Kaasa tuleks võtta erinevaid valuvaigisteid, peavalurohtusid, palavikualandajaid, söetablette, kõhulahtisuse vastaseid ravimeid, konditsioneerid võivad tekitada ka nohu ja kurguvalu, plaastrid jms. Malaariapiirkonda sõitmisel malaariatabletid. Ma arvan, et siin Tripis on erinevaid soovitusi nn reisiapteegi kokkupanemiseks, otsi need.
Toll kontrollib loomulikult kotid üle, seni minul pole kunagi tahetud näha malaariarohtude ega ühegi muu rohu retsepte. Kaasas alati väga lai spekter erinevaid ravimeid.
Ei oska kommenteerida.
Goas käinud 8 korda ja praegugi siin, pole kunagi ühtegi vaksiini profülaktikaks tarvitanud/ manustanud/ süstinud, mitte et kõik peaks samamoodi käituma aga, lihtsalt minu põhimõte on et...õige hõlma ei hakka miski. Kui kõike seda karta, mis küsimustes esitatud oli...siis on vist kodu kõige turvalisem, kui on!?. Mida tõsti ei soovitaks...kraanivett juua ja mida soovitaks..."kainet mõistust"! Ülejäänu on sellises piirkonnas lihtsalt vältimatu. Nii pinges peaga ei saa reisi nautida. Ajurveeda, mis muud. Lase vabaks!
Kodu...turvaline? Kus ta siis on kui seal pidi kõige rohkem inimesi surema :)
No siis ikka Indiasse!!! Mul oligi see lause rohkem nagu küsimärgiga ;) *Juhul muidugi kui Mart1 vihjas minu alalõuale.
Ma Indias ka korduvalt käinud, nii Goas kui ka mujal ringi trippinud. Malaariat pidi kohalike apteekrite sõnul rohkem olema just vihmaperioodil. Soovitangi malaaria osas konsulteerida mõne kohaliku apteekriga, kuna nemad teavad kuidas malaariaga antud hetkel mingis piirkonnas lood on. Eelmisel korral näiteks apteeker ütles, et sel aastal malaariat kandvaid sääskesi Goa kandis pole ja tablette pole mõtet võtta. Küll aga igaks-juhuks soovitas kasutada sääsespreid. Küll aga kõige esimesel India tripil sõin Eestist kaasaostetud malaariaravimeid. Iga päev oli nii paha olla, peavalud, iiveldus, kordinatsioonihäired. Paar päeva unustasin tabletti võtta ja siis tundsin ennast kohe paremini. Ju mingid kõrvalmõjud vms. Peale seda pole malaariatablette tarvitanud. Aga, no muidu ookeanis on ikka haisid ja raisid kes võivad kimbutama tulla. Samuti on väikesi kõrvetavaid meduuse ja krabisid, kes varbast võivad haarata. Ja muidugi ei saa unustada väikesi musti kohalikke, kes igal sammul petta ja varastada üritavad... Aga muidu on India lahe! :D Tõesti, kui palju põed, siis istu parem kodus!
Sääsevork on parim kaitsevahend, mida saab kohapealt ja igalpool kasutada. Boonusena saab hommikuks kinnipuutud ja soodetud pinisejad ule lugeda
Olen kolm korda Indias käinud, nii Goas, Keralas,Delhis,Varanasis ja ka mujal Indias. Kohe kohe on saabumas kätte aeg, mil neljas kord Indiasse reisin. Arstipoolt soovitatud vaktsiinid on siiski elementaarsed. Kui "mütsiga lööma" minna ei soovi, siis võiks ikkagi vaktsiinid enne reisi ära teha. Tüüfus, difteeria, hepatiit. Võtsime ka malaaria tablette, võiksid sinagi võtta, sest parem karta kui kahetseda. Hotellides erilisi satikaid näinud ei ole, mürgistest ämblikest rääkimata. Kui lähed Goasse, siis seal soovitan soojalt Palolemi randa. Rand on ilus ja vesi raulik. Palolemis ei ole suuri laineid ja ujumine on suhteliselt ohutu. Loomulikult ei saa seda ette ennustada, et kas sealses rahulikus ranavees mõni meduus parasjagu patseerib või ei. Haid...ei usu ! Niipalju kui mina olen teistes Goa randades olnud, igal pool mujal on meeletud lained ja väga tugev hoovus. Sellistes vetes tuleb väga hoolikalt mõelda, kuidas ujuda oskad ja kui kaugele vette lähed. Veel on meeletu jõud, mida ma enne Indiasse minekut isegi ette ei kujutanud ! Matk paadiga, no kui sa just üle paadiääre ei kõõlu, siis vette ka ilmselt ei kuku :) See, et kas sa metsas olles mõne loomaga kokku trehvad on pigem juhus kui reegel :) Arvan samuti, et kui oled väga foobiline igasuguste ohtude suhtes, siis parem ole kodus või reisi Egiptuse kuurortisse ;) kuid siiski võin öelda, et reis Indiasse on elamus omaette ja see on minemist väärt !
Kus kohas seda sobilikku sääsevõrku on võimalik osta . Teine probleem on see ,et kuidas teha passi koopiat igaks juhuks kui näiteks pass ära varastatakse.Üldjuhul tean, et passi koopiale on tarvis ka notiari kinnitust. Samas kui pass skaneerida skänneri abil arvutisse ja sealt nutitelefoni siis saaks väga selge ja tõepärase passi koopia,mis oleks mälukaardile salvestatud.Kas sellist koopiat ka arvestatakse juhul kui pass ära kaob. Tervise probleemide jaoks reisimisel leidsin sellise lehekülje. http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/list
Kas tollis võib probleeme tekkida kui vedada näiteks mingeid pulbreid ,millel pole märgistust või ei ole originaalmärgistust .Näiteks erinevate taimede pulbreid. Mis keeles on kaupadel märgistused ,kas kohalikus keeles ,mille puhul pole sageli võimalik isegi tähetedest aru saada rääkimata sõnadest või on kõigil kaupadel ka inglise keelne märgistus.
Kas vajalik inglise keelne kindlustus?Kas näiteks e.büroost ostetud kindlustus tuleb kahekeelsena?
aitäh
Kindlustusjuhtumi puhul suhtled ju ikka Eesti kindlustusfirmaga otse. Ilmselt on nad valmis ka inglise keeles suhtlema, aga eesti keelega olen seni kenasti hakkama saanud. Vastus on seega: eestikeelsest piisab täiesti.
Teema algataja, Lugedes siit sinu postitusi, siis tekib mul vägisi küsimus, et kuhu sa reisima hakkad, et soovid olla sedasi "hambuni relvastatud" ? India ei ole nii hull koht kui sulle tundub :) Usu mind, olen seal juba 3x käinud ja olen siiani terve :) Passi koopiatest niipalju, et ei ole seal vaja mingit notariaalselt kinnitatud koopiaid. Tee tavalise koopiamasinaga koopiaid nii oma viisast, passist kui ka tervisekindlustusest, samuti ka lennupiletitest mis sul ostetud on. Pista kõikidest dokumentidest ühed koopiad käsipagasisse, teised äraantavasse pagasisse, nii on sul neeid igal juhul olemas. Hoia lihtsalt oma asjadel hoolikalt pilku peal ja ära oma passi rongis lauapeale küll jäta :) Tundmatuid pulbreid ei ole vaja sul üle piiri vedada :) Noh nii, igaks juhuks ;)
Tundmatute ja ka mitte väga tundmatute pulbrite vedamisega võib tõepoolest tekkida probleeme. Mis pulbreid Sa vedama hakkad? Olen käinud erinevates riikides üle maailma ja mingite pulbrite vastu pole kunagi huvi tundnud ega tundnud puudust.
Koopiad on vajalikud Sulle endale. Ja siis võid jagada need hotellidele jms. Milleks Sul notariaalne koopia vajalik?
Kui Sa lähed lihtsalt puhkusereisile tuntud turismipiirkonda Goasse, siis ilmselgelt muretsed sa kõvasti üle. India on küll teistmoodi, aga see on siiski 21.sajandi riik. Ja Goa on täielik turistikas (seetõttu ise seal käinud polegi:)
Ma soovitaks nende va pulbritega mitte riskida.
Mul endal pidi süda seisma jääma, kui Bangkoki-Istanbuli lendu oodates lennu ootesaalis teatati mu nimi ja paluti deski tulla. Mul tuli sellel hetkel nimelt meelde, et olin Birmast kohalike mingist x ärinurgast kaasa ostnud nohurohtu, mis oli pakitud imetillukestesse klaaspurkidesse (meenutasid veidi Vene ajal Eesti medsüsteemis käibinud vaktsiinipudeleid, kes mäletab), mille peale oli kleebitud paber, millele oli midagi birma keeles peale kirjutatud. Minu jaoks oli tegemist laheda kurioosumiga, mida kinkida sõpradele (ja paluda seda jumala eest mitte kasutada). Mul ei olnud õrna aimugi, mis nendes purkides sees oli, sest müüja ei osanud inglise keelt.
Igatahes ... mina, näost valge, et nüüd võetakse rajalt maha (ma olin täiesti jõudnud ära unustada need), läksin deski ja küsisin väriseval häälel, milles asi. Selgus, et ülebukkimise tõttu oli mind tõstetud äriklassi, ja taheti uus pilet anda.
Aga see tunne, et what if ... huh, seda küll uuesti üle elada ei tahaks!
Kui tollil on kahtlused, siis ei oma tähtsust kas pulber on märgistatud või mitte. Eks nad siis kontrollivad kiirtestidega kohapeal. Aga nad võivad ka muid asju kontrollida.
Turult lahtiseid maitseaineid (nt. karri) pulbri kujul võid julgelt osta. http://en.wikipedia.org/wiki/File:Spice_market-India.jpg