Thomas Cook pankrotis - kindlustus aitab?

Täna hommikul tuli uudis , et Thomas cook on läinud pankrotti . Meil ostetud veebruariks Tenerifelt tagasireis just Thomas Cookiga , ei oska öelda mis nüüd saab . Kas reisikindlustus toimib ka lennufirma pankroti korral ?? 

Minu teada tuleb lugeda tingimusi, mõnel poliisil katab, enamasti mitte.

Loe reisikindlustuse tingimused läbi, üldiselt lennufirma pankrott selles ei sisaldu ja pead uued piletid ostma. Ise kunagi olin sunnitud ostma uued lennupiletid, sest reisil olles läks vahepeal lennufirma pankrotti, kahjuks oli ka tegemist päris kallite piletitega. 

Mina olen märganud, et kindlustus katab siis reisifirma pankroti kui ei sõlmi nö "automaatset lepingut iseteeninduses" nt kui reisitõrke kindlustus peaks olema suurem, kui automaatselt pakutud maksimum 2000 euri ja nad teevad personaalse pakkumise, siis tavaliselt pakutakse neid võimalusi juurde. Minu kogemused on ainult Ergo ja Salvaga.


Aga loe tingimusi ja ürita suhelda nendega otse, juhul kui klienditeenindus veel töötab. Mingit infot nad peavad ikka andma, isegi lennujaamas. 

Selleks on Euroopa Liidus reisikorraldaja kohustuslik tagatis, millele ei saa võlausaldajad nõuet pöörata. Selle tagatise realiseerimisega ehk teie tagasitoomise korraldamisega peab tegelema selle riigi tarbijakaitse amet, kellelt reisiteenuse ostsite. Siin peaks muidugi vaatama ka reisikindlustuse tingimusi, kas kindlustus katab. Seesami laiendatud reisikindlustus näiteks peaks katma ka ettevõtte maksejõuetuse.

Kuna minek alles veebruaris, siis pole tagasitoomise korraldamine antud juhul teemaks. Ilmselt tuleb vaadata uusi pileteid. 

Või siis mõelda kindlustuse jaoks välja mingi piisavalt vettpidav põhjendus miks minna ei saa ning kogu reisiraha tagasi kasseerida (juhul kui pankroti asju ikka kaetakse). Ning loomulikult peab olema kindlustus praeguseks hetkeks juba sõlmitud.

Antud juhul pole pakettreis, vaid lend ja sellele kindlustingimused hästi ei vaata. Kui keegi teab mõnda kindlustusfirmat, kes pakub kaitset pankroti puhul, oleks abiks (laisana ei viitsi ise otsida).

Pankrotiga on vist mingi võimalus ka krediitkaardi firmalt raha tagasi küsida.

Salva Kindlustus katab nii streigi kui maksejõuetuse kui see eraldi lisariskina valida. Tava reisitõrkekindlustus seda ei kata.

Sisuliselt krediitkaardifirma ainuke võimalus ongi.

Oli plaanis Tjäreboriga novembris Gambiasse minna. Ettemaks tehtud. Oktoobri keskpaigaks peab lõppsumma tasuma. Siiani pole otsustanud, kas riskin, või ei. Kellelgi soovitusi on? Ja midamoodi see krediitkaardifirmalt  raha tagasisaamine käib, kui tõesti vasta pükse saan?

Tjäreborg toimib ilusti ja eraldiseisvana edasi.

Alates 24.09.2019 lennud ja puhkusepaketid kehtivad. 
Kuna ettemaks tehtud, siis soovitan otse nende poole pöörduda. 


Neile, kel oli ostetud Thomas Cooki UK-st algav reisipakett (s.t. mitte ainult lend või ainult hotell, vaid kogu pakettreis), kehtib pakettreiside kaitse ATOL ja seda sõltumata reisija kodakondsusest. Teistes riikides peaks midagi analoogset toimima.

Teļlisin aug alul Tjäreborgist pakettreisi Madeirale jaanuari kuul.Sissemakse tehtud nov lõpus tuleb tasuda kogu reis. Olen veits hirmul ...mida teha. Kas on garantiid, et jaanuaris üldse reis toimub.