trip-krainetrip-ukraine-dark
TUI'ga lendamine

Tere!

Meil on ees ootamas TUI lend Helsingist Phuket'i koos lastega. Ehk kogenumad lendajad oskavad veidi selgitada:

  1. Käsipagasi limiit on 5kg, kas jälgitakse ka käsipagasi ühikute arvu, seljakott + reisikott (kaalu piirangu sees) oleks OK?

  2. Lennukitoitu me ette ei tellinud. Kas lubatakse oma toiduga lennukisse? Kas lastele võib midagi kaasa võtta? Või peab kõik lennukist ostma?

  3. Meelelahutus on eraldi tasu eest? Kas see käib ka laste kohta? 

Ette tänades!

Seal on kirjas, et oma sööke-jooke lennukisse ei lubata. Kas ongi nii, et isiklikud veepudelid korjatakse kokku? Kui ranged nad selle nõudmisega on? Lastele müslibatooni pole ka siis lubatud kaasa võtta? Äkki kellelgi on kogemusi

Minul on oma vesi olnud lennukis (ostan alati kaasa) ja kui oma snäkke näksinud, ei tehtud sellest välja. Käsipagasiks on olnud nt suurem käekott ja veel lisaks suurem spordikott (talveriiete-jalanõude jaoks).  Pole loetud, küsitud ega üle kaalutud.
Lennujaamast kaasaostetud veinipudeli pärast (mis oli nn transiitkilekotis) oli küll ütlemist, et seda mitte mingil juhul lennukis juua ei tohi.

Keegi ei keela oma sööke pardal süüa. Olen lennanud oma jägu erinevate lk. Söögid ja karastusjoogid on lubatud. Kuigi reeglites on kirjas teisiti. Teine asi alkohol, kui ikka märgatakse, siis tehakse ka märkuse.

Veepudeli pead ostma siis lennujaamast, kuna käsipagasisse ei saa võtta üle 100ml vedelikke.  Meil oli kaasas lastele snäkke, mamma pannkoogid, võileivad, komme ja isegi topsitoidud kuhu kuuma vett peale valada. Keegi probleemi ei tekitanud. 

                      Lisaks käsipagasile oli ka seljakott ja samuti polnud probleemi lennule pääsemisega.

Aga nende enda pakutavad söögid? mis on hinnaklass ja kas tasub juurde osta? 

Ekraanid ikka on lennukites? et 10-tunnisel lennul filme /multikaid vaadata?

Kasutan sama teemat oma TUI küsimuse jaoks :)

Kas kellegi kogemusi - kui TUI-ga Helsingist lennata, aga sinna minna Tallinnast Finnairga, kas checked pagasi saab Tallinnast otse saata (piletid on eraldi) või tuleb vahepeal välja võtta?

Liinilennult tšartesile minu teada ei saa.

Tallinnast ei saa pagasit otse TUI lennule. Korduvalt proovitud. Kaasavõetud söögiga (see peab tahke olema) pole kunagi turvakontrollis ja hiljem lennukis (eriti kui lapsed kaasas) probleeme olnud. Jook tuleks küll osta lennujaamast peale turvakontrolli läbimist. Lennukis ekraanid ja erinevad filmid olemas, oma kõrvaklapid oleks hea kaasa, kuid pakutakse ka. Individuaalne tekk ja padi igale ühele. Toit on nii ja naa, kes rahul kes mitte, pikal lennul pakutakse 2 korda.  Käsipagasi kaalumisega on rohkem õnneasi, on olnud kaalumisi ja kilode tagaajamist ning on olnud olukordi kus absoluutselt kedagi ei huvitanud.

Lisan siia juurde - ei pea vett lennujaamast ostma. 

Ma juba aastaid rändan oma pudeliga ning 75% lennujaamades on joogivesi saada. Helsinki lennujaamas on see saada pea igas WC's. 

Hoiad kokku raha ja säästad loodust!

Aitäh info eest, siis tuleb Finnair ots võtta varuga, et jõuab pagasi välja võtta vahepeal :)

PS! Lisaks WC-kraanidele on Helsingi lennujaama non-Schengeni poolel ka seinas veeautomaadid, kus vajadusel saab ka kuuma vett, joogiveekraanide kaart siin.

Tui.fi lehel kirjutab küll, et meelelahutus on lisatasu eest 7eur/in ( kui võtad nende kõige odavama dreamliner classi)

Kuidas tuiga kergkäru kaasavõtmine käib? Saan aru, et alla 2a lapsele võib kaasa võtta tasuta 10kg pagasit. Kas käru käib sinna sisse või tuleb eraldi juurde?

Ja kuidas selle äraantava pagasiga on? Ostsime juurde äraantava pagasi. Tui lehelt loen, et see võib olla koos käsipagasiga 20kg. Ehk siis kui käsipagas on 5kg, siis võib äraantav pagas olla 15kg. Kas keegi kaalub mul käsipagasit siis ka, et teada, kui palju võib mu äraantav pagas kaaluda?

Käru kohta ei tea (kas tõesti TUI lehel kirjas ei ole?), aga käsipagas läheb, jah, koos äraantavaga kaalule.

350 euroga odavad piletid osta,  pagas juurde, toit, meelelahutus, palju see kogusummana juurde annab?

Ma nüüd küll ei usu, et oma toidu-joogi pärast nüüd lennukist välja tõstetakse... :D Nagu mingis Linnumäe kinoš... Kui siis oma alko tarbimine võib probleemi valmistada.

Pagas on 60 EUR ja toitlustus 27 EUR edasi-tagasi hinnad (st 2 otsa kokku).  Võib natuke kõikuda sõltuvalt otsa pikkusest.

Meelelahutuse osas tasub tähele panna, et suur osa neist lendudest väljub öösel ja unenäod on tasuta :)

Sain Tui käest ka vastuse, et oma sööke-jooke tohib kaasa võtta. Meelelahutus on Dreamliner Classil 7eur/in/suund. Alla 2a laps tohib kaasa võtta tasuta 10 pagasit ja tasuta kergkäru lisaks :)

Kas keegi oskab seda kommenteerida?  767 ja 787 peaks suht erinevad lennukid olema, lisaks iseteenindusest ei leia võimalust lisada meelelahutust. Samas kuskilt ei leia ka et see oleks hinna sees olnud (Dreamliner Class).  Bronn väidab et lendab 787-8.

Lennot Boeing 787:lla

TUI flyn Boeing 767 -koneissa käytettävissäsi on henkilökohtainen viihdejärjestelmä, jonka hinta on 7 euroa/hlö/suunta. Viihdejärjestelmästä löydät mm.

  • Tunnettuja huippuelokuvia
  • Suosittuja tv-sarjoja
  • Disney-elokuvia
  • Musiikkikirjasto
  • Pelejä
  • Inspiroivia ohjelmia TUIn kohteista

@Laurr - soovitan vaadata Seatguru.com lehelt.

Panete sisse lennufirma, lennunumber ja kuupäev. Annavad suht detailse ülevaate lennukist, reisijate tagasisidest jne. Seal ka reisijate enda tehtud pildid.