Turvalisus hetkel Egiptuses

Tere! Nimelt oleme minemas detsembri alguses reisile Egiptusesse, Hurghadasse (cherry pakkumine, ehk on siin ka mõni mineja). Küll aga oleme kuulnud perelt ja tuttavalt vastakaid arvamusi reisi osas. Välisministeeriumi lehel on ka kirjas, et võimalusel tasuks vältida Egiptusesse minekut.

On kellelgi jagada midagi kasulikku antud riigi turvalisuse kohta hetkel?

Lähen 10.11.Pole seal midagi hullu.Kui oleks, siis reisibürood sinna reise ei korraldaks.Kohalik tuttav Mohammed ütleb ka ,et Hurghadas rahulik.

Eneserahustuseks hea jutt küll..

Lihtsalt lähen ja kõik.Tulgu,mis tuleb.

Hurghadas ja Sharmis on alati rahulik olnud. Ka siis kui Põhja-Siinail või Kairos rahutu oli. Pole mingit põhjust hirmu tunda ja mitte minna. Nautige puhkust, päikest, merd, kohalike rõõmsameelsust. Kuna araablaste eripära on kauplemine ja tingimine, siis soovitan mitte osta asju või teenuseid küsitud hinnaga, vaid kaubelge innukalt. Algul on raske, aga tehke tark nägu pähe ja muudkui tingige. 30-50 protsenti julgelt, olened tootest. Olen saanud 50LE maksvad t-särgid 25 ja 30 LEga, massaasi, mille eest küsitakse 45-50USD, olen saanud 10-15 USD tund jne. Ka hotellide juures pakutavate reiside, ekskursioonide hindu saab alla tingida. Mõnusat puhkust kõigile, kes Egipti lähevad.

Mulle tundub kohatu soovitus minna kriisipiirkonda ja rahulikult nautida ning ka küüniline kommentaar stiilis "lähen ja kõik" tekitab hämmingut. Välisministeeriumi lehel olev info ütleb järgmist: "Kohalikud julgeolekuvõimud pööravad suurt tähelepanu turistide ohutuse tagamisele. Kui plaanite reisida väljapoole turismikuurorte, tuleb olla valmis täiendavateks julgeolekukontrollideks ja kaasas kanda isikut tõendavat dokumenti. Kohapeal lisaekskursioone võttes veenduge, et tegemist on usaldusväärse reisibürooga, vajadusel küsiga nõu oma reisikorraldajalt. Samuti teavitage teda kuhu ja kui kauaks te plaanite minna.Samuti tuleks eelnevalt üle täpsustada, kas planeeritud piirkonna külastamine on piisavalt turvaline."

Antud info viitab, et tuleb olla tavapärasest ettevaatlikum ja vältida mõningaid tegevusi/piirkondi. "Kindlasti tuleb enne reisile asumist konsulteerida kindlustusfirmaga reisikindlustuse osas, sest võimalike rahutuste puhkemisel ei pruugi kindlustuskate enam kehtida."

Mul puudub isiklik kogemus ja ma ei saa väita, et sinna minemine oleks ebaturvaline, kuid arvestama peaks kõikide ohtude ja võimalustega.

Päris lust ja lillepidu sinna reisimine hetkel ei ole.

Vägagi nõus jmets kommentaariga. Aga ma pole ka ise Egiptuse kuurortites muidugi käinud ja ausalt öeldes ei kipu ka. Mõistan, et minnakse-käiakse, kuna see on odav. Kuid ainuüksi juba mõte, et pean sinna mingi vana lennukiga lendama, mida paraku siit algavatel tšarterlendudel kasutatakse, teeb seest õõnsaks. Suure tõenäosusega ei juhtu midagi, kuid ei taha sellist närveldamist kuidagi üle elada juba alustuseks reisi alguseks...

to mirell11 Meie rahvuslik lennukompanii sõidab samuti vanade ja logude lennukitega. Alles paar nädalat tagasi oli uudis, kus järjekordne lennuk ei saanud Kopenhaagenist tagasi sõita tehniliste probleemide tõttu. Paar päeva hiljem samal suunal lennanud inimene koges "tõsiselt laperdavas" lennukis suurt hirmu, kuid lennuk maandus ja inimesed jäid terveks. Ehk siis mõte selles, et kõik ei lenda uute ja viimase peal vingete lennukitega, kuid inimesed ikka sõidavad. Probleem pole selles, kas tegemist tšarteriga või liinilennuga, juhtuda võib kõikjal.

Teemasse ka- Päikest ja sooja nii odavalt ja suht lähedalt mujalt ei leia. Turvalisuse osas saad ise palju ära teha ehk hoia pea külm. Head puhkust!

Kummastav, et Egiptuse teemadel võtavad sõna inimesed, kes pole seal käinud ega plaani kunagi ka minna. Loeks vahest ajalehtedest ka muid uudiseid, näiteks mis Rootsis pea-et- iganädalaselt toimub, rääkimata Bukarestis pidutsemisest. Ja see, et Eestis iga nädal inimene kaob, on iseäranis kurb :( Egiptus on pilgeni eurooplasi täis, lisaks on hakanud tagasi tulema ka asiaadid ja see mis kuurortites ja riigi mandriosas toimub ongi just lust ja lillepidu. Siinail ehk jah suisa backpackerina ja hääletades üksinda ei rändaks.

Tuletaks meelde ka seda juhtumit, kus kõrbesafaril olnud Mehhiko turiste tulistati Egiptuse valitsusvägede Apache helikopterist:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34241680

Aga jah, kahju, et õigel ajal jäi Egiptuses käimata, praegu ei julgeks. Ja ka Süürias... Loodame, et maailm peagi rahuneb!

Aitäh neile, kes enesetunde kindlamaks tegid. Usun ise samuti, et hoiatused oleksid juba inimesteni jõudnud. Ning õnneks Kairo ega Põhja-Siinai kanti me ei kavatsegi minna ning üleüldse plaanime suurema osa ajast veeta hotellirajoonis. Mind see kohapealne elu ei hirmutagi, pigem see lennukiga reisimine Siinai kohal.

Ning Egiptusesse lendavad väga erinevad lennukid, ei saa üldistavalt öelda "logud lennukid". Eriti veel juhul, kui ise riiki külastanud ei ole ega tea, milliste lennukitega on tegu.

Kuid minu jaoks reisi põhjuseks ei ole kindlasti odav hind, Türki ja Hispaaniasse, isegi Küprosele saab veelgi soodsamalt. Minu arust ei ole see reis sugugi odav, aga eks igal inimesel ongi erinev arusaam "odavast reisist". :)

Mul ema just eile tuli Hurgadast tagasi, pole seal midagi hullu

Ära karda Siinai kohal lendamist, sest ega Eestist Hurghadasse üle selle lennata.

Mõelge natuke peaga, ega VM asjata ei soovita vältida reisimist teatud piirkondadesse. Kohapeal võib olla rahulik ja ilmselt ongi, ohud varitsevad hetkel mujal kui kuurortpiirkondades. Ise olen käinud korduvalt nii Sharmis kui Hurghadas. Ma eelistaks hetkel rohkem uskuda mida räägib VM, välismeedia mitte naised saunas.

Piinlik on lugeda neid "mul ema tulie eile" väiteid. Need 224 inimest olid ka kellegi emad, tütred ja pojad.

RainerF: See on ju lihtne naiselik loogika - kui ema tuli elusalt tagasi, on kõik turvaline. Kui 224 inimest lennukiga surma sai - on ainult juhus, mis minuga kunagi ei juhtu. (emaga ju ei juhtunud!)

:)

jah inimesed on rumalad . eile tuli keegi isegi tagasi.. hetkel ma sinna pikalt reisi ette ei ostaks , kui turistid vähenevad võivad sinna ka hinnad langeda , lisaks kui ikka olukord veel halveneb ei häviks oma rahaga ... olen käinud ka egiptuses 5 korda kuigi iga korraga langeb seal kvaliteet tugevalt , sellist teenindust kui sai seal 10 a tagasi ei kohta seal enam...

Päris tobe olukord, ei tunnegi puhkusele minekust enam rõõmu. Nüüd britid keelustasid ka Egiptusesse mineku. Cherry pakkumisega ei saa reisi tühistades raha ka tagasi.

Kus aga oleks kõige mõttekam reisikindlustus teha?