USA lennud

Viimasel ajal tuleb päris palju soodsaid lennupakkumisi LAsse, SFi jne. Kõik mis näinud olen, on algusega Stockholmist. Kas ma olen mõne reaalselt hea pakkumise maha maganud või olen liiga optimistlik? Nimelt reklaamitakse lende väga heade hindadega, kuid kui hakata pileteid broneerima, selgub et mitte ühelgi pole pagasit sees. Arvestada see juurde+pagas TLN-ARL-TLN, ka sinna pagas..siis nagu tundub kuidagi kallis kõik. Eelmine aasta saime TLN-SF,LA-TLN, pagas sees -397 EURi.

Selline see elu on. Ütle aitäh odavlennufirmadele, tänu kellele on võimalik täna lennata kordades odavamalt, kui ...  Kui sa ei söö lennukis, ei lenda pagasiga, istud sinna, kuhu kästakse, teed check-in'i netis jne.
Kui mõned aastad tagasi oli USA'sse minnes alati võimalik leida suht normaalse hinnaga pakkumisi ka "full service" lennufirmadega ka Tallinnast, siis täna imed paraku näppu.  Võib lennata näiteks türklastega läbi Istanbuli, aga see on pikk ja vaevarikas tee.
Ega muud ei oskagi soovitada, et mõtle oma reisistiil ümber nii et pagasit pole vaja puhkusereisile kaasa vedada. Mõtle, kas kõike on vaja siit kaasa vedada või saab ka kohapealt. USAs leiad alati mõne hotelli, kus saad oma nädala jagu asju ära pesta ning raske kohvri selja- või reisikotiga asendades on võimalik kogu 2-3 nädalaseks USA puhkusek svajalik 8 kg sisse mahutada küll. Korduvalt järgi proovitud. Ostureisi puhul võid kohvri osta sealt selle asemel, et tühja kohvrit kallihinnaliselt Ameerikasse lennutada. Edu!

tänapäval on check-in pagas paljude lennufirmade puhul lisateenus ja kui sul on vaja seda lisateenust, siis maksad selle eest. parem harjuta end käsipagasiga reisima - on soodsam, saad lennujaamas kiiremini asjad aetud (pole vaja enne lendu pagasi äraandmise lauas ega hiljem pagasikarusselli ääres oodata ega stressata kas su pagas üldse jõuab jätkulennule või sihtpunkti ja kas see lõpuks ikka ühes tükis on) ja üldse on  lihtsam endal ka ringi liikuda, kui pagas väiksem. ise olen juba peaaegu viimased 3 aastat ainult käsipagasiga reisind ja pikemad reisid on olnud paar nädalat Tais, paar nädalat kesk-euroopas, kümmekond päeva Lissabonis ja hunnik 3-5 päevaseid long weekend trippe Euroopa pealinnades. vahel on ka check-in pagas veel täitsa hinna sees olnud, aga pole enam näind vajadust suurt kohvrit kaasa vedada.

See pagasivärk on jah päris hull, isegi Finnairil polnud Hel NYC pakkumisel pagasit sees ja pidi juurde ostma. Samas ka koos pagasiga on lend täna pea 300 eur odavam kui 7 aastat tagasi.

Seda küll, lihtsalt et kui eelmine aasta käisid Tallinnast algusega ära alla 400 euro, siis nüüd tundub miinimum ca 600.  Kahjuks käsipagasiga ka ei lenda, kuna reisi eesmärk pisut teine ja no kui kaks nädalat reaalselt ära oled, siis vaja ikkagi nata suuremat kotti kaasa vedada.

Siiski on tegemist päris hea pakkumisega, saab hakkama ka ühe pagasiga (23kg) kolme peale ja  koolivaheajaks Miamisse tuleb alla 400eur (hinnas ka juba Tln-Arl edasi-tagasi suund) Lennud kiired ja heade ümberistumistega. 
Aasiasse sama hinnaga hetkel ei lenda!

Sel aastal on USA suunal olnud ikka väga palju häid pakkumisi. Ma ei tea, mis tingimused sellel viimasel Finnairi omal on, aga siiani on minu teada pagas ikka sees olnud. Ise ostsin aasta algul kohe selle esimese hullu pakkumisega oktoobrisse umbes 240 euroga TLN-NY-TLN, lennud SAS-iga ja pagas 8+23 kg kenasti hinnas. 

Trip toobki välja tavapärasest soodsamad pakkumised, mis ei pruugi olla alati parimad pakkumised aasta lõikes. Kui vaadata mõnda populaarsemat sihtkohta (Tai, NY), siis märkad, et kord on sooduspakkumine 200, kord 300 ja vahel tuuakse välja ka 400 € pakkumine. 
Hea oleks end kurssi viia, mis tingimustel ja hindadega Sinu soovitud sihtkohta lennata saab. Kui pakkumine tuleb, saad kiirelt hinnata selle sobivust iseendale. 

Mis puutub aga sellesse, et on võimalik osta igasugu eco, flex jms pileteid, siis miks mitte? Miks ma peaksin alati võtma buffeelaua, kui soovin vaid salatit ja klaasi vett. Lennufirmad võimaldavad valida ja komplekteerida teenus vastavalt oma soovile ja vajadusele, mis on ju igati ok. Kui just mõne spetsiifilisema reisiga tegu pole (sport, töö...), ei ole ma turistina kunagi suutnud oma 8 kilo täis saada. Vedelikud on ainus põhjus, miks teinekord äraantavat pagasit kaaluda võiks.

Ega ma ennast hästi tunne, kui pragu küsin, et kuidas see pagasi juurde ostmine üldse käib? n et tagasi tulles 1 x23 kg aga äkki keegi juhendab.


Mis sellel Stockholmil siis viga on? Sealt juba otselennud USA-sse. Norwegianil head ja uued lennukid.  Tallinnast Stockholmi saab  võileivahinna eest, 50 minutit lennata.

Mis aga pagasisse puutub, olen mõnikord lausa uudishimulik - mida inimesed küll nende suurte kohvritega reisile kaasa veavad? Kolivad sinna elama?

Kui sa VäikeLotti oled märganud, siis kaupade hinnad on USA-s 25-50% odavamad (võib ka rohkem või vähem olla). Ja valik on rikkalikum.

Kui käia kord 2 aasta tagant USA-s, siis sisuliselt saad eluks vajamineva kraami   peale USA reisi tasuta.

Lisan veel, et kui juba nii kaugele mindud, siis tahaks pikemalt kohal olla ja maad võimalikult palju avastada. Aga USAs võib vabalt nii olla, et ühes kohas on suvi ja 500 km kaugusel talv. Sa ei kasuta samu riideid ja varustust nt linnas, kõrbes ja lumistes mägedes liikudes, seega tuleb nii riideid kui jalatseid kaasa võtta erinevateks olukordadeks ja väikesse kohvrisse need küll ei mahu.

Kes ikka puid metsa viib, aga jah Aasia poole minnes peab kõik kaasas olema, sest kunagi ei tea kui kaua sealt ostetud ese vastu võib pidada.

Kui sul on jalanõud nr 50 suurusega, siis Aasiasse minnes võtan kindlasti kaasa varupaari, kui ikka midagi juhtud, oled kindlalt paljajalu. Samas Ameerikas seda probleemi pole.