Tuneesia kohta on siin foorumis küll päris palju infot, kuid see on pärit mitme aasta tagant. Kuna Novatours on juba sel kevadel mitu reisi sinna korraldanud, siis on kindlasti kellelgi ka uusi muljeid jagada. Lähen ise sügisel sinna ja plaan ka 2 päevasele kõrbereisile minna.Kas keegi käis sel kevadel seal koos Novatoursiga? Lugesin, et hea giid oli Made aga sel aastal teda seal pole.Kuidas jäite rahule? Kas tasub see päris suur summa selle eest välja käia? Kas keegi ööbis ka hotellis Tej. Marhaba ja mis mulje see jättis? See hotell on esmakordselt Novatoursi pakkumistes. Igasugune info on teretulnud. Tänud juba ette.
Tuneesiasse ei tasu küll nüüd enam minna, seal asjad lootusetult käest ära:
http://www.bbc.com/news/world-africa-34845977
2 edukat terroristide rünnakut olnud ja paistab et üritatakse veel korraldada.
Kahju, täitsa kena koht oli...
Paraku nii see on. Kes see seda tulevikku ette näeb, aga Tuneesia rannapuhkuse kohana on mõneks ajaks selgelt radarilt väljas.
Vaadates UK reisisoovitusi https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/tunisia tundub, et mitmes piirkonnas pole reisimine hetkel päris ära keelatud. Ega keegi juhtumisi pole viimasel ajal Tuneesias käinud (väljaspool kuurorte ja resorte) ja oskab kommenteerida, kuidas seal hetkel üldine olukord?
Mõte oli, et võiks külastada seda riiki, eesmärgiga eelkõige vaadata ajaloolisi paiku ja mälestisi. Kuurordid jms ei huvita. Reisiks ühistranspordiga omal käel.
Käisin seal viimati vist 3 aastat tagasi. Kui nüüd seda kaarti vaadata, siis brittide soovitused on mingi aja jooksul karmimaks läinud. Veel aasta tagasi või isegi kevadel-suvel polnud kahtlaste alade hulgas näiteks Douzi ja Tataouine´i. Samas ma pole eriti kohalikku olukorda viimastel aastatel jälginud ja ei oska midagi tarka arvata. Tataouin´i ümbrus on iseenesest väga põnev ja sealsed berberi külad jms on kindlasti külastamist väärt. Douzi ümbruse kõrb on niikuinii suuresti turistidele keelatud piirkonnaks saanud ja see väga reisi ei mõjutaks. Sbeitla juures olevad Sufetula varemed on ka nüüd kahtlasemaks märgitud, aga nende asemel on sarnaseid ka rohelistel aladel. Seega kaardi järgi võttes on peamine kaotus reisile minnes kõrbealad ja Tataouine´i ümbruse berberi arhitektuur. Samas pole mul aimugi, mis seal hetkel võiks probleemiks olla. Aga muidu on Tuneesia väga tore ja lihtne riik ühistranspordiga liikumiseks. Ja tuneeslased samuti väga lahedad. Kui veel prantsuse keelt ka räägid, siis on eriti hästi.
mina olen käinu viimased 3a.(ise,mitte turismifirma kaudu) 2017 sügisel olin seal 24päeva. käisin ka kõrbe tripil.ei olnud viga midagi seal.peatusin tunises,hammametis,sousse, douz.touzer jne. kõrbe tripi võtsin kohalikust büroost( 4päevane) olin turist kohalike turistide seas. :) suhtumine oli soe ja sõbralik. põhiliselt liikusin rongiga.midagi ohtliku küll ei tajunud(vb lihtsalt hea õnn)(.turismialad on küll kõvasti turvatud ja politseid näed igal sammul.kuid neist aladest väljas käib tavaline elu.ex peab lihtsalt natuke uurima kohta kuhu minna soovid. väga vaestes kohtades on suurem kuritegevus ja seal tuleb tähelepanelik olla ja mitte kaua peatuda.minule jäid ainult positiivsed mälestused ja see aasta lähen kindlasti uuesti(kuid seekord autoga ;) )
Ei leidnud enne reisi eriti midagi abistavat, siis otsustasin kirja panna ka oma muljed. Reisil viibisin 10.-17. august. Reisibürooks Novatours. Ööbisime Sousses hotellis Marabout. Kuna kodulehel hotelli kohta tagasisidet väga ei olnud, uurisin tripadvisorist ja venekeelsete reisbüroode lehtedelt. Arvamusi mitmeid, ainsad kes pea mitte millegiga rahul ei olnud, olid venelased. Nähes kohapeal nende käitumist siis ega ei imesta ka. Kui toit otsas siis ei oodata viisakalt vaid röögitakse töötajate peale, kui rätik on lamamistoolilt maha kukkunud karjutakse retseptsioonis, minnakse tilkuvana baari ja ollakse pahased kui neid viisakalt välja suunatakse. Ma ei ütle, et kõik venelased sellised on, aga kahjuks jäid just nemad oma ebameeldiva käitumisega silma. Hotell ise on puhas, olemas enda veepark, meri lähedal. Laste rõõmuks saab peale lõunat ka tasuta friikaid, burksi, hot doge. Toit on muidugi suhteliselt väga üksluine, kes soovib väljas süüa, siis soovitan hotellist vasakule jääval tänaval Una Storiat. Head hinnad ja maitsvad toidud. Käisime kahepäevasel Sahara reisil. Uskumatu küll, aga esimest korda reisi jooksul oli Novatoursi pakutav odavam kui kohapealt ostes. See ei tähenda muidugi, et keegi ei suudaks ka sealt soodsamat varianti leida. Reis Saharasse oli super, hinnas 2 lõunasööki, hommiku- ja õhtusöök, mis olid 100 korda maitsvamad kui hotellis. Kuna sellele reisile soovis palju eestlasi, saime eestikeelse reis ja suure bussi 26 eestlasele. Plaanis oli päiksetõus Saharas, aga kuna meil kulus aega mujal rohkem õnnestus meil näha ära ka päikseloojang soolajärvel. Muljed Saharast on väga head ja see andis reisile palju juurde. Reisi juurde kuulus veel El Jemi kolosseumi ja berberite küla külastus, mägioaas Shabika ja Kairouani külastus. Maa ise on kohutavalt räpane, nagu üks suur prügikast. Kohalikud ise väidavad, et seda teevad pigem turistid või laisad prügivedajad, aga nähes kuidas nad ise toimivad, siis on turiste patt süüdistada. Meie giid soovitas hobukaarikud mitte kasutada ja 100 % temaga nõus. Loomadest on väga kahju kui nad seal kuumal asfaldil neid turiste veavad. Paljud näevad viletsad välja ja veritsevad. Hoopis toredam ja soodsam on kasutada rongi mis teeb samamoodi linnale üle tunniajase tiiru peale ja seda 5 dinaari eest. Turg Medinas on omaette elamus, kui ikka kaupleja ei ole siis on mõtekas külastada poode kus on fikseeritud hinnad. Neid on seal piisavalt. Hetkel on ALE de aeg ja korralikke riideid saab ikka super odavalt ning ei olegi vaja turult "originaal" Hugo Bosse, Armanisid jms osta. Shopahoolikutele heaks uudiseks, et järgmisel aastal saab valims esimene megasuur kaubanduskeskus Sousse Mall. Rannas saab proovida parasailingut. Oli esmakordne kogemus koos 10.aastase lapsega ja mõlemale meeldis. Tuneeslased ise on väga sõbralikud ja meeldivad inimesed, kaasaarvatud tüütud turukaupmehed :)
To keroKas oskad öelda kui palju need kõrbereisid ja muud elamused maksta võivad? Meil mais minek suurema kambaga ja kõigil palju küsimusi kuid vähe vastuseid :) Meie läheme muidugi Djerba saarele aga ehk saame mingigi aimduse palju raha arvestada sellise lõbu jaoks. Tänud ette!
Augustis oli Novatoursi poolt pakutav kõrbereis 64 eurot täiskasvanu ja lapsele 16 eurot. Hinnad võivad olla veidi teisemad, sest väljasõit teisest kohast. See raha tasub ennast igati ära. Kui kahtlete siis soovitan soojalt. Ja kui satute sel retkel kohta kus müüakse lambanahku, soovitan samuti osta. Need on super odavad. Meie saime 6 euroga, pakitakse nii hästi kokku, et ei võta ka kohvris palju ruumi. Piraadilaevaga sõit 15 euri, seda võite igaksjuhuks uurida ka kohalike müüjate käest.Kui õnnestub nautida parasailingut siis see oli minu mäletamist mööda 70 dinaari ehk nii umbes 21 euro kanti (kahele inimesele). Arvestada võite ka sellega, et lennujaamas tuleb enne passikontrolli täita riiki saabumise kaart ja ka tagasi tulles (hoidke siis üks pliiats kotis, saab kiiremini :) ) Osta soovitan ka datleid, sest see mis mida meil müüakse on alla igasugust arvestust. Alkohol on kallis, aga koju suveniiriks kohalik datliliköör Thibarine. Kui õnnestub käige Djerbal kindlasti krokodillifarmis. Rahaga on lood nii, et minul jäi alles lausa 300 eurot ja salakaubana ka dinaare 100 euro eest ( ei leidnud lennujaamas valuutavahetust üles, nüüd juba tean kus see asub). Nautige ja ärge laske ennast sellest mustusest häirida, sellega harjub. Lähen kindlasti ka ise lähiajal sinna uuesti tagasi.
tänud Kerole asjaliku info kohta ja kahjuks on su jutt meie söprade kohta öige ja mitte ainult Tuneesias,vaid igal pool kuurortrajoonides,kahju,et tilk törva rikub kogu mee potis ära!
Kerole suur tänu jah.. Palju asjalikku infot sain.. Nüüd oskan ise infot reisiseltskonnale jagada :)
Kes räägib Tuneesia mustusest, pole ilmselt Indias käinud...Kõik on elus suhteline :DKõrbereis on seotud pikema tuuriga Kesk-Tuneesias, mis on tõesti vahva, kui tahta sellel pakettreisil ka midagi põnevat näha. Kõrbeelamus, kel seda pole, kindlasti ka soovitatav. Alkohol tegelikult pole islamimaa kohta üldse mitte kallis. Kohalik õlu Celtia 0,33-ne pudel "pubis" Sousses maksis 3,20 dinaari, poes 1/3 odavam, kohalik viigiviin Boukha umbes 15 dinaari ehk, et alko hinnad on poes umbes samad, mis Eestis või nõksa odavamad, islamimaailma kohta on see ju täitsa ok. Tindisõbrad, peaksid rõõmustama, et seda üldse saada on. Iraanis maksad salakaubana saadud suvalise viskipudeli eest 50 eurot ja hommikul on loterii, kas nägemine on korras ;)
Tänud eelkirjutajaile asjaliku info eest.Oleme päris võhikud reisijad. Esimest korda käisime Oktoobris Türgis. Olime väga rahul. Saime vist kerge reisipisiku. Otsustasime, et seekord avastame Tuneesiat, kuna eelarve kallimat reisi ei võimalda ja näiteks Bulgaariat pidasime liiga tavaliseks. Reis 14. Juunil. Tahaks teada, mis selle 64euro eest kõrbeekskursioonil saab? Kas selle sees on ka kaamelisõidud, dziibisafari, söögid ja muu või kui palju tuleb juurde arvestada?
Mina käisin 2 nädalat tagasi, samuti Novatour ja kõrbereis 82€. Kui hotell Djerbas ja seltskonnaga minek, soovitan krokodilli farmis iseseisvalt käia - ei ole suures rühmas trügimist ja saab valida oma tempo.Flamingo saar mida pakutakse on ka poolsaar, kuhu võimalik ka jala liikuda
Me läheme Sousse. Hotelli nimi Riadh Palms Resort. Sealt vist kõrbesse tunduvalt pikem maa kui Djerbast. Äkki on mõni tore inimene sealses hotellis ööbinud ja oskab midagi kosta? Vene saitidel on arvustused hotelli kohta küll seinast seina. Osade jaoks lux, osadele prügimägi. Ega me vast sellepärast reisi ära ei jäta, aga hea oleks teada, mida oodata. Hea meelega loeks reisijutte Tuneesiast, aga ei oska eriti kuskilt otsida. Tänud teile, kes viitsivad me silmaringi avardada.