Vaatamisväärsused Lätis ja Riia loomaaed

Hei!

Plaanis on juulis 4-5 päevane autoreis perega Lätti.

Kas Riia Loomaaed on väärt külastamist, lastel kogemus hetkel vaid Tallinna omaga ning mis piirkondadesse lisaks Jurmala ja Riia veel Lätis külastusi planeerida. Kas on vaatamisväärsusi või tegevusi Riia ja Jurmala lähedal mis teismelistele ka meeltmööda oleks?

Iga info kasulik, ette tänades.

1
2

Sigulda ja sealne köisraudtee.

Loomulikult ka Rundale ehkki lastele ei pruugi see võib olla nii huvitav olla. Aga väga kena koht, mis Loire' i lossidele kuidagi alla ei jää, pigem vastupidi.

3
0

Sigulda ja Cesise juures leiab veel tegemist. Näiteks Tarzani pargi pakuks kohe,

1
0

Münchenhausen via baltica ääres

0
0

Jurmalast natuke edasi on Kemeri looduspark, kus sup-laudadega erinevaid üritusi võimalik planeerida. Oleme seal päikesetõusu käinud vaatamas, aga on ka muid (päevaseid) tegevusi.

0
0

Riia keskturg on ka koht kus võiks korra ära käia. Loomaaeda vist kiidavad kõik kes käinud. Ostlemiseks on Jurmalas outlet village, aga jääb lääne euroopa omadele kõvasti alla. Midagi loomelinnaku taolist on üritatud teha Tallinnas ielas kvartalsis, aga vahest on seal päris head vabaõhuüritused. Pole ise küll ammu käinud, aga vana hea suur rahvuslik söögikoht Lido on ka Krastal täitsa olemas, elamus omaette kes pole varem seal käinud.

1
0

Loomaaeda tasub kindlasti lastega minna. See on hea kompaktne ja ka väiksemate lastega mõnus läbi jalutada, ilma et nad ära väsiksid. Kaelkirjakuid näeb ka ja päris lähedalt. :)

1
0

Riia automuuseum, sobilik nii üksteist kui ka üheksateistaastastele teismelistele.

Okupatsioonimuuseum ja vanalinn.

2
0

Loomaia koha pealt vaata nende kodulehte - neil on loomade söötmine omaette atraktsioon kindlal kellaajal. Eelmainitud Siguldat soovitan samuti.

1
0

Eelmine suvi käisin Riiast edasi pisikeses linnas nimega Kuldiga, seal on Euroopa kõige laiem juga, pluss väike armas vanalinna osa. Joa juures saab ka ennast vette kasta, pluss nautida väikohvikuid vaatega joale. Soovitan uurida, ehk pakub huvi.

0
0

Kuldigas on seal joa kohal Venta jõest üle jalutamine väga lõbus tegevus. Vesi kohati poole reieni ning voolu tõttu tuleb oma sammu täpsemalt sättida, aga ilusa ja suvise ilmaga pakub rahvale ning pakkus ka meile möödunud suvel meelelahutust.

Jah, tegemist kena väikelinnaga mõnusa vanalinnaga.

0
0

Vau, palju ägedaid ideid. Kuldiga võtame plaani sisse ja uurin veel kas Jurmala ja Kuldiga vahel on mõni koht mis tasub reislaanidesse võtta?

0
0

1 selline veidi ebatraditsiooniline vaatamisväärsus on Pūrē šokolaadimuuseum nii 20 km Tukumsist:

https://goo.gl/maps/5SE4q3MqP2XtKmRY7

0
0

Tegime paari aasta eest Kura poolsaarel rattamatka. Keda huvitab, siis päevik on siin: https://sites.google.com/site/kurinurm/muud-matkad/2020-l%C3%A4ti-kura-poolsaare-rattamatk

Linnad on toredad - Kuldiga on juba öeldud, aga ka Talsi ja Ventspils meeldisid.

Kõige lahedam koht minu jaoks olid aga Irbene raadioteleskoobid. Nõuka-aegne raadioluure keskus. Praegu pigem muuseum. Sai reaalselt teleskoobi parabooli sisse minna! Lahe.

https://www.latvia.travel/en/sight/ventspils-international-radio-astronomy-center

1
0

Soovitaksin samuti Kuldiga linna. Samas vöiks kylastada Skrunda endis radari jaama-söjaväe osa. Seal kummituslinnas jalutades tuleb ulmefilmi tunne peale.https://www.youtube.com/watch?v=9BkhYOHjkjM

0
0

Lastele ei pruugi see arusaadav olla, aga teismelistele võibolla juba on. Ligatne lähedal, u. 75 km Riiast, on veneaegne eliidi varjend tuumasõja puhuks koos kõige selleaegse jaburusega. https://www.bunkurs.lv/en/

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased