Väiksed kurjad "putukad" Tais

On keegi lähemalt kursis mida saaks ette võtta, et neid võimalikult vähe huvitada.Eelmine kord sai kohalikust rohupoest hangitud sprei - plätude tallad sulasid, nemad ikka kohal.Voodiriided sai läbi raputatud, sinine lambike ööseks ja mingi haisev tablett vooluvõrku - ei kedagi. Hommikul jälle milline rööm!!Pikad riided õhtul, seda küll. Aga huvitaks mida kasutavad kohalikud, kui keegi oskab, jagage tarkust. Minek suhteliselt varsti.

Olen ka ise sellega kokku puutunud. Öösel sõid lapse nii ära, et vajasin meditsiinilist abi. Peale seda olen kasutanud ikka Off-i, oranž sprei Familyst, aitas. Lihtsamates hotellides on võrk voodi ümber, peab hoolega passima, et oleks korralikult suletud.Korralikes hotellides tehakse tõrjet kogu territooriumil. Mul kaasas veel ka Ben 100, aga seda lastele panna ei saa ja meil seda enam ei müüda ka.

Sellel aastal kasutasin Tais, (Chiang-Mai, Phuket) tõrjet nimega "Sketolene". Müügil  kohalikes apteekides ja 7 eleven. Pudel 70ml. Hind veel peal, 110 bahti. Sidruni lõhnaline, aitas küll.Karl.siBEN`S 100 on küll veel saadaval militaarpood.eeSeda ei tohi kindlasti kasutada laste peal. 

Kohalikud kasutavadki kohalikke sidrunheinalõhnalisi aineid ja pikki riideid, mingit salajast kraami neil pole.Oluline on siinkohal see, et nad on1) hooajalised - alati pole kõige hullemad.Kuna Tai on suur, saab guugeldada plaanitud külastuskohti ja mosquitos.2) nagu sääsed ikka, kardavad kõrgust ja mererannatuult, armastavad aedu ja loodust.Hotelli valikul tasub lugeda Tripadvisori kommentaare. Kui on tõsine moskiitoprobleem, siis inimesed ikka kurdavad. Kindlasti jälgida kommentaari kuupäeva, seega novembris sõites lugeda pigem viimase aja, november 2018, november 2017 jne postitusi.Hotell aga valida siis pigem keskusesse, randa, kõrgemasse hoonesse ja arvestusega, et mida kvaliteetsem, seda paremini hoitud toad. "Romantilise sopilise aiaga" ja "linnakärast mitte väga kaugel, aga vaikses rahulikus kohas looduse rüpes" pole moskiitohooajal kindlasti plussid.

Analoogselt Sketolene'ga on laiemalt kasutatav veel Soffell firma moskiitotõrjevahendid.Näevad välja sellised:Nende DEET'i sisaldavate pihustatavate tõrjevahenditega (mille hulka kuulub ka Sketolene) peaks toimima lihtne reegel - mida suurem DEET'i sisaldus protsentides seda tõhusam kaitse. Kõikidel neil on tagaküljel imepisikeses kirjas see info olemas. Ühe firma sama nimetusega tooted võivad sisaldada erinevas koguses DEET'i.Mina DEET'i sisaldavat vahendit pikaajaliselt ei kasutaks kuna see võib avaldada tervisele mingitmoodi kahjulikku mõju. Kindlasti väldiksin isegi lühiajalist kasutamist lastel.Kindlasti toimivad ka DEET'i mitte sisaldavad ja täiesti naturalsed vahendid.Üldiselt on nende pihustitega kõigiga nagu ikka - mõnele toimivad ideaalselt ja mõnele üldse mitte.Mitmel pool kasutatakse tõrjeks ka spiraale, millele pannakse tuli otsa ja siis jäetakse hõõguma pikkadeks tundideks.Ühes pakendis on tavaliselt mitu spiraali ja alus on komplektis.Minule on mitmel korral kohalikud välirestoranipidajad tulnud ja pannud sellise spiraali söögi ajaks laua alla hõõguma.Ja tõesti, sel ajal keegi mind sööma ei kippunud.Olen ise kasutanud selliseid ka toas kui ööbimine on olnud kusagil kõrvalisemates kohtades ja madalamal korrusel. Enne magamaminekut hõõguma ning kestab hommikuni välja.Lõhnu on neil mitmeid erinevaid - näiteks orhidee, sidrunhein, sidrun jne. Isegi kirsiõie lõhnalist oli :)Spiraalidega on jälle oma "aga" - on inimesi, kes ei kannata seda "suitsu". Ning ka erinevad aroomid toimivad inimestele erinevalt - mis ühele meeldib, ajab teist köhima ja kurgu kipitama.Minu meelest toimivad nad aga üsna kenasti. Ostes tasub enne kohalikelt küsida, milline neist on efektiivsem. Valik on päris suur. Hind on odav.Kokkuvõttev moraal - igaüks peaks ise proovima erinevaid variante ja endale selgeks teeme, mis talle kõige sobivam on.

Mina ostaks Tallinna lennujaama apteegist kaasa naturaalset putukaspreid. Pole sellist Eestist mujalt leidnud. 

Aitas igal juhul Vietnami moskiitode vastu, kuniks ühest kohalikust lennujaamast see ära konfiskeeriti :/ 

Lisaboonuseks - see lõhnab ka hästi!

Meil aitas hästi Diffusil (Family on lastele mõeldud). Talvel oli K-Rauta müügis. 

"Basic spray lastele kaitseb sääskede, puukide ja tiigermoskiitode eest kuni 6 tundi."

Hetkel olen Chiang Mais romantilises, lopsaka aiaga vàikehotellis. Òhtuti lendavad kùll putukad ringi, kuid iga bumgalo ukse taga susisevad perenaise pandud potsikud sààskede vastu. Toas on enda kaasavòetud tabletiga sààsepeletuspistikud (ei lòhna ùldse) ning òhtul vàljas istudes on peal Eestis apteegist ostetud MoustiCare Skin Sprey infested areas, mis mòeldud rohkete putukatega piirkondades kasutamiseks. Samuti ei haise ega kleebi. Hind oli ca 16 €  75 ml pudel. Samas Hua Hinis, kus hotell asus rannast 150 m kaugusel ja tuba 1.korrusel, tuiskasid sààsed vannitoa ventilatsioonist sisse nii mis ludin. Ka selle vastu aitas seinapistik ( Poola oma, ostetud k-rautast).

Sääsed kardavad konditsioneeri nii ,et toas see käima ja mure murtud. Minul see lugu ,et ngu esimesed 3 päeva söövad ja siis muutun vist immuunseks.Allergia tabletid aitavad ka

Kasutan teemat ja küsin, kas keegi on Tais kokku puutunud ka vees pesitsevate "mikromeduusidega", kes vees hammustavad ja paar tundi hiljem tekib sügelus koos muude lisadega min neljaks päevaks. Inglise keeles on nende nimi sea lice või jelly fish larvae.

Tere. 

Patong Beach, seal hammustasid. Peale seda sügelust ega muid lisandeid minul küll ei tekkinud.