trip-krainetrip-ukraine-dark
Vaktsineerimine enne Malaiasse minekut

Kas keegi saab oelda, kas peame vaktsineerimine tegema malaaria vastu, enne Malaysia minekut?

Täpne info: http://www.ltkh.ee/?id=651

Malaaria vastu ei vaktsineerita, vaid võetakse tablette (enne reisi + reisi ajal + pärast reisi). Muud ohud: http://www.mdtravelhealth.com/destinations/asia/malaysia.php

Soovitaks käia ära konsultatsioonil ja otsustada siis. Meie oleme teinud alati kõik vaktsiinid, mis arst on soovitanud, ja hiljem ka kordusvaktsiinid, et saada pikemaajalisem kaitse. Malaariatablette pole me kunagi söönud. Aga enne kui ise midagi otsustada, tasuks ikkagi konsulteerida arstiga, arvan mina. Eks otsus sõltub ju ka sellest, kas kavatsete kusagil dzunglis ringi liikuda või mitte, ka sellest, mis ajal te täpselt lähete.

Mis maa on Malaysia? Vaktsiini tuleks võtta selliselt sõnastatud küsimuse vastu. Kust me teame, kas dzungel või linn? www.hiromant.ee vastaks palju paremini.

nagu mis maa on Malaysia, hiromant.ee etc. vist tõesti uuemaid kasutajaid eriti siia ei tõmba. Ehk siis kui keegi küsib kellegilt, kust leida reisiinfot ja see vastab, et Tripist ning esimene keegi lähebki sinna oma küsimusega ning saab kohe mõnituste ja sõimu osaliseks. Ega ei kõvataks endalgi seda lehte enam külastada. Saan aru kui keegi vana tegija hakkab ükspäev riikide nimesid valesti kirjutama saab sõimata, aga kui inimesel hoopis teine probleem... Minge ise kuskile teie jaoks võõra teema foorumisse nt keemiaalasele vm ning vaadake kui mõnus on kui keegi hakkab kohe sind mõnitama seda enam et mitte mingi tavakasutaja, kes oma teadmistega tahab hiilata. Selle õigekirja oleks saanud ka teisiti ära mainida.

Vaktsineerimine enne Malaisia reisi

Jagage palun oma kogemusi, et mis vaktsineerimisi tegite enne Malaisia külastamist. Plaan minna kolmeks nädalaks ja viibida nii linnades kui ka käia vihmametsas, jõetripil, sukeldumas. majutuskohtadest valiks sellised korralikumad, mitte kõige lihtsamad, aga mitte päris luksmajutusi ka. Kindlasti soov minna ka Borneole, Lankawile, Kuala Lumpurisse, Singapore.

Mina ei näe mingit põhjust Malaisasse minekuks end vaktsineerida lasta. Tulime just Malaisiast. Sõime tänavate söögikohtades, käisime looduses matkamas... Ühtegi sääske ei kohanud. Malaisia on meie seni külastatud riikidest (India, Sri-Lanka, Tai) kõige puhtam. Tõsi, toidu (st bakterite) erinevus võib (kuid ei pruugi) korraks seedimise sassi lüüa. Soovitan mõned nädalad enne reisi võtta meil apteegis müügil olevaid piimhappe baktereid - need tugevdavad sooli ja nii on kergem teistmoodi toitu taluda.

Aitäh Oro, sellest infost on abi. Kas teil ei olnud tehtud ka hepatiidi (A+B) faktsiini ja dzunglisafaril ka käisite ning Malaaria tablette ka ei võtnud ja kõik kulges kenasti?

Ma võin ka väita, et pole reisidel kordagi luid murdnud, pole kuskilt alla kukkunud ja tõsiselt haigeks jäänud. Ometi iga kord enne reisi Aasia kanti teen tervisekindlustuse, makstes keskmiselt raha.Selle jutu mõte on jätta otsustamine reisija enda hooleks, kas ta teeb kindlustuse ja mille vastu laseb süstida.Loe siiski läbi http://www.mdtravelhealth.com/

Olen reisinud alates 92a alates ja ei ole kordagi ühtegi süsti saanud. Malaisiast tulin just eelmine nädal ja võiks vabalt hakata juba Langkawit maha tegema, ei ole see saar enam seda, mis ta oli 10a tagasi. Borneo on kohe kindlasti rohkem Malaisia kui Langkawi. Singapuri linnas ma ei tahaks peatuda rohkem, kui üheks päevaks, no ei ole seal tõesti midagi erilist teha.

Punkel mida sina siis Lankawi asemel soovitad kindlasti? Borneole on plaanis minna ja hetkel Sandakani kanti ja seal planeerinud 3-päevase programmi võtta. Lisaks ise ka natuke ringi vaadata - kokku 4 ööd. Kas sa Sipadanis ka käisid nüüd? Tahaks seal sukelduda, aga erinevad saidid väidavad, et sellest piirkonnast kindlasti praegu eemale hoida, sest lisaks röövimistele ka rahutused. leks tänulik kui kommenteeriksid. Minek meil 7 nädala pärast.

Minul on reisimise tarvis tehtud A+B hepatiit, kõhutüüfus ja kollapalavik (olen käinud kollapalaviku levikuga kohtades). Hepatiit ja kõhutüüfus võiksid minu meelest reisides ikka tehtud olla, muidugi on see kokkuvõttes igaühe enda otsustada - aga kui siin küsid, siis ehk soovid arvamusi. "Tänu" enda kogemustele reisidel haiguste korjamisega (ja sellega kaasnevatele tagajärgedega) suhtun erinevatesse preventiivsetesse meetmetesse üsna tõsiselt. Malaisia on võrreldes teiste Aasia riikidega üsna puhas, kuid siiski on ka sealt täiesti võimalik endale haigusi hankida.

Mina Langkawi´t maha küll ei teeks. 10a tagasi pole seal küll käinud, aga praegu tundus suhteliselt mõnus saar. Oleneb, mida otsitakse. Mina läksin sinna puhtalt rannapuhkusele. See õnnestus väga hästi, rannapäevadele vahelduseks sai näha ka ilusat loodust ja süüa häid mereande. Langkawilt pole tõepoolest mõtet otsida ehedat Malai kultuuri või ürgmetsi, kuid üldiselt on loodus ja rannad kaunid ning puhkus mõnus. Langkawi hinnatase on muidugi mõnevõrra kallim kui näiteks Penangil, aga mitte midagi hullu. Sukeldumiseks on Langkawil väga ilusaid kohti. Ise küll ei ööbinud Cenangil ja kui seal niisama käisime, olin oma valikuga ülimalt rahul. Rand oli ülerahvastatud ja prügi täis (märts 2012) ning käis hull möll. Mõnele see ehk sobikski, ma olin väga rahul oma vaikse rannaga Burau Bay´s.

Pole samuti 10 a. tagasi Langkawil käinud, kuid meile jättis saar väga sümpaatse mulje. Rand oli puhas, rahvast minimaalselt, hinnad tundusid isegi odavamad kui Phuketil v.a. puuviljad...väga armas ja rahulik kohake. Olime rahul, et valisime puhkuseks just Cenangi. Toit imeodav- suussulavad banaanipannkoogid 1,8 RM, erinevad nuudlid-riisid 4-5,5 RM. Penang ei jätnud eriti meeldivat muljet.

Aitäh TIP ja Mati, saan aru, et teie muljed suht värsked. Nüüd selgem ka faktsineerimiste osa. Kirjandusest leiab kõike, aga hea kuulda ka teiste inimeste arvamusi ja kogemusi:)

Ilmselt olete juba enamus arusaanud, et ma olengi suht toriseja tüüpi inimene. Mis Langkawil ei meeldi. Rannas oli vanasti oma turva. Rannas liiv krudises(nagu tärklis) Langkawi oma sümbol on käest ära lastud.(Hoolitsemata ümbrus, samuti haisev seisev vesi) Kärakas on piiratud kättesaadavusega(ilmselt mingi üldine moslemite trend) Kuna saar peaks olema tax free, siis hinnad on selles võtmes ikkagi kallid. Söökide tase on halvenenud(kallis ja valik väike), ilmselt tänu turismile. Ei leidnud enam http://en.wikipedia.org/wiki/Roti_canai Vaatamisväärsused on käest ära lastud, tunda on et saab ka nii sama. Kaubandus on kokku kuivanud. Kohalikud ei ole enam nii meeldivad, puudub elementaarne nägusus ja rõõmsus. Isegi ahvid on kadunud(loe vähemaks jäänud). Golfi ise ei mängi aga kaugelt vaatajana tundus, et isegi see hakkab otsi andma. Loomulikult on Langkawil ka palju toredaid asju, mis negatiivse positiivseks muudab. Näiteks pena hind, soe (sogane)vesi, soojus, odav õlu(mitte nii odav kui 10a tagasi), liivased rannad jne jne. Eks see on sama nagu eesti 20a tagasi, kui kroon oli kõva sõna ja elu oli odav.

Langkawi üks parimaid eurotoidu kohtasid on SunCafe Cenangi rannas ( http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g298283-d870643-Reviews-Sun_Cafe-Langkawi_Langkawi_District_Kedah.html ), soovitan soojalt neile kellel pika aasias viibimise peale riisist siiber saanud on.

:) Punkel, väga hea ülevaade(Y)

Ahvide koha pealt ma ei nõustu, meie ümbruses (Burau Bay) oli neis nii palju, et mul oli mingil hetkel lausa hirmus liikuda. Päriselt. Sadades istusid tee ääres ja rippusid kus vähegi võimalik.

Sogase vee koha pealt samuti ei nõustu, meil oli imeliselt ilus vesi. Samas, Cenangil ma küll vette ei kippunud ega läinud ka - kogu kant oli suhtkoht räpane.

Kaubandusega tutvust ei teinud ja hinnamuutust ei oska kommenteerida. Kohalikud olid nii ja naa, kindlasti kohanud palju meeldivamaid eksemplare - eks see arenenud turismi värk ole. Massteenindus. Väikses nurgapealses restos meie hotelli kõrval (aga territooriumilt väljas muidugi) oli väga hea mereandide restoraan ja supertore teenindus:)

Seega, oleneb milleks mina ja mida oodata. Ma ei välista, et mingil hetkel lendan sinna uuesti. Mitte enam kindlasti spetsiaalselt, aga kui see oleks näiteks ajaliselt sobivaim rannapuhkuse koht, siis vabalt uuesti.

Just Malaisiast tagasi ja võib öeda,et Cenangil oli vesi täitsa ilus ja rand puhas. V-olla asi ka selles, et kõrghooaeg sai läbi ja peale märtsi lõppu jäi rahvast oluliselt vähemaks. Perhentiani saarte vesi muidugi võtab sõnatuks aga seal seda vett täies vaikuses isiklikult kaua nautida ei suutnud. Loomulikult tuleb hetkel Malaisia kuumuses ka õlle isu peale ja Langkawi on ainuke koht kus seda 0,40 eur eest poest kätte ka saab. Rummisõbrad saavad 1L Bacardy 33RM-ga kotti pakkida. Toit oli igal pool meie mõistes väga odav. Kõige paremad hinnad toidu -ja riietele jäid Kota Bahru linna.