oro

Rändur, liitus Tripiga 10 aastat tagasi

4 meeldimist
42 postitust
29 kommentaari

4 külastatud kontinenti

62 külastatud riiki, 32% maailma 195st riigist

119 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Meie võtsime Sri Lankal väikese bussi koos bussijuhi ja giidiga, kes korraldas meile reisi esimese nädala (viis tõesti erilistesse paikadess, kuhu ise poleks sattunud)  ja lõpuks sõidutas lõunasse, kus toimetasime nädala omal käel.  Hind oli üllatavalt taskukohane. Tuk-tuki ikka rentisime, omal käel ei oleks saanud seal liikluses hakkama. 

Andres, ilmselt peetakse seda soovitust jagades tõepoolest silmas ilma. Isegi lugesin, et aprilliski võib olla Halong Bays selline ilm, et nähtavust pole ollagi ja tuuled nii tugevad, et reise jäetakse ära. Siis oleks küll ajast ja rahast kahju. Hoi Ani olen endale kirja pannud. Kuidas soovitate Ho Chi Minist Hoi Anisse minna ja kuidas Sapasse ja Bac Hasse? Kui palju peaks sellele aega jätma? Olen tänulik kõikide vihjete eest, kuna hakkasin reisi teemaga tegelema alles nüüd ja aega selleks napib. Igaks juhuks ütlen, et päris seljakotireisijad me ei ole (st elementaarseid mugavusi hindame), kuid sooviks näha paiku, mis on erilised.

Merka, ma just panen Vietnami reisi programmi kokku. Loen kommentaare ja mida rohkem ma loen, seda enam segadusse satun. Kavatseme lennata märtsi lõpus HoChi Mini (Saigon), kolm ööd seal olla (kindlasti teeme Mekong delta tuuri ja käime vaatamas tunneleid). Edasise osas oleme segaduses. Plaanisime lennata Hanoisse (käia Halong Bays ja Mai Chaus), kuid nüüd loen juba mitmendast foorumist, et lõunast põhjas ei soovitata minna, et Vietnamis võiks käia kaks korda. Mida soovitate? Vaevalt, et me teist korda Vietnamisse satume. Kas lõunaosast Kambodžasse jõuaks minna, kui oleme koha peal kokku kaks nädalat? Millele peaks üldse tähelepanu pöörama? Me ei ole ka esimeses nooruses.

Kas keegi on käinud Horvaatias Rovinjis? Kas see on paik, millele tasub panustada? Ööbida on võimalus vanalinnas ning plaan rentida auto.

to mineja: Jah, panin tähele, et Turkish Airlines'il oli kampaania ja ka Malaisiasse supersoodsad hinnad. Korraks kihvatas, kuid ega kõik ette ei suuda näha.

Kui juba kirjutamiseks läks, siis pakun naermiseks ühe tobeduse, millega Langkawil hakkama saime. Nimelt otsustasime lõunatada ühes üsna keskpärases tänavarestoranis. Saime menüü ja valisime sealt kala hinnaga 8 ringgitit. Ise veel rõõmsad, et kala nii odav. Ka siis, kui kaks kala lauale toodi, ei osanud halba aimata. Alles peale seda, kui 160 ringgiti suuruse arve saime, taipasime, et oleme millegagi mööda pannud. Kohe selgus ka tõde: 8 EUR maksis 100g kala, meie kalad olid aga tunduvalt raskemad. Õiendada polnud midagi, sest tegelikult oli menüüs kirjas 100g hind, mida meie muidugi ei märganud.
Harjumusel on suur jõud - meil tähendab kala tellimine ikka kalapraadi tükikese kalaga.

Jõudsime õnnelikult Singapur-Malaisia reisilt tagasi. Marsruut: Singapur-Kuala Lumpur-Penang ja Georgetown -Cameron Highlands-Langkawi-Singapur. Mõned esimesed muljed: Singapur - steriilne ja tehnokraatlik, kuid väga mõnus elukeskkond. Tasub kindlasti külastada Sentosa saart (väga tasemel veealune maailm jm) ja Marine Bayd. Malaisia piiri ületamine oli kiire ja probleemideta.

Kuala Lumpur- sattusime sinna Hiina uue aasta tähistamise ajaks. See, mis linnas sel ajal toimus, oli väga muljetavaldav: kontserdid, miitingud, ilustulestikud, tänavatel olid pikad lauad toiduga linnarahvale... Kaksiktornidest ootasin enamat. Kuala Lumpur ise aga oli vahvam, kui arvasin.

Penang (Georgetown)- väga meeldis. Kui võrrelda Malaisiat Sri Lankaga, siis üks oluline erinevus muu hulgas on selles, et Sri Lanka püüab teadlikult turistide raha pühapaikadega, Malaisia aga "müüb" elulaadi. Seal nagu kõik kulgeb omasoodu ja külaline naudib seda. Eriti selgelt tajusin seda Georgetownis. Penangis käisime botaanikaaias (ei soovita), spice gardenis (väga vinge koht), Wild Life pargis, mis oli küll räämas, kuid mõjus kuidagi mõnusalt. Rahvuspark oli suletud mingite immigrantide tõttu. Erinevad usutemplid olid põnevad, esmakordselt elus külastasin hiina templit. Jõe tripile ei jõudnud, kuigi oli plaanis. Liikusime enamjaolt ühistranspordiga (väga odav), paar korda ka taksoga.

Cameron Highlands. Kaunis loodus, tee- ja maasikaistandused, kuid Sri Lankale jäi alla. Ka vihmametsades olime varem käinud ning midagi uut ei avastanud. Kuna bussisõit oli CH üsna vaevaline, siis korraks isegi mõtlesin, kas tasus vaeva sinna sõita. Aga kui pole varem sellist loodust näinud, siis igal juhul armas paik. Peatusime hotellis Casa de la Rosa- väga õdus hindude hotell.

Langkawi. Kindlasti ei nõustu ma nendega, kes nimetavad Langkawit kuldsete randade ja helesinise veega paradiisisaareks. Võrreldes Tai Krabi jt randadega Langkawi kahvatub. Rannad on täitsa tavalised liivarannad ja pole seal nii sini-sinine vesi midagi. Küll aga on Langkawil üllatavalt palju põnevaid kohti, mida külastada: Wildelife Park - igati vahva paik, eriti lastega reisijatele; Graft Centre- lisaks võimsale käsitöö poele kaks harivat ja hästi kujundatud muuseumi: Malaisia pulmakombed ja ajalugu. Agro park, kuumavee allikad, Cable Car (selle juures oli võimas keskus, kuhu tasub ka siis minna, kui köiskabiiniga ei sõida) jpm. Rentisime rolleri ja sõitsime saare risti põiki läbi.

Kokkuvõtteks: Singapur - kui oleks palju raha, võiks seal mõnda aega elada. Malaisia suurim väärtus on inimesed, ülim tolerantsus kõigi ja kõige suhtes, põnev kultuur. Georgetowni oleks nagu kogu maailma rahvad kokku kogunenud- nii kirju oli see pilt. Toidud väga maitsvad, kõhu võib täis saada väga odavalt, kuid restoranis ka üsna krõbeda hinna eest. Ilm on vahelduv (peab arvestama vihmaga), sääski ei ole.

Mina ei näe mingit põhjust Malaisasse minekuks end vaktsineerida lasta. Tulime just Malaisiast. Sõime tänavate söögikohtades, käisime looduses matkamas... Ühtegi sääske ei kohanud. Malaisia on meie seni külastatud riikidest (India, Sri-Lanka, Tai) kõige puhtam. Tõsi, toidu (st bakterite) erinevus võib (kuid ei pruugi) korraks seedimise sassi lüüa. Soovitan mõned nädalad enne reisi võtta meil apteegis müügil olevaid piimhappe baktereid - need tugevdavad sooli ja nii on kergem teistmoodi toitu taluda.

Mina ostsin novembris EA piletid 12.02-ks Amsterdami, et sealt edasi lennata. Umbes kuua aega tagasi tuli teade, et lend on tühistatud ja pakuti varahommikust lendu. Mis tähendab meie jaoks 12-tunnist passimist Amsterdamis. Minu pretensiooni peale lubati vähemalt söök tšekkide esitamisel kinni maksta. Nii et, juhtuda võib kõike, kuid ilmselt pakutakse tühistamise puhul ikka mingi alternatiivi- niikaua, kui neil jaksu on.

Olen vaadanud nii foreca.com, kui weather.com ja Malaisa weather. Sealt vaatab küll vihm vastu. Kuid elu on näidanud, et tegelikult asi nii hull polegi. Vaatan ka teie pakutud ilmateadet. Me oleme tõesti piirikontrolliga harjunud. Nii et, asi selge. Melakasse tahtsime väga minna, kuid avastasime selle alles siis, kui olime juba Singapuri-Kuala Lumpuri piletid ära ostnud. Ja hakata eraldi KL teises suunas sõitma, on ikka päris aeganõudev. Kuid mine tea, äkki võtame ka selle tee ette. Kõik kiidavad tõesti.

Olen kõigile väga tänulik - trip.ee-st on alati kasu.

Aitäh lohutamast. Ma olen jälginud just nende kohtade ilmateadet, mis jääb meie trajektoorile: Singapur-Kuala Lumpur-Cameron-Highlands-Penang-Langkawi...Ka seal näitab vihma. Jääb loota, et ilmateade paneb mööda.

Me sõidame siis Kuala Lumpurist ilmselt bussiga Cameron Highlandsi. Kui Cameron Highlandsis matkata, kas seal on ka porine? Ehk millise jalanõuga soovitate minna?

Mannile: mis probleem Singapuri Malaisia piiril on, et tasuks vältida? Meil on bussipiletid juba ostetud. Kas asi on nii hull, et peaks need tuulde laskma ja lennukile orienteeruma?

Aitäh, huvitav lugeda. Me stardime teisipäeval. Murelikuks teeb see, et ilmateate järgi sajab seal üsna hullusti. Kas teil on kogemusi, kui ilmateade näitab päev otsa sadu, kas siis tegelikkuses on lootust, et on ka vihmavabu perioode? Mainisite, et läksite Cameron Higlandsist kiiremini edasi - vihm on ikka hullult tugev siis? Kas Cameron Highlandsi sõitsite bussiga?

Aitäh kõigile! Oleme väga elevil- järgmisel nädalal juba teele!

Üks küsimus veel. Kas keegi oskab öelda, kui palju peaks Singapuri ja Malaisiasse sularaha varuma? Või saab enamikes kohtades kaardiga maksta?

Hea teada. Kui sellisele maale minna, tuleb armastada seda paika sellisena nagu ta on. Me ei ootagi, et meid ootab piinlik korrastatus. Kui me Sri Lanka Colombo ja India New Delhi oleme üle elanud, ei üllata ilmselt ka Gergetown. Cameron Highlandsi maasikaistandusi tõesti mõtleme - kuna aega väga palju pole, on mõni matk ehk hoopis kosutavam. Aitäh veelkord kõigile!

Tänu kõigile soovituste eest! Otsustasime teie kommentaaride põhjal, et pühendame Cameron Highlandsile kolm päeva. Hetkel ei tea veel, millise transpordiga Kuala Lumpurist sinna sõita. Ega vist peale bussi mingit mõistliku hinnaga head varianti polegi. Või teab äkki keegi midagi soovitada? Ellale: 24. veebruaril oleme meie juba Penangis.

Aitäh soovituse eest! Usun, et buss on ok. Lihtsalt meil on neid bussiotsi planeeritud seal mitmeid ning ajast hakkab natuke kahju. Kas bussis saab vajadusel kasutada ka Wc-d? Just mõtlesime, kuhu Penangis minna ja kuhu mitte. Arvamused on nii erinevad: ühed leiavad, et Penang on mõttetu räpane linn, teised kiidavad väga. Toit on seal ilmselt üks oluline asi, mida nautida.

Mina ei julgeks Sri Lankalt kaamerat osta. Ilmselt ongi Colombo esinduses korralik kaup, kuid siis on ka hinnad laes. Sri Lankal on odav vaid järeletehtud värk.

To Krokodill. Me oleme Aasias kolmel korral käinud ja sealse kandi eluga vaid mõnevõrra kursis. See "lüpsmine" on pigem psühholoogilist laadi. Tead küll, et võiks ära öelda, kuid ei tihka. Kuidagi piinlik on. Ühesõnaga, külmast närvist jääb puudu. Tegelikult saabki ju inimene kirjeldada vaid oma tundeid teatud olukorras ja need ei pruugi ühtida kellegi teise omadega. Mingeid hirme, va võibolla kõhutõbi, meil sinna minnes küll ei olnud. Tegelikult on SL väga lahe maa ning kui mugavust taga ei ajaks, saaks seal isegi lahkelt tippi jagades tunduvalt väiksema rahakotiga hakkama. Tunnistan, et me ei ole seljakotireisijate tüüpi, samas ka mitte tüüpilised grupituristid. Eks oluline on ka see, mida inimene otsima läheb.

Täna sain meie Sri Lanka tuurikorraldajalt Derickilt kirja. Ta kutsub aprillis Sri Lankale. Kahjuks ei ole meil võimalik minna. Koopeerin kutse siia, päris huvitav pakkumine. Äkki keegi on huvitet:

I want to offer a special chance to you , in this 13th April there is our NEW YEAR festival , if you can come to Sri Lanka I will take you my village and show you the real tradition and customs of sri lankans .

It will be great and wonderful moment and full of happy moment to your life, if any friend of you like to come that festival i will arrange it for you.

I will arrange lunch and breakfast for you in my village and you can enjoy much more. Dericki kodukas: www.visitsrilankaholidays.com, kui see ei avane, siis firma DJ Travels. Poiss ise elab saare põhjaosas.

Oi, paningi auto hinnaga puusse. Maksime 50 eurot (küsiti 7000 ruupiat, hotellides 8000-8500 ruupiat), mitte 500 EUR. Nagu ma ka oma ülevaates kirjutasin, ei ole ma rahadega väga sina peal. Aitäh tähelepanu juhtimast!

Usun, et külmast sooja minna on parem, kui tulla +30st -30-sse. Mul ei pidanud igal juhul tervis vastu. Head reisi ja tugevaid närve.

Jõudsime just tagasi kahenädalaselt reisilt Sri Lankale. Kinnitan, et seal on igati turvaline. Sama kinnitasid ka kõik kohalikud nagu ühest suust. Kõhuhädasid ka ei tekkinud, kuigi enamik inimesi soovitasid selleks valmis olla. Kogun natuke mõtteid ning siis panen siia mõned tähelepanekud ja soovitused kirja.

Yala rahvuspark. Kas keegi oskab öelda, miks meie välisministeeriumi kodulehel on hoiatus, et Yala rahvuparki ei soovitata külastada?

Viisa kohta lisan veel seda, et meie vormistasime viisataotluse aasta lõpus. Siis oli küll tasuta. Kuid keegi kirjutas siin, et maksis 20 dollarit.