Viisavabalt USA läbimine

Eesti kodanikule kehtib reegel, et USAsse ja läbi USA saab reisida vaid siis kui on 90 päeva jooksul tagasisõidu pilet Eestisse näidata ja ESTA vorm täidetud.

Mul on edasi-tagasi pilet Mehhiko-Eesti-Mehhiko, ümberistumisega USAs. Ma tegelt ei tohi teha edasi-tagasi reisi viisavabalt. Aga kas ma ainult ühe otsa Eestisse saan sel moel viisata reisida?

Et siis näiteks hiljem Eestis viisa teha, et tagasi tulla!? Minu küsimus on, et kas kaheotsapiletiga saab ühe otsa sõita viisavabalt?

Kui kellelgi on kogemusi, siis olen tänulik info eest!

Järsku on viga minus, aga ma ei saa mitte midagi aru.

Ma saan aru, et inimene resideerub Mehhikos ja tahab sealt korra Eestis käia.

Kolm korda lugesin ja küsimus vist selles, kas Mehhikost Eestisse saab läbi USA reisida ilma viisata. Kuigi sel juhul ma ei saa aru, miks mitte elektrooniliselt ESTA ära teha?

Kirjutasid "Ma tegelt ei tohi teha edasi-tagasi reisi viisavabalt. " Miks sa arvad, et sa ei või edasi-tagasi reisi teha viisavabalt? Või millest see sinu arvates sõltub?

Kissable, edasi-tagasi ei saa ta viisavabalt ju seepärast, et lõpp-punkt on Mehhiko. Aga reeglid nõuavad, et oleks Eesti.

Mu arust peaks esimese otsa jaoks ESTA-st piisama. Kuid küsi siiski saatkonnast üle. Ja mis saab, kui sulle EI anta viisat? Lendad tagasi Mehhikosse läbi Hispaania?

Minnes peaks saama siis ilusti ESTAga, sest lõppsihtpunkt ongi Eesti. Tulles peaks vist võtma transiitviisa.

Tripp minu küsimus oli tingitud sellest, et Ameerikas sellist asja nagu viisvaba transiit ei ole olemas, kuna riiki sisened sa nii või teisiti.

Ma tegin mõned aastad tagasi ESTA, ning nii algus kui löpp punkt olid Rootsi. Mingeid probleeme ei olnud.

Tegelikult on probleemiks tagasiminek, sest siis on vaja läbida USA, kuid sellisel juhul peaks olema ka tagasiotsa pilet, sest Mehhiko sihtmaana ei ole USA jaoks sobiv. Variant on broneerida mingi pilet kusagile mujale ja see hiljem tühistada, kuid see on kulukas ja tüütu ettevõtmine.

Gracias! Ma loodan, et siis pool reisi kuni Eestini saab kindlasti läbitud ja siis saan Eestis hakata USA viisat ajama, et tagasi sõita.

Meil ka plaanis Mehhikosse paariks nädalaks puhkama minna ja lennumarsruut on Helsingi-New York-Cancun ja sama teed pidi tagasi. USA jaoks on vaja siis ikkagi ESTA teha?

Kindlasti on vaja ESTA teha kuna läbite riiki transiidina.

Esimeses lennujaamas,kust Usa poole liikuma hakkad, küsitakse juba ESTAT. Ilma ESTA-ta USA lennule ei lubata:)Kusjuures nüüd USA suuremates lennujaamades ennem Custom-it juba igal pool niiöelda automaadid, kuhu sisestad passi ja ESTA, mis lühendab ESTA-ga reisjate ajakulu tolli läbimiseks.

Täpsustus viimasele - jah, on automaadid, mis teevad USAsse sisenemise kergemaks, aga on ka sellel tingimused, millele pead vastama. http://trip.ee/content/ameerika-%C3%BChendriigid/peaaegu-t%C3%A4isautomaatne-passikontroll-usasse-sisenemisel.html